Nagyszerű volt és nagyon tanulságos is egyben. Köszönöm.
@Zozi-Mozi2 жыл бұрын
Már épp vártam az új részt! :-)
@mariusbogdan90362 жыл бұрын
Nagyon jó, ahogy a vákuumot megoldottad ! Ha valami komolyabb kísérlethez kell vákuumszivattyú, írj nyugodtan, szívesen kölcsönadom ! (természetesen ingyen) Egy kétlépcsős Edvards 2,5 x 10 a -4-en milibar a végvákuma, mérő is van hozzá. További sok sikert és jó egészséget kívánok !
@ordasigabor2 жыл бұрын
szia, nekem is van, egylépcsős. Azért kösz. A meleg és égés is elég jó ahhoz képest, h mennyire egyszerű. Szép napot, gyere máskor is!
@gabor128002 жыл бұрын
Jó lett a videó! Azon agyalok hogy lehetne még tovább fejleszteni. Én a hajtó kereket függőlegesre építettem volna a könnyebb tekerés miatt. Illetve még egy áttétel kéne bele, hogy gyorsabban pörögjön. persze induláskor nehéz lenne hajtani. A generátornál is megy el hő, meg az edénynél is, meg a csöveknél is. Lehet hogy egy olyan konstrukció lenne jobb, ahol a melegítendő víz az egy nagyon vastag falú fém (réz) lábasban lenne (monduk 1 Liter) és a mágnesek az edény alatt pörögnének körbe (meg talán az oldalfalnál is körben). Mintha a lábas egy nagyobb lábasban lenne, ami ráadásul forog körbe. A kézi tekerő helyett meg esetleg kerékpárt rákötni. talán azt könnyebb lenne hajtani és nagyobb fordulatot is ki lehet venni belőle, mert van rajta váltó. Meg egy fedő az edényre. 20 perc tekerés lehet magasabbra nyomná fel a hőfokot. Bár még ez a konstrukció is kevés lehet a vízforraláshoz.
@mayerstorkgabor2 жыл бұрын
Az lenne még jó fejlesztés, ha nem kellene tekerni kézzel. Mondjuk egy magasan fellógatott ellensúly kötelet tekerne le a generátor tengelyéről, valamilyen csigás áttétellel a nagyobb erőkifejtésért és gyorsító áttétellel, hogy hosszabb ideig működjön a dolog.
@sandor78toth2 жыл бұрын
Üdv Gábor! Nagyon szeretem a videóidat. Viszont erről az örvény áramos energia termelésről nekem az a véleményem, hogy ritka kis hatásfokú energia termelésről beszélhetünk csak, ennek a témának a kapcsán. Egy picit lehet csupán nagyobb a hatásfoka ezen módon mint a peltier elemeknek. Ott, a folyton rövidrezárt tekercsekben mágnesesség formályában elillan szinte "minden. Nem sok hasznos energia van.Az indukciónál az elektron áramlás a számot tevő, az ott keletkező hő, már csak a nem kívánt rövidzár mellékterméke. Ott csak a veszteség lehet számot tevő. /Úgy gondolom/. Nem véletlenül próbálják elkerülni-kiküszöbölni minden területen ahol indukció történik az örvényáramot. Viszont nagyon hasznos ez a videód is, hiszen megismerkedhettünk ezzel a jelenséggel is a jóvoltodból. Az az acetonos forrasztás hajmeresztő volt.... de túléltük....😄 Várjuk a többi videód is, üdv Sanyi.
@peti18872 жыл бұрын
Izmos kisérlet :)
@Balumacci2 жыл бұрын
Jó videó lett! Lassan aktuális :D
@ordasigabor2 жыл бұрын
Én annak drukkolok, hogy V8-as banyás vasak is maradjanak és napelem is legyen a háztetőn
@belamagyar3162 жыл бұрын
Első két mérés a munkapadon történt 6:21 ... ha jól láttam.
