Elhangzott egy téves mondat: "A planéta felszínét olyan erős UV sugárzás éri, hogy a felszín alatt másfél méteres mélységig mindent sterilizál (16:56)." Az UV sugárzásnak messze nincsen ilyen áthatoló képessége. Minden bizonnyal a napszélre és/vagy a kozmikus sugárzásra gondolt a szerkesztő. Különben nagyon tetszett a videó, akárcsak az előzőek.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Szia! Igazad van, az össz sugárzás együtt éri el a sterilizáló hatást, nem csak magában az UV fény! Köszi a kiegészítést!
@adamtolnai9066 ай бұрын
A Földiesítéséhez meteorokkal növelni kéne a méretét, hogy a Mars mágnese mezeje védje a kozmikus sugárzástól.
@laszloilles526 ай бұрын
@@adamtolnai906 Ez még elméletileg is lehetetlen. A Mars tömege ui csak 10%-a a Földének. A Mars és Jupiter közti Kisbolygó - öv objektumainak össztömege pedig a Holdénak csupán 3%-a. És akkor a technikai megvalósítás korlátait nem is említjük.
@adamtolnai9066 ай бұрын
@@laszloilles52 At biztos ! 😏 ;)
@laszloilles526 ай бұрын
@@adamtolnai906 🙂
@Elameey3 жыл бұрын
Csodás! Alig várom a többi égitestről szóló videót! Köszi szépen, a 8 éves fiam is ámulva figyeli minden videódat. Remek, amit csinálsz! 👍👍😉
@Ferencorsos-w3v Жыл бұрын
Nagyon jó a levezetés a tájékoztatás köszönöm szépen ❤❤❤
@gaborcsima912010 ай бұрын
Fantasztikus, nagyon érdekes videó ez is. Köszönöm szépen!
@KanariKid Жыл бұрын
de sokat fejlődtél! Minden elismerésem!
@dominikcs.35583 жыл бұрын
Nagyon sok, rendesen előkészített infók. Pont, mint már az legelső videóban is. Köszönjük a folyamatosan érkező videókat, egyre jobb és jobb minőségben.
@DrawsDj3 жыл бұрын
Szuper ez az epizód is ! Főleg amikor megszólal DoláK Saly Róbert ! " Hát én vagyok a Jeti. " Nagyot nevettem !
@pistapistapis73 жыл бұрын
Máris nézem. Üdv, szuper a munkásságod. Legjobb csatorna!
@oliverlovakovic3 жыл бұрын
Húú... 2:35 nél a földközpontú bolygómozgások rajzolatai nagyon király!
@TiborDevenyi-wd2ep10 ай бұрын
Köszönjük!
@urkutatasmagyarul10 ай бұрын
Én is köszönöm!
@lukacsgabor43443 жыл бұрын
Alig várom a Jupiter részt. Remélem ott nem csak egy rész lesz, mert a holdak is érdekesek pl az europa, ganymedes stb.
@newhorizon32293 жыл бұрын
Szaturnusz dettó
@KopaszPapa3 жыл бұрын
Adom mindkettőt ! 😉
@--horge46973 жыл бұрын
@Gergő Gergő Írja - mindkettőt!
@Scufe012 жыл бұрын
Mit adsz?
@_dea__53 жыл бұрын
Rengeteget fejlődött a csatornád egy év alatt, őszinte elismerésem!
@miklospaksi20333 жыл бұрын
Nagyon szeretem a videóidat, mindet láttam. Örülök neki hogy van egy olyan csatorna ami ilyen részletesen, mindenki számára érthetően felhomályosít a világűrről. Néha úgy érzem hogy még értem is.
@gyulameszaros77882 жыл бұрын
Dettó!
@markh12343 жыл бұрын
Én szerintem ez a legrejtélyesebb bolygó a naprendszerünkben. Örültem is amikor meg láttam hogy újból a kedvenc bolygomról csináltál videót.
@231gabor3 жыл бұрын
Véleményem szerint az enceladus vagy a titan sokkal relytélyesebb. A marsra már szamtalan rover üreszkoz eljutott. Sok mindent tudunk már ròla. A masik kettö viszont elég nehezen tanulmanyozhatò. Mi lenne ha pl az enceladus óceánjába letudnánk merülni...
