Kedves Doktor Úr! Ragyogóak a podcastjsi, hálás vagyok érte, köszönöm! 75-évesen rátértem a napi 2-3 étkezésre, 8 órás időablakban, és csökkentettem jelentősen a szénhidrátbevitelt. A vércukrom 8,5-ről 6,2-re csökkent, sok húst, zsírosat észöldséget valamint sajtokat, joghurtokat eszem, lefogytam 5 kg-ot néhány hét alatt, és kirobbanó erőben vagyok. Igaz, sokat mozgom, úszom, bringázok, hobbiasztaloskodom. Úgy látom, hogy a napi 100-140 gr szénhidráttal életem végéig is beérem, sosem ég a gyomrom, és a vérzsír értékeim is jelentősen javultak. Azt tapasztaltam, hogy a mennyiség is döntő, két-három vékony szelet pirítós nem okoz semmilyen problémát. Azért írom meg mindezt, mert bátorítani szeretnék mindenkit, akinek emelkedett vercukor szint problémája van, hogy mélyedjen el Satchin Panda: a Cirkadian Diabeteszkód c. könyvét, mely ésszerű útmutatót ad a vércukorszint jelentős csökkentésére. A szerző 12 hetes kúrát javasol, de én 8 hét után egyre jobban vagyok, eszemben sincs soha többé abbahagyni! Hálás vagyok okos, nyugodt és szélsőségektől mentes, tudományosan széleskörűen alátámasztott beszámolóiért! Köszönöm, szeretettel gondolok Önre! Dr. Dávid Gyula
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Ez aztán a fantasztikus eredmény, nagyon örülök, hogy ilyen jó kondiban van 😎
@hydrangea58002 жыл бұрын
Tanár úr! Ezt muszáj leírnom! Vegyészanalitikusként végeztem, és ezt már a kémiaórán megtanultuk! No nem a tananyaggal, hanem a kémiatanárunk mesélte órán, csak úgy, színesítve az órát, hogy a friss kenyér a legártalmasabb. Pont a keményítő miatt. Igaz, a fagyasztásról nem tudott, de azt mondta, hogy kenyeret csak másnap, lehetőleg pirítva. Még mondott valamilyen káros anyagot is, ami a friss (és még meleg) kenyérben van, sajnos a molekulára már nem emlékszem, de másnapra lebomlik. Úgyhogy duplán hasznos a madárlátta kenyér. :)
@akvamail2 жыл бұрын
Tisztelt Doktor Úr! Engem az érdekelne, hogy a hagyományos kovászos eljárással készült kenyerek hogyan befolyásolják a vércukorszintet, összehasonlítva a bolti, élesztős kenyerekkel. Köszönöm, Varga Ákos
@ferencagardi17562 жыл бұрын
Kovász lebontja a glutént(sikér), sütőpor és más ipari térfogat növelők nem. Ez a felesleges glutén fogyasztást okozza, sokaknál diagnosztizált vagy álatlan érzékenységet okoz. A kenyér szénhidrát összetételéért a gabonák lisztjének keményítő-szénhidrat tartalma felel. Az a jó keverék ami egyszerű szénhidrátoktól az összetettekig arányaiban legjobban illeszkednek a fizikai munka létezés anyagcsere szükségleteihez. Egyszerűek pár tíz perc alatt vércukorszintbe jutnak összetettek lassabjai pár óra alatt lassan. Sajnos az ipari kajak az egyszerűekben gazdagok.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
A kovászos kenyér önmagában is alacsonyabb glikémiás indexű. Utána pedig az említett folyamatok ugyanúgy működnek
@balint_szokeАй бұрын
1 éve én sütöm a családnak itthon a kenyeret, ráadásul kovászos kenyeret, magam gyúrom és rendes sütőbe teszem, 2,2-2,5 kilósak, és nagyon-nagyon sokáig, 4-5 napig is nagyon finomak maradnak, mert kifejezetten jó minőségű lisztből készítem (3/4 év kellett hozzá, míg rájöttem, hogy a boltban kapható lisztek egy kalap sz@rt se érnek, egy-két kivétel akad csak), de ez a mai (nekem) adás kifejezetten új, hasznos információkat adott. Most már technikailag is értem, hogy a pirítós kenyeret miért szeretem annyira hosszú idő óta (nem csak gyerekkorom kedvenc illata édesapám révén), ti. tényleg könnyebben boldogul vele a hasam (értsd, könnyebben emésztem meg). Amúgy a táblázatból viszont úgy tűnt nekem, jól teszem, hogy nagyobb részt 112-es félbarna lisztből, és kb. 30%-ban egy-két egyéb lisztekből, de nem fehérből és még csak nem is 80-asból készítem a kenyérhez a liszt keveréket.
@janosbus67882 жыл бұрын
Köszönet az újabb hasznos videóért , kár , hogy hagyományos hosszúkovászolású (12-24 óra ) technológia mint az egyik legfontososabb szénhidrátcsökkentő folyamat amely során az úgynevezett Food MOP (könnyen fermentálható mono , oligo és poli szacharidok elbomlanak tejsav mint természetes tartósítószer keletkezése mellet ill baktericin tulajdonságú humanofil flórát támogató vegyületek keletkeznek ill az oly sokaknál problémát okozó sikér fehérje is kis molekulasúlyú elemeire esik szét ( gliadin , glutenin ) nem okozva szivárgó belet ( glutén zonulintermelésre gyakorolt hatása ) …… tehát a kovász maga a csoda az emeri fogyásztásra alkalmatlan gabonalisztből eggy csodálatos ( gluténmentes , szénhidrátcsökkentett , bélfórát támogató enyhén savanykás ízvilágú akár 10 napig is penészedés nélkül eltartható terméket hoz létre ezt nagymamáink ösztönösen tudták amelyik tészta nem kelt meg abból nem is lett jó kenyér azért mert attól betegek lettek ha megették ma kenyerek 90%.a kovásztalan technológiával készül ? ?? 60 as évekig alig volt gluteinérzékeny ember ma már szinte népbetegség mi változott ?? Talán a sütőipari technologia , aljas profitérdek mentén ( Bús János élelmiszermérnök ) még mielőtt valaki okoskodónak gondolna
@janosbus67882 жыл бұрын
Természetesen nem fogyaszthat mindenki hosszúkovászolású fermentáción átesett egészséges kenyeret a videóban elhangzott tanácsok kiválóak és köszönjük !! 👍
@magda53422 жыл бұрын
Pont.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Van tanulmány arról hogy a kovászos kenyér önmagában is alacsonyabb glikémiás indexű, de most nem akartam idekeverni. Én csak azt eszem, semmilyen más kenyeret nem vagyok hajlandó megenni. Ez itt nem akkora gond, mint Thaiföldön. Bangkokban egész napos túra volt beszerezni, ott szoktam rá a fagyasztásra praktikus okokból. Itt van egy kis pékség, aki szállít is, egyből sütés után. Szállítással se több mint a szupermarketben. Másodállásban süti az ember egy héten egyszer. Úgyhogy ez is fagyasztóba megy.
