20 nejčastějších investičních chyb

  Рет қаралды 18,932

Investiční brambora

Investiční brambora

8 ай бұрын

🔍20 nejčastějších chyb - Visualcapitalist: tinyurl.com/2enjjsce
-----------------------------------------------------------------
🎤 ONLINE INVESTIČNÍ KONFERENCE XTB 2023: link-pso.xtb.com/pso/fbAdP
-----------------------------------------------------------------
👉 OTEVŘTE SI INVESTIČNÍ ÚČET U XTB
► geolink.xtb.com/cYduh
► Videorecenze a návod: • Vyzkoušel jsem XTB - c...
-----------------------------------------------------------------
🍺 ČLENSKÁ SEKCE: Pomáhají vám má videa dělat lepší investiční rozhodnutí? Podpořte bramboru virtuálním pivem, nebo se přidejte do členské sekce a získejte dřívější přístup a videa navíc na:
► www.buymeacoffee.com/investic...
Přehled bonusových epizod je v prvním komentáři
-----------------------------------------------------------------
👉 OTEVŘTE SI INVESTIČNÍ ÚČET U DEGIRO:
► www.degiro.cz/?tap_a=55089-b8... ◄
Investování zahrnuje rizika ztrát.
👉 SEZNAM CORE SELECTION ETF + PODMÍNKY
► www.degiro.cz/poplatky/etf-co... ◄
ETF je nutné koupit na uvedené burze, jinak se účtuje poplatek 3 EUR. Pokud kupujete v jiné měně než EUR, berte v potaz i poplatek za směnu měny.
-----------------------------------------------------------------
👉 CHCETE INVESTOVAT JEDNODUŠE BEZ JAKÝCHKOLIV DALŠÍCH STAROSTÍ?
Vyzkoušejte Portu! - získáte tři měsíce zdarma
ČR: tinyurl.com/4zhj446m
SK: tinyurl.com/4mcx2j32
-----------------------------------------------------------------
👉 TRADING 212
► www.trading212.com/invite/11Q8c4gQhn
► Moje portfolio: tinyurl.com/htpvzsh7
-----------------------------------------------------------------
Úspěšné investování je hlavně o tom, vyhnout se chybám. Chyby nás totiž můžou vyjít velice draze a z některých se nemusíme finančně vzpamatovat.
Web Visualcapitalist vytvořil infografiku 20 nejčastějších investičních chyb podle CFA institutu. Pojďme si je projít, abychom se jim mohli vyvarovat a zbytečně se nepřipravovali o peníze.
• 20 nejčastějších inves...
-----------------------------------------------------------------
Investiční bramboru najdete na:
► Facebook: tinyurl.com/y9o8ju7v
► Instagram: / investicni_brambora
► E-Mail: investicnibrambora@gmail.com
-----------------------------------------------------------------
💰 Pokud chcete poděkovat bramboře za videa a podpořit ji, můžete tak učinit na 🍺 www.buymeacoffee.com/investic... nebo příspěvkem na bankovní účet 1728143113/0800. Děkuji všem podporovatelům! Richard
-----------------------------------------------------------------
❗ Video není investiční doporučení. Každý investor je zodpovědný za svá finanční rozhodnutí. Prezentuji jen mé osobní poznatky, názory a zkušenosti a sám jsem investor amatér.

