Díky za video, určitě tě to muselo stát mnoho hodin práce! 👏
@jpcze3 жыл бұрын
Děkuju :) Jojo, nějaký čas jsem nad tím strávil, ale snad to stálo za to :D
@Lacuch883 жыл бұрын
@@jpcze Opäť namakane video! Vdaka dobra praca
@s.i.r.i.u.s98703 жыл бұрын
Je super že nám usetris veľa času pri čítaní štúdií a dávaš iný uhol pohladu.
@WhiteDraqon Жыл бұрын
@s.i.r.i.u.s9870 Jako jo ale i ne. Trošku vynechal detail jako * On the contrary, there are no large differences between the full and partial ROM interventions to generate changes in muscle architecture.* :)
@Paulikadam3 жыл бұрын
Super video, v jednoduchosti a rozumne vysvetlené, na videu jednotlivé cviky výborne znázornené, podložené štúdiami, super vďaka za takéto videa.
@NunchakuMan3 жыл бұрын
Paráda 🙂 Jinak na bicepsy doporučuji krom kladky i bicepsové zdvihy na incline lavici. Horší protažení jsem snad ještě neměl, doslova to trhá bicepsy 💪 A pak samozřejmě každý jsme jiný, takže už stačí si jen přizpůsobit náklon lavice tak, aby vám to vyhovovalo. Většinou čím kolměji mám opírátko, tím je protažení malé, čím více ho sklopím, tím je protažení lepší. Doporučuji zlatou střední cestu 45 °. Na triceps pak francouzské tlaky s jednoručkou, lahůdka.
@valdancziova3 жыл бұрын
Veľmi užitočné video 👌🏼
@michalarendas22493 жыл бұрын
Díky za rady. Zase super video 🙏. Žádné kraviny jenom fakta👍💪💪💪
@Edson.Arantes3 жыл бұрын
Perfektní, díky.
@lukasfojtik31343 жыл бұрын
Pěkné video. Možná by mě jenom zajímalo, na jakých lidech to testovali - jestli to byli lidi, co pravidelně cvičí nebo co nesportujou vůbec? U toho zakopávání...pokud cvičili už nějakou dobu, tak mohli převážně cvičit jen to zakopávání vleže a pak když to zkusili vsedě, tak to byl nový šok pro ty svaly a rostly.
@filipbartipan3 жыл бұрын
zdravím, tvoje videa jsou hodně užitečný, vždy se dozvím něco navíc. Měl bych nápad na další video. Zajímal by mě rozdíl mezi intenzivním a objemovým tréninkem. Myslím to tak, jestli je vhodnější jed např. 3 pracovní série, Tlaky s jednoručkama 3x10 se stejnou váhu kde se dostanu 2 opakováni před selhaní a nebo pomocí dvou séríí se dopracovat na relativně těžkou váhu a s ní odjed 1 pracovní sérii na 100% a nechat tam život. Předem díky za odpověď a ať se daří.
@jpcze3 жыл бұрын
Ahoj, děkuji :) Na tohle se nedá tak úplně odpovědět, protože ono záleží taky na celkové skladbě tréninku. Těžko bys takhle posoudil trénink z pouhého vzorku. Ale obecně bych řekl, že víme, že aby svaly rostly, musíme je v tréninku dostávat k blízkosti selhání, protože v takovou chvíli se aktivuje nejvíc motorových jednotek svalu. Ale je pravděpodobné, že ukončení série 2 opakování před selháním bude mít dost podobný růstový efekt jako ukončení série při selhání. Rozdíl bude v tom, že selhání ti přivodí pravděpodobně větší únavu svalu a bude o něco náročnější pro regeneraci (než, že by přineslo znatelně více růstu). A tím se dostáváme k objemu práce. Aby svaly mohly růst, tak potřebuješ určitý objem práce (ne příliš malý a ne příliš velký). Většinou se mluví o tom, že ideální je udělat něco mezi 10-20 (možná až 30) sérií na svalovou partii týdně (to záleží většinou na pokročilosti daného cvičence). A když bychom teda porovnávali třeba 8 sérií do úplného selhání vs. 15 sérií s ukončením 2 opakování před selháním, tak můj odhad je, že 15 sérií by přineslo lepší růst díky většímu objemu. Takže já za sebe bych nesnižoval objem práce kvůli tomu, abych mohl jezdit každou sérii úplně do mrtva, protože si nemyslím, že by to mělo přínos, spíš naopak. Za mě dává největší smysl cvičit u komplexních cviků většinou s 1-3 opakováními v rezervě a třeba jen v závěrečných týdnech určitého bloku jít do selhání. Případně dávat selhání u poslední série určitého cviku. A jinak bych si nechal cvičení do selhání spíš na izolované cviky, kde to množství vyvolané únavy nebude tak velké.