@annamariabakosi64822 жыл бұрын
Van KENYÉR LELKE fesztivál Aug.10-20.MOM műv.ház parkja.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Fontos megjegyezni, hogy nem az összes keményítő alakul át rezisztens keményítővé, csak egy része. Tehát nem alakul át a kenyér és a tészta teljesen szénhidrát mentessé! Továbbra is mértékkel, ha baj van a szénhidrát anyagcserével.
@janospeter87112 жыл бұрын
Régen hogyan hűtötték a tésztát?
@zsuzsannavissi4552 жыл бұрын
@@janospeter8711 Sokat olvasgattam a táplálkozás és a konyhatechnika történetéről néprajztudósok, történészek munkáiban. Ha nem bánja, válaszolok: sehogy. A tésztaféléket frissen készítve, rövid, de alapos főzési idő elteltével ették. Vagy a nagyon vékonyra, tojással gyúrt tésztát gondosan megszárították, így tartósították. Azért is kellett ez, mert a tojás szezonális alapanyag volt, mint sok minden más, amit most egész évben megvehetünk. Egyébként nagyon világos, jól érthető a videó, hasznos!
@tutigirl102 жыл бұрын
A burgonya lehűtve ugyanúgy rezisztens keményítővé alakul, mint a rizs, úgy tudom..
@palkoszo3592 жыл бұрын
Dániában az egyik kenyérgyárban van egy alagút rendszerű mikrohullámú berendezés ahol a mikrohullámú kezeléssel 21 napos szavatossági idejü csomagolt szeletelt kenyeret állítottak elő. Zömét Angliába exportálták. A kenyér egy elő szerves anyag . Az alapanyag tele van gomba toxinnal és még sok mindennel. A mikrohullámú berendezés fertőtlenítő hatású. Próbáld ki zacskós tejjel. Nem fog egy hétig tíz napig megsavanyodni. Ez a téma mármint a mikrohullámú sütők alkalmazása is megérne egy misét. Sok zűr és zavar övezi ezt a témát is.
@attiwise2 жыл бұрын
Kedves Doki! Rettegve kattintottam, hogy a mindennapi kenyeret nem szalámival, hanem bűntudattal kell ennem ezentúl, de ilyen pozitív csattanóra nem számítottam! Köszönet!!👍
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
És teflon késsel kenegetni, akkor vaj se kell 😂
@tiborlorincz97372 жыл бұрын
Köszönöm,doki a sok jó infót,a videói hatására lassan fogynak a kilóim,ami nagyon hasznos így 50 felett a gyengülő vázszerkezet,izületek miatt,meg az életminőség is változik,már korábban is elkezdhettem volna a tudatos táplálkozást
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Szuper!
@attilafraunholcz76197 ай бұрын
Szuper a video, a száraz mondanivalót remekül színesíti a képi megjelenítés, a sok vágás. A látottakhoz tegyük még hozzá, hogy a kenyér, ha lehet, mindenféle adaléktól mentes és KOVÁSZOS legyen, így még szélesebb réteg (a gluténre érzékenyek) fogyaszthatja.
@Magdolnamedhegyi6 ай бұрын
Ez bizony igaz! A kovászos kenyér ajánlott!
@rikaristudio7 ай бұрын
Már korábban is láttam ezt a videót, és ezúttal szeretném megköszönni a tippet a kenyérrel kapcsolatban! Mindig problémám volt vele, mert szeretem, de nem kívánok belőle sokat, így gyakran rám romlott. Márpedig nem szeretek ételt kidobni, és eddig a fagyasztgatásnak sem voltam nagy híve. Úgyhogy nem is annyira egészségügyi okból, de végül elkezdtem lefagyasztgatni a kenyereket. Azóta mindig van itthon, és sosem kell kidobni. Az, hogy egészségesebb így, az nekem csak bónusz, de végül is ez győzött meg a fagyasztásról..
@agnesbiro72967 ай бұрын
Tisztelt Doktor úr ! Mindig fagyasztom a kenyeret (csak.minőségi kovászosat veszek pèktől) Mindig annyit veszek ki amennyi kell ! A tészta is èrdekes!
@pappgyula25416 ай бұрын
Köszönöm! Eddig is hűtve, pirítva fogyasztottam, fogyasztom a pékárut mert így ízlik. Ezek szerint ezen a szokásomon nem kell változtatnom! Végre valami jó hír a számomra..
@zoltanszabo5045Ай бұрын
Én kovászos kenyeret készítek 20 % Tk liszttel len, szezám és napraforgó maggal. Amíóta ílyen kenyeret eszem nincs felpuffadás. A glikimiás indexe is jóval alacsonyabb mint sima fehérlisztes élesztővel készült kenyereké. A hűtés ötletet köszönöm .👍
@Kord52 жыл бұрын
Köszönjük, teljesen logikus és pofon egyszerű. Az ember ha figyel ezt tapasztalatból is megerősítheti. Mindig is éreztem hogy a pirítóssal jobb a közérzetem órákkal később is.
@agnesaczelos56072 жыл бұрын
Köszönjük szépen a videót. Mikor mondtam a barátoknak, hogy én bizony hűtőbe tartom a kenyeret, mert tovább eláll, kinevettek és azt mondták nem egészséges. Ezek szerint mégis az. Jó egészséget!!
@carlovics2 жыл бұрын
Köszönöm az érdekes előadást. Erről jutott eszembe, hogy kissrác koromban (60-as évek elején) Erdélyben voltam a nagynénéméknél. Csodálkoztam, hogy miért nem a frissen sütött kenyeret eszik. Ők azt mondták, hogy a friss kenyér egészségtelen - pedig milyen fincsi - és náluk a friss kenyér 2 napig áll a kamrában, és csak ennyi pihenés után kezdték enni. Nálunk a családban ez nem így volt. Egyébként kenyérről tudatosan leszoktattam magam, ahogy öregszem, és amióta 2 tipusú cukorbeteg vagyok. Én főleg zsemlét veszek, amiből napi 1 db az adagom, reggelire és vacsorára elosztva. Van pirítóm, de ezt ritkán használom. A jegesem kicsi, fagyasztójába még a zsemle is alig férne bele. Ja, és pont annyi van belőle, hogy 1 napra elég legyen. Ha nincs zsemle, az általam fűrészporos kenyérnek titulált sokmagos kenyeret veszem, amiből a 25 dkg-os kiszerelés 3 napra elég. Boldogult fiatal koromban 4 zsemlével kezdtem a napi bevásárlást, kb 20-25 éve áttértem napi 2-re, és mostanság pedig napi 1-re. És ez ölég is. És úgy vettem észre, hogy a kevés kenyérféleség fogyasztása csökkenti a vércukor szintem. Hál istennek éhomra 5-6 mmol/L közti értékeket mérek évek óta, a gyógyxerek szedése mellett.
