Żyłem według zaleceń Hubermana przez 3 lata

  Рет қаралды 296,037

Michał Sierocki

Michał Sierocki

Күн бұрын

Пікірлер: 451
@sahe8555
@sahe8555 Ай бұрын
Fajny film, kliknąłem zbaitowany żeby zobaczyć co to za Huberman a tu krótko, zwięźle i na temat ;) Do tego jeszcze rozdziały czasowe, dzięki.
@tomaszjaworski4445
@tomaszjaworski4445 3 ай бұрын
Komentarz dla zasięgu, kolejny wartościowy film i tym bardziej wartościowa osoba, która opublikowała film. Dodam jeszcze że stosuję technikę z wychodzeniem na dwór od razu po wstaniu, a w nocy 30 min przed snem wyłączam każde źródło światła i obserwuje niebo podczas nocy aby zwiększyć podaż melatoniny.
@pazeros6424
@pazeros6424 3 ай бұрын
Kot z Pana
@szymonbaranowski8184
@szymonbaranowski8184 2 ай бұрын
jak oglądasz niebo kiedy w mieście mnóstwo świateł i nawet samo niebo zasrane satelitami
@TheXesor
@TheXesor 2 ай бұрын
jeszcze medytujcie 5 10 minut kilka razy dziennie po prostu w wolnych chwilach
@tomaszjaworski4445
@tomaszjaworski4445 2 ай бұрын
@@szymonbaranowski8184 Akurat mieszkam na wsi i nie mam świateł.
@rickardoo404
@rickardoo404 2 ай бұрын
Tylko czy z podażą nadąża popyt ? ;-)
@Adikoxu_od_koxu
@Adikoxu_od_koxu 2 ай бұрын
Wszedłem na ten kanał i na najnowszy film, tylko po to żeby powiedzieć, że masz zajebistego wąsa, pozdrawiam
@AnnaGabanna-f6e
@AnnaGabanna-f6e 2 ай бұрын
😂😂
@kamil0161
@kamil0161 2 ай бұрын
Fakt, ja też. Ten wąs nie jedną pizdą trząsł 🫡
@paulina1285
@paulina1285 2 ай бұрын
Dzięki za bardzo wartościowy filmik. Stosuję większość tych metod choć dotąd nie słyszałam o Panu Hubermanie. Organizm podpowiedział mi taki styl funkcjonowania chyba naturalnie. Chodzę codziennie, przed śniadaniem, na poranne 40- minutowe spacery, w miarę szybkim tempem. Śniadanie rzeczywiście jem między 10 a 11 rano. Lekkie oparte głównie na warzywach(pomidory, cebula, kiszonki). Najtrudniejsze fizycznie czynności staram się wykonywać przed południem. I również wieczorami stosuję oświetlenie delikatne, o naturalnej barwie światła. Dużo mam tego typu lampek w domu. Staram się wysypiać i nie chodzić spać po 11stej. Słucham dużo relaksacyjnej muzyki, szczególnie wieczorami. Z resztą mam bardzo nadaktywnego pieska i w zasadzie razem słuchamy ;) Zdecydowanie pomaga.
@Jurek__Kiler
@Jurek__Kiler 2 ай бұрын
Fajnie fajnie, albo emerytka albo bogata z domu bo wnioskuje ze nie pracujesz. ALe spoko wstane o 4 rano na 40 minutowy spacer przed sniadaniem przed praca na 6 rano :D ja pierdole niektorzy z was nawet sobie nie zdaja sprawy jak ciezkie potrafi byc zycie
@bielecleszczak
@bielecleszczak 2 ай бұрын
Dlaczego od razu emerytka? Nie pomyślałeś, że np może być sprzedawczynią w galerii handlowej? Tam pracę rozpoczynają o 10:00, no 9:00 czasem, więc ten spacer od 6 do 6:40 rano, potem wyszykowanie się i dojazd do pracy jest jaknabardziej możliwy. Przy takim trybie życia. Korpoludki np też muszą się zalogować do pracy najpóźniej do godz 10:00 więc znowu, tu też się sprawdzi taki tryb życia.
@greentimeout9026
@greentimeout9026 8 күн бұрын
Super ! Wystarczy wrócić do korzeni i poczuć znowu w nas ten blueprint bo nasze ciało to maszyna zarządzana przez dusze i umysł. W naszych nowych cyfrowych czasach fizyka kwantowa odegra znowu przełom szczególnie w tym roku 2025 - Roku Węża! Pozdrawiam : I am not what happened to me I am what I choose to become. ✨🌿🧝🏻‍♀️🌒🌕🌘
@bartoszbiaonczyk3
@bartoszbiaonczyk3 Ай бұрын
Świetny film. Potrzebny 💪🏼💪🏼
@BenekRottweiler
@BenekRottweiler 3 ай бұрын
O stary, ale świetny kanał. Leci sub i zostanę tutaj na dłużej!
@adamwic2984
@adamwic2984 3 ай бұрын
Ale kozacki materiał. Nie wiedziałem, ze tak bardzo go potrzebowałem. Wykorzystam niektóre rzeczy, a zaraz zainteresuje się tez źródłem - bo nigdy o nim nie słyszałem. Więcej takich pigułek wiedzy poproszę!
@hmmngbrdo
@hmmngbrdo 2 ай бұрын
swietny material i super, ze w koncu ktos zebral do kupy wszystkie najwazniejsze informacje z podcastow Hubermana!:) sama stosuje kilka z nich i poziom zycia, zdrowia i samopoczucia zdecydowanie sie poprawil:)
@STAYGroup
@STAYGroup 17 күн бұрын
Fajny film 🥰 rzeczywiście wykorzystywanie tipów od Hubermana, jest dobrym pomysłem, ale dobrze też zwracać uwagę na to jak z czasem aktualizuje swoje poglądy. Case porannej kawy, która miała być destruktorem naturalnego wybudzania się organizmu i regulacji hormonów okazał się (po pewnym czasie) być nie do końca prawdą i sam Huberman wycofywał się, ze statementu jakoby na pewno było to tak istotne. Na pewno tak czy tak warto zwrócić uwagę na czas na delikatne wybudzenie się organizmu po nocy i lepiej robić to światłem słonecznym czy wodą, ale pewnie czekanie 2h na to, żeby się napić kawki nie stanowi aż tak dużego game changera, jak mogłoby się to wydawać z jego wcześniejszych treści. W każdym razie, fajny film, fajny kanał 👌
@Jusia
@Jusia 2 ай бұрын
Tez mialam zajawke na przetestowanie jego rutyn i potwierdzam ze wiekszosc z nich dziala, największym game changerem dla mnie byla poranna ekspozycja na swiatlo, owszem nie wychodzilam ale otwieralam okno i kierowalam wzrok w strone slonca, od razu czulam moment kiedy budzilo sie moje cialo, jakby ktos wlaczyl bezpiecznik pt zaczynamy dzien. Sadze ze probujac tego najbardziej odczuja zmiane ci ktorzy juz jakies rutyny maja a chca przeniesc to na wyzszy level.
