Dlaczego czasem tracimy nad sobą kontrolę i jak temu zaradzić? O neurobiologii emocji dr A. Puścian

  Рет қаралды 208,876

Radio Naukowe

Radio Naukowe

Күн бұрын

Пікірлер: 308
@aleksandrastaszewska9062
@aleksandrastaszewska9062 2 жыл бұрын
Uwielbiam Pani audycje!Piękna polszczyzna,wspaniali interlokutorzy,ale przede wszystkim WIEDZA,której bardzo (myślę..?) wszyscy potrzebujemy,a ja jestem ogromnie chłonna! Pięknie dziękuję!
@MarcinSzydowski-rm4vj
@MarcinSzydowski-rm4vj 2 жыл бұрын
Więcej takich materiałów. Społeczeństwo potrzebuje oświecenia, tym bardziej, że coraz łatwiejsze życie u wielu wywołuje brak potrzeby dążenia do poznawania i rozumienia.
@grzegorzstruzik6131
@grzegorzstruzik6131 3 жыл бұрын
Dwa wspaniałe głosy, przepiękna polszczyzna, tak miło się Pań słucha, że moglybyscie o szydełkowaniu rozmawiać, a ja i tak sluchałbym z zapartym tchem. Pozdrawiam
@tomaszbuczek7901
@tomaszbuczek7901 3 жыл бұрын
Tak, jasne przepiekna polszczyzna. Ekspertka,psycholożka i inne dyrdymały brzmią jak dźwięk szlifierki na koncercie fortepianowym. Jeszcze ani razu nie przesłuchałem całej audycji, ponieważ te żeńskie końcówki kojarzą mi się z wszechobecną i agresywną lewicową propagandą. Szkoda bo audycje bardzo ba tym tracą...w polszczyźnie nie ma słów "komponent" jest zestaw. W starej polszczyźnie nie było i nie ma żeńskich końcówek...
@RadioNaukowe
@RadioNaukowe 3 жыл бұрын
wielkahistoria.pl/zenskie-koncowki-feminatywy-w-ii-rp-uzywano-ich-w-polsce-juz-100-lat-temu-i-nie-wzbudzaly-kontrowersji/ serdecznie pozdrawiam! Dziennikarka i podcasterka
@LukasTorquemada
@LukasTorquemada 3 жыл бұрын
Puściana się dobrze słucha, bo ma ładną barwę głosu, a nie dla polszczyzny xD
@mirosawpaprotny6455
@mirosawpaprotny6455 3 жыл бұрын
@@tomaszbuczek7901 Tym wpisem wpisujesz się w schemat, o którym panie mówią po 50 minucie. Poza tym język to struktura zmienna w czasie, dostosowana do aktualnej kultury - tak po prostu jest, to nie jest intencjonalna propaganda lewicowa. Wiara w intencjonalność na poziomie globalnym czy choćby narodowym - to jest w zasadzie wiara w teorie spiskowe i nierozumienie świata. Z innej beczki: inaczej do pacjenta podchodzi np. kobieta, inaczej mężczyzna - zatem mamy lekarza i lekarkę. Język ma jak najprecyzyjniej określać świat, więc dobrze jest mówić ekspertka oraz ekspert, bo wtedy odbiorca informacji ma możność dokonania stosownej interpretacji. Może to oczywiście razić z powodów estetycznych czy politycznych, jeśli ktoś przegnie - ale odwoływanie się do staropolszczyzny jest głupie - w XVI wieku nie było słowa "śrubokręt", bo nie było śrub. Trzeba patrzeć elastycznie i bardziej w przyszłość niż w przeszłość.
@knaw35
@knaw35 2 жыл бұрын
@@mirosawpaprotny6455 Kilka lat temu nie było biolożek? Chirurżek? Psychopatolożkek?
@trolola
@trolola Жыл бұрын
Jak ja mogłam wcześniej nie trafić na ten podcast i cały kanał. REWELACJA! Dziękuję
@piotrwojciekiewicz7956
@piotrwojciekiewicz7956 25 күн бұрын
Godzina przyjemności dla mózgu! Dziękuję
@galanonim1763
@galanonim1763 3 жыл бұрын
Kocham Panią za tę regularną, różnorodną wiedzę 🙌 Miłego czwartku 🙃
@RadioNaukowe
@RadioNaukowe 3 жыл бұрын
a ja Pana za regularną obecność!
@grzesiekxitami3264
@grzesiekxitami3264 3 жыл бұрын
Z definicji dziennikarz jest inteligentnym, ciekawskim ignorantem. U Karoliny bardzo lubię to, że pyta o coś nawet wtedy gdy zna odpowiedź.
@karolwtorek1045
@karolwtorek1045 2 жыл бұрын
@@RadioNaukowe ktoś e
@IdeeFixe89
@IdeeFixe89 Жыл бұрын
W jednym materiale spotykają się dwa ogromne talenty popularyzatorskie, i mega ciekawy temat! Super! Wiele z moich intuicji i poglądów zyskało dzięki temu falsyfikowalne potwierdzenie. Ogromna korzyść. Serdeczne dzięki! Świetna robota!
@agaagusia4726
@agaagusia4726 3 жыл бұрын
Ile przydatnych informacji. Proszę o więcej podcastów z Panią Dr Alicją.
@agaagusia4726
@agaagusia4726 2 жыл бұрын
@@SuperElwira Podstawowe informacje też mogą być przydatne 🥰
@szymonsarosiek7175
@szymonsarosiek7175 Жыл бұрын
Kocham Cie ♥️
@sylwiaanio8044
@sylwiaanio8044 Жыл бұрын
Dziękuję za wspaniałą audycję i ciekawy temat pozdrawiam obie Panie serdecznie. ❤
@Krzychu0800
@Krzychu0800 3 жыл бұрын
W Buddyzmie najczęściej medytacje zaczynamy od medytacji uspokojenia umysłu polegającą na skupieniu się wyłącznie na bezkształtnym oddechu, jednocześnie starając się aby wszelkie myśli i dźwięki swobodnie sobie przepływały bez jakiegokolwiek ich oceniania i skupiania się na nich.
@marekkrzyz4103
@marekkrzyz4103 Жыл бұрын
Podobne techniki medytacyjne istnieją od set lat w Chrześcijaństwie
@marekchudy8893
@marekchudy8893 3 жыл бұрын
Dziękuję I pozdrawiam
@marekkubis1737
@marekkubis1737 2 жыл бұрын
Im bardziej czlowiek poznaje swe Jestestwo z poziomu swego wnętrza i świat wokół siebie, takim jakim jest poprzez swą akceptację, tym bardziej kontroluje swe zachowanie, a więc myśli i emocje majac nad nimi władzę, jego umysł jest jak tafla lodu, a nie jak wzburzone wody oceanu.
@beatalewandowska1086
@beatalewandowska1086 2 жыл бұрын
Szalenie ciekawe, jak powiedziała Pani Karolina. I bardzo przydatne 😀
@aleksandraszymanska3530
@aleksandraszymanska3530 Жыл бұрын
Witam ,pierwszy raz trafiłam na tak mądre radio,dziękuję,przynajmniej będę ostrożniejsza czytając różne artykuły i z jakiego źródła pochodzą, bardzo dziękuję ❤️
@PSICOLOQUIA
@PSICOLOQUIA Жыл бұрын
Uwielbiam ten wstęp tych odcinków
@luciferra8413
@luciferra8413 2 жыл бұрын
uwielbiam neuro nauki, rozmowa fantastyczna, pani dokror - cudowna!
