Przepis genialny,dziekuje🥰👍właśnie piekę po raz drugi
@kanut197610 ай бұрын
Najlepszy przepis jak do tej pory. Dzięki. Zrobiłem. Udał się pyszoty
@Coma-hz2cl2 жыл бұрын
Przygotowałam zgodnie z zaleceniami. Namoczony na 12h w słoiku,wymieszany lekko osolony . Woda z kranu! Zblendowany i przechowany przez noc w piekarniku nad ranem upieczony i ...Wow !udało sie. Bez smarowania formy masłem na papierze do pieczenia. ☺️
@miniminisztosik3647 Жыл бұрын
A mi się udał. Krócej go garowalam i dodałam mniej soli, tj. 2 łyżeczki, piekłam jakieś 70 minut. Po wyjęciu z formy wydawał się niedopieczony ale jak wystygl całkowicie okazało się, że jest idealny.
@bullettpl4 жыл бұрын
merytoryczny film godny pogratulowania! świetnie wytłumaczone i pokazane nawet różne wersje :) dzięki!
@eja2019Ай бұрын
Pirwszy raz na twoim kanale , ale podoba mi sie, logicznie wytlumaczone napewno skorzystam . dziekuje Ja normalenie nic nie gotuje, nie smaze i nie jem przetwozonego pokarmu , jestem na surowo , chleb z kaszy jest jedynym moim wyjatkiem w odzywianiu , ktory jem sporadycznie ( dlatego zamrazam) . Zgadza sie wszystko co gotowane , pieczone smazone traci wlasciwosci. Buziaki
@elzbietadudzinska103 жыл бұрын
Generalnie.... Dziękuję bardzo 🌹🍀 Pozdrawiam serdecznie 🍀🌹
@mariawegorzewska16358 ай бұрын
Kromkę z zamrażarki proponuję dać do opiekacza na minutę dwie lub trzy. Kryspi i bardzo smaczne. Lepsze niż świeże.
4 жыл бұрын
Robiliśmy taki na początku naszej przygody z chlebem gryczanym, jednak po wielu różnych próbach zostaliśmy przy wersji @QWH8 , dużo prostsza, szybsza, bez kombinowania :) Jeśli chcemy mielimy mąkę sami - co też pokazujemy na tym filmie - jeśli nie to po prostu kupujemy gotową mąkę gryczaną w sklepie, jednak my zawsze mielimy sami ponieważ wychodzimy z założenia - widzę co kupuję - wiem co jem :) Przepis na chleb gryczany a'la ciasto naleśnikowe - proste szybkie, bez kombinowania , fermentowania czy robienia zakwasu :) Serdecznie pozdrawiamy Wieśniacy z Miasta :)
@magpeu76203 жыл бұрын
Witam , jak się robi taki chleb ?
@grazynamazur49623 жыл бұрын
Jednak fermentowany ma więcej wartości
@bronek77292 жыл бұрын
Fermentowania również usuwa cześć kwasu fitynowego znajdującego się w kaszy gryczanej. Kwas fitynowy blokuje wchłanianie się cynku i magnezu, ale także innych minerałów z pożywienia w naszym organizmie. Ponadto kwas fitynowy hamuje pracę enzymów niezbędnych do trawienia pożywienia, takich jak pepsyna i trypsyna (rozkłada białka), a także amylaza (rozkłada skrobię na cukry).
@iwonagalazka9125 Жыл бұрын
Super przepis , napewno spróbuję! Dziękuję.❤️❤️
@Anna_Senn2 жыл бұрын
Tak. Ja także nie poddaję ziaren działaniu wysokich temperatur😊. Robię Ten Chleb jedynie z Odrobiną Soli.
@herrhexer2 жыл бұрын
Podoba mi się użycie szkła nawet jako forma!
@beatalyszczarz6882 Жыл бұрын
Łapka w górę
@magdalenaaskawiec5686 Жыл бұрын
Do tej pory piekłam tak samo z wyjątkiem czekania na wyrośnięcie , muszę spróbować 😉
@olakowalska7599 Жыл бұрын
Bardzo smaczny chleb 😊
@martak196910 ай бұрын
Super
@agnieszkastepien23764 жыл бұрын
Bardzo szybko pan mowi. Ale staram sie wczytac w te slowa. Robilam juz od pana sok z bzu suuuuper polecam
@soyer002 жыл бұрын
u mnie chleb wytrzymuje około 5 dni po upieczeniu ale to zależy od wilgotności w domu jak jest mniejsza dłużej a jak jest wysoka szybko pleśnieje ja nie czekam 8 godzin żeby włączyć piekarnik rozgrzewamy piekarnik i wyłączam i po godzinie włączam i piekę
@K0nkretny3 жыл бұрын
Uwaga kasza gryczana ma bardzo dużo glifosatu. Jeżeli chcecie ją spożywać to tylko z upraw ekologicznych!