@markh12343 жыл бұрын
@@231gabor ja amúgy egyetértek de én azt írtam hogy a naprendszer bolygói közül nem holdjai közül
@offraistvan80603 жыл бұрын
Boborján cameo :D :D :D
@79Sotti3 жыл бұрын
Az első Marsra lépő ember 99,5%-os bizonyossággal egy roverre fog lépni 😁Kis lépés az embernek,de hatalmas szervíz a rovernek 🤓🤓
@zoltanszokev.zoltan90652 жыл бұрын
Ez jó 🤣🤣🤣🤣🤣
@attilabalazs73482 жыл бұрын
Bizonyságal * A biztonság a rovernak fog kelleni
@Cafrinka Жыл бұрын
Ez nagyon jó! 🤣🤣🤣🤣
@endrekiss-fe4qb Жыл бұрын
@@zoltanszokev.zoltan9065 ❤❤ kb
@heilundwissen9833 Жыл бұрын
Land Rover, Mars Rover
@falusiistvan37443 жыл бұрын
Nagyon jó lett a videó. Jó lett volna ha a potenciális marsi föld alatti tavakról is beszéltél volna.
@dobosbence12023 жыл бұрын
Úgy szeretem, hogy ilyen rendszeresen van videó!
@odanneloconnor68143 жыл бұрын
Remek rész ismét! Az már köztudott hogy a mikroorganizmusok simán körberöhögik a világűr mostoha körülményeit, simán elképzelhető hogy ezek a létformák nyüzsögnek a világegyetemben!
@486963 жыл бұрын
Ez most tényleg életmentő volt, a depressziómból egy kitekintés köszönjük :D
@evamonorineszabo23463 жыл бұрын
Tetszett ,köszönöm👍
@gabesznagy3 жыл бұрын
Nagyon jó amit csinálsz. Gondolom nem kis munka van vele... Köszönöm... Amúgy jó lenne többet is megtudni rólad. Nem gondoltál még egy Q&A részre?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Ez a csatorna nem rólam szól, hanem az űrkutatásról ;)
@kutavannekimaki93753 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Ugyan engem is érdekelne, hogy ki vagy, s valóban jó lenne megtudni többet is rólad. De, talán pont ezért ilyen jó ez a csatorna, mert nem egy magamutogatós celebről szól, hanem sok-sok információval, ténnyel, adattal megfűszerezett , érdekes dolgokról! RESPECT
@JosephCsikos3 жыл бұрын
Nagyon jó a videó! Köszönjük!
@nagyattilamiklos19853 жыл бұрын
Szuper lett a video, köszönöm! (Az imént youtube belekeveredett abba, hogy az előző verziót néztem, miközben frissítetted, utána egy darabig csak a borítókép látszott, alatta ment a hang.)
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Igen, elnézést a kellemetlenségért! Ha minden igaz, most már jónak kell lennie!
@nagyattilamiklos19853 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Jónak tűnik, köszi! Ez legyen a legnagyobb probléma!
@tamil83793 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul az űr üres magyarul
@kruplattila3 жыл бұрын
Mit megadtam volna gyerekkoromban egy ilyen jó kis tudásgyűjteményért!
@kristoftoth2691 Жыл бұрын
Ez jó kis videó volt 💪🏻
@Vid.1863 жыл бұрын
Szuper videó lett, mint mindig! 👍👍👍
@rafi84073 жыл бұрын
Profi videó,imádom az összeset :)
@Janos-zc8ms Жыл бұрын
Nagyon szep aranyos erzekeltetes
@laszlokiss66713 жыл бұрын
Szuper volt, mint mindig! 👍
@laszlovszky12343 жыл бұрын
Két dolgot szeretnék megjegyezni. Kopernikusz heliocentrikus feltevése nem az első volt, és bár a hosszú középkor után akár lehet forradalminak is nevezni, mégsem volt igazán az. Arisztarkhosz már az i. e. 3. században azt állította, hogy a Nap körül keringenek az égitestek, amit két megfigyelés helyes értelmezéséből következtetett ki. Először a Hold megvilágított felének, és a Nap azzal bezárt szögének mérésével meghatározta, hogy a Nap legalább 400-szor messzebb van, mint a Hold, majd a napfogyatkozás jelenségéből leszűrte, hogy ebben az esetben a Nap lényegesen nagyobb is, mint a Föld. Csak félezer évvel később, Ptolemaiosz lépett vissza a geocentrikus világképbe, hogy a szféraelméletét magyarázni tudja, és mint azóta már tudjuk, helyenként még a megfigyeléseit is meghamisította hozzá. A középkorban aztán Ptolemaiosz elmélete mindent tarolt, egészen addig, míg világossá vált, hogy a modellnek se az előrejelzései nem helyesek, se nem is létezhetnek szférák (például Tycho Brache üstökös- és meteoritmegfigyelései). Másodszor pedig az Olympus Monsról, ami nem azért ekkora, mert a Marsnak kicsi a gravitációja. A hegy egy pajzsvulkán, pont mint a Mauna Loa. A különbség annyi, hogy a Marson nincs tektonika, így az ezt létrehozó forrópontos működés mindig egy helyben maradt, míg a Hawaii-forrópont hiába működik évszázmilliók óta, ha közben az óceáni aljzat sok ezer kilométere haladt el felette. A Hawaii-forrópont rengeteg vulkánt épített fel eközben, amelyek összanyaga nyilván sokszorosan meghaladja az Olympus Mons anyagmennyiségét.
