No video

Zeppelin airhips - old album tells the story -

  Рет қаралды 65,624

Zabytki Nieba - Vintage Sky

Zabytki Nieba - Vintage Sky

Күн бұрын

Пікірлер: 255
@robertnowakowski1472
@robertnowakowski1472 2 жыл бұрын
swietna robota, dla mnie to uczta
@malleusmaleficarum9248
@malleusmaleficarum9248 2 жыл бұрын
27:15 A prosię 🐽 W Poznaniu ma Alei Solidarności na pasie zieleni dzielącym jezdnie, na wysokości Kauflandu, znajdują się betonowe podpory stalowej konstrukcji hali sterowców, wraz ze stosowna tablicą pamiątkową. W nieodległym parku Władysława Czarneckiego pośrodku jednego z klombów można zobaczyć ringi cumownicze.
@tomaszadamowicz9786
@tomaszadamowicz9786 2 жыл бұрын
Mam.... Mieszkanie.. Niedaleko... Na.. Wichrowym Wzgórzu..... Widziałem te tablice..... A.... O.. cumach dowiedziałem się dopiero teraz.... Dzięki
@malleusmaleficarum9248
@malleusmaleficarum9248 2 жыл бұрын
@@tomaszadamowicz9786 Na cumy natknąłem się przypadkiem, akurat prowadziłem mojego gościa z Krakowa do schronu przeciwlotniczego łączności na ulicy Czarna Rola, z międzylądowaniem przy tablicy na temat hali sterowców koło Kauflandu. Na ten klomb i ringi cumownicze napatoczyliśmy się zupełnie przypadkiem, idąc jedną z alejek w/w parku. Pewnie gdybyśmy obaj nie mieli takiej zajawki na historie, to potraktowalibyśmy to znalezisko jako przejaw działalności Zieleni Miejskiej 😁🤣
@fundecorstickers
@fundecorstickers 2 жыл бұрын
Czolem koledzy. Na yt jest mega fajny serial Tajemnice Poznania i w jednym z odcinków byl obszerny material nt. tej hali i pozostałości po sterowcach. Polecam! Polecam caly serial!
@armenian123
@armenian123 2 жыл бұрын
co to sa dokładnie ringi cumownicze, sa jakies foty tego?
@arekpolakzwyczajny114
@arekpolakzwyczajny114 2 жыл бұрын
Wielki szacun za Twoją robotę.Ludzie z pasją i tylko Tacy powinni uczyć młodych ,pobudzając tym chęć nauki.Zdrówka ps..Mimo tego,że trafiłem tu przypadkiem i nie jestem pasjonatem tematu,bądź nie byłem,ż wielką ochotą oglądam. Jeszcze raz dziękuję
@Andrzej2645
@Andrzej2645 2 жыл бұрын
Wspaniały odcinek o tym pięknym, zapomnianym etapie rozwoju lotnictwa. Pozwolę sobie dodać ciekawostkę. W latach 30 zakłady Zeppelina wybudowały sterowce dla US Navy: USS Acron i USS Macron, które były latającymi lotniskowcami. Te sterowce posiadały hangary dla samolotów Curtis XF9C-1 Sparrowhawk, wraz z systemem "łapania" samolotu i jego hangarowania. Był to rodzaj ruchomego wysięgnika pod kadłubem sterowca, a samolot miał hak na górnym płacie. Pilot precyzyjnie zbliżał samolot, zahaczał na wysięgniku a następnie był wciągany do hangaru. Odwrotnie wyglądała procedura startu. Hangar mógł pomieścić cztery (!!!) samoloty.