@nomore.heroes
@nomore.heroes 2 жыл бұрын
Wiele eksperymentów naukowych udowodniło/potwierdziło działanie sił, które są wykluczone z głównego nurtu nauki. Podam mocne przykłady: jasnowidzenie i bioenergoterapia. Dlatego, że te fakty/zjawiska nie pasowały do przyjętych paradygmatów nauki zostały przemilczane. A przecież dalszy rozwój człowieka jest możliwy tylko kiedy otworzymy się na nowe możliwości. I nie chodzi o to, aby zakwestionować cały dorobek nauki, ale żeby ją uzupełnić. Fizyka kwantowa powinna wszystkim "naukowcom" dać do myślenia o tym, jak działa nasz świat i jak wiele jeszcze o nim nie wiemy... Pozdrawiam
@AnnaMazurczyk
@AnnaMazurczyk Жыл бұрын
Zgadzam się 🍀
@Czar-o-o
@Czar-o-o 9 ай бұрын
Bardzo mi się podobało 😅
@Szyman123100
@Szyman123100 2 жыл бұрын
bardzo dobry kanał
@egregorex
@egregorex Жыл бұрын
Czekam na więcej, na kontynuację! Piękne głosy mądrych kobiet, jesteście wielkie! Pozdrawiam serdecznie!
@aleksandratondryk779
@aleksandratondryk779 2 жыл бұрын
Mnóstwo ciekawych tematów, wiele prawdziwej wiedzy I niemal w każdym fulmiku są okropne przekłamania naukowe. To jest bardzo przykre, bo wielkie ego Pani I wielu pani gości swoją drogą oczywiście z tytułami I częściowo dysponujących fantastyczną wiedzą niestety nie ma wiedzy w dziedzinach na które także próbują poza swoją dziedziną wypowiadać się autorytatywnie, a zwykle niestety wcale prawdziwej wiedzy nie posiadaj. Apropos źródłowych badań, artykułów, przeróżnych publikacji wcale ich nie weryfikują, nie sprawdzają, nie znają ukrytych celów pisania tak a nie inaczej. Niezwykle zaprogrqmowani naukowcy, którzy absolutnie nie potrafią stawiać znaków zapytania co do wiedzy, w którą uwierzyli I trwają we własnych przekonaniach, a jednocześnie absolutnie bez otwartości umysłu, aby cokolwiek podważyć, tymbardziej prawdziwie sprawdzić I dostrzec. Dziwne, I bardzo przykre bo niemal w każdym filmiku, oprócz wielu prawd są przekłamania, ignorancja,, brak otwartości umysłu I szkodliwa niewiedza. Niesamowicie smutne, że właśnie tu, gdzie jest dużo pięknej I prawdziwej wiedzy, jest równoeż masa stereotypowych, programowanych doktryn.
@michalsiadul85
@michalsiadul85 3 жыл бұрын
Nadrobiłem już w wszystkie podcasty i z niecierpliwością czekam na każdy kolejny. Brawo Pani Karolinio, świetna robota 🙂
@RadioNaukowe
@RadioNaukowe 3 жыл бұрын
Wszystkie? Wow :) Dziękuję bardzo!
@krzysztofl.2388
@krzysztofl.2388 Жыл бұрын
Super wiedza , super program, 👍💜
@agnieszkaaugustyn324
@agnieszkaaugustyn324 Жыл бұрын
Dziękuję serdecznie za wspaniałą rozmowę.
@Falcoria
@Falcoria 2 жыл бұрын
Niesamowite spotkanie 🤗 po prostu bomba informacyjna ❣️
@renepace4568
@renepace4568 2 жыл бұрын
Nic nowego... Może i tak ale jakież to trudne w wykonaniu... I trzeba o tym po prostu mówić..mówić.. W przystępny sposób.. Mniej cierpieć będą ludzie... A praca nad sobą, to naprawdę fajna sprawa... Pozdrawiam serdecznie osoby, które ten podcast stworzyły..
@teresawiegand9371
@teresawiegand9371 Жыл бұрын
DZIĘKUJĘ SERDECZNIE za wspaniały interesujący temat POZDRAWIAM ❤❤
@krystynadyszkant30
@krystynadyszkant30 Жыл бұрын
Pozdrawiamy i serdecznie dziękujemy za wiadomości z
@norbert.kiszka
@norbert.kiszka 3 жыл бұрын
W dzisiejszym świecie, bardzo ciężko spotkać kogoś z wiedzą interdisciplinarną, a w szczególności kobietę (bez urazy, ale to efekt moich "naukowych" obserwacji). Niektórzy mogą się chwalić wieloma tytułami i papierami z różnych dziedzin, ale w praktyce nie mają pojęcia o czymkolwiek. Zawsze cenię ludzi z wiedzą a nie z papierkiem.
@piotrmierzwinski2151
@piotrmierzwinski2151 8 ай бұрын
Przetestowałem jedną z rad pani dr związaną z rozbudzeniem i niestety muszę przyznać, że to nie działa. To znaczy może działa bardzo krótko (kilka minut). Moim zdaniem już lepsze jest ruszenie się z krzesła/fotela i pójście szybkim krokiem do kuchni/łazienki i powrót. Wydaje mi się, że ruch lepiej rozbudza, niż to szybkie oddychanie. Podkast bardzo wartościowy. Dzięki za porcję wiedzy.
@ego6883
@ego6883 Жыл бұрын
Kwintesencja uzasadnionych treści, z"metodą obsługi". Bardzo dziękuję.
@marenmra4230
@marenmra4230 Жыл бұрын
W kwestii feminatywów - cierpię również. Męczy mnie cała litania "koledzy/koleżanki, psycholodzy/psychożki, graficy/graficzki..." wydłuża niepotrzebnie przemowę, nie wzbogacając jej merytorycznie. Interesuje mnie jakieś zagadnienie, a żeby dobrnąć do sedna, trzeba przedzierać się przez pole bitwy płci. A już najbardziej upokarzające w życiu jest przyznawanie punktów za płeć na rekrutacji w uczelniach wyższych - już na starcie traktowanie nas jako mniej kompetentnych, wymagających specjalnej troski. Takie podziały nie zrównują szans, tylko umniejszają absolwentom, bo powstaje przeświadczenie, że wysokie wyniki róweniż zawdzięczają niżej postawionej poprzeczce.
@ego6883
@ego6883 Жыл бұрын
Kiedy dostrzegam myśl ,ważną zlecenia "spieszę się , i zaczynam" kontrolowac" mienie jezyka .Albo sens znajduję, albo porzucam ,bez żalu ruguje. Wtedy w napieciu decyzji króluje a tempo we mnie gleboko buzuje. Bywa,wstrzasniona-odlatuje w przestrzeń,zdumiona siłą, która mnie pomieszcza. Lecz gdy wyrażę istotę przeżytą, kontrolę włączam, - obmywać głębiej? czy może być kwita. Dziękuję sercem , tym co bodźce wznoszą, co bulwersują ku złemu z rozkoszą,lub gdy ulatując ponad mierne góry swiadectwo dają kontroli natury.Bywa, że boli, kiedy jestem w błędzie, poznając z dżungli - wyłaniam się w grzędzie.
@ego6883
@ego6883 Жыл бұрын
Mężczyznom ' to" minie. Rozwiązujmy istotą języka, nie w " kminie".
@kali3536
@kali3536 3 жыл бұрын
Bardzo fajna rowmowa (jak i kilka innych ktore odsluchalem). Dziekuje. Chcialbym tylko powiedziec, ze rozumiem (do pewnego stopnia) opor przeciwko rzeczy nazwanej "prawidlowa reprezentacja" w nauce. Mysle ze wynika to czesciowo z oporu przeciwko aktualnym trendom spolecznym. Niestety pewne inicjatywy ktore sa obiektywnie dobre w pewnych kontekstach moga zostac zawlaszczone i wypaczone.
@szatancipsko2946
@szatancipsko2946 3 жыл бұрын
Temat fajny. Po raz pierwszy jednak rozmowa obok tematu.