@mrJety893 жыл бұрын
Akkor nem csak én vettem ezt észre a google maps-on böngészgetve A legöregebb hawaii-hoz köthető sziget a Midway-atoll, ami még a tengrszint felett kikukucskál. A többi csak tengerdomb. Galapagosz-szigetek dettó. Az eredeti sziget, amelyiken az ottani teknősök kifejlődtek, már régen a tengerszint alá erodálódott.
@CuprAti2 жыл бұрын
Ujra elkezdtem elorol nezni a videoid. Mindig tanulok/hallok belole valami ujat ami felett esetleg elsiklottam akkor amikor megjelent es megneztem.😅 Lehet tudni valamit az orosz-europai rover programrol? Elkaszaltak vagy csak felfuggesztettek ideiglenesen a mostani szankciok miatt?
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
A küldetés eredeti formályában biztos nem fog megvalósulni. Az európai fél most új platform kofejlesztésének lehetőségét vizsgálja, de elég szűkös a költségkeret. Nagyon remélem, hogy nem megy a levesbe a már legyártott, letesztelt marsjáró, ami ráadásul elsőként lenne képes több méter mélyre fúrni a Marson.
@Gellert743 жыл бұрын
Jó "kis" videó lett ez is . A Marson vizslató ketyerék most kb. két hétig földi segítség nélkül dolgoznak. Ennek oka a jelenlegi bolygó állás. A Nap most pont középen van a két bolygó között és így a rádiójelek nem jutnak át. A NASA szerint október közepétől újra helyre áll a kommunikáció.
@szemandezso97192 жыл бұрын
Üdv! Az Etiópiai Dallol-ban ami vulkanikus terület és sokak szerint hasonlók ott a körülmények mint az ősi Marson lehetett, találtok olyan méretű nanobaktériumot ami eléggé hasonlít mind méretben mind alakban arra amit az antarktiszon fellelt kőzetben találtak. Elvileg ásványi sóval táplálkoznak és nem érdekli őket sem a magas hőmérséklet sem az erősen savas környezet. Akit érdekel annak annyi háttérinfo hogy egy bizonyos Feipe Gómez Gómez nevű asztrobiológusnak köszönhetjük ezen földi létformák felfedezését. Ha itt a Földön találtunk ilyeneket, lehet a Marson is lennének, a vulkanikus alagutakban. Persze azért izgalmasabb lenne egy olyan faj ami képes lenne Mars Arcot készíteni.
@flaviustitus24013 жыл бұрын
Jelen,köszönjük a munkád 👈✌️😎 U.i ufót látott a jeti Mázlija van neki 😂
@gyulamohacsi75283 күн бұрын
Szia,nagyon jó a hangod szépen beszélsz! Hangsúlyosan érthetően. Így tovább! Remek videóid vannak. Jó egészséget kívánok!
@urkutatasmagyarul3 күн бұрын
@@gyulamohacsi7528 Nagyon jól esik ezt olvasni, mert én pont az ellenkezőjét érzem, szinte állandóan!
@gyulamohacsi75283 күн бұрын
@ Nagyon megnyugtató a hangod! Érthetően tisztán hangsúlyosan beszélsz! Nem sok ember tudja így kifejezni magát!! Én nagyon tisztelem a munkáságodat! Sokat hallgatlak,nézem a videóidat. Nekem tetszik amit csinálsz. Nagyon sok sikert kívánok neked. Ne haragudj,hogy letegeztelek!