@gabornepulay2 жыл бұрын
Üdvözletem, Doki! Köszönöm a felvilágosítást, szoktam mélyhűtőbe tenni, igaz nem mindig készítek pirítóst. Kiolvasztva is finom a kenyér, nyáron inkább a hélyhűtőbe teszem, a penészesedés miatt! Osztom.
@irenkaszap51672 жыл бұрын
Nagyon örülök e kutatási eredménynek, mert így lelkiismeret-furdalás nélkül ehetek - továbbra is mértékkel - szénhidrátokat. A kenyeret eddig is pirítva fogyasztottam, mert úgy szeretem, de ezen túl lefagyasztom felhasználás előtt. Biztos vagyok abban, hogy finommá lehet varázsolni a lefagyasztott félig főtt tésztát. Lehet, hogy a rizzsel nehezebb dolgom lesz, de megpróbálom. Jó egészséget kívánok és várom a folytatást.
Köszönöm szépen a videót, ez igazán hasznos felfedezés. Osztom ismerőseim is sok hasznát veszik ennek is mint a többi videónak. További jó munkát, jó egészséget kívánok.
@zsokatajta33117 ай бұрын
Hálásan köszönöm a videót. Mostanában fedeztem fel Önt és nagyon örülök a sok hasznos információnak. Jó egészséget kívánok Önnek. Érdeklődve várom a következő anyagát.
@ÁzsiábaSzakadtam7 ай бұрын
Ma este 19.30-kor jön a következő
@andrearacs5612 жыл бұрын
Drága Zsolt doktor!Ez zseniális!Ezer éve így esszük otthon a tésztát, igaz mi mikorózzuk a lehűtés után. Kenyeret igaz nem mélyhűtjük, de szinte csak piritósként esszük. Ezután be fogom tenni a mélyhűtőbe. A rizst viszont frissen esszük, de le fogunk szokni róla! Hatalmas köszönet az infóért!
@AnnaBathori-d3jАй бұрын
Ez igen, magam ezeket csinálom, anélkül, hogy ezt tudtam volna. Szeletelten fagyasztom több részre osztva és utána piritom, ami ízlik is. Ritkán eszem, (pedig finom) friss kenyeret. A cukor szintet ritkán ellenőrzöm, szégyen, de félek a szúrástól! Köszönöm, mert segített ebben is! Üdv kedves Doktor úr!
@laszlosandor24072 жыл бұрын
Köszönöm a jó hírt, kedves Doktor úr! Nem hallottam ezt a módszert, de úgy alakult, hogy sok-sok éve nem eszem a friss kenyeret. Hetente 1x megyek a kedvenc kenyérboltom felé. Hazaérve be a fagyasztóba; onnan a kiolvadás után a pirítóba. 2 gr Aszkorbinsav a cukormentes teába és indulhat a nap...
@mariahudelcu13382 жыл бұрын
Vegig olvastam a komenteket. Nagyon hasznos tanitas mindenki szamara. Köszönöm szepen Dr Ur a videot. Tovabi jo kutatast, jo egeseget mindenkinek es önekis. Varjuk a foljtatast. Vigyazon magara. 🌾🌿🕊🌷👏
@margofarkas11242 жыл бұрын
Évek óta így fogyasztom a saját készítésű kenyeremet ! Szuper , köszönöm !
@laszlo.laszloАй бұрын
Zseniális! Imádom a tésztákat és a kenyereket amiket magunk készítünk. Ezt kipróbálom, mert 44 évesen érzem már hogy meglöki a vércukrot néha.
@ezilyen2 жыл бұрын
Ez nagyon felszabadító eredmény. A kenyeret eddig is pont így tároltam, mondjuk inkább azért, mert egymagam lassan fogysztottam el, de hogy a tészta is "megszelidíthető", ez nagyon jó hír! Imádom :)
@zsolteoriszabo29902 жыл бұрын
Köszönjük Doktor Úr! Évek óta ezt csinálom a tésztával, egy angol egészségügyi ismeretterjesztő film hatására. Működik. És a kenyeret, péksüteményt is fagyasztva tárolom. Ahogy mondtad, nincs szemétbe dobott pékárú. Még annyit, hogy a kovászos kenyér, különösen ha hosszú érlelésű, azaz legalább 24 órát kel hűtőben is, szintén 20-30%-al alacsonyabb GI-vel rendelkezik. A fermentáció ellenállóbb, nehezebben felszívódó keményítőt hoz létre. Szóval, aki csak teheti, jól teszi, ha kovászos kenyeret, pékárút fogyaszt. Itt nem lehet linket elhelyezni, de a kovászos kenyér glikémiás index keresőszavakra jó cikkeket ad a kereső.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Szerintem a BBC is ennek a doktornőnek az eredményeit dolgozta fel
@zsolteoriszabo29902 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Ugyanerre gondoltam. És találkoztam már olasz konyhával, ahol a tésztát előfőzik és éttermi adagokban veszik elő a frigóból.
@kolozsvariemese2 жыл бұрын
Erdélyben, édesanyámtól 40 éve így tanultam, csak akkor nem tudományos alapon :) Ha megfőtt a krumpli vagy a tészta, folyó víz alatt teljesen lehűtöttük le és forró serpenyőben volt újra melegítve.
@erzsebetaranyos88792 жыл бұрын
Mi is
@erikavajda68082 жыл бұрын
Köszönöm szépen,Doktor úr! Nagyon örülök,hogy meghatározott feltételek mellett,de mégiscsak ehetek kenyeret és tésztát! Az Úr legyen őríző Pásztora!🙂
@nagyandrea4405 Жыл бұрын
Pont ma délután ettem meg egy fél kenyeret, májkrémmel. Nagyon megkívántam. Már 5 óra hossza olyan hasfájásom van, mintha egy nagy kő lenne a hasamban. Egyébként ritkán eszek kenyeret, akkor is piritva. Ez a videó pont jókor jött 😊
@annamariabakosi64822 жыл бұрын
KÖSZÖNJÜK! Nagyon hasznos dolgokat mondott! Fagyasztani szoktam a kenyereket, mert a Belvárosba, vagy Budára járok VADKOVÁSZOS kenyérért! Mivel fél óraánál több az út pl csak be a Wesselényibe, vagy a Fény utcába, így egyszerre 3-4 kenyeret is veszek - időtakarékosság miatt. (Újpesten a vadkovászos pék nem bírta a rezsi-emelést - megszűnt.) Ezentúl PIRÍTANI is fogom! Még nem vagyok elhízva - de nincs rá szükségem! Én úgy tudtam, - IDÁIG - hogy a ZSÍR lassítja a szénhidrát felszívódását...de a Kacsa-Libazsír piszok drága lett...a zsíroskenyérhez sajnos HAGYMA illik nekem - és ennek szagát nem biztos h elviseli mindenki - ha rálehelek! Ez a pirítás szenzációs ötlet! KÖSZÖNET érte!!!