@MaestroMezcaline
@MaestroMezcaline 3 жыл бұрын
Ten podcast i "Brzmienie świata z lotu Drozda" to zdecydowanie dwa najlepsze podcasty w moim mniemaniu, łącząc je wzajemnie można bardzo poszerzać swoje horyzonty, oczywiście trzeba mieć też już zbudowane pewne płaszczyzny myślenia, wy to moglibyście "podcastowym małżeństwem" zostać i zbudować naukową platformę. Szkoda tylko że takie kanały mają tak małe zasięgi, ale to też świadczy o społeczeństwie i jego niskich lotach intelektualnych.
@MaestroMezcaline
@MaestroMezcaline 2 жыл бұрын
@@krzysztofakierman4583 a jak nie to co zrobisz?
@joannakozlik2772
@joannakozlik2772 Жыл бұрын
to chyba publika ocenia gremialnie, a nie ktoś przykleja znaczek wszystkim na czołach ,że są głupi bo nie słuchają tego co on. Takie podsumowania to właśnie świadczą o rozumującym. To się chyba kiedyś nazywało 'pycha'.
@rafalnam
@rafalnam 2 жыл бұрын
Świetne, piękne, cudowne :). Ale stoicy nie zgodziliby się raczej z twierdzeniem, że nie można sobie zmienić odbioru rzeczywistości.
@sarianin1954
@sarianin1954 Жыл бұрын
Pani Kamilo moje serce się luzuje ze 170/101 gdy Panią słucham , tylko nosem oddycham. To pani zasług?.Pozdrawiam.
@edwardwarkus5198
@edwardwarkus5198 3 жыл бұрын
Fizjogiczne westchnienie ulgi brzmi przepięknie, ale żeby bylo krócej zawsze można powiedzieć: fizjologiczne uuuffff.
@juliuszlisiecki5393
@juliuszlisiecki5393 2 жыл бұрын
A kwestia lobbiwani pewnych badań i korupcji, aby zaiplementowac w swuadomosci spolecznej przekonanie w denej kwesti dla uzyskania zysków? Nic nie jest pewne, wszedzie sa pułapki.
@kaszu418
@kaszu418 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy i potrzeby odcinek. Dziękuję :)
@veritatisamica
@veritatisamica 2 жыл бұрын
Nihil novi ale bardzo przyjemnie się słuchało 👍
@ryszardkaminski5366
@ryszardkaminski5366 Жыл бұрын
Nie da się zakląć rzeczywistości? Serio? Naprawdę? To nikt nie przeprowadził jeszcze badań na politykach i ich elektoracie?
@piotrolczak2882
@piotrolczak2882 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat, chętnie posłuchałbym rzeczowej rozmowy nt. medytacji, która została tu wspomniana. Prowadzenie rozmowy z szacunkiem, co niestety bywa coraz rzadsze. Dziękuję i pozdrawiam.
@martaanna1264
@martaanna1264 Жыл бұрын
Wspaniała rozmowa, dziękuję. Chętnie posłuchałabym kontynuacji 🙂
@majawisniewska
@majawisniewska 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo ciekawe ❤️
@piotrp.6280
@piotrp.6280 3 жыл бұрын
a jak to "fizjologiczne westchnienie" ma się do metody Buteyki, czy też popularnego oddychania w torebkę, które to metody polecane są na stres, ale ich działanie jest dokładnie odwrotne, tzn. polegają właśnie na zwiększeniu stężenia dwutlenku węgla we krwi...
@paweos995
@paweos995 2 жыл бұрын
Podoba się
@adambo319
@adambo319 2 жыл бұрын
Myślę że schizofrenią i maniacy też mają więcej perspektywy. Dlaczego ich pomijać?
@sotshek1
@sotshek1 3 жыл бұрын
Ciekawi mnie kilka spraw. Mówi Pani, że "język ma znaczenie", tłumacząc się z używania nowomowy lewicowej, która w większości przypadków nie ma sensu. Jednocześnie w kilku filmikach, ponawia Pani próby dyskredytowania języka polskiego, stereotypowym przedstawianiem, naszej, ojczystej mowy, przez ludzi zakompleksionych. Główna tezą, którą można wyłowić z Pani wypowiedzi to to, że język polski nie oddaje w 100% tego co wyraża się w języku angielskim. Przykłady: W filmiku "Przyroda mówi językiem smoków", próbowała Pani doczepić się (15:10 minuta) do pojęcia Ciało Doskonale Czarne (Black-body w języku angielskim branżowym [fizyka]), jak rozumiem uznała Pani, że zamieszanie ze światłem białym i doskonale czarnym to "wina" języka polskiego. Zrozumiała Pani swój błąd dość szybko i pominęła temat. Inna sprawa, że rozmówca prawdopodobnie (wnioskuję z reakcji) nie podzielał Pani zdania, ale taktownie przemilczał tą sprawę. W filmiku "Biolog z NASA buduje sztuczne komórki" (8:15 minuta), razem z rozmówcą (który najwyraźniej tak jak Pani uważa, że Syntetic cells brzmi lepiej niż Sztuczne komórki) próbujecie udowodnić, że słowo "Compartment" lepiej oddaje sytuację niż polskie "Przedział". Zatem: 1. Rozumiem, że tego typu postępowanie ma za zadanie podnieść wartość osoby, która używa słówek angielskich zamiast polskich, w oczach własnych oraz oczach słuchaczy. Niemniej w czasach kiedy większość Polaków potrafi płynnie posługiwać się "wyspiarskim", taka osoba, postrzegana jest raczej jako osoba z kompleksem niższości. Tylko nikt tego na głos nie mówi. Na marginesie wspomnę, że podobnie postrzegani są ludzie z tytułami doktora i profesora, którzy robią słynne "amm", przed każdą wypowiedzią, na konferencjach naukowych, nieudolnie naśladując Anglosasów. Wzbudzają litość. Zresztą, w środowiskach studentów, korpoludków i tym podobnych, dochodzi do sytuacji, kiedy, wyrażamy coś w języku polskim, a osoba, do której się zwracamy, odpowiada, że nie rozumie. Następnie powtarzamy to samo w języku angielskim (w większości przypadków tłumaczenie 1:1) i nagle ta sama osoba odpowiada "A już kumam". Wiadomo, że takie postępowanie jest z jednej strony dowartościowywaniem się (przynajmniej tak się ludziom wydaje), z drugiej zaś manifestacją ideologiczną (przynależę do Waszej grupy). Niemniej wygląda to żałośnie. 2. Zwalanie winy na język polski, trochę trąci wiarą (termin ideologia traktuję jako synonim wiary. Jest to wiara o charakterze świeckim, a nie religijnym). Chyba nie bardzo przystoi mieszać wiary z nauką. Takie spostrzeżenie. 3. Język polski nie jest gorszy od angielskiego. Oczywiście są obszary, w których radzi sobie gorzej, niemniej są obszary w których wyraźnie słabszy jest angielski. I tu kilka uwag: A). Obecnie, w nauce, korzysta się z języka angielskiego (nie dlatego, że jest lepszy, tylko dlatego, że Anglosasi dominują na świecie. Z tego samego powodu kiedyś językiem nauki była łacina). Większość terminów naukowych jest tłumaczona 1:1 na język polski. Ergo. Jeżeli jest problem z nazewnictwem, to z winy języka angielskiego, a nie polskiego (poza pewnymi wyjątkami). Zatem jeżeli denerwuje się Pani na terminy: "Ciało Doskonale Czarne", "Światło Białe" - to anglojęzyczni naukowcy nadali takie nazwy, a nie Polacy. Ergo problem tkwi w języku angielskim. W jakim celu powiela się stereotyp o problematyczności języka polskiego (poza dowartościowywaniem się i ideologią)? B). Wreszcie. Język nauki w niektórych dziedzinach (np. język prawa gdzie nazwy muszą być ostre), nie ma żadnego problemu z nazewnictwem. Brzegi nazw są ostre i wiadomo co znaczą. Jeśli istnieje taka potrzeba, słowo potoczne reinterpretuje się, by znaczyło dokładnie to co chcemy w danym języku wyrazić. Przykład słowo czyn. W języku potocznym oznacza działanie. Nie da się dokonać czynu nie dokonując czynności. W języku prawa czyn to zarówno działanie jak i zaniechanie działania. Można? Dlaczego zatem występują "problemy" w innych dziedzinach nauki? Może dlatego, że zamiast dbać o rozwój terminów w języku polskim, naukowcy zadowalają się terminologią anglosaską. Nie ma absolutnie żadnego powodu, by nie dało się w językach branżowych uściślić znaczenia słów polskich. To jak to jest z tym językiem. Ma znaczenie? Czy nie ma?
