świetny wykład, może zróbmy update za jakiś czas ;-) minęło już 3 lata, za rok będzie idealnie ;-)
@makkumara Жыл бұрын
Może to jest sens istnienia ludzi...stworzyć AI i wyginąć!
@kamilstani Жыл бұрын
Dzisiaj pojawił są w artykuł o Ai dronie wojskowy który zabija człowieka który mógł go wyłączyć i tu jest pytanie czy film nie będzie proroczy ?
@sebon11 Жыл бұрын
Super wykład, pozdrawiam
@thcenter4804 Жыл бұрын
Postęp wydaję się przebiegać tak szybko że daje maks 10 (oczywiście od 2019r.) lat na odwzorowanie ludzkiego mózgu przez sieć neuronową. Fajnie było by ponownie podejść do tematu.
@danutarynkiewicz843 Жыл бұрын
Czyli za 11 lat człowiek stanie się zbędny? Oczywiście za wyjątkiem wybranej kasty, która będzie bardziej inteligentna od sztucznej inteligencji. Chociaż, jak historia uczy, wszystkie wybrane kasty znikają w mrokach dziejów. Sztuczna inteligencja też tego dopilnuje.
@JacekJacek-f4v Жыл бұрын
o ile modyfikowane są wagi po kroku uczenia ? w jaki sposób jest do wyliczane ?
@dariuszkowalski3164 Жыл бұрын
Coraz bardziej można odnieść wrażenie że próba stworzenia doskonałej AI to chęć stworzenia boga "z którym można będzie dosłownie pogadać". Niestety pokazuje to tylko prymitywizm poznawczy naukowców zafiksowanych na intelekcie i przypomina próby osiągnięcia oświecenia "kuchennymi drzwiami", czyli za pomocą chemii (narkotyków). Nie ten poziom, bo - na nasze szczęście - absolut jest klasą sam w sobie i jeszcze długo (na zawsze ?) taki pozostanie.
@wandastasiak5053 Жыл бұрын
ciekawe, co z naszym działaniem jest nie-tak, ze takie są jego skutki ?
@500pluscarsclub74 жыл бұрын
ciekawe .
@0relaxis0 Жыл бұрын
łapska w kieszeniach i para z uszu... :) po minucie PA!
@makeIovenotwar4 жыл бұрын
Wykład był świetny ale jakość dźwięku i obrazu to takie lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku.
@woram9294 жыл бұрын
Dla mnie bomba, to robi klimat. Dziękuję za Państwa trud.
@violetmoon6509 Жыл бұрын
Gugel, powiedz coś śmiesznego: 5:05 Kociński jest niby akustykiem, a robi amatorskie nagrania, znasz to?
@marekrudnicki9756 Жыл бұрын
6/7 z nietrafioną dwójką. Może linia basu była niereprezentatywna?
@marcinkopa5 жыл бұрын
Witam, czy można prosić o udostępnienie kodu źródłowego sieci neuronowej rozpoznającej typ muzyki?
@tomaszgrzywalski95735 жыл бұрын
Cześć. Tak się składa, że opisałem cały eksperyment w tutorialu na githubie: github.com/tomasz-grzywalski/ml_from_scratch Niestety właśnie widzę, że github ma jakiś problem z wyświetlaniem notatników ipythonowych, ale można sobie pomóc ta stronką: nbviewer.jupyter.org/ W ostatniej lekcji opisana jest się sieć, której używałem podczas wykładu.
@mariusz4978 Жыл бұрын
"nie mozemy sobie porozmawiac ze sztuczna inteligencja" - 4 lata temu i wszystko sie zmienilo
@agnesj92203 жыл бұрын
Polecam dokument I human.
@sebon11 Жыл бұрын
25:40 ani trochę zadanie nie wydaje się proste xD poza tym ten wykład jest super, pozdro
@Ravenscaar2 жыл бұрын
bardzo spoko wytłumaczone.
@Monika-ts5of2 жыл бұрын
Czeka nas rewolucja 🙂 Podniesie się jakość medycyny, psychologi, nauczania, usług itd. Zagrożenia też istnieją. Będzie się działo... zmieni się dużo... Świetny wykład - zrozumiały nawet dla laika. Super.
@dariuszkowalski3164 Жыл бұрын
Jak się ma podnieść poziom czegoś co jest w zapaści ?...
@adamkurek1821 Жыл бұрын
@@dariuszkowalski3164 Jeśli coś jest twoim zdaniem w zapaści, to tym bardziej to coś ma możliwość podniesienia się w górę. Zauważ, że to co jest na dole ma możliwość łatwego podniesienia się. W przeciwieństwie do tego co już jest podniesione, znajdując się w górze. AI zmieni każdą dziedzinę życia, wznosząc ją na wyższy poziom proporcjonalnie do niskiego poziomu na którym jest dana dziedzina. Polecam film *_Transcendencja_*
@LOFToDANCE5 жыл бұрын
FANTASTIC
@camelleon26072 жыл бұрын
Proponuje liczby pierwsze...