@Fidrek
@Fidrek 2 ай бұрын
nie moge sie napatrzec na tego majestatycznego wąsa, a tak poza tym mega dobry i wartosciowy material
@Mm-emi
@Mm-emi 3 ай бұрын
Super filmik, bardzo treściwy, komentarz dla zasięgu! :)
@hearthethought
@hearthethought 2 ай бұрын
Jeżeli chodzi o wodę z solą nie slyszalam o piciu, jednak samo plukanie gardla tym roztorem jest korzystne dla higieny jamy ustnej, gdyz miedzy innymi zabija bakterie, zmniejsza stan zapalny i poprawia ph jamy ustnej, i rozne takie. Szacun za odcinek i poswiecony na niego czas.
@szymonbaranowski8184
@szymonbaranowski8184 2 ай бұрын
zabijanie bakterii w ustach nie jest zdrowe, bo zabija te zdrowe i niezbędne
@dominikdutkiewicz3132
@dominikdutkiewicz3132 3 ай бұрын
Świetny material! Super, że ktoś to zweryfikował i podzielił się spostrzeżeniami
@anetajez5098
@anetajez5098 2 ай бұрын
Jestem tego samego zdania 😊
@sawomirpiotrowski7491
@sawomirpiotrowski7491 2 ай бұрын
Zimny prysznic z rana od roku praktycznie codziennie ❤
@aga3713
@aga3713 3 ай бұрын
Bardzo wartościowy filmik, a Ciebie się bardzo przyjemnie słucha! Leci sub i czekam na więcej :)
@rezowy
@rezowy 2 ай бұрын
Nareszcie ktoś z dobrym jakościowo naukowym podcastem? O wszystkim tym wiedziałem już od ćwierć wieku i nie był mi do tego potrzebny żaden naukowiec amerykański z internetu.
@ManiekFPV
@ManiekFPV 3 ай бұрын
Wszystko co wymieniłeś, robię codziennie od kilku dobrych lat :D.
@zurnalistapl
@zurnalistapl 2 ай бұрын
Świetny film!
@szprinter
@szprinter 2 ай бұрын
Dziękuję bardzo!
@maciosmart
@maciosmart 3 ай бұрын
świetny odcinek! Info fajne jak skrót podcastu Hubermana - nie trzeba oglądać X odcinków :))
@kepa_adhd
@kepa_adhd 2 ай бұрын
Lubię Hubermana, podoba mi się szczególnie to, że treść poparta jest tam badaniami, nie są to bzdury wyssane z palca. Bardzo fajne podsumowanie. Pomocne. O niektórych sposobach nie wiedziałem, bo nie wszystkie podcasty odsłuchałem.
@kazimierzbartoszko1387
@kazimierzbartoszko1387 3 ай бұрын
Bardzo fajny film, dziękuję.
@iqcycoPL
@iqcycoPL 2 ай бұрын
30 minut przed snem 30 minutowa medytacja vipassana ogarnia mi sen perfekcyjnie... lepiej niż psychotropy, ze słońcem zgadzam się w 100% nie znam Hubermana, odkryłem to jakieś X lat temu, bardzo dobrze to na mnie wpływa.
@aleks7115
@aleks7115 3 ай бұрын
Bardzo wartościowy filmik, oby więcej takich treści na Twoim kanale!
@Nakrawedzi12
@Nakrawedzi12 3 ай бұрын
Gratki człowieku, Edit 1: A o ekspozycja na słońce wzmianka, mega, się może poinspiruję:) i o tym cieple tez ciekawie i fizjologiczny wdech tez ciekawy i fajnie z joga nidra Edit 2: Fajny kanał i wydajesz się naprawdę fajnym człowiekiem, ogólnie teraz na yt coraz więcej fajnych ludzi inspirujących innych i fajnie, że dokładasz się do tego:) Edit:3 szacun za filmik o barefootach, nie próbowałam jeszce ale zajebista rzecz się mi wydaje i za rytm dobowy i słońce:) numery editów ujawniają kolejność mych refleksji
@alicjaalvena1120
@alicjaalvena1120 3 ай бұрын
pamiętaj, że ekspozycja na słońce bez filtra to prosta droga do starzenia się jak mleko i raka skóry.
@beajed9238
@beajed9238 3 ай бұрын
Fajny materiał, dobrze się słucha👍🙂
@Nibyjak
@Nibyjak 3 ай бұрын
Fajne omówienie. Szanuję za testowanie na sobie.
@kodvedaanta9472
@kodvedaanta9472 2 ай бұрын
Wielkie dzięki brooo, świetne podsumowanie! W zależności od samopoczucia dodaje rano do szklanki odrobinkę octu jabłkowego w celu odkwaszenia, ale jak ktoś ma top dietę to powinno być to zbędne. Trenuje o 6 rano i kawka najlepiej wjeżdża gdy popijam ją małymi łyczkami w trakcie treningu. U mnie sprawdza się świetnie i mam energię do późnego wieczora. Na IF jestem od 2017 roku i podobnie jak Ty, dopasowałem okno to swojej aktywności, bo post jest dla mnie a nie ja dla postu :))
@szymonbaranowski8184
@szymonbaranowski8184 2 ай бұрын
ocet jabłkowy niszczy szkliwo ma swoją wartość nawet po zneutralizowaniu sodą o tym że odkwasza to nie słyszałem za to słyszałem że różne części ciała organy mają inne pH, więc chyba lepiej zbadać przyczynę niż reagować w sztuczny sposób nie pozwalając organizmowi wyregulować czegoś we własnym zakresie
@radeksendecki9922
@radeksendecki9922 3 ай бұрын
Dzięki dobra robota
@Anonimmm19
@Anonimmm19 3 ай бұрын
Dla zasięgu. Dzięki.