Пікірлер: 94
8 ай бұрын
🎤 ONLINE INVESTIČNÍ KONFERENCE XTB: link-pso.xtb.com/pso/fbAdP ----------------------------------------------------------------- 🔍20 nejčastějších chyb - Visualcapitalist: tinyurl.com/2enjjsce ----------------------------------------------------------------- Podpořte mou tvorbu a přidejte se do členské sekce na www.buymeacoffee.com/investicnibr Za odměnu získáte: 👉 dřívější přístupy k novým videím - o týden dříve a v tu dobu bez reklam 👉 pravidelné updaty mého portfolia s komentářem, celou řadou grafů a nahlédnutím do zákulisí Investiční brambory a mých financí 👉 bonusová videa - aktuálně už jich je celkem 14 a každý měsíc vyjde jedno nové Seznam bonusových epizod: ► Vyplatí se investovat do akcií, když je inflace tak vysoká? ► Pět klíčů ke šťastnému životu - PERMA model štěstí ► Zamyšlení nad pravidlem 4 % ┃ Bezpečná vs. perpetuální míra výběru ► Vývoj a update portfolia (prosinec 2022) ► Srovnání dluhopisových ETF: iShares vs. Vanguard Global Aggregate Bond ► Jak vyzrát na sekvenční riziko ve fázi čerpání ► Jak (ne)vydělat na tematickém investování - robotika │kyberbezpečnost │fintech │gaming │voda ► Investování do rozvojových trhů - o co jde, návratnosti a proč do nich (ne)investovat (1. část) ► Investování do rozvojových trhů - rizika, indexy a ETF (2. část) ► Vše o alokaci aktiv - kritéria pro výběr investic do portfolia (1. část) ► Rozbor akciových podtříd - které dává smysl přidat do portfolia? (Vše o alokaci aktiv 2. část) ► Dluhopisy a nemovitosti (REITy) - vše o alokaci aktiv 3. část ► Investování do komodity, hedgeových fondů a sběratelských předmětů (Vše o alokaci aktiv 4. část) ► Jak se mění alokace aktiv v různých fázích života (Vše o alokaci aktiv 5. část) ► Jak riziková tolerance a naše chování ovlivňují alokaci aktiv? (Vše o alokaci aktiv 6 . část) Měsíční členství vyjde na 4 EUR, roční na 40 EUR.
@jarkahejtman
@jarkahejtman 7 ай бұрын
Dobrý den Richarde, mohl bych poprosit o video k jedinému Amundi Index MSCI North America od Komerční banky? Je fér, ve finále levnější než Portu s. 0 47%za fixaci? V jaké měně je nejlepší? Děkuji vám. fondu :
@peebeeking3587
@peebeeking3587 7 ай бұрын
Fajn video. Myslim, že začít alespon s Portu je lepší než nic.
7 ай бұрын
To rozhodně.
@jakubkrejci8219
@jakubkrejci8219 8 ай бұрын
Skvělé video!
@michalgalo7282
@michalgalo7282 8 ай бұрын
Super video Ďakujem :)
@tomassvoboda6155
@tomassvoboda6155 8 ай бұрын
Díky, skvělé video
@tomaspopelka3166
@tomaspopelka3166 8 ай бұрын
Přínosné video. Když je člověk při sledování upřímně sebereflexivní, tak ho při někteých bodech musí zamrazit 😅
@johnairsoftronin
@johnairsoftronin 8 ай бұрын
Video pobavi a pouci 😀✌️ Kdyz nekde rekne investiční brambora, tak se musim vzdy usmat 😀
@_themije9043
@_themije9043 5 ай бұрын
Znám jednu osobní chybu, kterou jsem naštěstí neudělal, ale můj blízký kamarád ano. Spočívala v nedostatečném ověření vnitřní hodnoty určité společnosti. Ověření této hodnoty nám totiž umožňuje předvídat chování společnosti jak nyní, tak v budoucnosti. Osobně mi to pomohlo a díky dalším informacím jsem tam, kde jsem teď. Mimochodem, mám rád tvé videa a pokračuj v tom.
@RomanMerta
@RomanMerta 8 ай бұрын
Nejlepší video které jsi kdy natočil
@tomasstefanicka3945
@tomasstefanicka3945 8 ай бұрын
Ahoj Richard, vysvetľoval si v nejakom videu, ako prebieha prerozdeľovanie pomeru jednotlivých akcií v s&p500? Myslím ako často a akým spôsobom sa to robí. Či sa to týka len nových nákupov, kde už to kupujem s iným (práve aktuálnym) pomerom, alebo dochádza aj k odpredaju akcií s nižšou trhovou hodnotou a kupovanie tých s vyššou, aby to zodpovedalo aktuálnej trhovej hodnote.
8 ай бұрын
Ahoj. Možná najdeš odpověď zde: Vše, co jste chtěli vědět o S&P 500, ale báli jste se zeptat kzbin.info/www/bejne/gYu1fJ-hopt0la8
@Michal_Bafik_Bauer
@Michal_Bafik_Bauer 5 ай бұрын
Moje chyba je, že jsem začal pozdě
@mi.chal.
@mi.chal. 8 ай бұрын
K tomu Not controlling - control se překládá jako ovládat, ne kontrolovat (ve smyslu check). Asi tím myslí, že některé věci neovlivníme, ne že je nemůžeme ověřovat...