@szilviaparrag14922 жыл бұрын
Nagyon hasznos infók. A rizzsel hallottam már korábban a trükköt, jó, hogy tésztával és kenyérrel is működik! Köszönjük!
@lillabiro52852 жыл бұрын
De jó! Általában este főzök másnapi ebédet és hűtőben tárolom. A tészta mikróban melegítve, főleg valamilyen szósszal szerintem teljesen finom.
@palkoszo3592 жыл бұрын
Helló Doki ! Előadásodban elhangzott információk nagyon sok embernek segítenek megérteni, hogy az idők múlásával a grammonként összeszedett súlyfelesleg és inzulin rezisztencia egyik faktora honnan eredhet. Kitűnő előadás volt. Köszönöm. Szakmai ártalomból írok csupán néhány rövid információt: - Egyáltalán nem mindegy milyen fajta búza lisztjéből készül a kenyér. De ezt megelőzően érdemes megnézni hogy a feldolgozott búza liszt hogyan van őrölve. Ez sem mindegy. ( nem részletezem pl a volt Bezosztája vagy a Bánkúti búzafajták lisztjeinek hatását a kenyér összetételére, minőségére ) Az igazi kenyér búza fajták jellemzője a magas sikér tartalom. - Az Olasz tészták Durum buzából készülnek. Magas fehérje tartalmúak. ( további információ Wikipédia ) - A klasszikus és leg egészségesebb élelmiszereket a Tönköly búzából lehet készíteni. ( további információ Wikipédia ) A keményítő tartalmú ételek hűtése, és a kenyér pirítása hatását akinek a glikémiás indexe ingadozik saját mérési adatainak feljegyzésével statisztikát is készíthet amely segíthet a még pontosabb szabályok betartásában egészsége megőrzése érdekében. Never give up !
@teglasistvan78642 жыл бұрын
Tisztelt Doki! Ezért szeretem ezt a csatornát, mert megint egy olyan infirmációt osztott meg, amit máshol tuti nem hallani!! 👋👍 Régóta eszem pirítva kenyeret, de ezután úgy próbálom fogyasztani ahogyan ebben a videóban elmondta, a többi tésztafélékkel kiegészítve!!! Köszönet 🙏
@hajniferencz55502 жыл бұрын
Úristen de örűlök ennek a videonak .🙏Glutenérzékenségem is van . Már feladtam . De most egy kis reményem van hogy valamit ehetek . Nagyon szépen köszönöm . Ki fogom próbálni 🤗❤️Minden jót 🙏jó egészséget kívánok .
@MrMordauntshort2 жыл бұрын
Üdv! A kenyér fagyasztást már rég óta alkalmazom igaz nem a GI miatt azt nem tudtam eddig 🙂Köszönjük a hasznos információkat! 🙂
@kiralylany-jr6sv2 жыл бұрын
Köszönöm szépen Doktor Úr! Ismét nagyon hasznos az egészségemre nézve ez a videó. Jó egészséget kívánok.
@AgnesRetei-bs7zc10 ай бұрын
Szuper a video. Én eddig a cukor betegeknek a lehető legkevesebb kenyér, tészta, krumpli fogyasztását ajánlottam.Van aki ezekről nem tud lemondani ,de nem is kell ezek szerint.Viszont arra hívnám fel a figyelmet, hogy nem csak a glikémiás indexet kell figyelembe venni , hanem az inzulin indexet is. Ezzel én is csak pár éve szembesültem. És ami nagyon meglepett, hogy pl. a natúr yoghurt GI-je nulla,addig az inzulin indexe magasabb mint a sima cukoré!
@ÁzsiábaSzakadtam10 ай бұрын
Jobb az, amit mondott - ha lehet ne legyen kenyér és hasonlók. Ez a módszer arra van, hogy a még nem beteg emberek csökkentsék az inzulin terhelést. Ebben az inzulin index dologban nem vagyok biztos - számos furcsa eredmény látszik és az egész ötlet végső soron egy valakihez köthető, egy bizonyos Susanne Holthoz, aki ezt kitalálta. A saját 24 órás méréseim nem korreláltak ezzel és pár grafikát nézve, nem tűnik komolynak. Pl hogy a hal és a marhahús rosszabb lenne, mint müzli vagy a rizs...🤔
@andrasnezeke6678 Жыл бұрын
Nagyon hasznos ez az új felfedezés. Sokunknak segítségére van. Köszönjük, hogy megosztottad velunk. Mert így merünk enni egy kis tésztát és kenyeret is. Mert én is érintett vagyok ebben a kérdésben. Rezisztens állapotban vagyok. Nagyon jókor jött ez az információ. Köszönöm.
@Fáby-bá2 жыл бұрын
Jó estét Doktor úr! Még néztem a videot azon röhögtem végig, hogy elképzeltem öreganyámat ahogy a dinnyét eszi kenyérrel és közben mondja a magáét neked! 🙂 De hasznos volt köszi!
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
😂
@editendreffynegyongyosi56372 жыл бұрын
Köszönöm a videót, köszönöm a jó híreket! Szeretem a tésztákat, de sokszor éreztem, hogy megdobta a cukromat, kóválygott a fejem. Így viszont nyugodtan ehetem! A kenyeret pedig lefagyasztjuk most már mindig!
@svenhassel13122 жыл бұрын
Nagyon informatív! A Covid óta nem egyszer fordult elő, hogy fagyasztva is tartottam itthon kenyeret, és a szüleim is erre buzdítottam. Bár a frissen sült ("bűnös élvezet") kenyérrel nem vetekszik, de 1000x jobb, mint a 2-3 napos kenyér, ha így kivesszük és kiolvasztjuk.
@tundekorona42992 жыл бұрын
Van egy jó hírem: ha a szeletekben lefagyasztott kenyeret kiolvasztás nélkül a piritóba tesszük, az élvezet újra bűnös lesz! :-)Isteni finom, puha,de enyhén ropogós lesz! Csak ajánlani tudom!:-)
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
De a hatás megmarad 😎
@csabaambrus17082 жыл бұрын
Köszönjük! Nem tudom miért halogatom mindig az ön videóinak magtekintését. Kimaradok a jóból. Ez a videó pl. nagyon hasznos.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Hát ezt én se értem. Nagyon rossz szokás 😂
@csabaambrus17082 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Eskü' megváltozom. Doktor úr! A fülcsengésre nincs valami csoda módszere? Fülorvosnál voltam, azt mondta, ez ilyen. Írt valamit rá, de azt mondta, beszedhetem "hátha" De szerinte nem valószínű hogy segíteni fog. Akkor 50 évet még így kell leélnem? 😢
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Reméljük 60-at... Nem tudok tinnitusra jó módszert. De a sípolós kutyás videómban valaki mondott egy eljárást kommentben, az talán segít. Sajnos pontosan nem emlékszem rá ki volt
@csabaambrus17082 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Köszönöm! Megnézem.