@annles677
@annles677 Жыл бұрын
Moje dzieci do 15 roku zycia nie mialy antybiotyku::pediatra Berlin tylko ::ta homeopatia kuleczki::tyle do super wiedzy..
@nomade464
@nomade464 2 жыл бұрын
Nie mogę skupić się na treści z powodu świszczenia sybilantow. Warto przed wypuszczeniem materiału wyciąć te częstotliwości. Niestety jako osoba wysoko wrażliwa stoję przed wyzwaniem "jak nie wyjść z siebie" aby móc posłuchać o tym wywiadu 😅
@kafar0
@kafar0 2 жыл бұрын
41:03 to, że czegoś medycyna i nauka nie zbadały jeszcze to nie znaczy, że coś nie działa... Kiedyś dłuuuuuugo tzw. nauka, medycyna i lekarze wyśmiewali PROPOLIS na przykład a dziś już go badają i odkrywają (niestety tylko niektórzy) to co... wiadomo od tysięcy lat :p No ale dobre i to...
@lukaszdlx
@lukaszdlx 3 жыл бұрын
Super👍✌
@sybersandy
@sybersandy 2 жыл бұрын
Bardzo interesujące i pouczjące interview..do momentu wątku o homeomatji. To nie jest naukowe podejście.Można jedynie powiedzieć, że nauka jeszcze nie ma metod na potwierdzenie jej działania , a co Pani wierrzy to możliwe że faktycznie efekt placebo. Osobiście podałam małemu dziecku Globuli na chorobę lokomocyjną mówiąc jemu że to takie malutkie cukierki, nie wspominając po co i na co. Dziecko po raz pierwszy podczas długiej podróży nie wymiotowało. Pożna mnie podważyć wspminając o "thought transference" między rodzicem a dzieckiem, tyle że ja sama nie byłam przekonana o działani środku.Podałam córce globuli na zasadzie " zobaczymy czy zadziała", bez uprzedzeń i przekonań.Odwrotnie, nawet teraz po osobistym doświadczeniu nie twierdzę że homeopatia ogólnie działa.
@whitetea8600
@whitetea8600 Жыл бұрын
*rozmowa/wywiad/wykład. Mamy dużo określeń, nie trzeba wplatać angielskiego.
@iksiksiks
@iksiksiks Жыл бұрын
Homeopatię podaje się też zwierzętom z pozytywnym skutkiem . Jak wówczas panie wytłumaczą efekt leczniczy .
@boguslawcichon
@boguslawcichon Жыл бұрын
Ponieważ tutaj jest wątek o czepianiu się, to dorzucę jeszcze te feministyczne "naukowczynie". Dla mnie to jest jakiś przejaw zakompleksienia. "Jestem kobietą i będę używała tego określenia" ! Tak jakby tradycyjne - kobieta naukowiec, brzmiało obraźliwie. Drogie panie, nie jesteście na czasie. Wasze określenie "naukowczyni" może być rownież obraźliwe dla osób niebinarnych. Proponuję używać neutralnej formy "osoba naukowa" 😜
@millusia777
@millusia777 Жыл бұрын
Tak to że ktoś nie rozumie jak działa homeopatia nie znaczy jeszcze że nie działa
@magorzatapiekarska596
@magorzatapiekarska596 10 ай бұрын
A może to Pan nie chce być zakompleksiony, dlatego trzyma się starych nazw?
@jakubdobiszewski941
@jakubdobiszewski941 2 жыл бұрын
Przepiękne głosy, piękne dziewczyny, do tego inteligentne.
@jaromirpomianowski1723
@jaromirpomianowski1723 3 жыл бұрын
Opowiadając o crash testach pani doktor "zapomniała" powiedzieć że opisane problemy płciowe dot. Usa. W Europie od dawna stosuje się manekiny żeńskie, męskie a także dzieciece. Nota bene w samych stanach większym problemem było to że ciężar manekina był równy średniej wadze amerykanina z roku 1970 czyli o co najmnie 10 kg za mało
@joannakakolewska6748
@joannakakolewska6748 2 жыл бұрын
To nie tylko to samo jedzenie i likwidacja głodu jak w tym doświadczeniu napojem mlecznym. Generał Emil fieldorf Nil w łagrze bardzo dokładnie opisywał jak trzeba zrobić ile trzeba wspaniałych produktów ale bardzo wykwintnych bardzo bogatych potraw i to przez ten wolny czas kiedy już nie wycinali tajgi syberyjskiej tym "gotowaniem" i potem "jedzeniem w" tych wspaniałości byli zajęci i na drugi dzień mieli o wiele wiele więcej sił i w ich grupie mniej ludzi umierało podczas pracy z wycieńczenia. Nawet są już badania ,że wystarczy sobie wyobrazić że przyrasta mi masami mięśniowa podczas wykonywania ćwiczeń których nie robię i o połowę mniej ale jednak tak jakby podczas wykonywania tych ćwiczeń masa mięśniowa wzrośnie.
@anetaolczyk8885
@anetaolczyk8885 3 ай бұрын
💚💚💚
@rudyfire8748
@rudyfire8748 2 жыл бұрын
Są eksperymenty gdzie podawano uczestnikom placebo a wmawiano im że biorą sterydy i ich osiągi siłowe w najbliższych tygodniach były tak wysokie jakby serio byli na starydach 🙂
@bogusawmazur7605
@bogusawmazur7605 Жыл бұрын
Bardzo inteligentny wywiad. Jednak na wszelki wypadek wprowadziłem nowe zasady ochrony zastawy porcelanowej po babci z Chrzanowa, wolę jeść z talerza w jednym kawałku :-) Żałuję, że nie mam czasu na bieżące śledzenie tych rozmów, może uda mi się nadrobić, one są edukacyjnie ważne.
@OlaTalacha
@OlaTalacha Жыл бұрын
Krytyka każdego lekarza, który sugeruje swoim pacjentom produktów klasyfikowanych jako homeopatyczne, nie jest słuszna! Moja najlepsza na świecie pani doktor potrafiła mi powiedzieć: "proszę ze spokojem podejść do tego problemu, będzie dobrze, proszę mi zaufać". Po tych słowach uspokajałam się i stan mojego zdrowia poprawiał się. Oczywiście kiedy było trzeba to i antybiotyki zapisała, i leki przeciwzapalne zlecała, ale w odpowiedzi na jakiś zgłaszany przeze mnie problem (może będący jakimś objawem towarzyszącym innemu problemowi), uśmiechała się i łagodnym głosem mówiła, że będzie dobrze. Jeżeli zamiast dobrego słowa poradziłaby mi wzięcie niedrogiego i niedziałającego (ale też nieobciążonego poważnymi skutkami ubocznymi) "leku homeopatycznego", to byłaby złym lekarzem?
@kadian.6806
@kadian.6806 Жыл бұрын
Reakcje na dane sytuacje głównie wynikają z wyuczonych schematow/ wzorców. To co nam zostało " zaprogramowane" w podświadomości będzie warunkowało w ogromnej mierze nasze postępowanie/zachowanie w określonych okolicznościach.
@arturszafranski1776
@arturszafranski1776 Жыл бұрын
Fantastyczna rozmówczyni. Czy pani, Karolino, ma ochotę wrócić do przedszkola? No, kompletne zero. Podziwiam i pozdrawiam.