8 ай бұрын
Občas je třeba při překladu improvizovat. Já myslím, že smysl jsem vystihl. Beru tak, že když něco nedokážu ovlivnit, tak nad tím jinými slovy nemám kontrolu. Dalo by se říct že "Neovlivňujeme to, na co máme vliv," ale má verze "nemáme kontrolu nad věcmi v naší kontrole" mi zní prostě lépe.
@martinambros6232
@martinambros6232 7 ай бұрын
Ahoj, mohu se prosím zeptat na tvůj list oblíbených knih co se týče investic příp. i jiných oblastí? Zrovna hledám nějakou, kterou bych si o Vánocích přečetl. Ideálně nějakou více do příběhu, vtipnou. Něco, co se snadno čte. Napadla mi kniha od Anthonyho Welshe, pokud bys věděl o jiných, budu moc rád. Díky moc.
7 ай бұрын
Ahoj. Ted vysla zrovna nova kniha od Morgana Housela, autora Psychologie penez. Jmenuje se Same as ever. Je to hodne pribehove a zatim se mi to hodne libi. Vcera mi prisla a precetl jsem zatim jen tri kapitoly. Pripadne rovnou Psychologie penez, pokud jsi necetl. Ta je i cesky. Same as ever zatim neni, ale preklad nejspis vyjde pristi rok. Anglickou knihu jsem koupil na ceskem Luxoru.
@tornado1259
@tornado1259 8 ай бұрын
Dobry den, bude video s informacemi o DIP uctu. Alespone nejake info ktere se uz zna a podminky s aktualizaci treba po novem roku . Rad bych toho vyuzil u XTb.
8 ай бұрын
Dobrý den. O DIPu plánuju video, až bude více konkrétních informací. Zatím kromě obecných věcí, které se píšou všude, není jasné vůbec nic. Nic o tom neví úřady, natož firmy, které by to měly poskytovat. XTB jsem se ptal a nejspíše budou o DIP usilovat, ale jak píšu - zatím nikdo neví, jak to bude fungovat. S videem tedy čekám, až bude více praktičtějších informací.
@tornado1259
@tornado1259 8 ай бұрын
@ Mám teď ve firmě možnost čerpat příspěvek na ponzijko 600kc měsíčně + 2x ročně 3000kc. Jediná podmínka je že nemůžu produkt ukončit a znovu založit. ( abych to každych5 let nevybral a znovu založil ) Měl bych to plánované na buď predduchod nebo řádný důchod nebo při nejhorším jako odstupné když bych odcházel z práce.
@zbynekcepera1684
@zbynekcepera1684 8 ай бұрын
​​@@tornado1259předpokládám, že další podmínka je nějaká minimální částka, kterou tam musíte vkládat vy ze svého, je to tak? Pokud není a můžete tam vkládat za vás minimum, ale od zaměstnavatele dostanete 13200,-/rok, tak pak je to super zhodnoceni, i kdyz vime, ze penzijni fondy zhodnocovat sami o sobe penize moc dobre neumi. Mně přijde penzijko smysluplné právě jen tehdy, kdy dostáváte i peníze od zaměstnavatele.
@oldrichrejl949
@oldrichrejl949 7 ай бұрын
Ahoj, jen myšlenka, neexistuje nejaka studie jak by to dopadlo, kdyby člověk casoval trh na měsíční bazi na zaklade sezonnosti? :-) ber to jako tip na video a diky za tvorbu
7 ай бұрын
Dopadlo by to špatně, konec videa 🤣 Ale vážně: jak to myslíš s časováním sezonnosti? Sezonnost čeho? Akciové trhy se hýbou krátkodobě naprosto náhodně sem a tam, podle toho jak se objevují na trhu nové informace a mění se očekávání investorů ohledně budoucnosti. A jelikož budoucnost nikdo nezná a nevíme co přinese, nelze časovat. Kdo dokázal předpovídat kovid a jeho důsledky? Útok Ruska na Ukrajinu? Komoditní krizi? Nikdo. A kdo ví, co přinese příští rok? Nikdo. Víme jen, že to bude překvapení pro všechny. Jak časovat trh za podmínek, kdy už zítra může být všechno jinak, mi není jasné. Každopádně časováním trhu se budu okrajově zabývat ve videu těsně před Vánoci.
@oldrichrejl949
@oldrichrejl949 7 ай бұрын
@ Jasne, rozumim tomu, jen obcas se objevuji nazory ze leden je tradičně v poklesu, konec roku růstový atp. Tak me napadlo jestli se tim nekdo nezabyval jako statistikou. At se daří!