@annakollar29892 жыл бұрын
Ez Super ! Mondjuk a kenyeret azt tudtam , de csak azért tettem a mélyhűtőbe hogy friss maradjon .A tészta , és a rizs , az meglepett . Köszönöm szépen , várom a következő super videókat ! Imádom az előadás formáját ! Sok szerettél üdv Pfalzbol !
@bonicica2 жыл бұрын
Én praktikus okokból évek óta így eszem a kenyeret, jó tudni, hogy ezzel a szénhidrát anyagcserémnek is jót teszek 😀 Köszönöm az infót!
@izaliza26382 жыл бұрын
De jó Cukorbeteg rokonunkat kicsit nehezen tudtuk rávenni, hogy fagyassza le a kiflit, kenyeret. Nem menjen mindennap azért a boltba. Meg már ráadásul nem is tud, vinni kell neki. Köszönöm. Én már régóta fagyasztgatok kenyeret magamnak, nem mindig.
@sandorignacz2 жыл бұрын
Köszönöm, ez is jó lett! Hosszú évek óta saját kenyeret fogyasztunk, elég volt az adalékokból. A tésztafőzési ötletet, pedig átvesszük 🙂
@lajosnebalogh92392 жыл бұрын
Mi is saját sütésű kenyeret fogyasztunk, nincs benne tartósítószer, ezért könnyen penészedik. Fagyasztással ez elkerülhető és nem kell kidobni egy morzsányit sem. Eddig ebből a megfontolásból fagyasztottuk le, hogy ez jót is tesz az egészségünknek, külön öröm.
@Deresgabor2 жыл бұрын
Ó köszönöm! Évek óta így eszem a kenyeret! Igaz, így mindíg frissen ehetem, ám csakis pirítva fogyasztom. Természetgyógyász barátnőm javaslatára kezdtem el. Nagyon hasznosnak találom e videót is.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Köszönöm szépen Gábor
@gingin51 Жыл бұрын
Doktor úr! Én ezt a fagyasztom, pirítom dolgot nem tudtam, de valamiért 15 éve így teszek! Igy szeretem!)))
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Praktikus is
@irenkeszocs4542 Жыл бұрын
Én is igy csinálom,nagyon rég
@erzsebetoltyan72942 жыл бұрын
Kedves doktor úr!Köszönöm a hasznos tanácsait.A kenyeret szívesen mellőzöm.
@jookalman43092 жыл бұрын
💫 Mindig nagyon jó témákat mutatsz be ami illik az ilyen idősek zömében!
@mariaszkaliczki2 жыл бұрын
Köszönöm, Doki! A tészta ily módon fogyasztásáról már halottam, de eddig nem volt biztos számomra, hogy ez valóban hatásos. A kenyeret általában fagyasztom, így nem romlik rám, de pirítani nem szoktam. Rizst egy évben kétszer ha eszem, még a töltöttkáposztába is gerslit teszek, köretnek, ha kell, inkább kölest és hajdinát fogyasztok. Elgondolkodtam, ez igaz lehet a krumplira is, majd azzal is alkalmazom.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
A töltött káposztát mindenképpen háromszor melegíteni kell mire jó lesz. Csak addigra általában elfogy 😂
@mariaszkaliczki2 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Valóban nem jellemző rám a háromszori melegítése egy ételnek, de más okból. ☺️ Pár nappal ezelőtt töltöttpaprikát főztem, köleskerült bele rizs helyett. Másnap ettem belőle, a többi egyesével a fagyasztóba került. 😊 Olvastam, kovászos kenyeret eszel csak. Ősztől tavaszig én is, magam készítem. Nyáron viszont a meleg miatt nem sütök, ilyenkor marad a bolti tönkölybúzás-hajdinás, szeletenként lefagyasztva. 😊
@bonicica2 жыл бұрын
Én sem pirítom a kenyeret igazán, csak kenyérpirítóban melegítem fel. Nem ropogósra, csak hogy kiolvadjon, és a fagyasztás során kirakódott pára jól átjárja. Hamar lehűl, és puha lesz, ha valaki nem szereti a pirítóst. Persze ropogósra is lehet sütni, ha valaki úgy szereti. Ki kell tapasztalni, melyik fajta kenyeret mennyi ideig érdemes melegíteni, hogy a megfelelő állagot érjük el.
@luxurythings4602 жыл бұрын
Nekem a sziasztok is tetszett 🥰 növelte a csoport tudatomat 😂 köszönjük szépen doktor úr, jó kis videó, bár én érzékeny vagyok, de a családnak mindig szeletelve fagyasztok 🥰
@laszlodrnemeth53362 жыл бұрын
Kedves Doki! Nagyon köszönöm a hasznos információkat, talán a közelgő ünnepre is gondolt, amikor ezt a témát dolgozta fel. Jó egészséget kívánok!
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Igen, kicsit aktuális.
@zsoltlaszlo63242 жыл бұрын
Nagyon értelmes és jó elóadás! Nagyon gratulálok hozzá! Jó egészséget kívánok Neked doktor úr! 👍🤗
@adorjandobra85902 жыл бұрын
Köszönöm Doktor úr. Ez jó hír a számomra. Szuper, hogy ezt megosztotta!