@piotrnieznane1236
@piotrnieznane1236 3 ай бұрын
Fajnie się ogląda. daje suba i lajka pozdro
@damianroginski3494
@damianroginski3494 2 ай бұрын
Spoko materiał, pozdro
@kudaty6739
@kudaty6739 2 ай бұрын
Wczoraj sam z siebie postanowiłem medytować przed snem. Udało mi się w sumie tylko przez 10 min uzyskać skupienie , a potem już miałem same myśli kiedy to skończę, jednak mimo ,że było to tylko 10 min to jednak tak dobrze się dawno nie wyspałem. Będę to praktykować na codzień i mam nadzieje ,że z czasem moje możliwości medytacyjne znacznie się poprawią.
@JanMiazga-c5f
@JanMiazga-c5f Ай бұрын
Fajny film
@NaPrzedmiesciachDomek
@NaPrzedmiesciachDomek 2 ай бұрын
Mamy ten sam zestaw wag (dokładnie te same modele, czarna do żywności i jubilerska, bardziej precyzyjna) :) Dobry materiał, świetne podsumowanie! Akurat tego Pana nie znam, natomiast wiele z tych kwestii sam stosuje w życiu - część pozbierana z różnych źródeł informacji, część to wynik prób i błędów, a części organizm chyba sam się domagał i mnie na nie naprowadził :) Pozdrawiam! 🤜
@trawis600
@trawis600 3 ай бұрын
Mega filmik, bardzo merytoryczny materiał!
@JaToCos-LivingSoul
@JaToCos-LivingSoul 3 ай бұрын
Dziękuje 💗 ❤️ 💖
@epicvonwar
@epicvonwar 3 ай бұрын
Hej. Fajny odcinek. Zalecam potestowanie sobie zalewania kawy do przelewu wodą o temperaturze kilka stopni niższą niż 100 (średnie palenie - odczekania chwilę, by spadło np. do 85-95) i zobaczenia, jaki to ma wpływ na smak. Pozdrawiam
@rysujeno7473
@rysujeno7473 2 ай бұрын
kurde tak pomyślałem skądś kojarze tego gościa, AMP w lekkiej Poznań 2023? dobry materiał
@Janusz84
@Janusz84 2 ай бұрын
Od 2019r robię zimne prysznice dzień w dzień. Bez znaczenia jest pora, zazwyczaj wieczorem (wbrew zasadom). niezgodzę sie że nie ma to benefitów. Nie morsuję, tylko prysznic jak zazwyczaj tylko woda zimna. Ekspozycja na ziomno też jest bo nie nosze kurtki zimowej i miliona bluz. Od 5 lat choruję sporadycznie, zazwyczaj jeśli juz (raz w roku czasem może 2x) to 3 dniowy katarek i po wszystkim. Moja aktywność fizyczna jest niska, moja dieta jest zróżnicowana ale naogół niskowęglowodanowa. mało przetwożona, często niedosypiam. Wcześniej przed rozpoczęciem zimnych prysznicy chorowałem 3-4x w roku zazwyczaj po 2 tygodnie do tego L4 i antybiotyk (do dziś pamiętam Sumamed niebieski)... mam 41 lat. także jest różnica. Hubermana znam ale nie śledzę. Pozdrawiam
@kiniadomanska5224
@kiniadomanska5224 Ай бұрын
Prosto i na temat. Tylko trzeba to teraz do siebie odnieść i perfekcyjne życie gotowe😉
@MUZYKAIpl
@MUZYKAIpl 2 ай бұрын
Wydajesz się spoko ziomkiem:)
@veneficarius
@veneficarius 2 ай бұрын
dzięki!
@marekbarczyk3257
@marekbarczyk3257 2 ай бұрын
Dzięki!
@fullalbums5675
@fullalbums5675 2 ай бұрын
co do postu przerywanego: A study of over 20,000 adults found that those who followed an 8-hour time-restricted eating schedule, a type of intermittent fasting, had a 91% higher risk of death from cardiovascular disease. People with heart disease or cancer also had an increased risk of cardiovascular death
@zalatani3596
@zalatani3596 2 ай бұрын
coo?
@zalatani3596
@zalatani3596 2 ай бұрын
to jakiś fake news chyba
@zniwek98
@zniwek98 3 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał, odnośnie wstawania w nocy na siku, to w moim przypadku zdziałało cuda kupienie nowej poduszki. Widziałem gdzieś informacje, że przede wszystkim to że budzisz się w nocy oddać mocz wynika z nieprawidłowości w pracy układu hormonalnego (zaburzone wydzielanie melatoniny, wazopresyny) - odkąd zainwestowałem w taką podstawę jak poduszka, to magicznie przestałem wstawać w nocy po 2/3 razy na siku (wcześniej jak spałem na niewygodnym materacu + poduszce to było notoryczne), aktualnie zasypiam i budzę się wyspany nad ranem. PS: Pije mnóstwo wody przez cały dzień, przed samym snem luźno szklanka i oczywiście po wstaniu szklanka/dwie.
@bartoszbis9089
@bartoszbis9089 3 ай бұрын
Zmiana poduszki sprawiła, że przestałeś sikać w nocy?? 😂😂
@zniwek98
@zniwek98 3 ай бұрын
@@bartoszbis9089 polecam przeczytać moją wypowiedź ze zrozumieniem, najlepiej kilka razy i wyciągnąć wnioski :>
@Gike-
@Gike- 3 ай бұрын
pamiętam Twoj film jak uczyles sie hiszpańskiego, a dziś tam mieszkasz, ale super :D
@Subiektywnaprawda
@Subiektywnaprawda 3 ай бұрын
Korzystam z tych wszystkich technik. Nie koniecznie wszystkie razem, jednego dni ale każda z nich ma miejsce w moim życiu. Z moich gamechangerow dodałbym yoga/rozciąganie wieczorem przed snem i suplementacja kreatyny. Też prawie codziennie korzystam z różnych technik oddechowych które można znaleźć na kanale Sandy breathwork. Teraz na okres zimowy mam beczkę w wodą na tarasie i w planie morsowanie codziennie rano do wiosny. Na razie 10 dni za mną :)
@MaciejGorski-cu7nw
@MaciejGorski-cu7nw Ай бұрын
rozciąganie przed snem lepsze niż poranny stretching?