@Gacka65
@Gacka65 2 жыл бұрын
W Poznaniu, który do 1918 r. był niemieckim miastem niemal nadgranicznym, stacjonował również Zeppelin. Wybudowano dla niego za miastem halę, której resztki jeszcze w latach 50-tych były z daleka widoczne. Do dziś zachował się betonowy blok ze stalowym ogniwem, zapewne do cumowania. Jest nieco ukryty w krzakach parku obok budynku poczty na os. Przyjaźni (Winogrady). Natomiast obok stacji benzynowej LOTOS przy al. Solidarności w pasie zieleni znajduje się betonowy fundament wygięty w kształt łuku. Na tym fundamencie umieszczona była stalowa szyna, służąca do przetaczania otwieranych skrzydeł drzwiowych. Wymiary tego fundamentu uzmysławiają, jak ogromny był sterowiec i jak ogromna była ta hala. Więcej na ten temat: pl.wikipedia.org/wiki/Hala_sterowcowa_w_Poznaniu
@SuprunElena
@SuprunElena 2 жыл бұрын
Положительный комментарий в поддержку канала 💯👍.
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
Большое тебе спасибо!
@MR-dh5ev
@MR-dh5ev 2 жыл бұрын
Dziękuję. Jeden z lepszych odcinków.
@MexiErol
@MexiErol 2 жыл бұрын
Wybitny odcinek! Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś temat powróci!
@piotrmajewski6376
@piotrmajewski6376 2 жыл бұрын
Jeden z lepszych odcinków! Myślę, że można teraz rozważyć nieco o historii polskich zakładów - PZL, RWD czy PWS.
@martinlorincz7242
@martinlorincz7242 2 жыл бұрын
To był bardzo ciekawy odcinek. Techniczny, romantyczny, dramatyczny i w końcu melancholijny. Dziękuję bardzo.
@zygmuntzarzecki
@zygmuntzarzecki 2 жыл бұрын
Przede wszystkim odlotowy.
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
Martine, když se díváš na film, čteš anglické titulky, dá se rozumět polsky?
@martinlorincz7242
@martinlorincz7242 2 жыл бұрын
@@Zabytki_Nieba Tak, jestem z Ostrawy, dobrze rozumiem język polski. Przez większość czasu wystarczy mi słuchanie słowa mówionego. A ja wczoraj oglądałem angielskie napisy i wydają się być w porządku. Nie widzę żadnego problemu.
@lg.bus114-Mario.
@lg.bus114-Mario. 2 жыл бұрын
Nareszcie ! :)
@roberts1938
@roberts1938 2 жыл бұрын
Świetny odcinek! Dowiedziałem się mnóstwo ciekawych rzeczy. Wielkie dzięki!!!
@damp7ernavigator
@damp7ernavigator 5 ай бұрын
Wspaniały materiał. Dziękuję bardzo :)😀
@grzegorzjermoaj3829
@grzegorzjermoaj3829 2 жыл бұрын
"Odcinek dłuższy od Hindenburga" - przepiękne ;
@GrzegorzCetera
@GrzegorzCetera Жыл бұрын
Niezwykle ciekawy odcinek!
@tomaszakadr_dres2167
@tomaszakadr_dres2167 2 жыл бұрын
Thanks mr. Olaf for another one great vid!
@RADIOVOX1
@RADIOVOX1 2 жыл бұрын
wspaniała wstawka o nagraniu dźwięku. Brawo!
@janwege150277
@janwege150277 2 жыл бұрын
Pozdrawiam Szefa i Szanownych Widzów! 🙂 Bezapelacyjnie łapka w górę 👍 👏👏👏👏👏👏👏
@jerzykrzykawski583
@jerzykrzykawski583 Жыл бұрын
NOOOOOooo cudo odcinek ..merytorycznie , zdjęcia.. bomba!
@arturpietrzyk5873
@arturpietrzyk5873 2 жыл бұрын
Superancko jak zwykle , i ja jak zwykle szybkość 0,75 (dłużej się ogląda) . Pozdrówka !
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
Ze sterowcem nie ma co sie spieszyć.
@ostrowski4600
@ostrowski4600 2 жыл бұрын
Świetny odcinek! Mega coekawe szczegóły historyczne. Sterowce mają coś fascynującego w sobie.
@ens8502
@ens8502 2 жыл бұрын
Niesamowite to były maszyny
@okololistnie
@okololistnie 2 жыл бұрын
Fantastyczny odcinek! (a już myślałem, że będzie o Led Zeppelin) :)
@gregorhaude5413
@gregorhaude5413 2 жыл бұрын
W 1994r. pracowałem z Niemcem o nazwisku Fisher w wieku ok.80 lat.on był metrologiem na zepelinie.