@petinapetina32103 жыл бұрын
Výborne video 😊❤️
@zuzanastankovicova6388 Жыл бұрын
ďakujem za super video😊
@lukashanicinec55422 жыл бұрын
Tvl, takový český Jeff Nippard. Dost dobrý! 😀
@annabistiakova111710 ай бұрын
Povedzme si to priamo a úprimne.Aj keď toto všetko budeš cvičiť, ale zároveň mať zlú stravu, tak to bude mali platné, alebo nič.Su ľudia, ktorí majú zvláštnu mutáciu DNA, a tym rastu svaly aj keby cvičili málo, alebo technicky úplne nesprávne a na tych žiadna s týchto ,, zvláštnych ,'' štúdií neplatí.
@GodmyX2 жыл бұрын
Kde je u zakopávání v sedě hamstring? Nahoru proti gravitaci pracuje kvadriceps... dolu v negativni fazi zase kvadriceps... hamstring se protahne a uvolni, ale kontrakce tam neni zadna preci? (resp. jak protazeni samo bez kontrakce stimuluje svalovy rust?) Jinak dik za video!
@Janacek3453 жыл бұрын
Ahoj super video, jak řešit když nemáme ve fitku zakopávání v sedě. Napadlo mě rumunský mrvy tah, ten je na hamstring a tam se protahuje. Chápu to správně? :)
@jpcze3 жыл бұрын
Ahoj, rumunský tah, nebo podobný pohyb bych do tréninku určitě zařadil :) A máš pravdu, že tam hamstringy skutečně dostatečně protáhneš, byť je to zase trošku jiný druh pohybu a zapojení svalů než zakopávání.
@Konvalina52 жыл бұрын
Mohl bych se tě na něco zeptat? Co si myslíš o tom když jedu objem nabírám a velikou část jídla ve formě ovesné kaše a tvarohu si dám před spaním? Cca třeba 250g ovesných vloček.... Jsem na to zvyklý jist většinou větší porce s blížícím se večerem a před spaním se narvat a krásně se mi pak spí... A můj dotaz je myslíš že by to mohlo tímhle stylem jít hodně do tuku a do svalů téměř nic? Protože mi přijde že za celou dobu nabírám spíš jen tuk.... Jen taky musím dodat cvičil jsem Split a hrozně moc sérii na sval na prsa třeba i 16 na nohy klidně 18-20 a záda taky 16-17....... Tak nevím jestli to bylo tou stravou nebo blbym tréninkem a jídlo takto nevadí a můžu jist večer větší porce jako do teď. Nebo co si o tom myslíš?
@Pajikjur893 жыл бұрын
Tyjo, mega zajímavý video :)
@ivonakarmelitova10623 жыл бұрын
Super 👍
@marpss61452 жыл бұрын
Ahoj mám otázku ,při téhle formě co máš ,kolik měříš a vážíš?díky
@jeraydriv3r5803 жыл бұрын
super video, mám otázku, k bicepsom s jednoručkami keď pôsobia proti gravitácii, nebolo by lepšie ich cvičiť v sede na naklopenej lavičke, náklon viac dozadu medzi sedom a ležaním ?
@jpcze3 жыл бұрын
děkuji. Tenhle cvik taky dělám. Měla by se tam aktivovat zejména dlouhá hlava bicepsu, která je v tuto chvíli právě nejvíc protažená. Takže určitě i to je možnost. Ačkoliv i tak bych kladky aspoň v určitých fázích tréninkového cyklu zařadil.
@jeraydriv3r5803 жыл бұрын
@@jpcze Ďakujem za odpoveď , môžem ešte jednu otázku? a to je kardio deň po tréningu napríklad pondelok rozbijem nohy a utorok ich cítim ale šiel by som behať, pokazim si tým regeneráciu? alebo trénujem ruky a ďalší deň idem box.. predpokladám odpoveď že po leg day by som mal ísť behať aaž za cca 48h ? moc dekuji za odpoveď, PS: Jardo sem tvůj velkej fanda ❤️
@SANINachrichten3 жыл бұрын
Ahoj super video. Chtel bych se zeptat zda by jsi mohl udelat podrobne video na Peak week. Jak je to s tou soli , jak je to s mnozstvim vody, kdy a jak pridat a kdy a jak ubirat aby ten efekt byl 100% ... dekuji moc
@jpcze3 жыл бұрын
Ahoj, děkuji za pochvalu i za tip :) Co se týče tohoto tématu, tak já nějaké teoretické znalosti mám, ale protože nejsem závodník a nikdy jsem si peak week vlastně pořádně nevyzkoušel, tak se zdráhám o tom točit video. Pokud se mi ale podaří k teorii přidat i svojí osobní zkušenost, tak to pak třeba rád natočím.
@SANINachrichten3 жыл бұрын
@@jpcze jjjj dekuji ti moc to byl jen takovy tip protoze vim ze mas spousty znalosti tak doufam ze nekdy toto tema rozeberes. Protoze nikde na youtube neni zadne takove video v ceskem jazyce. Dekuji a porad napred...