@hochheiserlaci92633 жыл бұрын
Nagyon jó volt ez a rész is. Én nem értem miért kell mindig a földi körülményekhez visszonyítani az élet megjelenését. Nem lehet hogy más evolúciós folyamat is létezhet ami teljesen más mint az eddig ismertek?
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
De, lehet. Arra is kiváncsiak vagyunk.
@attilatakacs41073 жыл бұрын
Kiváló volt ez a rész is. Különösen azzal a Boborján bevágással, ami, képletesen szólva, új magasságokba emelte az egészet számomra. 😀
@laszloszikra63203 жыл бұрын
A Naprendszerben volt még egy bolygó, csak a birodalmi Halálcsillag felrobbantotta!
@Speedcore4L3 жыл бұрын
Ceres (törpebolygó) részt nincs kedved csinálni ?😉
@arpadszeiff3 жыл бұрын
Szerintem roma asztronautákat kéne felküldeni. De hisz ez a bolygó lakatlan. Nem. Most már Lakatos. Amúgy érdekelt volna néhány szó egy tartós kolónia kialakításának elméleti lehetőségeiről.
@Throrma3 жыл бұрын
Sztereotípiát félretéve meg minden, de: 'Tele van vassal'
@_Betty.Ford_2 жыл бұрын
Jujj srácok 😌
@tivcsiszlavitsek82817 ай бұрын
üdv 2024.06.01.Köszönet.🙏
@4rszabi1953 жыл бұрын
Sztem előbb utóbb a földnek is ez lesz a sorsa! Tessék itt az elsivatagodás az ivóvíz készlet hiánya. Szépen 1x sivatag lesz az egész ki halunk meg fagy aztán kész.
@balint_szoke Жыл бұрын
Kedvenc filmem a Marsról: Total Recall (1990) - Emlékmás (most néztem meg ismét, és teljesen magával ragad ez a történet, maga a cél és az eszmény, a szabadság és az élhető Mars) ...és igen, nagyon szeretném, ha egyszer a Mars újból élhető, lakható bolygó lenne, belélegezhető levegővel, terraformálva, és ezért (is) drukkolok annyira a a SpaceX-nek! Ha netán lenne kedved újból megnézni ezt a filmet Gergő vagy épp te, aki olvasod, ne habozz, szerintem neked is nagyon + élmény lesz! Boldog Karácsonyt!
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Már keresem is!
@fancsiatti19 күн бұрын
Nekem az lenne kérdésem, ha a mars déli sarkán jelenleg is jégtakaró van, akkor nincs egy olyan átmeneti zóna a bolygón, ahol a hőmérséklet miatt jég már olvadt állapotban van tehát víz? Köszönöm a választ.
@urkutatasmagyarul19 күн бұрын
Az nem vízjég, hanem a nagy része fagyott szén-dioxid. Az alcsony nyomás miatt a legmelegebb pontokon sem olvadna meg a vízjég a bolygó felszínén, hanem azonnal elpárologna
@Spirit_813 жыл бұрын
Nagy elismerés, hogy a Csomolungma megnevezést használod ahogy az ott élők nevezték! Az Ausztrál Ayers Rock hegyet is az őslakosok Ulurunak hívják, szerintem tisztelenség átnevezni az ősi szent helyeiket!
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Még szép! ;)
@Throrma3 жыл бұрын
Igazából a Csomolungmát sem nevezi senki máshogy max összekeverésből, ugyanis az Everest csak egy csúcs (ugye a legmagasabb) de maga az egész hegy nem egy csúcs ugye. Mintha a Bükköt Szilváskőnek neveznék. De igen sajnos sokan összekeverik a két dolgot.
@spontanvideok2463 жыл бұрын
Ez lenyűgöző részletes videó lett, a Marsról. Rettenetesen várom a Merkur, a Föld, a Plútó, és a Nap ugyan ilyen részletes videó részt.🙂🙂🙂🙂
@balint_szoke Жыл бұрын
21:00 Olyan szomorú látvány volt, ahogy a Mars felszínéről animáció segítségével az évmilliók vagy inkább 100 milliók alatt eltűnt a víz 😞! Csak az vigasztal, hogy ha ugyan már sajnos nem is olyan körülmények között, de ha minden jól megy, újból lakhatóvá tesszük a Marsot.
@ST-ip6oe3 жыл бұрын
Az Europa Holdról is csinálsz majd videót?
@peterhirku17483 жыл бұрын
👍👍😉
@drprofesszor3 жыл бұрын
Remélem nem csak a 2000 km miatt renderelted újra 😉 De most már aztán tényleg pöpec.