@roadster241
@roadster241 2 жыл бұрын
Metrolog to ktoś kto się zajmuje pomiarami. O takim fachu piszesz?
@marekwojtylak6651
@marekwojtylak6651 2 жыл бұрын
Super odcinek
@fundecorstickers
@fundecorstickers 2 жыл бұрын
Mega fajny kanał. Uwielbiam słuchać o samolotach. Parę wymienionych tutaj maszyn miałem okazję w swoim życiu pilotować. Muszę poszukać czy juz nie ma na kanale czegoś o PZL-BIES. Od starszych kolegów nasłuchałem się ze to była latająca trumna. Chetnie bym o tym samolocie tutaj posłuchał. Pozdrawiam autora.
@pandapath
@pandapath 2 жыл бұрын
pierwszy raz na kanale i jestem bardzo zadowolony z tych 30 minut!
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
To miło że nie zawiódł jeden z najdłuższych odcinków.
@jacekbetlej5314
@jacekbetlej5314 2 жыл бұрын
Jak zawsze kapitalny materiał. Pragnę dodać od siebie że myśliwce miały problem z podpaleniem sterowców zwyczajną amunicją. Było to spowodowane brakiem dopływu tlenu wewnątrz sterowca. Rozwiązano to dodatkiem fosforu w amunicji. To trochę mało precyzyjne ale wiem to od Pana Wołoszańskiego i jego pracy. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy!!!
@oszl1
@oszl1 2 жыл бұрын
Dzięki za bardzo ciekawy odcinek :) Strasznie cieszę się że zrobiłeś odcinek na temat sterowców. Zawsze wydawały mi się taką romantyczną odnogą w historii lotnictwa i zastanawiałem się czy załogi działały bardziej jak lotnicy i marynarze. Poza tym mam ogromny niedosyt wiedzy w stosunku do nich. Tematem zainteresowałem sie od czasu pobytu w Ustce i przeczytaniu książki o bazie sterowcowej w Jezierzanach no i jakoś wyszło że stałem się fanem zegarków marki Zeppelin :) Poza tym w zeszłym roku udało mi się odwiedzić lotnisko w Szymanowie akurat przed odlotem sterowca GoodYeara niestety nie było mnie we Wrocławiu podczas wizyty drugiego sterowca w tym roku. Zresztą latające cygara pamiętam że gdzieś na przełomie lat 90/00 pojawiały się w okolicach Zgorzelca, Lubania i Bogatyni na Dolnym Śląsku tylko kompletnie nie znam okazji tych przelotów.
@damp7ernavigator
@damp7ernavigator 5 ай бұрын
Pozdrawiam Fana marki. Zegarki są przepiękne. Ostatno nabyłem LZ126 - bo wypada w tym roku 100 rocznica powstania sterowca. Ma na deklu wygrawerowany sterowiec i piękną tarczę mnieniąca się w kolorach nieba. Cudo :) A i ta karta gwarancyjna z Fahrkarte - reprodukcją biletu na sterowiec wspaniały ukłon producenta dla wielbicieli latających cygar!
@roadster241
@roadster241 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy materiał. W temacie LZ130 - była to chyba pierwsza duża maszyna latająca przerobiona dla potrzeb zwiadu elektronicznego. Misja z 2 sierpnia była ostatnia, ale nie jedyna. Była też wcześniejsza z 12 lipca, krótka i prowadzona z dużej odległości. 2 sierpnia rozpoczęli od wybrzeży Szkocji i poruszali się wzdłuż linii brzegowej. Cały czas nad wodami międzynarodowymi. Szukali różnych sygnałów radiowych, namierzyli m.in sygnały brytyjskiej łączności RAFu na falach UKF. Impulsowych sygnałów radarowych spodziewali się na częstotliwościach >100 MHz a brytyjskie wczesne radary pracowały na zakresach 20-30 MHz. Wykryli je, ale zignorowali, bo na podobnych zakresach pracowały w tym okresie ich własne nadajniki badające wysokość jonosfery. Misja trwała 48h, na pokładzie było 25 specjalistów radiotechniki + standardowa załoga.
