Vědcům nevěřím . Věřím jen sám sobě . Dělám jenom !!! Komplexní cviky a vždycky jedu buď do selhání nebo mám v rezervě maximálně 1-2 opakování hlavně u nebezpečných cviků jako třeba bench bez bench partnera a nebo dřepu 🤠 ale dobré video . Určitě to někomu pomůže ✔️🤠
@GodmyX5 жыл бұрын
Však je dobré, že znáš své tělo a víš jak reaguje, umíš trénovat. Nicméně právě že člověk nemusí věřit vědcům, ale dívá se jen na ta data a dělá si z toho závěry sám. Jsou to jenom čísla. Ta čísla pak někdo interpretuje, ale nemusíš tu interpretaci přijmout, protože v té studii si sám můžeš ta čísla přečíst a dojít k jinému závěru... Je to podobné, jako že, když slunce vyšlo každý den tvého života, je pravděpodobné, že vyjde i zítra, ale není to 100%, ale čísla jsou čísla, statistika je statistika a člověk tomu po zralé úvaze věří.
@julesjulesx67505 жыл бұрын
Skvely video a proto se to ve mně pere, zda jezdit pyramidu a nebo pracovni série se stejnou vahou. Ono to svalove selhání pak dorazi az u posledni série u pyramidy.
@rebelno.18303 жыл бұрын
Tak o tomto som fakt netušil,díky za info
@michalsrb25205 жыл бұрын
SUPER, to jsem nevěděl, chodim vždycky do selhání a docela mě štvalo že u těch komplexních cviků to moc nejde :D
@venacze5 жыл бұрын
Studie mají jednu zásadní trhlinu. Těch proměnných, než jen intenzita je mnohem víc. Je třeba brát v potaz objem a frekvenci tréninku. Studie to testovali na předkopávání, ale těch cviků v tréninku často bývá víc. Plus taky záleží, jak často je daná partie procvičena. Cvičit obden sval do selhání ze zkušenosti není dlouhodobě efektivní (sval nestačí regenerovat). Tohle je téma na celou knížku. Jinak se mi líbí, jak se ve všem opíráš o studie.
@Pajikjur895 жыл бұрын
Zajímalo by mě třeba, jak je to se sílou a zvyšování síly :)
@Sochy5265 жыл бұрын
Super info, díky moc!
@jannissidopulos38425 жыл бұрын
Dobrý večer pane Pecka mám dotaz trošku jiný. V lednu mě bude 79 let chodím do fitka 5x týdně . Pon. B +R +P úterý B +Z stř. N . čtv. to co v pon. pát. to co v útr. v sob nebo v ned. veslování nebo chůze (běh ) na pase. Ptám se jestli je to dobré nebo špatné. Já se cítím v pohodě. My vrstevnicí mě říkají že jsem blázen a tvrdí že v tom věku se má jen odpočívat a chodit se procházet. V letě jezdím ještě na kole najedu kolem 1500 km. Můžete mě odepsat kde je hranice věku pro sport? Moje životní moto je - nejsem starý jen jsem se dříve narodil -. Mám taky f. když budete mít čas a chuť tak se mrkněte. Děkují.
@lubosbartik66065 жыл бұрын
Ahoj, na základě videa mám jednu otázku. Dejme tomu, že na bicepsový zdvih si zvolím zátěž, se kterou zvládnu právě 10 opakování, jakým způsobem to můžu rozdělit do sérií? Například 4 série po 8 opakování. Jaký je tvůj názor?
@tonysoundbass4 жыл бұрын
ahoj ,beries to vsetko moc vedecky...kazdy je iny a inak reaguje na cvicenie...jednoducho ak chce clovek vysledky musi trenovat dlhodobo a spoznat svoje telo.Trening strava spanok je alfa omega...makat a makat a makat hladat svoje hranice a prisposobit tomu trening...si mlady a myslim ze casom sam k tomu dojdes
@suriomario34105 жыл бұрын
Jardo zajímavé informace o efektivním opakování a ještě by mě zajímal tvůj pohled na Time under tension ( TUT ). Existují teorie, že nejdůležitější je právě TUT. Samotný počet opakování je prý jen pro to, aby jsi u sebe nemusel mít stopky. To znamená, že při jednom opakování 1sec pozitivní fáze 2 sec negativní fáze se dostaneš na cca 20sec TUT při 6ti opakování, .. 30sec TUT při 10ti opakování a tak dále. TUT < 30sec má budovat sílu, TUT 30-40 buduje svaly, TUT > 40 vytrvalost. Dokonce jsem slyšel, že při posledním opakování, když už nejsem schopný dokončit cvik technicky správně, stačí cvik buď s dopomocí a nebo švihem dostat alespoň do poloviční polohy a držet sval pod napětím do cíleného TUT. Co je podle tebe důležitější? Posledních 5 efektivních opakování při špatně zvolené váze a TUT třeba 45sec a nebo provézt třeba 4-5 opakování při velké váze a pomalém provedení s TUT 25sec.
@davelister70275 жыл бұрын
Každý týden někdo mává novou studií. Rozdíl, pokud nejsem top atlet typ Arnold, je podle mě minimální. Důležité je správné provedení cviků, smysluplný plán na celé tělo, strava a odpočinek.... a pak taky to co komu vyhovuje a je schopen to dělat pořádně a dlouhodobě...si myslím
@maxcawa7275 жыл бұрын
tak a teď se v tom vyznej viď...😲
@GodmyX5 жыл бұрын
Dīky!
@parek_z_anglieslaninoviteh85814 жыл бұрын
Ty vole ty máš ruky bazuky🤣
@karelpudivitr31035 жыл бұрын
Podle mého názoru by jsi se měl vykašlat na studie a ukázat lidem tvoje poznatky z tvé cesty ve fitnes a ne dokola blábolit o studijích to nikoho nezaujme ,ale když to podáš svou cestou budeš mít větší ůspěch i sledovanost muj názor ,jinak ti fandim
@suriomario34105 жыл бұрын
hmm toho jak to kdo dělal a nebo dělá je plný youtube. Pokud tě studie nezajímají stačí koukat na něco jiného.
@karelpudivitr31035 жыл бұрын
@@suriomario3410 to nebylo pro tebe tak nevim co se do toho pleteš muj názor nezměníš