@alinamodzelewska90336 ай бұрын
Ja pieke bez ziaren ale daje kminek do zblendowanej masy czasami zioła oregano czy estragon i dwie łyżki łusek babki jajowatej 200 stopni pieczenie
@iwonkaptak7279 Жыл бұрын
ciekawy przepis, brakuje mi przepisu do wydrukowania.
@Listecky9 ай бұрын
Where are the templates mentioned?
@typowykibicaklasycrew60043 жыл бұрын
Jest jedzone ;)
@RadoslawKulesza-b3q Жыл бұрын
👍
@ellaremiszewska33582 жыл бұрын
Wyplukac z kaszy talk.Pluczemy na sicie az do "czystej wody".Pozdrawiam.
@alinamodzelewska90336 ай бұрын
Płukać należy wszystko ryż wysypać z woreczków iwyplukac groch itp to chyba każdy wie
@darwiecd3829 Жыл бұрын
O ile procent spada zawartość węglowodanów dzięki fermentacji tej kaszy
@wlodil60353 жыл бұрын
Jaki rozmiar tej foremki
@zabaigorylek4 жыл бұрын
Pierwszy chleb wyszedł idealny, ale kolejne dwa już nie. Wiedziałem, już przed zmiksowaniem, że coś poszło nie tak bo kasza mało się lepiła i potem w ogóle nie wyrosła w foremce. Wszystko zrobiłem jak za pierwszym razem a jednak coś nie zadziałało. Zastanawiam się czy to może np. kwestia temperatury wody jaką zalewamy kaszę. Jaka jest najbardziej odpowiednia temp. wody oraz otoczenia? Lepiej kaszę trzymać w cieple czy lepiej jej będzie w nieco chłodniejszym otoczeniu?
@zdrowezycie4 жыл бұрын
Ja zawsze zalewam zimną wodą. Nie to że letnią, tylko zimną. Nie lodowatą, a zimną po prostu. Jeśli mam możliwość to oligoceńską lub studzienną. Potem nastaw stoi w kuchni, gdzie temp wynnosi ok 20-25 stopni. W nocy może spadać maxymalnie do okolicy 15 stopni. Staram się mieszać (w czasie tych założonych jako idealne 48 godzin) co 12h, a więc minimum 3-4 razy a czasem częściej.
@zabaigorylek4 жыл бұрын
@@zdrowezycie Dzięki za bardzo szybką odpowiedź! Właśnie idę do kuchni zalać kaszę. Mam nadzieję, że tym razem się uda :) Pozdrawiam!
@geniuz5772 жыл бұрын
Nie wyrosło, ani bez mąki, ani z mąką. 2 raz robię i nijak to się ma do filmu. Zawsze ktoś coś pokazuje i git a żeczywistość swoje i klapa. Może temperatura otoczonia ma znaczenie.
@iwonabykowska13213 жыл бұрын
polecam papier do pieczenia
@weronikasteinbach1052 Жыл бұрын
Mam pytanie , czy ciasto już w piekarniku można zostawić do wyrastania na 24 godziny około? Czy to stanowczo za długo przed pieczeniem? Dziekuje .
@zdrowezycie Жыл бұрын
Nie próbowałem, więc nie odpowiem z pozycji doświadczenia, ale obawiam się że to będzie za długo. U mnie czasem po 8-12h, ciasto prawie wychodzi z foremki. Trudno przewidzieć co się stanie po 24h... czy opadnie? urośnie jeszcze większe i się wyleje? czy może będzie się trzymać wysoko na granicy foremki ale się nie wyleje. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma innej opcji i podejmiesz taką próbę, to polecałbym większą/wyższą foremkę lub jeśli podobna do mojej to może użyć trochę mniej ciasta? Pozdrawiam i powodzenia.
@weronikasteinbach1052 Жыл бұрын
@@zdrowezycie dziękuje bardzo 💫
@mariackaresidence2 жыл бұрын
Czy kasza przed z blendowaniem jest płukana?
@zdrowezycie2 жыл бұрын
Czasem płuczę na sicie a czasem nie. Nie zauważyłem wielkiej różnicy.