@euripida2228
@euripida2228 6 ай бұрын
Upřímně ( vlastní zkušenost) nema smysl tomu venovat cas. Stejne jako se snazit nacasovat, prodat, cist si o jednotlivých akciích... V tom lepsim pripade mate o par % vydelku navic a kdyz si clovek vezme kolik casu nad tim stravi, tak se to nevyplatí. Venujte ten cas radsi do sebevzdělání nebo neceho užitečnějšího.
@armanidesigner
@armanidesigner 8 ай бұрын
Ja by som povedal ze treba robit ako Buffett, v strachu viac kupovat a v chamtivosti ked kazdy kupuje drzat alebo predavat
8 ай бұрын
Problém je, že když lidé mají strach, tak mají strach. A chtějí jistoty, ne nakupovat nejisté akcie. Nakupovat během období strachu je velice silné kafe i pro ty, kteří si dnes myslí, že s tím nebudou mít problém. Spousta frajerů pak v těžkých chvílích nakonec couvne. Proto pomáhá vytvořit si návyk pravidelně investovat.
@armanidesigner
@armanidesigner 8 ай бұрын
@ To mate pravdu, pre vacsinu ludi je lepsi vas pristup. Ale ak by na priklad pouzili vase etf a zvysili vklady v krize a znizili vklady, ked su akcie nadhodnotene tak by zarobili este ovela viac. Kludne aj keby kupovali len VWCE alebo BRK.
@joewellosobni943
@joewellosobni943 8 ай бұрын
Nebát se a nekrást :)
@janfiala5920
@janfiala5920 2 ай бұрын
Ahoj,díky za super video. Měl bych dotaz ohledně časového a množstevního testu.. Chci investovat pravidelně na XTB například 2.000 Kč měsíčně do ETF. Jak se pak počítá 3letý test a množstevní? Za 5 let tam budu mít 120.000 Kč+ zhodnocení, ale ne všechny etf jsou starší 3 let. Jak se potom řeší daně? Jak mám sledovat, od kdy a z čeho platit daně?
2 ай бұрын
Ahoj. Pro každou nakoupenou pozici se počítá časovy test zvlášť. Bude splněný jen u akcií, které jsi nakoupil v prvních dvou letech. Hlídat si to musíš sám. Buď si povedeš vlastní evidencí (kdy, co, kolik akcií a za kolik jsi nakoupil), nebo si prostě stáhneš výpis od brokera, kde to máš všechno vypsané. Jakmile zacneš prodávat je čistě na tobě, jaký prodej s jakým nákupem spáruješ. Opět si to musíš hlídat sám. Nebo můžes využít Taxomat, kde to dělají za tebe - jak evidenci, tak párování abys platil co nejmenší daně - jen to něco stojí. Ukazuji to v tomto videu: kzbin.info/www/bejne/mnO5k6ivpc17a80si=jE9nwQ71M9cxAZHM
@janfiala5920
@janfiala5920 2 ай бұрын
@ díky! Ještě poslední dotaz. Chci investovat pravidelně každý měsíc 2.000 Kč například do vwce a xdwd. Jenže jedno etf je dražší než oněch 2.000 Kč. Můžu přes XTB nakupovat pravidelně třeba 0.4 vwce a 0,4 xwdw? a tkahle třeba 5 let?
@martinkural961
@martinkural961 8 ай бұрын
@Investicni brambora - Co myslis presneji casovanim trhu? Chapal jsem to vzdy jako vystup a nastup do pozice akcie nebo ETF. Ale predpokladam, ze se tim nemysli u akcii, to, ze mas portfolio o xy pozicich, vis jaka je jejich vnitrni hodnota a napr. i tvoje prumerna cena u jednotlivych titulu a ty cekas nez vyhodneji nakoupis.... Jinak oprava k tomu vyzkumu JP Morgan.... Momentalne po poslednim vyzkumu ma retailovy investor prumer 3,6%, ale i tak to neni moc.... Moc ti dekuji za odpoved a preji hezky vikend.
@danielp2157
@danielp2157 8 ай бұрын
Časování trhu je myšlena situace, kdy se snažíš trefit dno nebo vrchol. Většinou se spálíš.