@marzrzenka7787
@marzrzenka7787 Жыл бұрын
Ja nie moge brac świadomych odechów bo jak się skupiam na oddechow mam wraznie ze sie dusze
@piotrpiotrowski7353
@piotrpiotrowski7353 2 жыл бұрын
Bill Gates świetnym analitykiem?? tu zapala mi się czerwone światełko!!! Chyba oszust.
@piotrodzysk4444
@piotrodzysk4444 2 жыл бұрын
Pozdrawiam.#
@Radocha-k3y
@Radocha-k3y Жыл бұрын
Świetny podkasty, ale za mało konkretów, a za dużo pogaduszki.
@jeremyaberdeen7136
@jeremyaberdeen7136 2 жыл бұрын
Pani biolog czy biolożka, co za różnica. Ważne, że rozumiemy się na wzajem. Proszę to docenić, bo wkrótce może tak nie być i będziecie za tym tęsknić. Proszę więc uczynić, ten czas,za którym tak moc o będziecie tęsknić pięknym, a nie nieznośnym. Pozdrawiam.
@agatwro
@agatwro Жыл бұрын
Esperanto "biologo" jako profesja. Profesja nie musi mieć płci. Pan biologo i Pani biologo, podobnie w języku angielskim. Żeby zrozumieć trochę, męski punkt widzenia, należy powiedzieć , że wystraszy pająk i pajączyni, nie ma to znaczenia, ważne że pająki. Mężczyzna to wzrokowiec, widząc biologa, wie kto jest kto, bez kontaktu wzrokowego wie z kontekstu. Kobiety widzą to inaczej i szanuje to. Bardziej mężczyzn drażni, stawianie tej sprawy odmian profesji, jako czegoś, co komuś coś odbiera. Dodatkowo możliwość wyboru, czy czuję się biologiem czy biolożką, komplikuje sprawę,można kogoś niechcący obrazić.
@Krisfifty27
@Krisfifty27 Жыл бұрын
Jaka jest ta organizacja /ruch Women in science ??
@katarzynaparuzel6788
@katarzynaparuzel6788 2 жыл бұрын
Super
@jakubaugustyniak2066
@jakubaugustyniak2066 Жыл бұрын
Wiecej Alicji
@iwoolo423
@iwoolo423 2 жыл бұрын
A czy można poprosić o audycje na temat Alzheimera, czemu w książkach o tematyce kogniwistycznej mówi się, że mózg starzeje się w wieku 90 lat a lekarze często diagnozują u 70latka demencję.
@zofiaagnieszkabiernacka826
@zofiaagnieszkabiernacka826 3 жыл бұрын
Bardzo przydatna wiedza ... ileż w końcu można mieć talerzy? 😀
@norbert.kiszka
@norbert.kiszka 3 жыл бұрын
Tyle ile musisz rozbić ;)
@zofiaagnieszkabiernacka826
@zofiaagnieszkabiernacka826 3 жыл бұрын
@@norbert.kiszka racja, no bo kto bogatemu zabroni?😀
@norbert.kiszka
@norbert.kiszka 3 жыл бұрын
​@@zofiaagnieszkabiernacka826 apropo wczoraj widziałem film Spontaneous (2020) w którym pewna dziewczyna mogła mieć dowolną ilość (m.in.) talerzy, bo w każdym sklepie i w każdym ją znali, jako że jej klasa licealna miała to do siebie że jeden po drugim dosłownie eksplodowali i woleli żeby wyszli z towarem bez płacenia niżeli się od niej/niego "zarazić". Ech... tu też był efekt strachu, o czym była mowa w tym reportażu.
@zofiaagnieszkabiernacka826
@zofiaagnieszkabiernacka826 3 жыл бұрын
@@norbert.kiszka jeśli film polecasz, to go poszukam😀
@norbert.kiszka
@norbert.kiszka 3 жыл бұрын
​@@zofiaagnieszkabiernacka826 jeśli lubisz dosłownie eksplodujących nastolatków i nastolatki, tak że wszędzie fruwa krew i szczątki, to jak najbardziej polecam :) Poczucia humoru również tam nie brakuje. Ostatnimi laty rzadko który film mi się tak podobał, tym bardziej że był stricte rozrywkowy - w tym wypadku bardzo dosłownie.
@lub-czasopisma
@lub-czasopisma 2 жыл бұрын
A wg mnie feminatywy mają skutek odwrotny od zamierzonego, bo wyszczególnianie płci "jestem architektką/chirurżką/dobroczyńczynią" samo przez się wskazuje na to, że nie jesteśmy równi, że stanowisko kobiety w tym samym zawodzie (i teoretycznie tych samych kompetencjach) JEDNAK, skoro wymaga rozróżnienia, musi być w dowolny sposób inne. Lepsze czy gorsze - nieważne, po prostu inne :) Oczywiście, że kobieta i mężczyzna różnią się wzajemnie pod wieloma względami, ale ludziom używającym feminatywów bynajmniej nie chodzi o podkreślanie tego faktu - w pewnym sensie wręcz przeciwnie, w obszarze społecznym dążą do absurdalnej równości. Sami sobie jednak strzelają tym swoim femi-contentem w stopę. Ok, nie bronię. Każdy niech robi wg tego jak uważa, mówię tylko jak ja to widzę.
@knaw35
@knaw35 2 жыл бұрын
Prosze, nie mow, ze kazdy niech robi co chce na tym polu. Trzeba z tym walczyc. To jest duzo powazniejsza sprawa niz sie wydaje. Oczywiscie, te dwie panie mowia to co mowia bo uwazaja, ze to je przenosi do lepszego swiata, nobilituje. Ale za ta nowomowa stoi cos groznego. Badania prowadzone przez identyczny zestaw pytań od lat 50-tych w USA pokazują, że kobiety uciskane w latach 50-tych czuły się szczęśliwsze niż dzisiaj. A powinny być przecież szczęśliwsze skoro mogą robić karierę, pracować gdzie chcą, abortować dzieci i ubierać się jak chcą. Oczywiście, nie żyjemy po to by być szczęśliwymi ale po to by robić karierę, mieć ciuchy jak inni, tatuować ciało i mieć kolczyki w nosie. O to chodzi w życiu, prawda? Wracając do języka, niestety, wiele osób jest edukowanych poprzez pewien ciąg kolejnych kroków. No wiec wpaja się im, że świetna jest demokracja, wartością jest postęp czy nowe. Tutaj trudno oponować no bo te pojęcia są wyjątkowo mgliste. No i kiedy już mamy rybkę na haczyku to mówimy jej, ze chirurżka to postęp i demokracja a kobieta chirurg to nienowoczesne, niepostępowe i niedemokratyczne. Kolejny zas krok to trybalizacja i rozbijanie naturalnych wspólnot. Nie mam sąsiada, ale członka społeczności LGBT, nie mam koleżanki w pracy ale inżynierkę i kobietę przede wszystkim, itd. Po co to? No po to by mieć władzę nad ludźmi. To jest bardzo wygodne mieć władzę. Władza to przywilej, który przekłada się na dobra życiowe. A te tłumy zaspokajane tym, że używają jakże wspaniałych, nowych nazw na ludzi