@marekboryczko7122
@marekboryczko7122 2 жыл бұрын
Album pamiętam od dzieciństwa. Sądząc po ofertach sprzedaży w polskim internecie (ilości i cenach) przetrwały dosyć licznie. Niestety zwykle są to uszkodzone i niekompletne egzemplarze jak ten. Z tego co wiem, to zdjęcia były dodawane do paczek papierosów i wklejane. Stąd wielu pierwotnych posiadaczy albumu mogło ich nie zebrać.
@Alusssss
@Alusssss 2 жыл бұрын
Zeppeliny nadal latają po niebie. w 2018r trafiłem przypadkiem na festiwal w miejscu gdzie była fabryka zeppelinów i one nadal tam latają. Można iść do muzeum zeppelina jak i loty wykupywać wycieczkowe.
@wojteksmag8286
@wojteksmag8286 2 жыл бұрын
Pomysł i patent na sterowiec szkieletowy nie był dziełem Zeppelina tylko należał do Schwarza, który budował taki sterowiec o całkowicie metalowej konstrukcji - łącznie z poszyciem. Po jego śmierci wdowa odsprzedała prawa patentowe.
@tomasznowicki9765
@tomasznowicki9765 2 жыл бұрын
Sama taka słonina wojskowa, bez dodatków pycha, nadaje się i do kanapek jak i jako tłuszczyk do jajecznicy, albo jakiegoś dania. Sam kilka razy mając taką mniejszą 300 gramową puchę robiłem i jajecznice na niej, jak i odgrzewałem ziemniaki, czy makaron które mi zostały z wcześniejszego dania i dodawały one świetnego aromatu. A na kromce domowego ciepłego chlebka plus na to jajko na twardo oraz kiszony ogórek to niebo w gębie.
@piotrboruszewski183
@piotrboruszewski183 2 жыл бұрын
Świetny odcinek. Nie zdawałem sobie sprawy, że były to całkiem szybkie maszyny. Dzięki że to robisz.
@c4mper
@c4mper 2 жыл бұрын
Jak zwykle w formie i jakie rozpoczęcie roku!!!. Pozdrawiam
@kmm-212
@kmm-212 2 жыл бұрын
Świetny film. Nareszcie coś o sterowcach :3 :D Takie pytanie. Zrobisz może coś o Ho 229 i braciach Horten?
@dawidsulejrudnicki5055
@dawidsulejrudnicki5055 2 жыл бұрын
Wygląda to na klasyczny album do samodzielnego zbierania i wklejania ilustracji. Bardzo popularny rodzaj wydawnictw przed wojną. Ilustracje kupowało się w losowych zestawach po kilka sztuk. Następnie wymieniało się między sobą. Niektóre ilustracje były łatwiejsze do zdobycia inne trudniejsze. Trochę jak obrazki z gumy turbo, tylko że z albumem. Ja mam dwa przedwojenne albumy tego typu Bohma - zoologiczny i poczet królów polskich. Kompletne.
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
Możliwe że tak to było. Moda na to widać czasem wraca.
@arkadiuszk92
@arkadiuszk92 2 жыл бұрын
Ciekawy materiał, solidnie przygotowany :D.
@_x_x_x_9315
@_x_x_x_9315 2 жыл бұрын
Nad monachium widziałem w lato 2021 sterowiec firmy Zeppelin, hangaruja go o ile dobrze pamiętam w Friedrichshafen, był też zeszłego lata w Czechach ale i w Polsce w Katowicach, największy sterowiec na świecie podobno, robi wrażenie ❤️
@_x_x_x_9315
@_x_x_x_9315 2 жыл бұрын
@TIME tak to jest jak się pisze gdy ma się zmarznięte dłonie, dzięki za poprawkę
@satarello
@satarello 2 жыл бұрын
no nareszcie !!! pozdrowienia i najlepszego w 2022 !!! PS. Wspaniały odcinek !!!