8 ай бұрын
Přistupuj k časování trhu hodně zeširoka. Za časování trhu považuji přecházení mezi třídami (či podtřídami aktiv), nebo dokonce individuálními investicemi (i individuálními akciemi), nebo přelévání peněz mezi regiony a zeměmi podle toho, kde zrovna očekáváme vyšší/ či nižší výnos, nebo propad. Čili jakási reakční strategie kdy investice měníme podle toho, co se děje. Někdo tomu říká taktická alokace, já časování trhu. I když se občas strefíme, tak dlouhodobě to podle mě stejně nakonec vede k takovým nákladům a pracovnímu úsilí, že se to nevyplatí oproti buy and hold. K té statistice JP Morgan: když jsem psal scénář, tak to byla první, která mi vyskočila. Když jsem to pak dával do videa, našel jsem i ty aktuálnější se 3,6 %, ale už jsem to nechtěl měnit, když pointa zůstává stejná. Každopádně dobrý postřeh z tvé strany, žehná ti zlatá brambora 🥔🧈
@josebalvin899
@josebalvin899 8 ай бұрын
Buffett drzi vela cash, insiders buy vs sell za mesiac 1:200, inverted yield curve-permanent portfolio s casovanim do prepadov akcii vyzera docasne lepsia strategia
@lukasprivara7596
@lukasprivara7596 6 ай бұрын
Ahoj, mám len otázku, aký zmysel má pre xtb spravovať portfólia eft bez akéhokoľvek poplatku, nedáva mi zmysel, prečo by to robil akýkoľvek brooker na svete.
5 ай бұрын
Ahoj. Vydělávají na ostatních instrumentech, kde poplatky mají. Mají spočítané, že část pasivních investorů si bude chtít vyzkoušet (nebo si jednou za čas) koupí CFD, či kryptoměny, či jiné zpoplatněné instrumenty. Takže nakonec vydělají. Je to jako když tě obchod naláká na velkou slevu na jednu věc a spoléhá, že když už jsi tam, tak si koupíš i další věci.
@Razi5131
@Razi5131 8 ай бұрын
Ja používám Fondee a nastavil jsem ESG Odvažný profil - historický výnos 12,49%, je tam teda poplatek 0,9% Fondee a 0,15% za ETF, takže mi vychází, že teoreticky je výnost po odečtění poplatků 11,44% nominální. Je to ok?
8 ай бұрын
Výpočet je Ok, ale ani náhodou nevěřím tomu, že výnos bude dlouhodobě 12,49 % před poplatky. To je možná pr. výnos za posledních 10 let, kdy se akciovým trhům velice dařilo. A soudit akcie jen na základě pouze dobrého období není uplně správné. Omluvám se jestli kazím očekávání, ale fakt bych se velice divil, kdyby to mělo dlouhodobou návratnost (20 let) kdekoliv nad 8 %.
@Razi5131
@Razi5131 8 ай бұрын
Děkuji za odpověď, ve Fondee při zadání investičního profilu je vidět které ETF to bude obchodovat. Posoudím tedy podle kritérií z jiného videa jestli jsou fyzické atd.
@Razi5131
@Razi5131 8 ай бұрын
Tohle píšou na Fondee: V roce 2021 udržitelná ETF zaznamenala zisky v rozmezí od 25,6 % do 31,7 %. Jejich průměrný výnos byl 29,19 %. Sedm z třinácti ESG indexových fondů získalo v roce 2021 dokonce výnos nad 30 %. Když se podíváme na poslední dva roky, průměrný výnos ESG ETF činil 25,75 % ročně. Je třeba si navíc uvědomit, že jde o roky 2020-2021, tedy období covid pandemie.
@Razi5131
@Razi5131 8 ай бұрын
Rozložení titulů ETF v portfoliu: iShares MSCI Europe ESG Enhanced UCITS ETF EUR (Acc) 22,8 % iShares MSCI USA ESG Enhanced UCITS ETF 53,2 % Xtrackers MSCI Japan ESG UCITS ETF 1C 9,77 % iShares MSCI EM SRI UCITS ETF USD (Acc) 6,33 % iShares MSCI World SRI UCITS ETF EUR (Acc) 2,9 % BNP Paribas Easy EUR Corporate Bond SRI Fossil Free UCITS ETF 1,5 % UBS LFS Bloomberg Brcls MSCIUS LC Sust UCI ETF (EURh) Aa 1,5 % Hotovost 2 %
@jenda122
@jenda122 8 ай бұрын
@@Razi5131 Pro srovnání SP500 v USD (z Wikipedie, nechce se mi to přepočítávat na CZK): 2021: 28.7%, 2020-2021: 23.44% ročně. Období pandemie, jááásně, až na to že celý trh vykázal rekordní zisky. Navíc jestli jsi to řešil nedávno, tak je podezřelé, že tam ještě nemají data za 2022 - snad to není účelově kvůli tomu, že za 2022 je -18.1% a tak by ta čísla nevypadala tak dobře :)
@congobongotitolitovito
@congobongotitolitovito 8 ай бұрын
7:14 "L"žip? nie nahodou Ižip? :)
8 ай бұрын
Jestli jsem poplet jméno, tak se omlouvám. 🫣
@congobongotitolitovito
@congobongotitolitovito 8 ай бұрын
@ podla mna ho maju uvedene zle na webe. palec hore za obsah.