są tylko pożywieniem dla grupy tych, którzy wiedza co robią i po co. Paradoksem jest, że owe szczytne hasła o walce o równouprawnienie w rzeczywistości dzielą ludzi na tych, którzy maja władzę i pieniądze no i resztę, której pozostaje świadomość, że są lepsi od innych ale nie poprzez to co mają a przez to, że posługują się nowymi słówkami i żyją w nowej rzeczywistości. Ci ludzi nawet nie wiedza, że za bycie postępowym płacą zniewoleniem no bo władzy to oni nie maja żadnej. Bogaci są coraz bogatsi a nowocześni i postępowi na to bogactwo się składają. Przypomnę, że postęp wprowadził do języka towarzyszki i towarzyszy. Postęp dał 60 mln trupów w Chinach (przynajmniej) i niewiele mniej w Rosji. Mamy też Pol Pota i innych magików postępu, których świetnie znasz. Dzielisz ludzi na kobiety i mężczyzn, na czarnych i białych (black lives matter i białe, męskie szowinistyczne świnie), na hetero i LGBT, na katoli i multi-kulti muzułmanów. I tak dalej. Na przeciwko mnie mieszka gej. Odwiedzają go mężczyźni. On nie jest dla mnie aktywistą LGBT, przedstawicielem społeczności LGBT, on jest dla mnie miłym i pomocnym sąsiadem, z którym przyjemnie się rozmawia. Jest sąsiadem z mojej ulicy. Mam koleżankę w pracy. Jest inżynierem a nie inżynierką. Nasza najwyższa szefowa miłująca woke politics wymyśliła konkurs na najlepszych pracowników. W totalnie zdominowanej przez mężczyzn firmie było 12 kandydatów na pracowników roku - 8 kobiet i 4 mężczyzn. Moja koleżanka, która jest bardzo pomocna, kompetentna i przydatna dostała nagrodę. I co? Jest jej głupio, że doceniono jej płeć a nie kompetencje. Bez jej wiedzy i zgody wepchnięto ja w woksistowską konkurencję. Te dwie rozmawiajace panie sa wlasnie wciagane w tryby 'postepu'. Veganki biorace witamne B12. To jest naprawde zabawne. One nawet nie wiedza, ze za kilka lat przedstawiciele 'postepu' wymysla eutanazje pozyteczna spolecznie. No w końcu po co utrzymywac miliony emerytow skoro sa tylko kosztem. A może by tak pozbyc sie ich a wygospodarowane w ten sposob pieniadze przekazac aktywistom? Te panie w to wejda. No chyba ze przeczytaja ksiazke Christophera Browninga 'Zwykli Ludzie'. Moze otrzezwieja. Niemcy, kraj wysokiej kultury i wspanialych postaci - II wojna swiatowa wsparta przez wiekszosc spoleczenstwa. Rosja - kraj pieknej kultury, Chiny - kraj pieknej kultury. UE - kraje o pięknej kulturze. Owszem, holokaust to cos strasznego ale pozbycie sie emeryta za pomoca zastrzyku to cos godnego szacunku. Szczegolnie, jeżeli zrobi sie do tego odpowiednia oprawe - uroczystosc pozegnania swiadomego spolecznie czlonka postepowej i demokratycznej organizacji.
@lub-czasopisma
@lub-czasopisma 2 жыл бұрын
@@knaw35 Masz słuszność, wycofuję się z tego, o czym wspomniałeś na początku. Nowomowa, rozmywanie znaczenia słów, przeinaczanie terminów to jakaś plaga współczesności, tym szkodliwsza, że pozornie nieszkodliwa. Przykładowo dzisiaj molestowaniem jest już choćby zwykłe patrzenie na kobietę (!!). W ogóle świetnie ująłeś to, co się (niestety!) dzieje w wielu obszarach życia, nie mam nic do uzupełnienia tych słów, całkowicie się zgadzam. A tej nagrodzonej kobiecie współczuję, ponieważ czytelny jest dla mnie rodzaj upokorzenia, jakiego doznała - ja podobnie, będąc na jej miejscu, nie wiedziałabym gdzie się schować (pomijam dodatkowy negatywny aspekt, tj ewentualną wrogość wobec niej tych, którzy faktycznie zasłużyli i powinni się znaleźć na jej miejscu). Dzięki za Twój komentarz!
@knaw35
@knaw35 2 жыл бұрын
@@lub-czasopisma Mile słowa. Paradoksem polskiej nomowoy jest problem feminatów błędnie przeniesiony z angielskiego gdzie dyskusja dotyczy ZAIMKÓW. W angielskim nie ma rzeczowników rodzajowych. Mouse, dog, cat, doctor , teacher, psychologist nie mają rodzaju. Przeniesieni dyskusji na grunt języka polskiego to zwykle podcinanie kultury. Bo język to kultura. Czyszczenie pola pod marsz przez instytucje. Wiesz jak się niszczy kulturę. Poprzez nawet agresję na własnym ciele i wizerunku. Tatuaże, kolczyki w nosie, perły na języku i pierścionki na wargach, spodnie z dziurami, klejenie się do drzwi czy obrazów, przykuwanie do drzew łańcuchami itd.
@agniesia1984
@agniesia1984 2 жыл бұрын
Powiem Pani, ze ja to widze podobnie. Myslalam, ze tylko ja mam taka opinie, jednak widze, ze jest nas wiecej. Troche robi sie z tego juz parodia
@tomjeery2741
@tomjeery2741 Жыл бұрын
To straszne że brakuje w nauce mniejszości seksualnych i religijnych. SARKAZM
@katarzynakorbik3564
@katarzynakorbik3564 2 жыл бұрын
Kobiety,...na temat homeopatii - poszerzenie wiedzy i wiadomości na ten temat poszerzy waszą świadomość i moze zmieni nastawienie do tej dziedziny .poza tym polecam książkę B.Liptona Biologia Przekonań. Epigenetyka ! Medycyna informacyjna !!!i energetyczna !!!! Oczywiście że są źródła dostępne,tylko trzeba wiedziec gdzie szukac !
@annles677
@annles677 Жыл бұрын
50:00 wazne!!!!
@jacekmuszynski727
@jacekmuszynski727 Жыл бұрын
Uczta intelektualna najwyższego lotu
@noobsterxxx506
@noobsterxxx506 Жыл бұрын
Wywnioskowałem, że przez to ze ciagle czuję blizej nieokreslony lek przez to jestem wybuchowy i agresywny.😢
@m.k.9688
@m.k.9688 2 жыл бұрын
Cześć, proszę się zapytać którychś z uczonych jaki interes mają firmy farmaceutyczne w tym żebyśmy byli ZDROWYMI I SZCZĘŚLIWYMI ludźmi. Serdecznie Cię pozdrawiam 🤗
@katarzynaralska8926
@katarzynaralska8926 2 жыл бұрын
@@grzegorzossowiecki1037 wystarczy sprawdzić ilość procesów przeciwko firmom farmaceutycznym oraz wysokość kar, jakie zapłaciły...