@Blazer97
@Blazer97 Жыл бұрын
Przyszedłem zaciekawiony różnymi unikalnymi układami cylindrów, gdzieś był odnośnik do Twojego filmu właśnie. Wtedy obejrzałem cały film i jakoś zostałem Naprawdę podziwiam ogrom wiedzy i elokwencje. Sposób opowiadania historii w połączeniu ze skórzana kurtką pilotką jakoś tak harmonijnie gra i przyjemnie się to ogląda 😃. Pozdro 😉
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba Жыл бұрын
Wielkie dzięki!
@bobceglow
@bobceglow 2 жыл бұрын
Szacunek za prace....
@lukasz_p_
@lukasz_p_ 2 жыл бұрын
To wyglada jak album kolecjonerski, cos jak Ilustracje Samoprzylepne z poznego PRL. Bardzo fajny temat.
@mdziewietube
@mdziewietube 2 жыл бұрын
Przed wojną dosyć popularna sprawa. Też przez moje łapy przeszła taka książka (a była to książka Skarżyńskiego "Samolotem RWD-5 przez Atlantyk"). Chyba był to najprostszy sposób na reprodukcje zdjęć w wysokiej jakości.
@lechsuchecki1463
@lechsuchecki1463 2 жыл бұрын
@@mdziewietube To okres międzywojnia ! Jak można nawet w żartach mówić o PRL ???
@mdziewietube
@mdziewietube 2 жыл бұрын
@@lechsuchecki1463 A gdzie ja mówię o PRL?
@lechsuchecki1463
@lechsuchecki1463 2 жыл бұрын
@@mdziewietube Nigdzie. Mój komentarz odnosił się do posta nad pańskim.
@stanisawkaczmarczyk5312
@stanisawkaczmarczyk5312 2 жыл бұрын
Świetny i ciekawy odcinek
@boleslavsavdax282
@boleslavsavdax282 2 жыл бұрын
Wielkie brawa za ten odcinek.
@maciektomaszewski5177
@maciektomaszewski5177 2 жыл бұрын
Świetny materiał
@panpiotras
@panpiotras 2 жыл бұрын
super filmik
@oakenarm701
@oakenarm701 2 жыл бұрын
Lata, czy tam pływa - nie ważne 😉 Ważne, że odcinek jak zwykle sztos👏👏👏
@jqanowalski2852
@jqanowalski2852 2 жыл бұрын
Co do tej misji szpiegowskiej LZ 130 to w książce "Sekrety II wojny światowej. Wojna mózgów." Brian Johnson wyjaśnione jest że niemieckie radary w tym czasie działały w paśmie 0,5-1,5 metra i prawdopodobnie w takim paśmie poszukiwali sygnałów , natomiast brytyjskie radary pracowały na paśmie 10-13metrów i dlatego aparatura na sterowcu nie wykryła ich .Trafiłem też na wyjaśnienie że Niemcy odbierali te sygnały na falach długich , ale je zlekceważyli bo ich doświadczenie z radarami ustawionymi na lądzie wskazywało że im dłuższe fale tym więcej zakłóceń ( np. obicia sygnału od okolicznego terenu itp.) i taki radar nie może dobrze działać. Wspomnianą książkę szczerze polecam ,w ciekawy i przystępny sposób przedstawia zmagania naukowców z radarem , enigmą , systemami naprowadzania bombowców i wiele innych.
@Jadarek
@Jadarek 2 жыл бұрын
Dziękuję ! Świetny odcinek !
@bartoszzrebiec3540
@bartoszzrebiec3540 2 жыл бұрын
Miałem okazje lecieć sterowcem od ZF Group w 2021 jak latali po kraju. I powiem jedno - to jest najwspanialszy środek lokomocji jaki istnieje. Nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak ten lot. Mam też dużo zdjęć z wnętrza jakbyś potrzebował do odcinka :)
@Sokolmeister
@Sokolmeister 2 жыл бұрын
Świetny materiał. Proszę o więcej.