@gyarakiviktor3 жыл бұрын
Köszönöm ezt a videót is, nagyon jó lett! Követem az amerikai és a kínai marsjáró fotóit, a kínaiak alig tesznek közzé új képeket, hiány érzetem van, de szerintem másoknak is. Továbbá a most Mars körül keringő műhold-műholdak milyen funkciót, célt töltenek be. Kínának és az araboknak tudom, hogy van, de onnan se jön jelentős infó, pedig éhezünk rá Továbbá van-e vagy lesz-e gps rendszerű műhold(ak), ami segíti a marsjárók tájékozódasát? A Mentőexpedicíó film az egyik kedvencem, mert mese és űrlények nélkül próbálja a történetet végigvinni, amitől nem is annyira fikció az egész. Szóval ebből a Marsról még ha van kedved és időd, bátran húzz le pár bőrt!
@gyulameszaros77882 жыл бұрын
A Mentőexpedíció című film is megérdemel egy olyan "magyarázatot", összefoglalót, mint az "Armageddon" és a "Gravitáció" című filmek. NEm vagyok sem űrkutatási szakember, sem fizikus, de pont ezért érdekelnének a filmben elkövetett "bakik" ilyen szemmel is. Ápolóként dolgozom néhány évtizede, láttam jó pár sebet, műtéteket, így azt hiszem, ezzel a filmmel kapcsolatban nekem is van/lesz észrevételem. Meg is nézem a filmet megint, köszönöm az ötletet!
@aron68on_etoro953 жыл бұрын
Kis pontosítás: a bolygók mai tudásunk szerint nem ellipszis pályán mozognak, hanem nyílt görbén, azaz az ellipszis nagy tengelye körbe forog.
@gyulameszaros77882 жыл бұрын
Mi, laikusok még az ellipszist is nehezen fogjuk fel, ennyire pontosan elég, ha a szakemberek tudják. De a pontosítás mindig jól jön annak, aki érti.
@mrJety893 жыл бұрын
Megnéztem volna azokat az egyenlítői krátereket, de nem vagyok benne biztos, hogy hogyan keressek rá.
@anonymus95703 жыл бұрын
Jó videó lett, gondolom a következő részben az Aszteroida öv lesz szó.
@jozsefferenczi63763 жыл бұрын
A jövőben tervezett emberes küldetésről kár, hogy nem esett szó. Illetve valamiért hiányérzetem van a videóval szemben. Ez a legtöbbet kutatott bolygó(a földön kívül) kevésnek éreztem az infokat. Bár tudom van a csatornához köthető Mars beszélgetés, illetve egy Mars az emberen videó, de ezek hogy állnak most? De tetszett. Like
@папа05093 жыл бұрын
Jó estét, naprendszeren kívüli bolygók nem érdekilik? :)
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
De
3 жыл бұрын
Le a kalappal, komolyan. Az igazságérzetem nem bírta tovább, meghívtalak egy kávéra :D
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Nagyon köszi! :)
@domotrock4629Ай бұрын
Egy kérdés hülye vagyok hozzá de nem lehet hogy az a gamma sugárzás jobban telibe találta a Marsot mint a földet pár millárd évvel ezelőtt? az képes léphetett igy lecsupszitani a légkört nem?
@urkutatasmagyarulАй бұрын
Egy távoli gammakitörés szempontjából a Föld és a Mars (és az egész Naprendszer) csupán egyetlen pont.
@gabrieltoth5543 жыл бұрын
Sziasztok Űrkutatók!Egy olyan kérdésem lenne,hogy meg tudná-e mondani valaki,hogy mennyibe került az utolsó rovert feljuttató küldetés a Marsra?Nem sokat kutakottam ez ügyben,az igaz.Csak úgy érdekelne.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Összesen 2,7 milliárd dollárt költöttek a projektre.
@ohayomc12943 жыл бұрын
Ez jó, pénz jutalom annak aki először lép kapcsolatba földön kívüli életformákkal de a mars kizárva. Ez pont olyan mint a választások oroszországban, az nyer akit többen megszavaznak, de putyinon kívül mindenki kizárva.
@Gregoretta2 жыл бұрын
Hall neve előtt kaptam egy Halls cukorka reklámot. Mi ez, ha nem "tökéletes" hirdetéselhelyezés? Köszi, Google! 😂 A videó jó lett, tele érdekes infókkal. 👍
@ohayomc12943 жыл бұрын
Elonéknak lesz akkor még pár millió évük hogy megakadályozzák a Phobos meteor záporát.