@vasekmedek
@vasekmedek 8 ай бұрын
Milá bramboro, už jsi sháněla nějaké informace o novém "dlouhodobém investičním produktu"? Určitě by bylo fajn investovat do ETF s příspěvkem zaměstnavatele a daňovým zvýhodněním, ale obávám se, že jako u nás vždy, tam bude nějaký háček. Na to, že to má začít platit už za měsíc je k dispozici šíleně málo informací, a často dost zmatených a protichůdných.
@tomas8773
@tomas8773 8 ай бұрын
Tak jistě tam budou nějaké podmínky aby se to nezneužívalo
8 ай бұрын
"Na to, že to má začít platit už za měsíc je k dispozici šíleně málo informací, a často dost zmatených a protichůdných." >> Tohle odpovídá na tvou otázku. S informacemi, které jsou k dispozici, se zatím pracovat nedá. Video o DIPu udělám, až bude více jasných informacích, na základě kterých půjde jednat. Teď musíme počkat, až to mezi sebou úřady, firmy poskytující DIP a zaměstnavatelé nějak ujasní.
@tomas8773
@tomas8773 8 ай бұрын
@ a už je ten zákon kde je DIP schválený?
8 ай бұрын
Prošlo to parlamentem a mělo by to fungovat už od 2024. Od schválení zákona a implementace do reality však bývá často daleko od sebe.
@tomas8773
@tomas8773 8 ай бұрын
@ super ale už se těším. Zaměstnavatel bude posílat penízky a ještě bude od státu úleva na daních
@radekvidourek5210
@radekvidourek5210 8 ай бұрын
Na XTB Dlouhodobě investuji své Letos narozené dceři... Není to oxymoron? Ale jinak fajn video.
@mi.chal.
@mi.chal. 8 ай бұрын
Tak pro ni to je celý život :-)
8 ай бұрын
Čekal jsem, že se k tomu někdo ozve - vyloženě jsem si o to říkal, když jsem to takto napsal do scénáře. 😆 Když to beru z pohledu doby, po kterou dceři zatím investuji, tak je to samozřejmě pár měsíců. Když to beru z pohledu toho jaký je plán, tak je to dlouhodobě na cca 20 až 25 let 😉
@JosefS926
@JosefS926 8 ай бұрын
​@ zdravím a fandím v tvorbě. Xtb nemám lze tam vytvořit pro dítě další portfolio, aby se mi nemíchala výkonnost pokud bych investoval do stejného ETF? Na T212 mě napadají koláče. Díky
@SiDHardox
@SiDHardox 8 ай бұрын
@@JosefS926 Na XTB můžeš mít až 4 účty. 1 v CZK a ty další buď v CZK, USD nebo v Eurech. Mám též T212 a k tomu XTB, kde spořím pro děti, každému na jeden účet 😉
@JosefS926
@JosefS926 8 ай бұрын
Díky @@SiDHardox
@milhaushk
@milhaushk 5 ай бұрын
Nemůžete příště upravit příklad, že by Janě bylo 35 let a Pavlovi 45 let, abych se necítil tak špatně? Děkuji. Miloš, 34 let
5 ай бұрын
🤣🤣
@goSatanego666
@goSatanego666 6 ай бұрын
Jako našel jsem v reagování na média a mohl bych mít lepší investiční cíl, ale dle mě jsou i aktuálnější hrozby typu firma jede woke politiku místo základního cíle podnikání - vytvářet zisk.
@josebalvin899
@josebalvin899 8 ай бұрын
Najvacsia chyba zivota je malo zarabat, malo investovat a malo zit
@mi.chal.