@mikoajmiscicki3774
@mikoajmiscicki3774 2 жыл бұрын
Doskonały materiał jak zwykle!!! Brawo! A co do tych fal radarów to jak podaje "Nowa Technika Wojskowa- Historia" Niemcy szukali nie na tych częstotliwościach co trzeba. Pracowali nad swoimi radarami i zakładali że angielskie będą działać na tych samych częstotliwościach i tylko tam szukali, tymczasem angielskie urządzenia pracowały inaczej niż niemieckie.
@atcox
@atcox 2 жыл бұрын
Rewelacja, dzięki!
@remekpiwonski5685
@remekpiwonski5685 2 жыл бұрын
świetny materiał , dzieki 👍
@tauront
@tauront 2 жыл бұрын
Świetny materiał, akurat sterowce zawsze mnie ciekawiły. :)
@FleszGordon
@FleszGordon 2 жыл бұрын
Czekałem na ten odcinek super!
@vilniuk
@vilniuk 2 жыл бұрын
bardzo ciekawe , dziękuje
@audax-telurbanczykblaszczy2319
@audax-telurbanczykblaszczy2319 2 жыл бұрын
Książka która Pan pokazuje, to jeden z popularnych w tym czasie albumów dla zbieraczy. Album taki kupowano pusty a następnie w różnych produktach np papierosach, czekoladach były ukryte zdjęć z opisem i numerem gdzie trzeba je wklejać. Sam ma po dziadku 2 takie albumy
@papu761
@papu761 2 жыл бұрын
18.05 prąd cię kopnął. Co to było? Materiał super, wielkie dzięki
@tikitaka6936
@tikitaka6936 2 жыл бұрын
Dobra robota! Pozdrawiam serdecznie 👍
@marcinwitkowski2981
@marcinwitkowski2981 2 жыл бұрын
Jestem tu 1 raz, kawał pracy !!! gratulacje kolego, Zajeeeee-fajny materiał. oczywiście subik i łapka w góre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@konradkubit6525
@konradkubit6525 2 жыл бұрын
Bardzo fajny odcinek, Dziękuję
@fstranak
@fstranak 2 жыл бұрын
super odcinek, dziekuje
@fstranak
@fstranak 2 жыл бұрын
jezeli pan paminto kontaktowałem sie w sprawie Schnellboota. Podejrzewam ze naczytał sie pan tez sporo literatury, wiec takia info. ze w schnellboty były napedzane udoskonalonymi wersjami sterowcowych silników, na te informacje natrafilem w kilka zrodlach drukowanych wiec raczej nie bedzie fikcja. Silniki podrasowali do 2000koników. tak ze iscie pierońsko moc w tych drewnianych łupinach.
@conradsz
@conradsz 2 жыл бұрын
Dziękuję
@jankos1380
@jankos1380 2 жыл бұрын
Super odcinek, bardzo ciekawy.
@mateuszzgoda
@mateuszzgoda 2 жыл бұрын
Świetny odcinek!
@brudgerfrudger2174
@brudgerfrudger2174 2 жыл бұрын
super
@raf.b
@raf.b 2 жыл бұрын
super materiał
@robertbryka3530
@robertbryka3530 2 жыл бұрын
Jeden z lepszych odcinków - jazda obowiązkowa
@ireklasko5286
@ireklasko5286 2 жыл бұрын
Dnia 6 września 1989 roku, pod Słupskiem w pobliskich Jezierzycach spłonął hangar sterowców...
@piotrkowalski8819
@piotrkowalski8819 2 жыл бұрын
Podobne parametry co silnik sterowca Graf Zeppelin miały silniki stosowane w czołgach Tygrys,z resztą też produkcji firmy Maybach.
@SK-sm8bc
@SK-sm8bc 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek. Jak zwykle... Inne do których wracam to Dromader (egzemplarz przypadkowo napotkany przeze mnie na lotnisku w Borsku - i już wiedziałem do czego to jest, thx) oraz odc. o Wildze. Super ciekawe!