@gyomzsik3 жыл бұрын
Valaki elmagyarázná, hogy a bolygók miért elipszis és miért nem kör alakban keringenek? Köszönöm
@istvantorok48192 жыл бұрын
Rendkívül komplex oka van az ellipszis pályának, kemény matematikával lehet levezetni, ráadásul nem is pontos vonal a legtöbb pálya, apró pici csipkézetek is vannak annak mentén. De egy egyszerű modellel is szemléltetni lehet a legfőbb hatást: Végy egy kézi fúrógépet, bele mondjuk egy 6-os fúrót, egy lemezt kezdjél el fúrni, egyik kézben kell a gépet tartani, másik kézzel oldalról nyomást gyakorolni, nos, milyen alakú lesz a lyuk?
@laszloszentesi39153 жыл бұрын
Imádom az űrkutatást igaz ő regvagyok 56 de máris indulnek
@balint_szoke Жыл бұрын
22:00 - Ez döbbenetes adat és különbség volt! Azért igaz, hogy amennyire ügyesek a gépeink, sokszor olyan esetlenek is, mert nincs meg bennük az intuíció és az ehhez köthető rögtönzés képessége. Kiváncsi vagyok, hogy később az AI ezt mennyire fogja tudni pótolni! Szerény véleményem az, hogy sehogyan sem. Az emberek, tudósok nem véletlenül találnak meg egy bennük régebb óta formálódó kérdésre válaszokat. Az álom, az intuíció, a kollektív tudat a gépeket el fogják kerülni, míg Nikola Tesla az indukciós váltó áramú motorra, vagy más hírességek a varrógép alsó átfűző cérnájára, vagy a benzol gyűrű hexagonális szerkezetére és tengernyi egyéb példa pont ezeken az intuíció-álom-alfa (réveteg) állapoton keresztül jutnak el. Én pl. rengeteg jó ötletet reggel borotválkozás közben kapok, amikor ezt az unalmas, monoton tevékenységet végzem minden bizonnyal e miatt réveteg, alfa állapotban.
@kristofbodis64863 жыл бұрын
Hát az biztos, hogy sok érdekességet fognak találni az első emberek akik leszállnak a Marson. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon találnak-e életet, vagy csak nyomát, hogy egyszer volt élet.
@laszloszikra63203 жыл бұрын
Az biztos, hogy egy idős bácsi (ha jól tudom Béla) lakik ott! Fráter a kráterben!
@metalmachine44332 жыл бұрын
Aki lekéste a holdraszállást, mert tegyük fel később született(én is), az most örülhet, mert ha Elon Musk tényleg valóraváltja a tervét azzal, hogy a marsra is embert juttat, akkor ismét átélhetjük, milyen érzés egy ekkora felfedezés és előrehaladás a történelemben
@gergelyerdelyi84662 жыл бұрын
Sziasztok ! Egy olyan kérdésem lenne hogy a nap gravitációs hatása miatt a mars közelebbi pályára kerülne és ezáltal a bolygó magja felhevülne létrehozhatna e tavakat, életet. Nem értem hogy miért egy haldokló bolygóról beszélünk. ha közelebb kerülne és a magja felmelegszik akár létrehozhatna egy mágneses mezőt is ami megvédené a bolygót. Valószínű teljesen hülye vagyok ehhez de miért ne lehetne.
@gergelyerdelyi84662 жыл бұрын
persze ez is több millió év kellene amire már valószínű nem létezünk
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
De hogy kerülne közelebb a Naphoz?
@gergelyerdelyi84662 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul a nap gravitációs hatása miatt ami még nagyobb tömeget fog felvenni az évmilliók során és ezáltal nagyobb lesz és a gravitációs vonzása is nagybb lesz
@gergelyerdelyi84662 жыл бұрын
szóval a npa is nagyobb lesz és a gravitációs hatása is és ezáltal a mars pályája is megváltozik
@gergelyerdelyi84662 жыл бұрын
de valószínű nagyon hülye vagyok bocsánat érte :D
@atidas8010 ай бұрын
Az eredeti Emlékmás című filmben is a Marson vannak. Manapság lehetséges lenne olyan kolóniát létrehozni, mint a filmben volt?
@urkutatasmagyarul10 ай бұрын
Nem, talán 100-200 év múlva
@Order89Hun3 жыл бұрын
22:11 Rovereket? :D
@zsoltrivnyak95793 жыл бұрын
Már régóta kutatom azt a filmet, ami erről a marsi arcról szól. Vki meg tudja mondani nekem a címét? Előre is köszönöm. :)
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
www.imdb.com/title/tt0183523/
@zsoltrivnyak92633 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul még1x köszönöm és a munkádat is a videókban!
@two-six9893 жыл бұрын
A jetin felsírtam. 😂
@bomby-11763 жыл бұрын
még hangerőt a háttérzenére !! szuper videók egyébként !!! zenével már már el is feledi az ember, a hétköznapokat, amíg a videódat nézi :)
@janospriol98672 жыл бұрын
C19 C SIKLÓ felfedezése a kör kerekitése évtizedekbe került..19x19 az 361 az 360+1 az 1x1 az mindig 1 .Ha 2tart 0 felé az 1.hatványok mcc E .Einstein.Duna, Tisza
@kavicsfekete17903 жыл бұрын
Mit fognak találni? Földi cók-mókokat az 1900-as évek végéről!
@dankujoe3 жыл бұрын
Szia, hogyan került marsi kőzet a Földre? Amúgy szuper videók!
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Benne van a videóban ;)
@balint_szoke Жыл бұрын
Egyébként én egészen biztos vagyok benne, hogy a Marson van élet, és meg fogják találni 1-2 m-es mélységben, nyilván bakteriális, kis méretű életformákra gondolok. De ha valódi értelmes civilizációk romjait, csatornáit találnák meg a felszín alatt több évtized múlva, azon se lepődnék meg (bár egy picit mégis, mert a Mars távol van a Naptól, ezért az életkörülmények régen se lehettek jók, nem jobbak, mint a Földön, akkor meg miért lettek volna a Marson). Maximum egyfajta menekülő másodbolygónak tudom elképzelni, mint amit most is el szeretne érni az emberiség mielőtt tönkreteszi a saját bolygóját, a Földet, a helyett, hogy inkább épségben megőrizné azt, hiszen elvileg ez lényegesen egyszerűbb, csak a politikusok helyett szakembereknek kéne döntéseket hozniuk.
@sanyijutuber23812 жыл бұрын
15:26 a kutyusnak még nyakörve is van.
@horvathbence39147 ай бұрын
Én azt nem értem miért hasonlítjuk az idegen lényeket magunkhoz honnan tudjuk hogy vizet isznak és egyáltalán kell e nekik inni meg enni ?
@urkutatasmagyarul7 ай бұрын
Nem tudjuk, hogy vizet isznak, de az biztos, hogy valahogy energiát kell nyerniük, amihez elengedhetetlen lesz az anyagcsere, amit pedig nem tudunk elképzelni folyékony vegyületek nélkül. Tehát nem feltétlen szükségszerű, de mindenképp fontos tényező a víz jelenléte.
@matyimutyi3323 жыл бұрын
ha jól tervezik meg az útvonalat akkor vagy egy tesco parkolóba szállnak le vagy egy mcdonald's parkólóba
@sandorszebelledi15317 ай бұрын
Ha Szegeden jársz, áll a kávé. 😀
@tomiisti3 жыл бұрын
18:26 Tudja valaki hogy mi ennek a filmnek a címe?
@gregor_man3 жыл бұрын
A Mars-mentőakció (Mission to Mars, 2000).
@tomiisti3 жыл бұрын
@@gregor_man Köszi
@wasser1683 жыл бұрын
22:10 Matt Demont :D
@csgobussines8588 Жыл бұрын
Végül amúgy felküldték az űrhajót az oroszok?
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Melyikről beszélünk?
@csgobussines8588 Жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul arról ami a videóban volt hogy 2022 ben felküldik
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Az ExoMars programot felfüggesztették. A jármű már elkészült, de egyelőre nincs jármű, ami eljuttatná a Marsig.
@tiborzolnai5367 Жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul kérjék meg Maszkot, lakatoljon össze izibe egyet! :)))
@zoltankisded30192 жыл бұрын
3:16 app neve??
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
NASA's Eyes
@TENCASH3 жыл бұрын
19:20 egy magzatot látok, egy anyaméhben lévő magzatot
@mariorabai7270 Жыл бұрын
Mit jelent az hogy bizonyított tény? Mivel bizonyították? Régóta mondjuk? Sok az elmélet. Továbbra sem hiteles.