@attilanagy85682 жыл бұрын
Szia Gábor Mester! Még nem nézem a videód mert a reklám fut.. Hagyjuk a reklámot a Te videóidnál mert szeretünk és tisztelünk. Abbahagyom az írást mert már elindult a vidijód! Áldás Rád Igazjómester!
@ordasigabor2 жыл бұрын
Szia, a reklám kényszerpálya... nincs mit tenni...
@laszlogergely21362 жыл бұрын
A reklámok közben fel szokott ajánlani egy "reklám átugrása" lehetőséget. Neked nincs ilyen?
@zeneszpeter2 жыл бұрын
Ez a heat-pipe működhet egy házi gyártású napkollektorban is?
@ordasigabor2 жыл бұрын
igen
@evl0052 жыл бұрын
Esetleg a cső belsejét nem lehetne pórózussá tenni úgy, hogy a szükségesnél jóval nagyobb áramerősséggel galvanizáljuk? Csak mert anno amikor ilyenekkel kisérleteztem, hasonló felületminőséget értem el áramkorlátozás nélkül.
@mariusbogdan90362 жыл бұрын
Esetleg még egy a cső belső átmérőjéhez illeszkedő gépi menetfúrót áthajtani rajta. Csak jó éles legyen, mert a vörösréz keserves ! No meg lehet hogy a falvastagság miatt finommenet kell.
@sandorharaszti12722 жыл бұрын
Jó estét kívánok, nem a témához szeretnék hozzá szólni, de viszont szeretnék kérdezni egy olyan dologgal kapcsolatban amire még nem tudtam választ kapni. Talán ön tudna segíteni ezért furdulok önhöz. Kérdésem lenne hogy melyik villany bojler fogyaszt több àromot, és melyikkel tudok sporolni? Kis bojler kB 50 liter teljesen maximumra feltekerve, így kevés kell fürdéshez mert nagyon forró, vagy nagy bojler kB 120 liter ami csak 50 fokon üzemel de ebből ügye többet kell melegitenie? Remélem tudtam úgy fogalmazni hogy nem tűnt túlságosan zavarosnak. Köszönöm szépen a segítséget.
@ordasigabor2 жыл бұрын
A hőveszteségek miatt az a jó, ha csak langyos a víz a bojlerben és nem forró. Így a 120 literes 50 fokos vízzel jobb. Abban kevésbé hűl le a víz, ha csak nem lesz mohó az ember és elhasználja mindet. Annyit kell abból is használni, mintha 50 literes lenne. Még annyit, hogy az olasz bojlerek hőszigetelése gyenge a Hajdú készülékekhez képest. Lehet pl. készíteni polifoam fóliából egy sapkát a bojlerre (villany). Egy 120 liters bojler hővesztesége kb. 1.5kW/24 óra. Vagyis ha 40Ft/kWh-val számolok, akkor 60Ft/nap. Egy "sapkával" kb 40Ft-ra csökken az a 60Ft.
@sandorharaszti12722 жыл бұрын
@@ordasigabor köszönöm szépen a gyors választ, és a segítséget!
@zeneszpeter2 жыл бұрын
Esetleg néha érdemes fölnyömni maximumra, hogy kihaljanak belőle a baktériumok. A legionella pont az ilyen langyos állóvizekben tenyészik. Vagy ez csak az ördög falra festése?
@carterslade4052 жыл бұрын
bringáoz kell hozzákötni jó áttétekel lazán főzni lehetne vele
@ordasigabor2 жыл бұрын
Egy bringás kb. 200Wattot tud leadni tartósan. 3-5 óra alatt meg is van egy kis adag leves...
@janoskalmar97872 жыл бұрын
Szia Gábor! Most akadtam a csatornádra. Tetszik, hogy nincs akadály előtted. 🙂 Kaphatnék egy elérhetőséget, ahol kérdést tehetnék fel az ionoszféra tárgykörben? Jani