@jacekbetlej5314
@jacekbetlej5314 2 жыл бұрын
Ja od dromadera zacząłem moją przygodę z tym kanałem. Materiał o Dromaderze petarda.
@piotrsendecki516
@piotrsendecki516 2 жыл бұрын
O ile pamiętam to w zeszłym roku nad Wrocławiem można było zobaczyć sterowiec.
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
To prawda, ten z końca filmu.
@jzn5047
@jzn5047 2 жыл бұрын
Jak zwykle najwyższy poziom, pozdrawiam
@askaro1
@askaro1 2 жыл бұрын
ciekawy odcinek
@kamillinka9607
@kamillinka9607 2 жыл бұрын
Super odcinek.
@Luftek46
@Luftek46 2 жыл бұрын
To uczucie kiedy możesz obiema rękami przesunąć konstrukcję dwa razy większą od siebie i to bez zbędnego wysiłku. Chodź z drugiej strony niesamowite to jest jak szybko spłonęło poszycie Hindenburga. Dosłownie parę sekund i został goły szkielet.
@marykulon6725
@marykulon6725 2 жыл бұрын
Swietny odcinek
@rafamastyna112
@rafamastyna112 2 жыл бұрын
Super film :)
@arturmazur2149
@arturmazur2149 2 жыл бұрын
Super film
@marcinov123
@marcinov123 2 жыл бұрын
Super !:)
@slav8820
@slav8820 2 жыл бұрын
Na terenie Polski luftschiffhalle były w Słupsku, Toruniu i Poznaniu. Jedyny polski sterowiec Lech latał operował w latach 23-27 z toruńskiego portu sterowcowego. Był to mały, patrolowy sterowiec ciśnieniowy zakupiony z demobilu..
@axolp
@axolp 2 жыл бұрын
18:06 fajny moment filmu!
@marekeos
@marekeos Жыл бұрын
Swietny odcinek! Mam ta sam album, brakuje 1 zdjecia :( Byl jeszcze drugi album (ktory tez mam).
@rafagorka1113
@rafagorka1113 2 жыл бұрын
Jestem za tym aby powstał odcinek drugi opowiadający o sterowcach na terenie Polski. Zarówno w czasach zaborów, jak i po odzyskaniu niepodległości. Istnieją widokówki z tamtych czasów pokazujące sterowce na tle panoram różnych miast, m.in. z mojego rodzinnego. Pozdrawiam z Śremu.
@armenian123
@armenian123 2 жыл бұрын
te widokówki to fotomontarze, nie było technicznej mozliwosci zrobic zdjecie od gory na lecacy sterowiec, a te były najpopularniejsze. Oczywiscie to nie znaczy ze te sterowce nie mogły tam letać, chociaz jest duzo miejsc gdzie sterowce raczej nie latały a na widokówkach sie pojawiaja.
@solo1953
@solo1953 2 жыл бұрын
Piękny odcinek. Pozdrowienia
@TheAgrotechnik
@TheAgrotechnik 2 жыл бұрын
20:25 To chyba konkretne wnętrze odzwierciedlono w filmie "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata" w scenie gdzie obaj Jonesowie uciekają z Niemiec sterowcem. Z tym szpiegowaniem instalacji radarowych to inna wersja jest taka że po prostu Niemcy mieli pecha i akurat urządzenia były wyłączone do konserwacji czy coś takiego.
@spieluhr4868
@spieluhr4868 Жыл бұрын
Złoto... Pzdr...
@moruskot1958
@moruskot1958 2 жыл бұрын
Ciekawy odcinek w ciekawym temacie
@piotrtralala977
@piotrtralala977 2 жыл бұрын
Często byway w okolicach Bodensee i przelatujący tam regularnie sterowiec robi zawsze wielkie wrażenie. Tutaj ciekawostka - w skład ekipy pilotów, którzy latają nad Bodensee jest jedna pilotka. Jest to tez jedyna kobieta na świecie z uprawnieniami do lotów sterowcem.
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
Ciekawe gdzie można zrobić takie uprawnienia.