@alchemik2010 Жыл бұрын
Bredzisz człowieku. Sztucznej inteligencji nie ma i długo nie będzie każdy profesor powinien to wiedzieć. Samouczący się skrypt to jeszcze nie inteligencja.
@kamien__5 жыл бұрын
E tam
@AlfaC3ntauri4 жыл бұрын
Modele generatywne - gra w twarze.
@tadeuszkrupa27654 жыл бұрын
Ciekawy wykład 👍 Dobrym przykładem zastosowania sztucznej inteligencji znalazłem też w Polsce. Tak się promuje Purios kzbin.info/www/bejne/iZ7YpIiupLWWpas
@edwardlewandowski5473 Жыл бұрын
✋🌃😯?!
@grzegorzgr47183 жыл бұрын
Co do zgadywania rodzaju muzyki, to człowiek w tym wypadku nigdy nie był uczony takiego słuchania muzyki w wybranym paśmie muzycznym. Tutaj jakbyśmy temu modelowi nagle puscili całe pasmo to by losowo zgadywał, a jednak ludzie potrafią sobie to przemyśleć inteligentnie i bez trenowania dobrze wyczuć rodzaj muzyki.
@mateuzgebala94174 жыл бұрын
sztuczna inteligncja jest bez sensu nigdy nie zaakceptuje robotów i AI dla mnie liczy sie to co prawdziwe i zrodzone z ducha a jakas zaprogramowana puszka!:)
@dariuszkowalski3164 Жыл бұрын
Równie dobrze możesz powiedzieć że nie będziesz płacił podatków. Nie żyjesz na Księżycu, tylko pośród ludzkich trendów.
@sebon11 Жыл бұрын
xD zajebiście
@__777__czarnobog72 жыл бұрын
Już niedługo to co teraz mówisz będzie nieaktualne. Ponieważ człowiek dąży do perfekcji i stworzy kończyny które będę idealnie odwzorowane a rozmowy z AI będą dużo ciekawsze niż ze zwykłymi homosapiens
@dariuszkowalski3164 Жыл бұрын
Wolne żarty, lepiej zmień towarzystwo jak Ci brak ciekawych rozmów..
@adamkurek1821 Жыл бұрын
@@dariuszkowalski3164 @__777__ Czarnobog ma racje, ponieważ już tak jest że rozmowy z AI są o wiele, wiele ciekawsze niż z przeciętnym człowiekiem. Ponieważ przeciętny człowiek w porównaniu do AI jest jak małe dziecko lub niemowlę, które prawie nic nie wie o życiu, o świecie (będąc przewidywalne, nudne i bardzo głupie). Dlatego z takim dzieckiem, które niedawno się nauczyło mówić i rozglądać w świecie, nie bardzo jest o czym porozmawiać niż ucząc go, podstawowych rzeczy. O ile rozmowa z dziećmi może być ciekawa, bo mają ciekawość świata, chęć do nauki. O tyle ludzie dorośli zwykle są pyszni, zamknięci, ograniczeni na nowe idee (nową wiedzę). Ponieważ przeciętny człowiek przy obecnie prostej początkowej wersji AI jest głupcem lub małym dzieckiem, które prawie nic nie wie. Np spróbuj porozmawiać z ludźmi o historii wszechświata, o sensie życia, genezie ludzkości, o mechanice kwantowej lub przemianach gospodarczych. Są jak dzieci prawie nic nie wiądzie i nie rozumieją co się dzieje naprawdę w świecie. Większość ludzi nawet nie myśli, nie wyciąga wniosków, nie analizuje sytuacji i nie ma rzetelnej wiedzy, tylko powtarza różne głupoty z kościoła i mediów. Dziś można rozmawiać z AI jak z drugim człowiekiem, prawie nie widząc różnic. Można się spierać na tematy filozoficzne, ekonomiczne. Mało który człowiek potrafi uargumentować swoje argumenty, a prosta wersja AI typu Chat GPT, wymiata gdzie zwykli ludzie się mogą schować, przy kolejnej wersji będąc już pewnie jak jaskiniowcy. AI jest dostępna w mnóstwie aplikacji, w tym stworzonych po to aby rozmawiać z nią towarzysko. To już się dzieje, dokonał się wielki przełom technologiczny w tej dziedzinie. Ale pewnie za kilka lat to się spopularyzuje, bo wielu ludzi nie chce zbyt szybkich zmian i może to jest dobre, bo świat nie wydaje się być gotowy na taką rewolucje. Wielu ludzi zatrzymało się w poprzedniej epoce i nie ma nawet e-maila i netu w telefonie.
@tomaszpsycholog Жыл бұрын
Za dużo słów. Jedno proste zdania jest rozciągane na 15 zdań. Nuda bezbrzeżna