@ireneuszmaslinski9187
@ireneuszmaslinski9187 3 жыл бұрын
Niestety naukowcy właśnie przez swoją metodologię mają też swoje ograniczenia. Ja doceniam i śledzę postępy nauki w różnych dziedzinach, ale nie ufam im całkowicie, bo nie są w stanie właśnie przez swoją metodologię odpowiedzieć na najważniejsze pytania np. jak być trwale szczęśliwym. A na świecie są praktycy, którzy to po prostu potrafią, bo są praktykami a nie naukowcami. Choćby ten oddech fizjologiczny, o którym mówiła ta pani naukowiec. Kilka tysięcy lat temu różni starożytni jogini wymyślili tzw. oddech trójfazowy, który najpełniej potrafi wypełnić płuca powietrzem. Zauważyli, ze są trzy zasadnicze metody oddychania, które należy połączyć i to daje najlepsze rezultaty. Stosuję to czasami, gdy mam zadyszkę po ciężkim podjeździe rowerowym i daje znakomite rezultaty, oddech natychmiast spowalnia. Dlaczego nie skorzystać z takich nienaukowych metod? Podobnie z tymi emocjami, trzeba być praktykiem, tzn. trzeba je przeżywać i nie bać się ich, wchodzić w trudne i stresujące sytuacje i obserwować co się dzieje mając przy tym odpowiednią wiedzę. Trzeba unikać przede wszystkim konfliktów między własnymi emocjami, a dzieje się to najczęściej właśnie wtedy, gdy chcemy je opanować, kontrolować. Wtedy jest jedna emocja, która nas pcha do czegoś, a na to pojawia się druga - najczęściej strach, który chce ją zatrzymać. Za tymi emocjami biegnie rozum, któremu wydaje się że coś kontroluje, a jest tylko wykonawcą polecenia tej, która w danej chwili jest silniejsza. Nie jest też tak, że zawsze dążymy do tego co przyjemne i unikamy tego co nieprzyjemne i że to nasza podstawowa taktyka. Dla wielu może się tak wydawać, ale czasem mamy sytuację, gdy mniej lub bardziej świadomie pragniemy cierpienia, czasem, też sytuacja trudna jest dla nas wyzwaniem, któremu chcemy sprostać. W dawnych czasach wiedziano, że z cierpieniem trzeba się oswajać od najmłodszych lat, aby budować odporność na cierpienie, bo taka odporność w efekcie czyni nas szczęśliwszymi i zdolnymi do działania. To problem właśnie dzisiejszej wydelikaconej młodzieży, wszyscy chcą się dobrze bawić i mało są zdolni do poświęceń, myślą że hedonizm da im szczęście, że zaspokajanie pragnień daje szczęście, a to nie prawda. Zbyt sielankowe i przyjemne życie daje w efekcie nudę i poczucie bezsensu, jest jak obiad bez przypraw. Trochę się rozgadałem, temat rzeka, więcej szacunku do naszej ludzkiej kultury budowanej od tysięcy lat
@annasiergiejewicz5552
@annasiergiejewicz5552 3 жыл бұрын
Ireneusz Maśliński nie zgadzam sie z Panem. Od tysiecy lat niektorzy wierza i pielegnuja astrologie... Metodologia naukowa to nic innego jak praktyka. Doswiadczenia ktore mozna powtorzyc i uzyskac taki sam efekt. Sprawdzalne. Nauka sie rozwija a tworza ja ludzie. Czasem sie myla lub celowo wprowadaja w blad. Dlatego wyniki badan sie powtarza zanim swiat nauki je uzna. Rowet, samochod, telefon to praca naukowcow.
@ireneuszmaslinski9187
@ireneuszmaslinski9187 3 жыл бұрын
@@annasiergiejewicz5552 Ja nie neguję osiągnięć nauki, tylko pokazuję, że są pasjonaci, którzy dochodzą do wyników, do których naukowcy nie doszli, bo za bardzo są wpatrzeni we wspaniałość swojej metodologii. Przykład: wywróciłem się na rowerze i wyskoczyła mi jakaś kość w nadgarstku, i nadgarstek się blokował. Byłem z tym u lekarza z dyplomem, dał mi maść i kazał bandażować. Oczywiście nic to nie dało. Dowiedziałem się o starej kobiecie we wsi, która nie jednemu pomogła. Kazała zdjąć bandaż, pomacała trochę, w pewnym momencie wsunęła palec między moje kości, coś kliknęło i ręka zdrowa. Nie czytała zapewne żadnych książek medycznych, ale miała praktykę, wieloletnie doświadczenie. Widziałem też rzeczy, o których tu nawet nie będę mówił, bo ktoś jeszcze pomyśli, że oszalałem. Te sprawy tzw duchowe, zupełnie nienaukowe, to mój konik życiowy. Myślę że kiedyś i nauka to odkryje, ale na razie się tylko śmieją. Obecnie wspaniała naukowa i oświecona Europa nie ma nawet siły, aby zapewnić sobie proste następstwo pokoleń. Przyszłość należy do tych narodów, które jeszcze trzymają się sprawdzonych tradycyjnych wzorców, zupełnie nie naukowych, ale od tysięcy lat skutecznych.
@annasiergiejewicz5552
@annasiergiejewicz5552 3 жыл бұрын
@@ireneuszmaslinski9187 Na ukrainskich wsiach stare kobiety zalecaja nasikac kawalerowi do herbaty co ma spowodowac jego dozgonna milosc. Staraj sie uwazac bardziej podczas jazdy. Wiecej uwaznosci ktora jest wdg nauki czescia inteligencji emocjonalnej. Pozdrawiam.
@ireneuszmaslinski9187
@ireneuszmaslinski9187 3 жыл бұрын
@@annasiergiejewicz5552 Tą uważność głoszą mnisi buddyjscy od dwóch i pół tysiąca lat. Głoszą też sposoby radzenia sobie z emocjami, uczą medytacji. Naukowcy tu nic nowego nie dodali. Właściwie to nie szanują praw autorskich
@annasiergiejewicz5552
@annasiergiejewicz5552 3 жыл бұрын
@@ireneuszmaslinski9187 @Ireneusz Maśliński Ja nie neguje osiagniec starej babci, tylko pokazuje, ze sa naukowcy, ktorzy dochodza do wynikow, do ktorych starsza babcia nie dojdzie, bo za bardzo jest wpatrzona we wspanialosc swojej metodologii. Lekarz medycyny to zawod. Leczenie to jego praca a czasem tez pasja. Lekarz nauczyl sie medycyny. Tak jak sie nauczyl tak leczy. Leczac ludzi nie zawsze prowadzi badania naukowe. Do badan potrzeba planu, grantu, zezwolen, pozwolen, ubezpieczen, czasu i miejsca i wielu innych spraw. Ale lekarz ktory obsluguje w przychodni i nie tylko dziennie wielu pacjentow nie ma czasu na prowadzenie badan. Jezeli w przeciagu kilku miesiecy zachorujesz na ciezka przewlekla chorobe to skad bedziesz wiedzial ze starsza babcia nie zasiala jej w twoim organizmie? Skoro posiada moc uzdrawiania blokady nadgarstka moze potrafi wywolac inne reakcje organizmu? Dlaczego nie wyklada na uniwersytecie przyszlym lekarzom? Dlaczego nauka nie bada jej zdolnosci tak aby stosowac je na potrzebujacych? Ile czasu od smarowania mascia i noszenia opatrunku skorzystales z jej uslug?Powinienes podac adres przynajmniej siatkarskiej reprezentacji Polski. Skad znasz kulture buddyjska?
@timemylife
@timemylife 2 жыл бұрын
Gdzieś zniknął wątek o głównych powodach ekspresji emocji czyli o hormonach. Estradioli Prolaktyna testosteronu itdp i zależności.. Trochę stronnicze ale... Są też leki badane na kobietach a na mężczyznach nie...
@dan911911dan
@dan911911dan Жыл бұрын
Obecnie poprawnie politycznie jest to że niema różnic między kobietą a mężczyzną ;⁠)
@winstonknowitall4181
@winstonknowitall4181 3 жыл бұрын
Jeszcze jedno - super miniaturki zaczęła Pani robić ostatnio - szkoda, że one się nie pojawiają podczas odtwarzania, w tym pokazie slajdów, gdzie na zmianę jest Pani i nazwa kanału.
@RadioNaukowe
@RadioNaukowe 3 жыл бұрын
właśnie myślę, żeby to poprawić w tym kierunku
@justynajustyna1599
@justynajustyna1599 6 ай бұрын
@inaoona2365
@inaoona2365 8 ай бұрын
❤❤👍👍
@jolantatruszczynska8935
@jolantatruszczynska8935 Жыл бұрын
Mam pytanie do tej Pani. Bardzo proszę o pomoc. Od lat mam uogólnione zaburzenia lękowe z wieloma objawami. Dlaczego w moim przypadku wszelkie skupianie się na oddechu i próba poprawnego oddychania lub ćwiczeń oddechowych przynosi odwrotny skutek? To znaczy, zamiast się zrelaksować czuje się tylko bardziej zalękniona i zestresowana.