@Subiektywnaprawda
@Subiektywnaprawda Ай бұрын
@@MaciejGorski-cu7nw jeżeli miałbym wygrać jeden z dwóch ostatnich o chyba jednak wybrałbym wieczorną yoge. Można bez pośpiechu rozciągnąć pospinane ciało po całym dniu. Do tego umysł odciągasz od tego co się działo przez cały dzień tylko wchodzisz mocno w praktykę. Dlatego to są dwie różne aktywności jak dla mnie :)
@LilianaCecylia
@LilianaCecylia 28 күн бұрын
Dzień dobry. Mam pytanie jak się Pan przygotował do mordowania. Jakieś próby/zimne prysznice czy od razu do bani po szyję?
@Subiektywnaprawda
@Subiektywnaprawda 27 күн бұрын
@ cześć :) zaczynałem od zimnych prysznicy natomiast nie widzę przeciwskazania żeby zacząć od razu morsowanie. Zimne prysznice są zdecydowanie trudniejsze niż morsowanie bo jest większa różnica temperatur. Jeżeli miałbym coś polecić na start to morsowanie na sucho czyli wychodzenie na dwór w coraz mniejszej ilości ubrań zimą na kilka, kilkanaście minut, chodzenie na boso po śniegu, i treningi oddechowe. Szczególnie te ostatnie uważam za szczególnie istotne. Jeżeli nauczymy się medytować poprzez skupienie na oddechu to będzie nam pomagało po wejściu do zimnej wody. Trzeba jak najszybciej uciec z głowy i przestać słuchać myśli a skupić się na oddechu i panowania nad swoim odruchami :) ma również za sobą wchodzenie „w szortach” na Śnieżkę, bez koszulki w samych butach i spodenkach. To również morsowanie na sucho tylko trochę bardziej hardcorowe ;)
@LilianaCecylia
@LilianaCecylia 27 күн бұрын
@@Subiektywnaprawda dziękuję za odp.🥶 Chciałabym, ale się boję. Wiem, że wszystko siedzi w głowie. Podziwiam 💪
@anetajez5098
@anetajez5098 2 ай бұрын
Super materiał- wyciągnięte konkrety i zweryfikowane własnym doświadczeniem. Szybko i konkretnie dla mnie Perfect. Chętnie zobaczę więcej takich filmików. Dziękuję bardzo😊
@wheeler2137
@wheeler2137 3 ай бұрын
dzięki za film
@lgnises
@lgnises 3 ай бұрын
Dzięki!
@slaw1448
@slaw1448 2 ай бұрын
Cześć Michał, mi również zdarzyło się kiedyś słuchać wielu materiałów Hubermana i zawsze uważałem go za świetnego popularyzatora nauki. Moją główną motywacją do słuchania jego rad była chęć osiągnięcia lepszych wyników sportowych, natomiast wszystko to, czego się od niego nauczyłem, zostało już ze mną nawet gdy zrezygnowałem ze swoich aspiracji. Niestety już od jakiegoś czasu po YT krążą materiały kwestionujące rzetelność tego człowieka, ostatni który oglądałem skupiał się na jego hypokryzji w doborze sponsorów - konkretnie chodziło o reklamowanie okularów przeciw światłu niebieskiemu oraz różnych proszków zastępujących posiłki pomimo podkreślania w poprzednich materiałach wad podobnych produktów. Nie miałem czasu zagłębić się bardziej w temat i jestem świadomy, że popularni twórcy często są fałszywie oskarżani dla nabicia wyświetleń, ale samo istnienie takich ataków jest dla mnie niepokojące. Masz może jakieś przemyślenia na ten temat, spotkałeś się z podobnymi materiałami ?
@agnikeifet3377
@agnikeifet3377 3 ай бұрын
Super materiał, ciekawie zmontowany i dużo cennych informacji🤗 Dzieki!
@bartomiejpotaman6973
@bartomiejpotaman6973 3 ай бұрын
Brzmi wiarygodnie. Super robota!
@michawalasiak6286
@michawalasiak6286 2 ай бұрын
11:35 przepiękna.. technika oczywiście :)
@Anneczkah
@Anneczkah 3 ай бұрын
ciekawy materiał, lubię Hubermana :)
@Futbalshot
@Futbalshot 3 ай бұрын
Dobry materiał
@Dietyberi281
@Dietyberi281 3 ай бұрын
Koles jest piekny ❤❤❤
@szymonrozycki5204
@szymonrozycki5204 3 ай бұрын
Bro, świetny kanał i szanuję za przeprowadzenie eksperymentu na samym sobie Kontynuuj dobrą robotę I
@JacekGłowacki-n2i
@JacekGłowacki-n2i 2 ай бұрын
Nie wiem czy to pomoże, ale co do soli to możesz po prostu nasypać sobie szczyptę soli na język i to popić wodą. Najlepiej by to było 680 ml w temp ciała. Wtedy nie czujesz tak smaku a w żołądku się rozpuści. No i oczywiście używaj soli nieoczyszczonej (białej zwykłej) tylko np. kłodawskiej albo morskiej albo himalajskiej bo one mają śladowe ilości innych potrzebnych pierwiastków. Woda z solą wypita nawet wieczorem nie powinna wybudzać w nocy gdy to już nie jest woda, która tylko przeleci przez ciało w 30 min ale roztwór, który właśnie wnika w komórki, zatem wtedy realnie się nawadniamy a nie piciem samej wody.
@wladyslawraczek
@wladyslawraczek 3 ай бұрын
Fajny materiał
@pawelewandowski2105
@pawelewandowski2105 3 ай бұрын
Mnie zaciekawiły i pomogły odcinki o dopaminie, motywacji i realizacji celów. Mała uwaga, w wielu odcinkach Huberman nie zaleca postu przerywanego, wyjaśniania dla dlaczego nie jest on dobry, wskazuje on również że osoby które czują się na nim dobrze wykazują się większą wrażliwością dopaminiczną etc.