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
A bizonyított tény azt jelenti, hogy különböző módszerekkel, különböző érdekű és nemzetiségű kutatók is az adott megfigyeléseket kizárólag egy azon módon magyarázzák.
@tivcsiszlavitsek82818 ай бұрын
2024.04.28. Köszönet.
@23DrazseАй бұрын
Azt szokták mondani: Lehet, hogy van élet a Marson, lehet, hogy nincs. Lehet, hogy volt élet a Marson, lehet, hogy nem volt. Egy biztos: lesz élet a Marson.
@mrJety893 жыл бұрын
A mars a leg látványosabb bolygó. Órákig el lehetne nézegetni a krátereit.
Szerintem az első ember aki a Marsra megy halott lesz mire odaér!
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Nem kizárt!
@randomvideos2k2053 жыл бұрын
Mit fognak találni? Egy lejárt oltási igazolványt mi mást.
@attilahebok56573 жыл бұрын
És a Csimborasszó? A mindennnek a teteje, azt is hozzátehetted volna, mint harmadik értelemben vett legmagasabb hegynek 😃 Ami a Föld középpontjától van legtávolabb.
@zsuzsannavincze36912 жыл бұрын
régen azt gondoltam,hogy a mars az vörös tehát meleg van rajta
@molnibalage833 жыл бұрын
4:40 Saját tengelyét nem tudja megkerülni. A szót, amit keresel, az a tengelyforgási idő.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
Szerintem megtudja; kijelöl egy pontot a felszínen, majd végigköveted, ahogy ez a pont szépen körbehalad, azaz megkerüli a saját tengelyét.
@molnibalage833 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Csak egy pont a bolygó felületén az nem az egész bolygó... Olyan, mintha azt mondanád, hogy te képes vagy saját magadat megkerülni...
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
@@molnibalage83 Szerintem nem pont olyan, mert a bolygó sem magát kerüli meg, hanem a tengelyét, ahogy körbeforog.
@molnibalage833 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Úgy látom fizikából nagyon gyenge vagy... Okkal van az, hogy az angol a rotation period és orbital period kifejezést használja. Bakker, kb. általános iskolai tananyag volt az én időmben, hogy a bolygók a nap körül KERINGENEK, de a bolygók a saját tengelyük körül meg FOROGNAK.
@urkutatasmagyarul3 жыл бұрын
@@molnibalage83 Úgy látom, te pedig nyelvtanból vagy gyenge. Hiszen sosem állítottam, hogy a saját tengelye körül keringene, vagy hogy a Nap körül forogna. Én azt mondtam, hogy a bolygó felszínén egy kitüntetett pont mennyi idő alatt kerüli meg (járja körbe) a forgási tengelyt. Ám, ha tényleg, ez az egyetlen problémád a videóval, akkor örülök, akkor nincs nagy baj! ;)
@andrasdemeter64772 жыл бұрын
1 észrevétel: Miért gondolja mindenki, hogy a Mars felszínén kell életteret biztosítani a telepeseknek(nem csak az energiaellátást )? Mellé 1 elgondolás: 1 fúróeszköz+ 1 felszíni energiaellátó(automata vezérléssel). Amennyiben ez lesz az elképzelés az 1. telepeseknek?(laikusként kérdezem?)🤔
@urkutatasmagyarul2 жыл бұрын
Vagy természetes barlangokban fognak élni, vagy vastag (marsi talajból épült) bunkerekbe
@vikinona3 жыл бұрын
Ez jo..Hogy az agyunkba van kodolva hogy megoldást keressünk még akkor is ha nincs is mit megoldani..Ez mint a viccben..A nők maguksem tudják hogy mit akarnak és addig nem nyugszanak mig azt meg nem kapják.
@mozesmajor6012 жыл бұрын
19:11 inkább a NevetGél kráter
@dezsoolah7202 Жыл бұрын
14:27 Azt hittem hogy a Mount Everest a legmagasabb hely a Földön.
@urkutatasmagyarul Жыл бұрын
Az a Csomolungma
@dezsoolah720211 ай бұрын
@@urkutatasmagyarul Ezt nem tudtam. Az ilusztràció úgy lett volna mégjobb ha a Mariana árkot is odaraktad volna hogy Föld legmélyebb és legmagasabb pontja együttesen sem éri el az Olumpos magasságát. Egyébként gratula a 100ezer feliratkozóért.