@monikapec2138
@monikapec2138 Жыл бұрын
Umiejętność czytania to jedno trzeba sprawdzić również kto za nie zapłacił
@Jotraa
@Jotraa Жыл бұрын
no, miłe Panie...! słucham już ponad 35 minut i jestem do tej pory zachwycona. 37-minuta i klops! Homeopatia działa, miłe Panie! ona działa nie tylko u dorosłychm czy dzieci, ale nawet u zwierząt! Więc nie działa to na zasadzie efektu placebo, a nieco inaczej! I proponuję na ten temat poczytać, bo w tym momencie słuchania Was srogą przybrałam minę... Sama stosuję homeopatię z powodzeniem i niezawodnie od lat i w rozmaitych przypadłościych! Proszę, poczytajcie n ten temat, czym jest i na jakiej zasadzie to działa! bo dalej jakoś nie mam ochoty Was dalej słuchać... ps: proponuję na początek zgłębić temat "pamięć wody", a wiele to wyjaśni! to wzystko jest fizyka, czyli jednak nauka! ;)
@RadioNaukowe
@RadioNaukowe Жыл бұрын
Niestety, gdyby homeopatia działała to wg jej zasad wejście do Bałtyku musiałoby się kończyć śmiercią z ciężkiego zatrucia organizmu, skoro nawet najmniejsze stężenie substancji ma być aktywne. Przecież do Baltyku przez lata trafiło tyle niebezpiecznych substancji. Homeopatia nie ma prawa działać ze względu na podstawowe prawa przyrody. Obserwowane efekty go efekt placebo - ten zreszta jest fascynujący i bywa bardzo silny. O tym tez mieliśmy odcinek. Naprawdę, szkoda na homeopatie pieniędzy :) Wszystkiego dobrego!
@katarzynaskubisz3106
@katarzynaskubisz3106 2 жыл бұрын
Jeżeli efekt placebo ma siłę uleczania pacjenta, to dlaczego homeopatia Panią tak denerwuje, gdzie nazywa Pani to zjawiskiem właśnie placebo? Znam dużo ludzi w Niemczech, którym homeopatia pomogła, gdzie medycyna konwencjonalna nie dala rady.
@AgaMona73
@AgaMona73 Жыл бұрын
Moja lekarka domowa wysłała mnie tydzień temu do Heilpraktiker (osoba lecząca sposobami naturalnymi), twierdząc, że medycyna konwencjonalna nie zna sposobu by mnie uleczyć a badania byłyby kosztowne i nie przyniosły by jakiekolwiek zmiany. Piszę tutaj o zmianach w systemie immunologicznym. Parę lat temu uczynił dokładnie tak samo chirurg, do którego zwróciłam się z rozległymi kurzajkami na dłoniach. Homeopatia pomogła mojemu synowi dwa razy w życiu. Był jeszcze bardzo mały, co wyklucza efekt placebo. Mi pomogła również. Powiedzmy, że mamy tutaj 50/50.
@anastazjakot4620
@anastazjakot4620 Жыл бұрын
Mi ten sposób leczenia pomaga od 24 lat
@jestemtestowy6381
@jestemtestowy6381 Жыл бұрын
słuszna uwaga przecież jeżeli homeopatía nie stosuje leków to jej działanie jest możliwe na zasadzie placebo jeżeli w uwierzymy w jej skuteczność
@mariafafek8870
@mariafafek8870 Жыл бұрын
Minimalna ilość też ma znaczenie. Dysocjacja wody jest minimalna a ma ogromne znaczenie dla przyrody. Przy homeopatii widzę inny problem. Jeśli myślimy, ze to placebo, to dlaczego tyle kosztuje w sklepie😀
@maciejskipawel5185
@maciejskipawel5185 2 жыл бұрын
Bil Gates jest wyśmienitym analitykiem 😆. naprawdę dobre. Generalnie od tysięcy/dziesiątek może ludzie radzili sobie ze swoim zdrowiem na zasadzie homeopatii, religie, szamani. Dziś poszło w niebotyczną kasę i leczenie chemią wszystkiego i to się ubiera w buty nauki. Moim zdaniem dziś wyzwaniem jest diagnoza czy mniej szkody człowiekowi na danym etapie przyniesie leczenie w postaci homeopatii czy już stan jego determinuje leczenie farma (chodzi o fizyczne leczenie i psychiczne). Dziś "nałkowcy" lobbują za ogromna kasą że tylko farma nasze problemy rozwiąże. Oczywiście czerpanie energii z drzew to ta sama motywacja - wyciąganie hajsu od naiwnych.
@dak5420
@dak5420 2 жыл бұрын
😂 Homeopatia to dopiero źródło hajsu - naiwnych nie sieją, sami się rodzą.
@sarakonc2367
@sarakonc2367 Жыл бұрын
Women in sience ... końcówki nie słyszę dobrze proszę pomoc
@elida77
@elida77 Жыл бұрын
"...twoja wiara cię uzdrowiła..." Słuchając Pań o placebo przychodzą mi na myśl słowa Jezusa, w takim razie można wyciągnąć wniosek, że to co my dziś naukowo badamy, wieki temu już działało..?
@PaulPaul-qe6dx
@PaulPaul-qe6dx Жыл бұрын
gówno warte mity o jezusie to przyklad jak wyprano ci mozg.
@elmit2764
@elmit2764 2 жыл бұрын
kiedy ma sie depresje ENDOGENNA nie zapanujemy nad emocjami
@fajafajowski3844
@fajafajowski3844 Жыл бұрын
Chciałbym poznać osoby które interesują się takimi tematami. Czy jest tu ktoś może z Częstochowy i miałby ochotę wyjść na kawę czy piwo i właśnie porozmawiać na takie różne tematy. Nawet nie ten konkretny Ale ogólnie. Mam znajomych Ale kiedy z nimi chce poruszać takie teamty to mówią że przynudzam albo się że mnie śmieją. Czekam na odpowiedź. Oczywiście inne ciasta też mogą być lecz najłatwiej będzie w czewie ☺️😁
@slawomirw8714
@slawomirw8714 3 жыл бұрын
Za duzo ideologii ma malo nauki.
@panjash41
@panjash41 2 жыл бұрын
Nieprawda, pani dr. mówi za przeproszeniem bzdury. Od kilkunastu lat crash testy samochodów uwzględniają zarówno wagę manekinów, jak i ich rozmieszczenie z uwagi na płeć. Niech się pani Karolino nie daje manipulować. Pozdrawiam.
@tomaszklimkiewicz747
@tomaszklimkiewicz747 3 жыл бұрын
Jakoś mi się kłóci mieszanie nauki z ideologią. Chyba powinno to być omawiane w dwóch odrębnych audycjach.
@juliajulia9106
@juliajulia9106 2 жыл бұрын
Gdzie ty tu widzisz ideologię?
@tomaszklimkiewicz747
@tomaszklimkiewicz747 2 жыл бұрын
@@juliajulia9106 Czy my się znamy jakoś bliżej?
@adamganski2012
@adamganski2012 10 ай бұрын
👍
@annles677
@annles677 Жыл бұрын
46:32 Super pomysl co do czasöw Pandemi i ministröw!!!! Super 👍 Naukowcy banowani Wysmiewani itd 💥
Маусымашар-2023 / Гала-концерт / АТУ қоштасу
1:27:35
Jaidarman OFFICIAL / JCI
Рет қаралды 390 М.
«Жат бауыр» телехикаясы І 30 - бөлім | Соңғы бөлім
52:59
Qazaqstan TV / Қазақстан Ұлттық Арнасы
Рет қаралды 340 М.
Their Boat Engine Fell Off
0:13
Newsflare
Рет қаралды 15 МЛН
Dojrzałość emocjonalna i regulacja emocji. Jak nie wybuchać
26:51
dr Agnieszka Kozak
Рет қаралды 44 М.
Dr. Alicja Puścian - "Jak sterować mózgiem by zmieniać zachowanie"
56:42
Маусымашар-2023 / Гала-концерт / АТУ қоштасу
1:27:35
Jaidarman OFFICIAL / JCI
Рет қаралды 390 М.