@xMastJedi
@xMastJedi 2 жыл бұрын
~Geez! A ja głupi myślałem, że zeszyty kolekcjonerskie kupowane w kiosku ruchu za dzieciaka to wymysł lat 80tych... :) Świetny odcinek. Świetny album. Zazdraszczam :)
@Kriscros1966
@Kriscros1966 2 жыл бұрын
Podziwiam twoją swobodę wypowiedzi, temat fajny
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
Dzięki. Żyję z mówienia, to i swoboda się wyrobiła.
@PrendkiProntek
@PrendkiProntek 2 жыл бұрын
25:00 ciary na całych plecach.
@axolp
@axolp 2 жыл бұрын
18:06 fajny moment filmu
@furiosan
@furiosan 2 жыл бұрын
jednym z moich marzeń jest rejs ( bo przecież to nie lot :) ) sterowcem - tylko najlepiej taki transatlantycki a conajmniej trans-morski :) Szkoda że obecne sterowce to już nie takie mastodonty sprzed lat :)
@krzysztofkawalec9937
@krzysztofkawalec9937 2 жыл бұрын
ciekawe . mieszkam w bedford gdzie są chyba ostatnie 2xhangary w wUK dla airship konstrukcje są niemal mitycznie ogromne . jest tam też ten nowy 2 kadłubowy .
@user-dn7pi3es6b
@user-dn7pi3es6b 2 жыл бұрын
Wiem, że się powtarzam ale profesjonalne napisy po angielsku to bardzo istotna wartość twoich filmów. Znam angielski dość dobrze, ale w każdym odcinku są jakieś specjalistyczne, techniczne słówka które staram się zapamiętywać. Powodzenia w rozwoju kanału!
@Zabytki_Nieba
@Zabytki_Nieba 2 жыл бұрын
Dzięki!
@pawelsiw3511
@pawelsiw3511 2 жыл бұрын
@@Zabytki_Nieba Bardzo dziękuję za kolejny świetny film. Zauważyłem, że tematyka nieco odchodzi od "czystego" lotnictwa. Wvtej sytuacji polecam pomysł na kolejne odcinki. Flakturm. Zostały w zadziwiająco dobrym stanie w kilku miastach Niemiec i Austrii. Sądzę że to dobry temat na interesującą opowieść. Pozdrawiam!
@arkadiuszgrabarczyk2016
@arkadiuszgrabarczyk2016 2 жыл бұрын
Piękne opracowanie.
B-24 Liberator story and visiting crash sites #Zabytki_Nieba
20:50
Zabytki Nieba
Рет қаралды 55 М.
Stanisław Skalski in Chicago (1986) - memories of WWII fighter ace pilot
1:02:44
Lehanga 🤣 #comedy #funny
00:31
Micky Makeover
Рет қаралды 26 МЛН
Я не голоден
01:00
К-Media
Рет қаралды 10 МЛН
I.A.R.80 - Romanian fighter. Just as needed. #Zabytki_Nieba
18:49
Zabytki Nieba
Рет қаралды 124 М.
Operation Medusa: When NATO Forces Took the Fight to the Taliban
44:19
Albatros L.30 biplane - 100 year old flying billboard #Zabytki_Nieba
32:26
Hel - niezatapialna twierdza
21:20
IrytujacyHistoryk
Рет қаралды 316 М.
RWD-8 - that's how a 1930's plane is made! #Zabytki_Nieba
19:04
Zabytki Nieba
Рет қаралды 45 М.
Ford F-250 zrobił ze mnie WSIURA - MotoBieda
22:18
MotoBieda
Рет қаралды 94 М.
Aero Ae-45 / 145 - 1950's aerotaxi on call #Zabytki_Nieba
13:21
Zabytki Nieba
Рет қаралды 30 М.
MiG-19 Farmer - 4 litres per second! #Zabytki_Nieba
19:55
Zabytki Nieba
Рет қаралды 370 М.
The first Polish helicopter [Vintage Sky]
11:17
Zabytki Nieba
Рет қаралды 33 М.
Lehanga 🤣 #comedy #funny
00:31
Micky Makeover
Рет қаралды 26 МЛН