@mi.chal. 8 ай бұрын
Nechci dělat hejt, ale nečte se to rejt. Kdo se chce dobře mít, investuje do [rít] :-) Alespoň to všichni tvrdí. Ale teď jsem našel jeden web s výslovností, kde mají taky [rejt] (pro US i UK), nicméně na dalších zase zavedený [rít]....
8 ай бұрын
A kdo se v tom má pak teda vyznat, co je správně? :D
@mi.chal.
@mi.chal. 8 ай бұрын
@ Asi bude potřeba jít s většinou :-). Čtou to tak ve všech videích, co jsem zatím viděl. Jinak je to zajímavý typ aktiv, způsob jak trochu jinak investovat do nemovitostí. A s těmi vyššími úrokovými sazbami většina vyklesala, takže se dá kupovat se slevou...
8 ай бұрын
Tak jsem to nevydržel a schválně se podíval na výslovnost na Cambridge Dictionary. Jak v US tak v UK se to vyslovuje "rejt." Očividně to tedy mají špatně všichni ostatní 🙄
@mi.chal.
@mi.chal. 8 ай бұрын
@ Jo, to byl myslím ten jediný web, kde to mají jinak :-). Ještě jsou obecně někdy odlišnosti mezi britskou a americkou výslovností (Cambridge to ale uvádí pro UK i US).
@Doncristo007
@Doncristo007 8 ай бұрын
Koberský na XTB. To už je krapet dno 🤭
@SmrdiTiBabka
@SmrdiTiBabka 8 ай бұрын
Taky jsem si ho tam všiml a hned jsem si říkal, kolik asi brambora dostala za tuhle reklamu, že si tak nakakala do úst :D
@Doncristo007
@Doncristo007 8 ай бұрын
@@SmrdiTiBabka Brambora ho naštěstí ani nezmínila takže na něj má asi podobný názor jen mě překvapuje XTB že si zve úplného neandrtálce který nemá žádný zvláštní zkušenosti krom armády naivních lidí co mu žerou,že je nový Warren B.
@RomanPredator
@RomanPredator 8 ай бұрын
@@Doncristo007ale umí to! A o to přece jde. Xtb je furt byznys a potřebuje lidi který jim přivedou investory / zakzaniky
@Doncristo007
@Doncristo007 8 ай бұрын
@@RomanPredator Umí to podobně jako každý konzervativní investor. Co mě úplně vytočilo bylo to video na investocka kde probírali jejich fond a mluvil tam jak Horst Fuchs. My jsme skvělý a ostatní to dělají blbě. Tvl s tím ať se jde vycpat! Arogantní kokot
@josebalvin899
@josebalvin899 8 ай бұрын
Kobersky je milionar, ma vacsie zhodnotenie a majetok ako ty a ty si hater a zavistlivy chudak
@SmrdiTiBabka
@SmrdiTiBabka 8 ай бұрын
Můj poradce je brambora. Ale neplatim jej. Shiiit, komu brambora slouží, Vanguardu? Prodávám vwce a jdu to hodit Sušánkovi.
8 ай бұрын
Stačí přispět přes QR kód, nebo se přidat do členské sekce a hned si mě platíš ty 😆
@tomas8773
@tomas8773 8 ай бұрын
Kolik budeš platít Sušankovi?
@RomanPredator
@RomanPredator 8 ай бұрын
Dobre, jen: Je tam protimluv. Čekáte 5% pa, a říkáte ze sporak ke zbohatnutí nevede. Ale MaxBanka má už rok sporak +6%… takže je výhodnější min teď byt v tom sporaku a portfolio proste upravovat podle nabídky trhu
8 ай бұрын
Není to protimluv. Bavíme se o dlouhodobém uložení peněz. Kdy naposledy byl úrok na spořících účtech tak vysoký? A jak dlouho tak zůstane? Průměr spořících účtu za posledních 15 let určitě není 6 %. Aktuálních 6 % je jen mimořádná a dočasná situace. Dobře si vzpomínám, že to velice dlouho bylo nula nula nic. Navíc spořící účet navzdory svým mimořádně vysokým výnosům za inflací zaostává. Reálný výnos (výnos očištěný o inflaci) spořících účtů je navzdory 6 % nominálnímu výnosu stále záporný. Těch 5 % na akciích je reálný roční výnos v opravdu dlouhém horizontu (15 let a více). Akcie mají svá špatná období, kdy výnos může být nulový, či dokonce záporný, ale to je právě ta nejlepší chvíle je nakoupit, protože jich za stejné peníze nakoupíme více a náš očekávaný výnos v budoucnosti bude vyšší. Kdo má místo toho peníze na spořáku, ten sice vydělá 6 %, ale inflaci neporazí a ani nedosáhne žádného reálného zhodnocení - ani krátkodobě, ani dlouhodobě. Na akciích to krátkodobě může být jakkoliv, ale dlouhodobě mám vysokou pravděpodobnost, že reálný výnos bude pozitivní a peníze zhodnotím.
