Řez červeného stromkového rybízu II. - vliv řezu na růst rok poté a nový řez

  Рет қаралды 8,196

Plodná zahrada

Plodná zahrada

Күн бұрын

Пікірлер: 9
@olgap9307
@olgap9307 2 жыл бұрын
Dobrý nápad ukazovat reakce rostlin na řez po roce. Praktická ukázka dá člověku mnohem víc než teorie.👍
@plodnazahrada
@plodnazahrada 2 жыл бұрын
Děkuji Vám, Olgo, za zpětnou vazbu. Těší mě, že se Vám tento formát videa líbí.:-)
@marekhomolka2064
@marekhomolka2064 2 жыл бұрын
Dobrý den, moc krásné a poučné video, díky. Chtěl jsem vás požádat o natočení dalšího videa v letním období. Kdy tyto stromkove rybizy budou plodit a my budeme moci vidět, zda se uvedené předpoklady naplnily. Ještě jednou děkuji a přeju hodně zdaru do letošní sezóny.
@plodnazahrada
@plodnazahrada 2 жыл бұрын
Děkuji Marku, jsem rád, že se Vám video líbilo! :-) Právě včera jsme natočili video, které vyjde v nejbližších dnech a které je zaměřeno právě na plodonosný obrost rybízu a angreštu, kde budete moci vidět květy na plodonosném dřevě.
@gabrielagavendova5980
@gabrielagavendova5980 2 жыл бұрын
Dobrý deň pán Peter! Ďakujem za vaše skvelé videá ktoré ma veľa naučili.Natrafila som na vás pri hľadaní nejakého videa ako zostrihať kríčkový egreš hneď po vysadení.Našla som iba stromčekové.Prosim vás pán Peter môžete aspoň jednou vetou poradiť? Veľmi ďakujem za odpoveď a váš čas.Teším sa na ďalšie videá 👍👍
@plodnazahrada
@plodnazahrada 2 жыл бұрын
Zdravím Vás, Gabrielo, jsem rád, že se Vám videa líbí. Po zasazení keřového angreštu je lepší řezem na 2-3 očka od povrchu půdy podpořit růst nových kosterních větví, keře zasadit o 5-10 cm hlouběji a nechat je zaplodit až příští rok. Pokud tak neučiníte, tak větší sazenice Vám sice zaplodí již v daném roce, ale za vysokou cenu stagnace růstu a oslabení keře, dojde k tzv. zababčení, tj. předčasnému zestárnutí keře. Pokud však máte starší vzrostlé sazenice s rozvinutým kořenovým systémem, předpěstované ve větší nádobě, tak u takové rostliny nejdode k porušení kořenového systému při výsadbě a teoreticky byste u ní nemusela provádět výchovný řez pouze na 2-3 očka, ale mohla ponechat většinu větví. Ale i v tomto případě bych doporučil řezem zpočátku podpořit spíše růst než plodnost. Ať se Vám i Vašemu angreštu daří! :-)
@gabrielagavendova5980
@gabrielagavendova5980 2 жыл бұрын
@@plodnazahrada Vďaka za odpoveď!
@jaroslavverosta3681
@jaroslavverosta3681 2 жыл бұрын
Dobrý den Petře, prosím o radu. Po odkvětu se na 5ti leté švestce a ryngli začaly kroutit listy-myslel jsem, že jsou mšice, ale žádnou jsem nenašel ani mravence. Po týdnu na konci větvičky lístky uschly a rozdrobyly se jak tabák. Včera jsem to postříkal proti mšicím. Co myslíte? Dík za odpověď
@plodnazahrada
@plodnazahrada 2 жыл бұрын
Zdravím Vás, Jaroslave, podobně se projevuje aktivita mšic, ale pokud jste žádné nenašel, tak je možné, že listy byly poškozeny menšími, hůře viditelnými sviluškami.
praktická ukážka rezu s Ing. Eduard JAKUBEK 29.09.2024 Solivar
18:30
Growing Strawberries in Plastic Bottles - Surprising Results!
14:32
Balcony & Garden
Рет қаралды 2,7 МЛН
Výchovný a opravný řez jabloní a hrušní
31:48
Plodná zahrada
Рет қаралды 52 М.
Řez maliníku II. -  vliv řezu na růst rok poté a nový řez
44:27
Plodná zahrada
Рет қаралды 19 М.
Rozmnožování rybízu a angreštu
19:54
Plodná zahrada
Рет қаралды 69 М.
Jarní řez rybízu - ukázka řezu a zajímavosti
22:27
Jan Urbánek - pěstitel
Рет қаралды 555 М.