@alinastaniecka92333 жыл бұрын
Ja mam pytanie. Na czym Pan robił to ciasto, że tak urosło. Ja robiłam chleby gryczane i z Pana przepisu i z innych przepisów, rosły wszystkie minimalnie, a nie o połowę lub więcej.😊
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Wszystko tak jak w filmie. Ciasto na kaszy gryczanej niepalonej. Kasza fermentowana ok 2 doby + potem 12h wyrastanie w wyłączonym piekarniku. Są różne przepisy na ten chleb, tzn wszystkie one oscylują wokół fermentowania kaszy gryczanej, ale te okresy moczenia/fermentowania są różne. Myślę że te czasy oraz temperatura wyrastania mają największe znaczenie. Jak podaję w filmie - ja nawet sporo zmniejszyłem zalecaną ilość soli a i tak chleb wyrasta jak głupi ;)
@alinastaniecka92333 жыл бұрын
Rozumiem i dziękuję. Może też kwestia kaszy. Kasza kaszy, jak ze wszystkim, nierówna.
@soyer002 жыл бұрын
@@alinastaniecka9233 u mnie chleb wytrzymuje około 5 dni po upieczeniu ale to zależy od wilgotności w domu jak jest mniejsza dłużej a jak jest wysoka szybko pleśnieje ja nie czekam 8 godzin żeby włączyć piekarnik rozgrzewamy piekarnik i wyłączam i po godzinie włączam i piekę
@mateuszmikolajewicz4 жыл бұрын
Ja dziś robię :D
@girlfrompolish3 жыл бұрын
A mozna wiedziec z jakiej firmy kupuje Pan kasze. Mi albo nie chce rosnac albo smierdzi zawsze.
@zdrowezycie3 жыл бұрын
Najczęściej kupuję na targu u rolników, kupowałem też w marketach, kupowałem wysyłkowo chya w firmie "Badapak" czy "Bart" sam już nie pamiętam. Chleb wychodził mi zawsze i z każdej kaszy, nieważne gdzie i od kogo kupionej. Ważne aby była niepalona. Kasza pod koniec moczenia śmierdzi zapachami fermentacyjnymi i tak ma być. Z kolei co do wyrastania, to kasza/chleb ma rosnąć dopiero w ostatniej fazie przed pieczeniem tj. po zblendowaniu i wymieszaniu z solą.
@girlfrompolish3 жыл бұрын
@@zdrowezycie dzieki. Moze za krotko trzymalam sprobuje jeszcze raz
@zdrowezycie3 жыл бұрын
@@girlfrompolish Niektórzy skracają fermentację do 24h, takie chleby wychodzą całkiem nieźle, są smaczne etc, ale nie wyrastają tak bardzo, a są bardziej niskie/zbite. Niektórzy takie może bardziej lubią po prostu ;)
@be.074 жыл бұрын
Sol klodawska
@soyer002 жыл бұрын
do ogórków bez substancji przeciw zbrylajacej
@milenamumot62862 жыл бұрын
Czy można kasze wymieszać pół na pół z jęczmienna?
@zdrowezycie2 жыл бұрын
Hej, nie próbowałem takiego rozwiązania i też nie trafiłem nigdzie na takowe. Myślę, że z niedużym % dodatkiem kaszy jęczmiennej mogłoby się udać, ale przy pół na pół zupełnie nie wiem co może z tego wyjść. Zdr
@alinamodzelewska903310 ай бұрын
Woda z kranu nic nie przeszkadza piekłam taki chleb i mój wygladal lepiej ale to szczegół polecam
@walsjell4 жыл бұрын
za duzo tej roboty na taki maly chleb.. zkoda czasu .mozna cos o wiele lepsego wykombinowac w tym czasie
@PanGoldfinger6 ай бұрын
Naucz się pisać Człowieku 😢
@NiceFoxy4 жыл бұрын
Po wyglądzie nie powiedziałabym, że Ci wyszedł a co dopiero, że zawsze. Wedle mojej wiedzy chleb zapadnięty jest najczęściej przegarowany, czyli za długo rósł itp. Prawdę mówiąc nigdy nie piekłam chleba bezglutenowego ani nie wgłębiam się w szczegóły tego przepisu bo sam wygląd mnie odstrasza. Czy to normalne w tego typu wypiekach? Nie chcę żeby to zostało odebrane jako bezpodstawny hejt, ale do tej pory żyję w przekonaniu, że taki wygląd to zły znak.
@soyer002 жыл бұрын
u mnie chleb wytrzymuje około 5 dni po upieczeniu ale to zależy od wilgotności w domu jak jest mniejsza dłużej a jak jest wysoka szybko pleśnieje ja nie czekam 8 godzin żeby włączyć piekarnik rozgrzewamy piekarnik i wyłączam i po godzinie włączam i piekę