@obiwankenobe3962
@obiwankenobe3962 2 ай бұрын
Spoko odcinek, dzięki za podzielenie się doświadczeniem. Natomiast przerażony jestem ilością tego - brzmi to jakbyś pół dnia tracił tylko po to aby drugie pół było fajne.
@damianek5857
@damianek5857 3 ай бұрын
uwaga! wprowadzajcie zimny prysznic/kompiel stopniowo, ponieważ mogą być niebezpieczne dla osób z chorobami serca lub które nie uprawiają sportu. Polecam zacząć od przemywania twarzy rano woda z lodówki
@anna-zq3cc
@anna-zq3cc 3 ай бұрын
A jak ktos nie ma lodowki to co wtedy?😅😅😅😅😅😅
@marekgaramond4198
@marekgaramond4198 2 ай бұрын
@@anna-zq3cc idzie zima
@WMS_musicc
@WMS_musicc 2 ай бұрын
Nie ufam ludziom którzy nie potrafią napisać "kąpiel"
@Cacias
@Cacias 2 ай бұрын
Można też kostką lodu
@arekrucinski311
@arekrucinski311 Ай бұрын
​@@WMS_musicc bo nie Miałeś tego problemu 😉. Niby nic, a literki się pierdzielą, są zjadane i orty na potęgę. Pozdrawiam
@KrytykKrytyczny
@KrytykKrytyczny 3 ай бұрын
Od 17:00 unikam światła jak ognia, sikam po ciemku, laptop przyciemniony najniżej jak się da z pomocą dodatkowego programu. Nigdy nie spałem tak dobrze.
@przemyslawm9106
@przemyslawm9106 2 ай бұрын
Dziękuję. Bdb nagranie ❤
@kagaminek
@kagaminek 3 ай бұрын
Niejedzenie rano mi bardzo pomogło, bo wcześniej męczyła mnie zgaga bez względu na to co jadłam, ile i jak szybko. Zaczęłam jeść śniadanie po 11 i po problemie.
@yonishaktibliss
@yonishaktibliss 2 ай бұрын
świetny materiał, dzięki!
@stastrojanowski
@stastrojanowski 3 ай бұрын
ale fajny kanał, leci sub 🫶🏻
@szprinter
@szprinter 3 ай бұрын
Dzięki stary! Też oglądam i subskrybuję😁
@zatrzymacmotyle408
@zatrzymacmotyle408 3 ай бұрын
Specyficzne mówisz, chodzi mi o melodyjność, czy raczej akcentowanie w zdaniach na konkretne wyrazy przez cały filmik Treści na kanale wartościowe, montaż przyjemny, pozdrawiam 😊
@szprinter
@szprinter 3 ай бұрын
Dzięki i również pozdrawiam! A skąd jesteś? Pytam, bo nie wiem czy chodzi o mój wschodni akcent czy coś innego
@zatrzymacmotyle408
@zatrzymacmotyle408 3 ай бұрын
@szprinter ooo ja też że wschodniej Polski, pewnie sam nie wychwycisz dokładnie o co mi chodzi, mniejsza o to. Nie ustawaj w działaniu robisz dobre rzeczy
@HalinaPretka
@HalinaPretka 3 ай бұрын
@@szprinter Mnie się wydaje, że chodzi o to, że każde zdanie kończysz szybko i z takim naciskiem, że daje to jakby odgłos strzału z pistoletu, he he :) ale treść bardzo interesująca.
@da_vi_ca
@da_vi_ca 2 ай бұрын
Hubermana wcześniej nie słuchałam, trafiłam na jego filmiki kilka tygodni temu i faktycznie kilka tematow mnie zainteresowało, szczególnie o neuroprzekaźnikach i psylocybinie w terapii. Natomiast widzę, że ma on także spore grono przeciwników przez niektóre mało wiarygodne i sprawdzone badania. Twój filmik mega ciekawy i treściwy! 🎉
@Krystyna-ny2gk
@Krystyna-ny2gk 3 ай бұрын
5:51 tego nie wolno! Czytanie tylko w dobrym świetle
@flexroom9916
@flexroom9916 3 ай бұрын
kom dla zasięgu, mega film
@toniemojekonto3956
@toniemojekonto3956 3 ай бұрын
Co do opóźnienia kofeiny to na podstwie tego co mówisz wnioskuje że skupiłeś się na tym czy masz spadek energii w trakcie dnia. Więc pytanie czy prowadziłeś testy jak sie czujesz ogólnie (nie mowa o samym spadku energii) gdy pijesz kawę wcześniej niż godzinę po wstaniu oraz jaka jest różnica gdy pijesz godzinę po wstaniu. Dodatkowo nie zrozumiałem albo nie doprecyzowałeś jaki odstęp czasu masz miedzy wstanie a pierwszą kofeiną, czy jest to 10min czy 60min. Z mojej wiedzy wynika że nie powinno sie dostarczać kofeiny do organizmu 60-90min po wstaniu, nie ze względu na spadek energii w trakcie dnia, nie przez pryzmat okresu półtrwania kofeiny, a tego ze przez kofeinę nasz organizm nie jest w stanie w pełni sie rozbudzić przez to ze kofeina przeszkadza organizmowi w oczyczeniu sie z hormonu adenozyny. Przez co ogólny poziom energii jest niższy niż gdybyśmy pozwolili organizmowi pozbyć sie tej adenozyny w pełni. Wiec jeszcze raz, mam dwa pytania: -Ile czasu po wstaniu pijesz kawę? -Czy robiłeś na sobie testy jak się czujesz gdy pijesz kawę od razu po wstaniu, a jak sie czujesz gdy pijesz kawę 60min po wstaniu? Biorąc pod uwagę ogólny stan energii, nie tylko na spadek energii w trakcie dnia. Poza adenozyną jest jeszcze jak sam wspomniałeś kortyzol. Wiec biorąc pod uwagę wszystkie czynniki myślę że warto poczekać z pierwszą kofeiną te 60min, a Huberman mocno przesadza mówiąc że lepiej jest 2-3h po wstaniu, w sumie na podstawie mechanizmu działania adenozyny i jej cyklu to czekanie ponad 2h z kofeiną może wręcz przynieść negatywny wpływ na energie przez to ze poziom adenozyny po takim czasie od wstania zacznie iść w górę, wiec lepiej było by zablokować receptory adenozyny kofeiną i nie pozwolić tej adenozynie wchodzić w receptory. Wiec tak jak mowie po wstaniu należy dać organizmowi czas na oczyszczenie resztek adenozyny z nocy, jednak po tym jak organizm pozbędzie sie adenozyny znowu powoli zacznie ją produkować, dlatego należy pić te kawkę przez wzgląd na samą adenozyne 30min po wstaniu, biorac pod uwage jeszcze kortyzol warto wstrzymać sie od kofeiny 60min po wstaniu. Niektóre informacje powtórzyłem parę razy, wybacz taki styl pisania😅
@szprinter
@szprinter 3 ай бұрын
Dzięki za dodatkowe doprecyzowanie! Ja aktualnie robię kawę jak posprzątam po śniadaniu czyli prawie 1.5h po wstaniu. Tak mi pasuje. Nie sprawdzałem tego dokładnie przez dłuższy czas, ale pijąc kawę od razu po wstaniu raz na jakiś czas nie zauważyłem żadnej różnicy.