@WhiteDraqon Жыл бұрын
Video: ukazuje full rom bicepsoveho zdvihu. Studie: full rom zvýšilo hypertrofii spodních končetin xD. #noicejk Nezapomněl bych zmínit: On the contrary, there are no large differences between the full and partial ROM interventions to generate changes in muscle architecture. ;) Jo a co z toho, nebo kde to je/bylo, způsobí 50% nárůst? Třeba za rok přiberu 10kg svalů, tak dle tvého videa zázračně to bude 20kg nebo jsem něco přehlídl? :)
@florbalista2343 жыл бұрын
Parádní video jako vždy! Chtěl bych se zeptat, jaký máš názor na bicepsové zdvihy ať už klasické či kladivové, kde si cvičenec naloží poměrně velkou váhu, která ho nutí se “houpat”? Je to blbost, nebo to může mít pozitivní efekt? Viděl jsem nějaké video, kde kulturisti tohle houpání prováděli a obhajovali si ho tím, že sice zapojí při tomto pohybu více svalů a nezabírá to čistě jen biceps, ale pro svalový rozvoj a sílu je to i tak důležité, protože díky této “dopomoci” jsou schopni zvednou větší váhu a silově i objemově se posouvat. Co si o tom myslíš? Díky za odpověď
@jpcze3 жыл бұрын
Ahoj, děkuji. Cheatování může u pokročilých cvičenců dávat smysl v určitých chvílích, takže si dovedu představit ho zařadit do tréninku. Klidně i u bicepsových zdvihů, ostatně to i někdy dělám. Ale nestavěl bych na tom trénink, dává to za mě smysl jako doplněk.
@vaclavhejda57852 жыл бұрын
:D pi= 3,14 L(x)=2x−7=2⋅2−7=−3L(x) = 2x-7 = 2\cdot 2 - 7= -3L(x)=2x−7=2⋅2−7=−3 P(x)=5−4x=5−4⋅2=−3P(x) = 5-4x = 5 - 4\cdot 2 = -3P(x)=5−4x=5−4⋅2=−3 rovna se big muscle.Radeji cvicte a tohle nereste nebo se z toho po.Nedelejte z toho vedu lidi ale zerte, spete, tahejte rakety to je jediny klic!Cim vic tehle studii kecu apod tim vice mate zacpany mozek informacema ze nakonec mate hlavu jak balon z toho.Nic proti Jardovi jinak.
@tomakowow_2 жыл бұрын
je mi 15 let a mám 72kg, mohu brát kreatin?
@BUYD2 жыл бұрын
Jestli chceš byt větší, tak určitě, ale musíš hodně pít a nevysazovat ho
@tomakowow_2 жыл бұрын
@@BUYD kreatin co jsem si četl se bere nějakou dobu a pak na 2-4 tydny we vysadí
@penizesouta3 жыл бұрын
Ahoj, super videjko jako vždy! Chci se zeptat ještě na ty tlaky v leže s jednoručkama. Slyšel jsem, že je to i zdravější než klasický bench, protože to umožňuje cilit jen na hrudník a člověk si nepřetěžuje ramena a i lokty a lopatky jsou v lepší pozici. Jestli je to tak, není bench spíše cvik pro ego než pro zdraví a budování svalů?
@jpcze3 жыл бұрын
Ahoj, děkuji :) To bych neřekl. Pokud benchpress odcvičíš technicky správně a zátěž na něm zvyšuješ postupně (adekvátně tvém schopnostem), tak je to z mého pohledu poměrně bezpečný a dobrý cvik pro rozvoj síly a svalové hmoty na horní polovině těla. Neřekl bych, že zde dochází k nějakému přetěžování. Ale pokud žádný cvik není nenahraditelný, takže pokud ti náhodou nevyhovuje, tak ho určitě lze nahradit.
@nič.ktore.je.všetko3 жыл бұрын
👌👌👌
@edel95013 жыл бұрын
Pecka😂👍🏻
@richardmarczi1413 жыл бұрын
Vyzeras Dobre , pekne naturalna postava akurat tie lytka nemas ziadne presne ako ja zial genetika , ale to je aj tou vyskou…
@Tostotoktedasij3 жыл бұрын
Ještě jak na lýtka, vidím že s nimi máš také obrovský problém.
@wolfmajk64363 жыл бұрын
parada video
@daveurbex3 жыл бұрын
Druhý
@vojtechsobotka64353 жыл бұрын
Přesně o 50%? Clicbait
@jpcze3 жыл бұрын
A pustil sis to video ty clockbaite? U hamstringu to byl konkrétně o 53,7% lepší růst. U bicepsu téměř trojnásobek, jen se porovnávaly dva poloviční rozsahy, proto to nebylo v názvu.
@pavelcoupek953 жыл бұрын
Je to trochu clickbait xd, ale ve videu se říkají věci, které můžou pro spoustu cvičících znamenat skutečně velké zlepšení. A jestli sleduješ tyto videa, tak víš, že se tu dozvíš spoustu informací a nejsou to žádné clickbaitové sračky.
@penizesouta3 жыл бұрын
Ahoj, super videjko jako vždy! Chci se zeptat ještě na ty tlaky v leže s jednoručkama. Slyšel jsem, že je to i zdravější než klasický bench, protože to umožňuje cilit jen na hrudník a člověk si nepřetěžuje ramena a i lokty a lopatky jsou v lepší pozici. Jestli je to tak, není bench spíše cvik pro ego než pro zdraví a budování svalů?