@ferencszabo30252 жыл бұрын
Ez valóban így van, csak eddig nem tudtam miért. Nagyon kenyeres voltam, de miután kihalt mellőlem mindenki én is lefagyasztom a szeletelt kenyeret. Eddig sem szerettem jóllakni, egy kicsit mindig éhesen hagytam abba az evést. Úgy két-három perc után az éhségérzet elmúlik és nagyon jól érzem magam. Mióta kényszerből fagyasztom a kenyeret, sokkal kevesebbet eszem belőle, pedig én mindenhez, a rizshez, a krumplihoz is azt eszem. Sokkal később leszek éhes, ami azért jó, mert COPD-sen, könnyebb levegőt kapnom, ha nem puffadok, nem nő meg a hasam. Ugyanakkor több évtizeden keresztül fekélybeteg voltam és amikor kiirtották a Helikobacter pylori nevű szörnyet tíz évig nem kellett savcsökkentő, de az epekövek megjelenése után, újra szükségessé vált. Még műtét után is. - Nem nagyon reklámozzák, de a savcsökkentők vesekövesedést is okozhatnak, nálam jó sokszor bejött. - Mióta fagyasztom a kenyeret, azóta sem savacskkentő nem kell, amit eddig nem rtettem, de nem is puffadok, de most kiderült, hogy a bélflóra javulása lehet az oka. Mivel kevesebb kenyeret fogyasztok még levegőt is jobban kapok, ami egy 50% alatti tüdőnél könnyen észrevehető. Tehát, nem csupán kevesebb kenyeret fogyasztunk, de a bélflóra miatt a közérzet is javul. A fogyósok fogynak, miközben az élvezeti értéke a kenyérnek egyáltalán nem csökken. Kicsit hosszúra sikeredett, de én meglehetősen szkeptikus alkat vagyok, különösen így uborkaszezon idején. Ilyenkor, amikor az antigravitációs technika, meg a rákgyógyszer feltalálása minden napos, jó olyat olvasni, ami nem kamu! Ja, még egy. Tésztát évtizedekig nem etem, de mostanában mákos tésztát eszem rendszeresen. Részint, mert szeretem részint a mák ha darálom és nem töröm, mint a régi mákdarálók, olyan, mintha smirglizné az ember a vastagbelet. Csodálkoztam is, hogy a lehűtött tésztától nem leszek hamar éhes, de még a hasam is lemegy egy pillanat alatt, amikor ködös párás, nagyon hideg/meleg időben keveset mozgok. Egyszóval szuper dolog ez a fagyasztásos cucc. Már csak annyit, hogy én zacskóban olvasztom fel a kenyeret, így nem szárad ki, másnap még pont olyan, mint a friss kenyér másnaposan.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Én csak átrakom a fagyasztóból a hűtőbe, ott enged ki lassan. NAC-t próbálta? Jó lehet COPD-re bár nem olcsó
@ferencszabo30252 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Nem szedek rá semmit, mert nagyon régen fennáll. Egy PTX-el kezdődött a dolog, és a sok dranálás után a műtét biztosan nem tett jót a mellhártyának. A COPD és a reflux kapcsolatát nem tudom vizsgálta-e már valaki, de én elég jól be tudtam fulladni, ha gyomorégésem volt. Tehát, egy megbolygatott mellhártya, mellé egy évtizedeken át tartó fekély, ami miatt a reflux már csak a bónusz, óhatatlanul hozza a COPD-t. Ráadásul, minden stressz rátesz egy lapáttal, így aki dolgozik és fél, hogy elkésik, az jó eséllyel el is fog késni. Csak egy évig inhaláltam szteroidot, de inkább nem sorolom mi mindent előhozott. Négy éve kidobtam minden gyógyszert és azóta sem orvoshoz nem mentem, se gyógyszert nem szedtem, ráadásul jobban érzem magam, mint valaha. Persze nyugdíjasként könnyű nem idegeskedni, könnyű otthon maradni a ködös/hideg/meleg időben. Könnyű az életmód váltás.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Krónikus gyulladást tart fenn valami, azt gyanítom
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Meg nyilván dohányzás is volt...vagy van is?
@ferencszabo30252 жыл бұрын
Az nem, sőt bagoly típusú lévén, több mint tíz évig állandó délután és éjszaka dolgoztam, de minden nap a Bükkben gyalogoltam minimum tíz kilométert, ami hét kilométer parttal kezdődött. Viszont volt pár év vegyi üzem, ami krómozó, foszfátozó, barnító, festő üzem volt. Én műszaki ellenőrként ugyan viszonylag keveset mentem ki az üzembe, de azért a sok sav nem tett jót. Egyébként a COPD egyik napról a másikra alakult ki. Egy derűs 35 fokos meleg nyári napon segítettem költözködni. A barátom késett a cuccal így egy órát sétálgattam, majd mikor megérkezett, vagy három könnyebb zsákkal felszaladtam a negyedikre. Az ablak zárva volt és egsz nap sütötte a lakást, ráadásul frissen volt festve. A harmadik után már alig kaptam levegőt, biztosan jól felfőtt az amúgy is gyengébb tüdőm. Ez mindenkinek intő jel lehet arra, hogy a mi égövünkön nem szabad ilyen hülye módon neki esni a munkának. Nem vagyunk hozzá szokva. Oda kell figyelni a maghőmérsékletre, mert egy nap alatt tropa lettem. Azután már nem tudtam kimenni az erdőbe, csak busszal és a lankáson sétálni. Lehet, hogy amúgy is kialakult volna ez a betegség, csak én egy akcióval előre hoztam vagy húsz év folyamatos romlást. Egyébként vírusos betegségeim soha nem voltak, az influenzát nem ismertem, lázas olyan 9 éves koromban voltam utoljára, következésképp a gyulladásos része a COPD-nek valószínű nem jött volna össze, hacsak valami baktérium nem lép közbe, mert azokkal azért hadakozom.
@juditbagi64242 жыл бұрын
Szoktam tésztákat megfőzni, fagyasztóba tenni. Nem gondoltam, hogy jót teszek vele. Csupán volt időm, és ezt találtam ki.
@mkata97422 жыл бұрын
Nagyon hasznos vidi, köszönöm szépen drága Doktor Úr! Már úgy vártam... 🥰😘 (régóta fagyasztom a kenyeret)
@martabertalan20792 жыл бұрын
Üdvözlöm jóestét, nagyon köszönöm, hogy magyarul is elhangzott ez a kisērlet ismertetése az Ön előadásában. Idén már a tésztát is a mélyhűtőböl eszem. Igaz módjával és lehetőleg lencse vagy csicseriborsólisztből.
@annamariabakosi64822 жыл бұрын
A PALEO nem javasolja se a cs.borsót, se a lencsét. Olyan dolgok vannak bennük, amik ártalmasak LEHETnek.
@martabertalan20792 жыл бұрын
@@annamariabakosi6482 Én szigorúan szénhidrát-szegèny étrendet tartom, az is elég jó eredményeket hozott nekem. A PALEO és KETO szigorúbb, habár figyelembe veszem, s alkalmazom is.
@ROBI-crypto2 жыл бұрын
Köszi doki. Ezzel (az infóval) most lekenyereztél 😉
@gjudit112 жыл бұрын
Ohhoo.. ott a pont! Köszi megint, jó hasznos és egyszerűen betarthato módik :)..a kenyeret eddig is igy ,de a tészta ta új volt....
@evacsesznok5037 Жыл бұрын
Nagyon tetszenek a ideoi, szorgal asan hallgatom, váro NAgyon szivesen hallanék arra vonatkozó tanácsokat, hogya lehetne hízni! Előre is köszönöm. 160 cm magas, 44 kg és 72 éves vagyok.
@darlaaddams71692 жыл бұрын
Kedves Tanar Ur ismet egy egyedi, hianypotlo video lett, koszonjuk szepen a gyakorlati tippeket az egeszsegunk megorzesere!
@gyenisattila1069 Жыл бұрын
Köszönet a hasznos tudásért, az a fagyasztásos dolog új, én mindig így tárolom a kenyeret. A kovászos kenyerekre esetleg vártam, hogy lesz egy kis kitérés, mert az egész más mint a normál gyors kenyerek.
@ennk2212 жыл бұрын
Nagyon hasznos információ,soha sem hallottam erről. Köszönöm!
@laszlovszky12342 жыл бұрын
Érdekes, eddig is jobban szerettem a másnapos, melegített kajákat. Azt hittem azért, mert az ízek összeérnek, vagy valami hasonló, de lehet, hogy így kívánta a vastagbelem mikrobionja.