@grzegorzpodsiadlo1799
@grzegorzpodsiadlo1799 3 ай бұрын
@@szprinter tam nie chodzilo o rozpad polowiczny kofeiny tylko nakladanie sie na siebie kofeiny i kortyzolu oraz zaburzanie naturalnego wybudzacza ze snu
@filipkulon606
@filipkulon606 3 ай бұрын
w tamtym roku od pazdziernika do marca wchodzilem codziennie do beczki na balkonie z zimna woda na 2-3minuty, przez caly sezon nie bylem kompletnie chory, nie mialem nawet kataru
@szprinter
@szprinter 3 ай бұрын
A w tym roku kontynuujesz?
@filipkulon606
@filipkulon606 3 ай бұрын
@@szprinter chcialbym ale mam niestety mieszkanie bez balkonu
@Michaelomeister
@Michaelomeister 3 ай бұрын
to tak samo jak ja bez beczki i balkonu.
@fiolet94
@fiolet94 3 ай бұрын
@Paweł-t3m ale ta metoda pomaga w budowaniu odpornosci co zostalo naukowo potwierdzone z tego co sie orientuje... nie chorujesz bo masz widocznie dobry uklad odpornosciowy. jak cos komus pomaga, to czemu by nie stosowac? tu nie chodzi o 'zajebistosc' tylko zdrowie...
@fiolet94
@fiolet94 3 ай бұрын
@Paweł-t3m zgadza sie, ale takie zabiegi z zimna woda nie zaszkodza a wrecz pomoga wiec jak ktos chce to niech tez tak wspiera organizm 😊😉
@kubenzo2064
@kubenzo2064 3 ай бұрын
świetnie opisane oraz wykonane
@peterorany
@peterorany 2 ай бұрын
Wszystko sie zgadza . Polecam madkom z trujkom dziecioruf zap w fabryce chlopom zap po 12 g dziennie . Idealny dodatek do letkich obowionskuf zycia codziennego
@iirekm
@iirekm 3 ай бұрын
Z radami z internetu jest tak że albo są one oparte na "osobistych doświadczeniach" (a każdy z nas jest inny) albo na badaniach naukowych (problem z nimi jest taki że one badają średni wynik, a od średniej zawsze są jakieś "outliers", bardzo trudno się bada cały rozkład prawdopodobieństwa jakiegoś zdarzenia, dlatego zwykle się go pomija i podaje tylko średnią, najczęściej się bada leki czy suplementy diety bo na nich można zarobić, a kwestie typu co jeść, jak ćwiczyć, co robić jest rzadziej badane bo na tym trudniej zarobić). Jednym słowem, rady z internetu z reguły nie działają. Na przykład u mnie jedyne co poprawia mi aktywność w ciągu dnia to siłownia, kofeina, zajmowanie się w miarę możliwości tym co lubię. Wszystkie inne rady typu medytacja, modlitwa, post przerywany, suplementy diety, nie jedzenie przed spaniem, nie ćwiczenie przed spaniem można w moim przypadku wziąć i ...
@Anonimmm19
@Anonimmm19 3 ай бұрын
Na Ciebie nie działają, na innych działają, dlatego - trzeba próbować. Nikt nie da recepty na dobre samopoczucie (może prócz uniwersalnego: dobrze jedz i się ruszaj).
@szymon1379
@szymon1379 3 ай бұрын
11:32 - W takich wypadkach zgadzam sie, ze intensywny trening lepiej jest robic rano
@pawel6890
@pawel6890 3 ай бұрын
Ja wstaję przed świtem,mocne światło, zimny prysznic ,woda, wsiadam na rower 40 minut do pracy, tętno raczej powyżej 140,kawa raczej dla przyjemności siłą rzeczy ok 2h po obudzeniu,praca w 90 procentach na zewnątrz, śniadanie ok13, białkowo -tłuszczowe,po pracy rowerek trochę krócej bo bardziej z górki 🙂, zimny prysznic, obiadek i deserek,przed spaniem czerwne światło i spokojna muzą, żadnego problemu z zasypianiem i wstawaniem.Oddech oczywiście przez nos.52 latka i jest super.Pozdrswiam
@kernelirq9246
@kernelirq9246 2 ай бұрын
A jak z temperamentem? :-)
@AnnaGabanna-f6e
@AnnaGabanna-f6e 2 ай бұрын
Wielka szkoda, że zdrobiniłeś jedynie tylko parę wyrazów. Przekaz by był o wiele mocniejszy. Pozdrawiam Sarkazm.
@szymonbaranowski8184
@szymonbaranowski8184 2 ай бұрын
skąd wiesz czy oddychasz przez nos nocą? ;)
@kernelirq9246
@kernelirq9246 2 ай бұрын
@@szymonbaranowski8184 Ja nie spie sam, to wiem, w ogóle dziwnie by było spać z otwartymi ustami, zdarzyło się krótki czas jak miałem założony szef na dziąśle, to mnie cholera brała, bo mi zęby suszyło takie oddychanie 🙂 Ale moja chrapnie czasami i ma lekko otwarte usta hehe.