@RomanPredator
@RomanPredator 8 ай бұрын
@to je všechno pravda. Ale tady jde o podstatu vaši investiční strategie která je velmi pasivní(neříkám ze to je špatně). Nicméně cena akcii je pravé značně ovlivněna chováním investorů kteří v době růstu sazeb prodávají a cash využívají na nakup jiných aktiv, případně pravé bezpečné úročení. Dává mi smysl z trhu v závislosti na deni vystoupit a pak se včas vrátit (v podstatě ve chvíli kdy banky oznamují pokles sazeb). Ja aktuálně aktiva nenakupuju a volnou cash posílám pouze na spořák. Nezavrhoval bych diverzifikaci nejen mezi akciovým portfoliem ale i druhy aktiv. Mám k tomu i data : rok na sporaku +6,01, moje akciové / etf portfolio za stejný rok +2,xx (za poslední tři roky 7%). Teoreticky kdybych vše nalil do sporaku (když vyletely sazby) jsem na tom podstatně lip. Samozřejmě můžeme se bavit, ze bych přišel o příležitost koupit akcie ve slevě, ale primární by měla být bezpečnost a jistota investice. Díky za vaše videa
@vladimirnovotny1111
@vladimirnovotny1111 8 ай бұрын
Žádný protimluv to není. Jenom to nechápete. Autor chce dosahovat výnosů dlouhodobě 5% po odečtení inflace. Touto logikou je váš současný krátkodobý výnos na spořáku tak minus 3 až 4 % a ne plus 6
@RomanPredator
@RomanPredator 8 ай бұрын
⁠@@vladimirnovotny1111nechápete to vy. Píšu, ze mi etf portfolio víc jak 6% úrok pa nevyneslo. Kromě toho píšete nesmysl. Etf který by vyneslo 5-6% nad současnou inflaci a poplatky neexistuje (loni by to muselo být nád 5% ještě tak 16-18)..
@mi.chal.
@mi.chal. 8 ай бұрын
@ Zakládal jsem spořicí někdy kolem roku 2008, tehdy byly úroky kolem 3 % a od té doby šlo postupně dolů. Kolem roku 2015 už kolem nuly a dál už to všichni znají :-).
@CzechShooter
@CzechShooter 12 күн бұрын
"který vzdělává profesionální investory"... nejsou to ti aktivní správci? 😀
Kyblíková metoda
16:36
Investiční brambora
Рет қаралды 18 М.
Proděláváte zbytečně peníze na mezeře v chování?
16:14
Investiční brambora
Рет қаралды 17 М.
Smart Sigma Kid #funny #sigma #comedy
00:26
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 12 МЛН
Женская драка в Кызылорде
00:53
AIRAN
Рет қаралды 374 М.
Became invisible for one day!  #funny #wednesday #memes
00:25
Watch Me
Рет қаралды 60 МЛН
Best KFC Homemade For My Son #cooking #shorts
00:58
BANKII
Рет қаралды 58 МЛН
Dlouhodobý investiční produkt (DIP): Můj pohled
15:08
Jindřich Pokora
Рет қаралды 8 М.
"Můžu si to dovolit? A měl bych?" Nakupování spoření a štěstí
13:13
Investiční brambora
Рет қаралды 12 М.
Investiční plán v 6 krocích┃Lidé vám lžou o penězích
19:29
Investiční brambora
Рет қаралды 14 М.
Toto je největší riziko pro dosažení a přežití finanční nezávislosti!
15:58
Řeč je o milionech  - 12 rad za miliony
18:43
Investiční brambora
Рет қаралды 19 М.
Srovnání robo-poradců:  Portu, Finax, Fondee a Indigo
28:18
Investiční brambora
Рет қаралды 22 М.
Investiční platformy - necháte jim miliony
15:05
Lukáš Investor
Рет қаралды 31 М.
Sedm druhů finanční nezávislosti
12:20
Investiční brambora
Рет қаралды 12 М.
Smart Sigma Kid #funny #sigma #comedy
00:26
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 12 МЛН