@juliannadori80712 жыл бұрын
Köszönöm a hasznos orvosi tanácsot ki fogom próbálni üdv.
@gyorgyhegedus Жыл бұрын
Nézegetem a vieókat, mert nem olyan régen fedeztem fel ezt a csatornát, így van elmaradásom bőven. Mindig megmosolyogtam édesapámat, mert legalább két félbarna kenyeret vásárolt egyszerre, majd lefagyasztotta és amikor kellett, betette a sütőbe és kicsit átsütötte. Úgy tűnik, hogy jól tette. Amikor Jordániában turnéztam (1985) a Ramadán végén, enyhén szólva meleg volt és a cirkusz tulajdonosa azt javasolta, hogy a kenyereket tegyük be a hűtőbe, hogy ne romoljanak meg. Azt persz senki nem tudta, hogy a fagyasztás és az egyszerű hűtés is kedvező élettani hatással jár. Micsoda véletlenek. Az igazság az, hogy én is csak azért tettem eddig a hűtőbe a kenyeret, hogy ne menjen tönkre. Ezekkel az infókkal már újabb értelmet nyert ez a folyamat. És persze ez alól a tészta se kivétel. Szuper előadás volt ez is. Köszönöm.
@brrrumi12 жыл бұрын
Érdekes! Bár én rengeteg mézet eszem már olyan mindegy lenne hogy a kenyeret hogyan. Egyébként az esetek felében a szendvics Sütőben át pirítom a kenyeret. Nem az index miatt, hanem mert így jobbam passzol az adott menühöz esetenként. A munkássága értékes, sgit felelősség teljesebb döntéseket hozni, ha az ember jobban oda akkar figyelni az egészségére. De ha nem, az is egy felelősség teljesebb döntés lesz, hisz tudom az okát miért jutt az ember oda ahova. Köszönet mégegyszer!
@annamariabakosi64822 жыл бұрын
Mert "Minden medve szeteti a mézet!" De nem túl egészséges. Gyümölcs-cukor van benne. Sok.
@brrrumi12 жыл бұрын
@@annamariabakosi6482 a mézben két főbb komponens szőlő és gyümölcs cukor található. Ezen kívül összetett cukrok is jelen vannak ami jelentősebb, a dextroz. Hogy az egyszerű cukrok milyen arányban vannak jelen a mézben, a kristályoaodási faktor mutatja meg. Minél hamarabb ölt kristály formát annál nagyobb a szőlőcukor arány. Mint pl a repce vagy a napraforgó méz,de vannak még kevésbé jelentősségel bíró növények melyeknek szinte másnapra beáll a nektárja. A másik véglet az akác méz, ami szinte csak gyümölcs cukrot tartalmaz. Egyébként a méznek az enzimatikus hatása jelentős ami az emberi szervezetre jótékony hatással bír.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Ferenc, nem akarom elkeseríteni, de szénhidrát anyagcsere szempontból ugyanaz mint a kristálycukor. A spojlerozástól függetlenül. Ami minimális előnye van, azt élvezze az akinek kutya baja, a többinek meg tilos. Ilyen egyszerű.
@andreabozso4913 Жыл бұрын
Óriási felfedezést osztottál meg velünk! Nekem különösen hasznos a tészta elkészítéssel kapcsolatos információ, mivel mi itthon imádjuk a különböző, főleg olaszos tésztákat, hetente többször eszünk! Nem szoktuk puhára főzni, de ez a hűtéses dolog ez új! Kipróbáljuk! Köszönöm!
@piroskaharkaly8718 Жыл бұрын
Nagyon hasznos ez az ismeret.köszönöm szèpen.
@babikosztolas66462 жыл бұрын
Köszönöm a videót, új dolgot tudtam meg .Kérek szépen egy videót a tönköly búzáról/lisztről is .Érdemes errőlis egy videót készteni .Gyógyító gabonának tartják .Kös,önöm !
@apor39872 жыл бұрын
De jó!! Évek óta mélyhűtőből szeletenként veszem ki és pirítva esszük a kenyeret! Rizst és tésztát is szoktam fagyasztva tárolni, ezek szerint ez is szerencsésebb eü.szempontból, mint a friss. Krumplival lehet-e hasonló jelenség?
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Igen, működik.
@zsuffajudit88712 жыл бұрын
Szia!Mar az elejen irtam, de nem talalom a kommentemet, idonkent eltunnek.. Nagyon tetszett a video, koszonom szepen! Vmiert en a friss kenyeret is piritva eszem, ezek szerint jol is csinalom..:) & A tobbi megy is a fagyasztoba. Forron/melegen nem szeretek semmit megenni, megvarom, amig kihul, meg a melegszendvicset is szobahomersekleten eszem meg..:)
@ChristianHungary7 ай бұрын
Na most az éttermes már mondhatja, azért a tegnapi tésztát kapod melegítve mert az alacsonyabb glikémiás Indexű és lassabban szívódik fel, a thai sült rizs is így készül 😂 tegnapi megmaradt rizst pirítsuk meg olajon , és woww😉👍. Falun a nagymamám nem ette meg a friss kenyeret csak a tegnapig a sparhelten pirítva!
@adamottoszilassy51942 жыл бұрын
Ez óriási!!! Ezer köszönet az információért. A krumplival kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy, hogy mennyire kell lehűteni, és mennyi ideig? Már régebben (csak úgy) megpróbáltam lefagyasztani a paprikáskrumplit, de olyan szivacsos lett felengedés után, úgy nem jó. A rizs nagy újdonság! A kenyérről már évekkel ezelőtt hallottam, hogy egészségesebb pirítva. Egyébként én is évek óta fagyasztom szeletelve a pazarlás elkerülése érdekében. Ja...még egy dolgot kérdeznék. Mindenhol a barnarizst ajánlgatják, hogy mennyivel egészségesebb...volt szerencsém több alkalommal is Japánba látogatni hosszabb időre, de én ezalatt soha nem láttam olyan japánt aki ne fehérrizst evett volna! Ezzel mi a tapasztalat "felétek"? 🙂
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Itt is csak a turisták eszik a barnát 😂 A krumpli 5 fokon egy éjjel elmarad. Hosszabb tároláshoz félig főzni, fagyasztó, picit tovább főzni felhasználáskor. De lehet hogy szar lesz 😂
@adamottoszilassy51942 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam Sejtettem én, hogy ez van...😅😅 Bocs, de még a krumplival kapcsolatban. Nem akarom én hosszabb ideig tárolni, csak a hirtelen cukoremelkedést megakadályozni. Tehát az jó, ha főzés után lehűtöm, és be a hűtőbe (nem a fagyasztóba). Az én hűtőm egyébként 7 fokon is nagyon jól hűt. Esetleg a fagyasztóba beteszem "sokkolni", és kiveszem egy fél óra múlva (ha el nem felejtem). Ez így jónak tűnik? Köszönöm a választ. Most látom, nálatok már menni kell aludni! Jó éjt!😃
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Igen úgy is jó
@laga9540 Жыл бұрын
Tisztelt Doktor Úr! Mivel fiatal koromban Brüxeles-ben laktam, ott általában a pékségekben, áruházakban is már szeletelő gép volt már 60-70 éve. Hűtőbe tettük, majd kivéve megpirítottuk. Pirítva sokkal finomabb. Ma azért is pirítom, mert az áruházak spórolnak az árammal, így egy kicsit nyers a kenyér. Persze, hogy cukor nem cukor, erre természetesen nem gondoltunk.
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Arrafelé pedig igen jó kenyerek vannak. Egyszer voltam Belgiumban, szerintem jobb a kaja mint a francia.
@lajospuskas85002 жыл бұрын
Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm a hasznos videót. Esetleg a csípős paprika szervezetre gyakorolt hatásáról is készülhetne egy összefoglaló.
@mariacsimanehegyi82302 жыл бұрын
Köszönöm ismét a hasznos infókat Doktor Úr!
@mariamonostori66722 жыл бұрын
Saját kenyeremet eszem, ráadásul mindig lefagyasztom és megpirítom. 😀
@ferco19712 жыл бұрын
Szuper hasznos információt hallottunk most is.👍 Köszönet érte !
@evasusanszky63252 жыл бұрын
Köszönöm az értékes és érdekes előadást . Minden jót kívánok Magának
@mariakomives63732 жыл бұрын
Köszönöm! Nagyon örültem ennek. Nem gondolva a glükoz tartalomra évek óta mélyhűtöm a szeletelt kenyeret. Pirítás nélkül szoktuk enni, mire kész a reggeli, vagy azelőtt a gyerekeknek a tízórai mar fel is engedett és az íze is olyan mint a friss kenyérnek. Tésztát és rizst még nem próbáltam de majd kipróbálom. 😁 mégegyszer köszönöm Üdvözlettel ❤
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Nem kell addig piritani amíg pirítós lesz belőle. Csak kapja meg kicsit a felszínt. Belül puha marad, nem szárad ki ha fagyottan megy a pirítóba
@mariakomives63732 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam köszönöm 😀
@Attila3D2 жыл бұрын
Nagyon hasznos információk. Hálás köszönetem!
@sompep14552 жыл бұрын
Na akkor most, pl. a pékségekben, szupermarketekben kapható zsemlék, kiflik stb. amit félkészen, fagyasztva érkeznek és helyben sütik készre, azokkal mi a helyzet!? :)
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Sütés után kell fagyasztani. Házat se a tetővel kezdik, hiába ér rá pont az ács 😂
@sompep14552 жыл бұрын
@@ÁzsiábaSzakadtam magam is így gondoltam, csak kíváncsi voltam a válaszra! ;)
@zsofimarinescu20569 ай бұрын
Kedves Doki! Köszönöm szépen az ötleteidet és a türelmedet .
@evasusanszky632510 ай бұрын
Köszönöm az érdekes videót. Minden jót kivànok Magának
@Enigmatic92 жыл бұрын
Hallottam erről az orvostól és metódus rol de Koszonom a bőven magyarázott videót 🙏 nagyon jó info 👏👍
@mariapocskay17212 жыл бұрын
Köszönöm a hasznos videót! Egy kérdésem lenne: mi van akkor, ha a lefagyasztott kenyeret nem pirítom, csak hagyom szobalevegőn kiengedni? Így is ugyanúgy működik? Jó ideje csak szeletelt kenyeret veszek, és azt mélyhűtőben tárolom. De nem szoktam pirítani. (Ezentúl a tésztát is ott fogom tartani!)
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Kisebb lesz a hatása ha csak kiolvad.
@ÉvaBasa-q3o5 ай бұрын
Még hozzá szeretném tenni, hogy a KOVÁSZOS kenyér is alacsonyabb szénhidrát tartalmúvá válik a baciknak köszönhetően, nem beszélve az összetételéről, ami víz, só, liszt (ahonnan beszerezzük, olyan) és kovász. Nincs benne lisztjavító szerek sokasága (a megkérdőjelezhetőségükkel együtt). Persze otthon sütni kicsit munkaigényesebb, de nem annyira, mint gondolná bárki.
@evasusanszky6325 Жыл бұрын
Köszönöm az értékes előadást. Minden jót kívánok Magának.
@etelkaolah26212 жыл бұрын
Köszönöm szépen hasznos mint mindig amit mond Dr úr
@peterhorvath8972 жыл бұрын
Kedves Zsolt! Köszönöm ezt a remek videót is! Sajnos most pont aktuális! múlt héten engem is utolért a covid. kiugrott a cukrom, 15,9, és a vérnyomásom is. ja és mellé begyűjtöttem egy kis arcidegbénulást, ami miatt kiderült, hogy magas a cukrom. persze a sűrgösségin már negatív volt a tesztem, így nem ismerték el, hogy ezeket a covid okozza. az arcidegbénulást a klímára fogták, holott soha semmi gondom nem volt tőle, évek óta használom. a cukorra azt mondták, hogy cukros vagyok, csak nem tudok róla, holott bármikor vérvételen voltam, mindig normál volt. szerencsére nem kellett kórházban maradni, és a fizio hatására az arcidegbénulás is szépen gyógyul, amiről a koponya ct kimutatta, hogy vírusos eredetű. érdekes, hogy se lázam nem volt, se takony, csak ezek a vackok jöttek, és úgy, hogy pfizerrel oltott vagyok.
@ÁzsiábaSzakadtam2 жыл бұрын
Az Omikron megelőzésére egyik se jó már. A cukrot nézni kell később is, ne fogjuk rá a covidra.
@GK-jq7nc2 жыл бұрын
Köszi, ez nagyon jó hír 👌. Imádom a kenyeret és így fogom előkészíteni mielőtt neki esek. 😅
@filomenakiraly91572 жыл бұрын
Ez igazán hasznos volt, kipróbálom.
@anitavarga301 Жыл бұрын
Tisztelt Doktor Úr! Ha a megfőzött tésztát/rizst/burgonyát éjszakára lehűtöm (nem fagyasztom), majd másnap délben jól felmelegítem (akár mikróban) az elegendő lehet, vagy mindenképp fagyasztani szükséges? Köszönöm, ha válaszol! :)
@ÁzsiábaSzakadtam Жыл бұрын
Igen elég az is. Lényeg hogy teljen el egy éjszakányi idő és legyen hűtve, újramelegítve.
@convarHUN2 жыл бұрын
Ez egy jó hír, és még jobb hogy én már amúgy is évek óta fagyasztom a kenyeret :) (igaz, én aztán ált. nem pirítóst készítek belőle hanem a mikró kiolvasztó fokozatával hozom 3 perc alatt fogyasztásra kész állapotba)