@pawel6890
@pawel6890 2 ай бұрын
@@szymonbaranowski8184 na noc zaklejasz usta i po kłopocie 🙂
@Kaspi93182
@Kaspi93182 2 ай бұрын
Widać że dużo pracy włożone w film, fajnie merytorycznie. Pierwszy raz trafiłem na ten kanał. Jeden minus to coś co strasznie rozprasza podczas słuchania czyli te przyspieszenia w wypowiadaniu ostatnich wyrazów w niektórych zdaniach🤷🏼‍♂️ do tego ten jakby pytający ton? Nie kumam tego, chyba jeszcze się z tym nie spotkałem. Co ciekawe nie zawsze i nie w każdym zdaniu.
@marzenaseroczynska2751
@marzenaseroczynska2751 Ай бұрын
Mój kuzyn też tak mówi, identycznie.
@Kaspi93182
@Kaspi93182 Ай бұрын
@@marzenaseroczynska2751później skumałem że to może kwestia regionalizmu
@Wiolka-z1m
@Wiolka-z1m 3 ай бұрын
Ja nie usne jesli jestem glodna. Moge zjesc kolacje np o 22:00 i po 20 minutach zasypiam i budze sie rano. Chyba kazdy z nas ma inaczej. Jedni koncza dzien o 20:00 inni dopiero o tej godzinie rozpoczynaja aktywnosc sportowa.
@wojtekl
@wojtekl 3 ай бұрын
Wydaje mi się, że można to różnie interpretować, ale fakt, że pójdziesz spać najedzona i zaśniesz po 20 minutach, wpłynie na wydajność snu, a tym samym na regenerację. Podobnie, jeśli pójdziesz pobiegać godzinę przed snem, zwiększy się poziom adrenaliny i kortyzolu - również zaśniesz po 20 minutach, bo organizm będzie zmęczony. To samo dotyczy kofeiny lub korzystania z telefonu tuż przed zaśnięciem.
@therednask
@therednask 2 ай бұрын
Jak będziesz miał ponad pół wieku zrozumiesz że posiłek 3h przed zaśnięciem nie jest dobry dla snu, a małe przekąski typu surowa wędzona , czy 3 jajka, i mniej płynów by nie budziło w nocy. Te 3h to minimum, lepiej jeść o 18.00 i potem niezależnie czy pójdziesz spać o 22.00 czy o 24.00 nie jesz. To jest teraz a jak było podczas mojej pracy pod ziemią przez 30 lat ? no to twoje rady można sobie wsadzić i setki tysięcy ludzi jakie przewinęło się przez górnictwo przez te 30lat to potwierdzi. Nie ma stałych pór snu, nie ma stałych pór posiłków, dojadanie jest nawet przed snem przy obudzeniu się i rano, by nadrobić to co wydatkujesz pod ziemią. Przez 20 lat byłem chudy z ogromną energią i masą mięśniową, teraz mam trochę kilo ale nadal siły dużo. A że lżejsza praca i więcej maszyn to trochę do mięśni doszło tłuszczu i też pory dania się normują. Takie dbanie jak ty robisz to można polecić od 40lat wzwyż gdy lenistwo ogarnia i motywacji brakuje.
@KarciaVLOGG
@KarciaVLOGG 2 ай бұрын
Robisz kawę tak samo jak mój chłop, aż słyszę w głowie ten młynek Comandanta, nawet gdy go wyciszyłeś haha
@michakoomanski2788
@michakoomanski2788 3 ай бұрын
Trafiłem tu przypadkowo i zostanę na dłużej!
@DelTa-ym1xq
@DelTa-ym1xq 2 ай бұрын
Kurde te wszystkie zalecenia myślę że strasznie poprawiły by moje samo poczucie, niestety system edukacji (jestem w liceum) każde mi w tak chorych godzinach wstawać że np. w okresie jesiennozimowym nie mam nawet możliwość wyjść na słońce a co dopiero wstawać tak żeby być w stanie zrobić cokolwiek niż pójście do szkoły bo ledwo łapie niespełna 7 godzin snu przez to że w organizmie osób w moim wieku melatonina zaczyna się generować później niż powinienem zasnąć żeby przespać odpowiednią ilość godzin, wyczekuje momenty kiedy napisze maturę i będę w końcu w stanie zmienić jakkolwiek swój tryb dobowy na odpowiedni dla mojego organizmu
@LegnicaAikikai
@LegnicaAikikai 3 ай бұрын
wypracowałem sobie większość tematów samemu, wystarczy słuchać swojego ciała, być może dłużej to wtedy trwa. W każdym razie bardzo dobry film i ja już w większości stosuje te zalecenia, ale jeszcze dopracuje temat porannego wystawiania się na słońce i wrócę też chyba tak jak ty, żeby raz na jakiś czas wskakiwać pod zimną wodę, bo kiedyś to robiłem codziennie. Inna rzecz, że prowadzę zajęcia do 21 często więc niestety tu mam problem z odżywianiem, bo po 4-5 godzinach nie jedzenia muszę coś o tej 21:30 zjeść i zazwyczaj już jestem mocno głodny a ponieważ prowadzę też czasem treningi rano o 6:30 to ciężko to wszystko pospinać, bo musiałbym o tej 21:30 to już się kłaść, żeby do 5:30 się wyspać i tak koło się trochę zamyka. Ale wszystko co pokazujesz w filmie się zgadza z tym, co wypracowałem sobie, ja osobiście jako trening ciała i również trening uważności i wiele więcej praktykuję aikido. W twoim przypadku nie miało by to sensu, ale polecam innym się zainteresować, bo to co się widzi i mówi z boku o aikido to nie jest nawet wierzchołek góry lodowej, tam jest bardzo dużo i każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli nic nie trenujesz i masz z tym problem to spróbuj aikido, tylko, żeby spróbować daj sobie minimum 4 miesiące. A co do kawki bo widzę, że lubisz przelew, to polecam przejrzeć i spróbować przelewy z palarni Blend www.palarniablend.pl/ bo piłem już wiele jasonpalonych kaw i ciemno i średnio ale te z Blend są na prawdę nie powtarzalne ... Pozdrawiam :)
@szprinter
@szprinter 3 ай бұрын
Wiadomo, wszystko trzeba dostosować do swojej sytuacji życiowej. Dziękuję i pozdrawiam również!
@ironicman01
@ironicman01 2 ай бұрын
Zdecydowanie niejedzenie rano w moim przypadku jest kluczowe. Jestem osobą, która ma w naturze najpierw polowanie a potem jedzenie.
@pawekanik9656
@pawekanik9656 2 ай бұрын
ciekawy materiał. Ekspozycja na zimno robię no ale zdecydowanie większa różnica jest jak chodzi się do lodowatej wody dlatego mam beczkę na balkonie. I prysznic jest dobry na początku i na podtrzymanie w ciągu roku ale organizm Szybko się przyzwyczaja do tej temperatury i nie ma takiego szoku. Mam kilka fajnych korzyści z tego. Ale sama ekspozycja na zimno to jedno a praca oddechowa której uspokaja organizm reguluje temperaturę była Kluczowa do osiągnięcia korzyści które mam.
@fabianwooszyn8290
@fabianwooszyn8290 3 ай бұрын
Super inspirujący materiał, piona 🎉
@Rafix77
@Rafix77 2 ай бұрын
Reklamujesz opaskę do mierzenia snu. Miałem zegarek za kilka tysięcy złotych z wszystkimi bajerami. Po jakimś czasie bolała mnie ręka ta, na której nosiłem zegarek. Zegarek ten generuje pole kilku telefonów. Cała reszta materiału super. Pozdrawiam
@hubert_kolodziejczak
@hubert_kolodziejczak 3 ай бұрын
Świetny film! Leci sub 😊💪
@MateuszDanilewski
@MateuszDanilewski 3 ай бұрын
Nigdy nie robię treningu rano, bo później jestem zmęczony w ciągu dnia. Zależy kto jeszcze co ma na myśli mówiąc trening rano, jak dla kogoś standardowa jazda rowerem, czy trucht jest treningiem, to w porządku, można nie być padniętym. Ale jak mówimy o prawdziwym treningu, to wolę zrobić go w godzinach po południowych, bo 8/10 treningów jest tak ciężkich, że blisko omdlenia...
@Jack-ii8tl
@Jack-ii8tl 3 ай бұрын
Nie wiem jak bardzo poważnie traktujesz sport, ja np. Trenuje siłowo rano 1 godzina 6 dni w tygodniu i nie jestem bliski omdlenia ani nic. Sylwetkę mam bardzo dobra sprawność siła też. Większość osób nie Trenuje do omdlenia.
@itall87
@itall87 3 ай бұрын
@@Jack-ii8tl Większość osób nie umie trenować :) nasłuchają się jutuberów i co chwila zmieniają sposób w jaki ćwiczą.
@wtyatays1748
@wtyatays1748 3 ай бұрын
@@itall87 ale to jest calkiem normalne ze na koncu intensywnego treningu czujesz sie jakbys byl blisko omdlenia, szczegolnie jezeli tym intensywnym cwiczeniem jest jakies ekstremalne kardio na maksymalnym tetnie albo ciezkie wielostawowe cwiczenia silowe, raczej wiekszym problemem jest jezeli nigdy nie czujesz sie zle w czasie treningu bo to prawdopodobnie znaczy ze nie trenujesz z odpowiednia intensywnoscia
@MedycynaPoProstu
@MedycynaPoProstu 2 ай бұрын
Lepiej jest wstać w nocy na siku niż mieć w przyszłości kamień nerkowy.
@piwona8118
@piwona8118 2 ай бұрын
bardzo mnie zaintrygowało, że mogę lepiej spać 😲 tylko wystarczy jeść 16/8
@SzymonOracz-i3r
@SzymonOracz-i3r 2 ай бұрын
cenne te wskazówki, tylko jak to połączyć z pracą na etat plus dojazdy, zakupy, gotowanie itd. Jak człowiekowi zostaje wolnego czasu około 2 godzin dziennie to nie ma szans zmieścić treningów, ruckingu, medytacji itd
@misiek93coalsky
@misiek93coalsky 2 ай бұрын
Fajny wąs! U mnie niestety nadal koper... Są jakieś sposoby, żeby mieć takie cudeńko? Ps. Super filmy, życzę Tobie dalszych sukcesów w sporcie i nie tylko.😊
@szymonbaranowski8184
@szymonbaranowski8184 2 ай бұрын
woda nie nawadnia bo zawiera dużo deuter który zapycha mitochondria klucz to źródła wody metabolicznej czyli z mniejszą zawartością deuteru np woda górska lub truszcz zwierzęcy
@sylwo4u
@sylwo4u 2 ай бұрын
Efekty odstawienia kawy widać dopiero po 3-4 tyg. pytanie czy warto odmawiać sobie takiej przyjemności? Co do podaży sodu to… czym innym jest sól kuchenna a czym innym kamienna. Polecam książkę „sól twoja droga do zdrowia” D. Brownstein.
Mistrzowska Poranna Rutyna HUBERMANA. Hit czy ściema?
21:05
Człowieku, RUSZ SIĘ!
Рет қаралды 122 М.
Przywróć swój organizm do ustawień fabrycznych. Robert Jarema i Paweł Rzepecki
53:25
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН
黑天使只对C罗有感觉#short #angel #clown
00:39
Super Beauty team
Рет қаралды 36 МЛН
Po tym filmie przestaniecie słodzić
12:03
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 1,4 МЛН
Jak kreatyna zmieni Twoje ciało w 7 dni
7:28
Michał Sierocki
Рет қаралды 324 М.
Jak kreatyna zmienia MÓZG.
13:32
Marek Skoczylas
Рет қаралды 512 М.
Dlaczego ciężko Ci wstać rano z łóżka
5:46
Michał Sierocki
Рет қаралды 24 М.
Uboczne efekty muzyki
20:22
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 85 М.
⚡ NISZCZĄCY nawyk umysłu - POZBĄDŹ się go i ŻYJ SZCZĘŚLIWIE 😍💙
18:43
Akademia Przyziemnych Umiejętności
Рет қаралды 380 М.
Chcesz być w FORMIE? Nie zaczynaj od D*PY strony...
16:55
Człowieku, RUSZ SIĘ!
Рет қаралды 107 М.
I Tried Andrew Huberman's Morning Routine - [30 Days + Blood Tests]
14:06
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН