Ibuprofen: przegoni ból, przyciągnie inne kłopoty - jak stosować bezpiecznie | Dr Bartek Kulczyński

  Рет қаралды 255,045

Dr Bartek Kulczyński

Dr Bartek Kulczyński

Күн бұрын

Пікірлер: 514
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
drbartek.pl/dziennik/ - mój darmowy newsletter o zdrowiu, który piszę i wysyłam od poniedziałku do piątku do porannej kawy lub herbaty
@WaligorskiTeksty
@WaligorskiTeksty 2 жыл бұрын
Jakie przeciwbólowe brać w przypadku małopłytkowości? Ogólnie proszę o film o tej przypadłości.
@gosiaszulc3141
@gosiaszulc3141 2 жыл бұрын
Dr BARTEK KULCZYNSKI może uszkodzić nerki ostrzegam
@gosiaszulc3141
@gosiaszulc3141 2 жыл бұрын
@@WaligorskiTeksty ; wiglole
@WaligorskiTeksty
@WaligorskiTeksty 2 жыл бұрын
@@gosiaszulc3141 ? Co? :-O
@antyszczepan6152
@antyszczepan6152 2 жыл бұрын
Ja jak mnie coś naprawde boli biore Ketonal 1 tabletke 100mg , jak małe bóle albo umiarkowane no to są inne sposoby ,żeby to przeszło , ide na spacer 30min szybkim marszem zimną kąpiel , jem grejfruta lub wdycham rumianek, ale jak sieka bardzo, zwykle raz na miesiąc dwa , biore Ketonal i po sprawie, nic mi nie jest, zamiast łykać garść iburomu albo parcetamolu czy innych... po prostu biore 1 tabletke i mam spokój. Co o tym myślisz Bartek?
@filipanio8967
@filipanio8967 2 жыл бұрын
Bardzo potrzebny film, tym bardziej w dobie powszechnego dostępu do takich leków w naszym kraju.
@eliza2772
@eliza2772 2 жыл бұрын
Dziękuję panie Bartku za omówienie bardzo ważnych kwestii w tym filmie 😊
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Jest to może nieco trudniejszy w odbiorze film, ale pomyślałem, że warto. Cieszę się, że był przydatny.
@ima2839
@ima2839 2 жыл бұрын
Jak do dziś, nigdy nie slyszalam tematu o poprawie wzroku. Jezeli jest to możliwe prosimy, bo jest to temat dosc ważny dla wielu osób. Dziękuję za już.
@nataliaxyz5393
@nataliaxyz5393 2 жыл бұрын
Stosowac dobry kolagen!
@polapola3896
@polapola3896 2 жыл бұрын
Podobno trzeba jesc duzo jagód xD
@dkokd4837
@dkokd4837 Жыл бұрын
​@@polapola3896 Borówkę 😊
@annawielgosik6142
@annawielgosik6142 2 жыл бұрын
Bardzo ważny temat. Dziękuję serdecznie.
@cykoria111
@cykoria111 2 жыл бұрын
Panie Doktorze super że poruszył Pan taką tematykę. Lekom dostępnym OTC trzeba robić antyreklamę, mówić jak najwięcej o ich szkodliwości i zachęcać ludzi do szukania bezpiecznej dla zdrowia alternatywy. Po tabletki sięgać w ostateczności. Bardzo pochwalam ten film. Dzięki, pozdrawiam.
@hackleberrym
@hackleberrym 2 жыл бұрын
to ja poproszę o tą bezpieczną dla zdrowia alternatywę na ból głowy, bardzo chętnie skorzystam.
@Miravie
@Miravie 2 жыл бұрын
a ja na bolesne miesiączki XD i nie, nospa sama nie pomaga XD
@klejnos94
@klejnos94 2 жыл бұрын
Czekamy na alternatywę. Puste hasła nas nie interesują.
@cykoria111
@cykoria111 2 жыл бұрын
@@hackleberrym Np. napary z ziół. Pite systematycznie przynoszą efekty. Dotlenianie organizmu np. spacer. Regularne uzupełnianie wody przy jej bilansie ujemnym może boleć głowa. Akupresura. Relaksacja. To tylko niektóre ze sposobów walki z bólem głowy. Ból głowy to temat bardzo rozległy może objawiać poważną chorobę lub po prostu pojawić się chociażby z głodu czy zmiany ciśnienia atmosferycznego. Jeśli masz chroniczne bóle głowy warto unikać NLPZ na własną rękę, a po prostu poddać się diagnozie lekarskiej która powie co jest przyczyną bólu głowy i lekarz dopasuje leczenie. Jeśli masz sporadyczny ból to myślę że można zastosować którąś z metod. Inna sprawa z migreną tu żadna z tych metod nie pomoże, lepiej skonsultować się z neurologiem. Wszystko zależy od tego jak silny jest ból głowy i jak często się pojawia
@yvn68
@yvn68 2 жыл бұрын
Niestety konowały trują tym ludzi, zwłaszcza starszych. Moja matka łyka wszystko jak pelikan. Chciałam ją uświadomić, że to szkodliwe... był wybuch agresji i obraza. Nie wiem już co mam zrobić.Matka nie chce żebym chodziła z nią do lekarzy, bo wie, że powiedziałabym, że jest lekomanką.
@krysia6124
@krysia6124 2 жыл бұрын
Dziękuję za cenne i rzetelne informacje .
@patrykmn5729
@patrykmn5729 2 жыл бұрын
👍 za wykład dziękujemy serdecznie
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Pozdrawiam 👍
@patrykmn5729
@patrykmn5729 2 жыл бұрын
Dziękuję 👌👌👌👌
@xONx
@xONx 2 жыл бұрын
A może film pt: 1) Co z organizmem robi paracetamol? 2) Co z organizmem robi Ketonal? (chodzi mi o substancję czynną) 3) Dlaczego nie można mieszać alkoholu z lekami przeciwbólowymi (chociaż słyszałem opinie że potrafi go wzmocnić)
@ewastaniszewska2961
@ewastaniszewska2961 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję i pozdrawiam Pana doktora :)
@danielpiczu3113
@danielpiczu3113 2 жыл бұрын
Super odcinek jak zawsze Panie Doktorze, choć jeżeli chodzi o gorączkę i ogółem choroby "przeziębieniowe", dlaczego jest tak że w ciągu dnia podczas przeziębienia czujemy się powiedzmy "znośnie" a na wieczór zawsze jest gorzej z naszym samopoczuciem jak i temperaturą ? Też myślę ciekawy temat na odcinek, dlaczego wieczorem choroby się nasilają.
@therzook
@therzook 2 жыл бұрын
Biologia szkoła podstawowa sie kłania...
@Upload1981
@Upload1981 2 жыл бұрын
@@therzook to zdradź może nam głupim te oczywistości z podstawówki :)
@monia866
@monia866 2 жыл бұрын
@@Upload1981 No właśnie,niech nam wszystkim wyjaśni,dlaczego wieczorem czujemy sie gorzej jak jesteśmy chorzy,żebysmy wiedzieli,jak to takie oczywiste;) Chyba,że dr. Bartek nam to wyjaśni....;)
@elzbietakingakozowska4245
@elzbietakingakozowska4245 2 жыл бұрын
@@monia866 Ja mogę wyjaśnić. Chodzi o rytm dobowy i działanie układu immunologicznego. Gdy układ immunologiczny jest aktywny, jego komórki produkują substancje pogłębiające stan zapalny. Aktywność układu immunologicznego nie jest stała, bo nasila się właśnie wieczorem i nocą, powodując tym samym nasilanie stanu zapalnego, z powodu którego gorzej się czujemy. To tak w skrócie.
@monia866
@monia866 2 жыл бұрын
@@elzbietakingakozowska4245 Dzięki za wyjaśnienie;) Teraz będe wiedzieć,dlaczego właśnie wieczorem nasila się kaszel (na szczeście już od dawna nie choruję;)
@krysia6124
@krysia6124 2 жыл бұрын
Witam Pana doktora i pozdrawiam serdecznie 🤗.
@solo-bit54
@solo-bit54 2 жыл бұрын
Dziękuję👏znowu dowiedziałem się czegoś nowego!. Pozdrawiam panie Bartku👍
@Enjoyofme
@Enjoyofme 2 жыл бұрын
Czyli najlepiej jest żyć z bólem, żeby nie uszkodzić innych organów. Jeżeli boli, to trzeba brać prochy, bo życie z bólem, to wegetacja i cierpienie. Niestety niektórzy muszą codziennie łykać przeciwbólowe środki, bo nie są w stanie funkcjonować, ot coś za coś.
@michait3866
@michait3866 2 жыл бұрын
Może w przyszłości zrobi pan podobny film o Pyralginie?
@joanna.m
@joanna.m 2 жыл бұрын
Prosze o wyjasnienie okreslen ktore padly w tym odcinku: -naduzywanie ibuprofenu -zbyt czeste przyjmowanie -dlugotrwale przyjmowanie Przydaloby sie krotkie wyjasnienie. Gdzie jest granica, przedzialy od do. Okreslenia dla kazdego moga znaczyc co innego. Dziekuje i pozdrawiam.
@gabrielasobiesinska
@gabrielasobiesinska 6 ай бұрын
Z reguły odpowiedzi na takie pytania można znaleźć opisane na ulotkach leków. Są podane maksymalne dawki na dobę, często jest uwzględnione, przez jaki czas można lek stosować, a kiedy już nie (np. nie dłużej niż tydzień, etc.) - i inne. Analizując te dane z ulotek, można obliczyć, co, jak, gdzie i kiedy. Ta moja odpowiedź jest tanim, gorszym zamiennikiem. Bo ze strony autora filmu, jest jej brak ;) A jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie. Chętnie się douczę :) Pozdrowienia
@MrPyyo
@MrPyyo 2 жыл бұрын
Od niedawna oglądam,słucham wszystkie porady. Obiecał Pan,że będzie o miodach i niemal ma🥺. Bardzo zainteresowała mnie ziemia okrzemkowa.Fajnie jakby coś Pan choćby wspomniał przy okazji o jej zaletach,lub wadach.
@jadwigaw5816
@jadwigaw5816 2 жыл бұрын
Dziękuję I pozdrawiam 🙂
@MiszzMiszz
@MiszzMiszz 2 жыл бұрын
świetny materiał. kiedyś brałam dużo ibuprofenu na skręcające bóle miesiączkowe, wtedy tej wiedzy jeszcze nie miałam. niestety, z wrzodami męczę się do dziś. uczcie się na cudzych błędach!
@klaudiaklaudia9866
@klaudiaklaudia9866 2 жыл бұрын
Też kiedyś faszerowałam się różnymi lekami podczas pierwszego dnia miesiączki... jednak kilka lat temu zaczęłam się interesować tymi tematami i przestałam, nie biorę żadnych tabletek. Od półtora roku tydzień przed miesiączką piję zioła 2 razy dziennie i taki straszny ból trafi mi się raz na kilka miesięcy, wcześniej było na odwrót. Do tego jeszcze się suplementuję więc trudno stwierdzić czy to te zioła czy suple a może to i to 🙂
@MiszzMiszz
@MiszzMiszz 2 жыл бұрын
@@klaudiaklaudia9866 to jesli mozesz to prosze podziel sie wiedza, jakie ziola i jakie suple? ja niestety kiedy nie wezme przeciwbolowki na bol miesiaczkowy to wymiotuje, mam biegunke i mdleje, czesto wszystko naraz, wiec musze sie szprycowac dzien w dzien. od kilku miesiecy nawet nie jem cukru i nabialu, co mialo pomoc na hormony, ale bez zmian :/
@elzbietableja25
@elzbietableja25 2 жыл бұрын
Ładna koszula 😊
@elzbietaniedojado3533
@elzbietaniedojado3533 2 жыл бұрын
Panie Doktorze bardzo dobry program o ibupromie. Dziękuję,ze te wiadomości. Mam astmę i alergię. Żółta kartę jestem anafilaktyczką mam uczulenie na nlpz Po ibuprofen miałam wstrząs anafilaktyczny. Obrzęk naczyniowo ruchowy krtani i świsty duszności i wysypkę. Borykam się też że skutkami anafilaksji. Teraz wyszedł nowotwór krwi. Zrobiłam RTG kręgosłupa całego z kontrastem poszło dobrze. Ale mam zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze i osterofity na każdym poziomie najgorzej jest z szyjnym i kręgozmyk LS-5 Mam bardzo silne bóle i wędrowne korzystam z tramalu. Po nim nie mam reakcji alergicznych. A po paracetamol pęcherze na skórze tj.i po antybiotykach. Ale ból jest bardzo ciężki i nie do wytwarzania myślę czy operacja kręgosłupa by pomogła , żeby mniej cierpieć? Tramal? I inne moje choroby i zapalenie żył głębokich. Dobrze się dowiedzieć, że też leki jak się zażywa ,żeby nie kolidowały ze sobą. Bardzo dziękuję Panu Doktorowi za te bardzo ważne informacje. Pozdrawiam bardzo serdecznie dziękuję 🙂💐
@bbigoss
@bbigoss 2 жыл бұрын
Witam panie doktorze. Stosowanie od 12 roku zycia dla dawki 400mg. Dla dawki 200mg lek można stosować od 6 roku życia, a dla nizszych dawek od 3 miesiąca życia (zawiesiny, czopki). Skuteczność ibuprofenu jest często wyższa niz paracetamolu w leczeniu bólu i gorączki u dzieci. Nie mam niestety publikacji na obronę tej tezy, ale przemawia przeze mnie praktyka :) Pozdrawiam, Piotr
@anulaania3811
@anulaania3811 2 жыл бұрын
Ibuprofen jest znacznie skuteczniejszy od paracetamolu. Dla mnie jest ok w rozsadnych dawkach i w razie koniecznosci.
@petecrank
@petecrank 2 жыл бұрын
Polecam poruszyć temat metamfetaminy. Dzisiaj to bardzo poważny problem a solidne naukowe wytłumaczenie dlaczego nie warto mógłby komuś uratować życie.
@KlimatorUzurpator91
@KlimatorUzurpator91 2 жыл бұрын
To problem raczej w Czechach i USA a nie w Polsce.
@twojamama6179
@twojamama6179 2 жыл бұрын
W Polsce metamfetamina występuje bardzo rzadko
@GrainPL
@GrainPL 2 жыл бұрын
Ludzie w Polsce często myślą że kryształ to metaamfetamina
@twojamama6179
@twojamama6179 2 жыл бұрын
@@GrainPL kryształem może być wszystko najczęściej jakieś beta ketony albo inne pochodne fenyloetyloaminy chociaż teraz i tak sie to rzadziej zdarza. Czasami to poprostu zwykła feta, mete raczej przy granicach szczególnie z Czechami i Niemcami sprzedają po dużych cenach 300-400zl za grama często pod nazwą piko lub poprostu meta. W Polsce w porównaniu do zwykłej amfy to synteza mety jest znikoma
@GrainPL
@GrainPL 2 жыл бұрын
@@twojamama6179 u mnie w okolicy to najczesciej byl metaklefedron
@NewRomanticDarius6
@NewRomanticDarius6 2 жыл бұрын
Witam , prosimy o nagranie w temacie używania leku ketonal.
@dawgrze
@dawgrze 2 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał . Jak Pan może proszę nagrać coś o pyralginie . Będę bardzo wdzięczny
@barbarabarbara2768
@barbarabarbara2768 2 жыл бұрын
Jak zawsze dobry i ciekawy przekaz
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Dziękuję.
@dominikzamkow8734
@dominikzamkow8734 2 жыл бұрын
Dobrze, ze takie materiały powstają. Będąc nastolatkiem, mając przewlekle bóle brzucha zamiast wybrać sie do lekarza faszerowalem sie ibuprofenem. Skończyło sie w szpitalu, z problemami z jelitami/żołądkiem, przetaczaniem krwi i długim powrotem do siebie.
@dkokd4837
@dkokd4837 Жыл бұрын
😮..o rany..współczuję.😔Pozdrawiam,zdrowia życzę.🍀🍀🍀🍀
@dorotamilkowska3052
@dorotamilkowska3052 2 жыл бұрын
Jak zawsze super interesujący ,dobrze przygotowany materiał . Dziękuję bardzo😀
@mariamas4007
@mariamas4007 2 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję za informacje
@user-he1rp9bq6i
@user-he1rp9bq6i 2 жыл бұрын
Na bóle miesiączkowe polecam pić napar z tasznika 2-3 razy dziennie w czasie miesiączki. Działa jak połączenie ibuprofenu z No-spą, a dodatkowo ma też inne korzyści zdrowotne :)
@ewagrudzien6702
@ewagrudzien6702 2 жыл бұрын
Dziękuję za wiedzę :)
@iww6994
@iww6994 2 жыл бұрын
Dobry film. To jest potrzebny temat😉🌷
@doktormalinowski9671
@doktormalinowski9671 2 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny świetny odcinek 👍😃😃😃
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam serdecznie
@drkaptyn3364
@drkaptyn3364 2 жыл бұрын
Szanowny Pani Bartku szukałem filmów związanych z produktami lub nawykami które poprawią nasz wzrok ale nie znalazłem czy mógłby Pan nagrać na ten kanał film o produktach pomagającym naszym oczom oraz wzrokowi chciałbym zobaczyć jaka witamina ina co wpływa jeżeli chodzi o nasze oczy życzę miłego dnia
@monia866
@monia866 2 жыл бұрын
Wiem,że na wzrok dobra jest witamina A (zawarta np.w marchewce;) i luteina (której dużo jest w borówkach;),ale chętnie dowiem się wiecej szczegółów z filmu p. Bartka;)
@szaszkenzi3566
@szaszkenzi3566 2 жыл бұрын
Posty
@janinaszczepska5319
@janinaszczepska5319 2 жыл бұрын
moja mama 89 l. na oczy używa Resvegę po 2 tabletki,
@mariajanik4768
@mariajanik4768 2 жыл бұрын
Oprocz zywnosci .....Wit A 10tys. /dz. i kolagen (oczy to 90%kolagen) -dobry kolagen po 5 mies. bardzo poprawil mi wzrok +Vit.A
@iww6994
@iww6994 2 жыл бұрын
@@mariajanik4768Jaki kolagen Pani poleca?
@webman2027
@webman2027 2 жыл бұрын
U siebie zauważyłem wpływ przyjmowania ibuprofenu na układ nerwowy, a dokładniej skokowy i znaczy spadek nastroju utrzymujący się kilka dni po przyjęciu nawet 2-3 tabletek jednego dnia. Z kolei przyjęcie większej niż zalecanej dawki kwasu acetylosalicylowego jednorazowo powoduje polepszenie nastroju i póki co jest najlepsze przy tzw przeziębieniach.
@WerterPC
@WerterPC 2 жыл бұрын
Dobrze jest widzieć, że ludzie słuchają rad inteligentnego doktora, a nie mówią, że to nieprawda bo bezrobotny pan Bogdan z Wrocławia ma koleżankę pół-etatową pielęgniarkę i ona mówi, że to wszystko nieprawda ;]
@matti9bo
@matti9bo 2 жыл бұрын
Dziękuję Panu doktorze ⚘
@ursulacieslar4518
@ursulacieslar4518 2 жыл бұрын
Dziekuje za swietny filmik.
@mariuszfiolna9415
@mariuszfiolna9415 2 жыл бұрын
Trzeba sie zastanowic kto sponsoruje badania lekow przeciwzapalnych. Badania pokazujace ciemne strony tych lekow nie mogą przebic sie do opublikowania
@krzysztof2170
@krzysztof2170 2 жыл бұрын
Każdy wie że takim sponsorowaniem zajmują się lewackie siły nieczyste, które są w opozycji do błogosławionych sił katolickich. Króluj nam Chryste
@mariuszfiolna9415
@mariuszfiolna9415 2 жыл бұрын
@@krzysztof2170 tu nie chodzi o chrystusa tylko o podstawowe bledy jak idzie o leczenie chorób przewleklych. Sponsoring biznes a chorzy sie nie liczą.
@mejltestowy5410
@mejltestowy5410 2 жыл бұрын
Te badania są. Bardziej skąd w wielu krajach jednym i głównymi lekiem to paracetamol (Holandia, UK u części lekarzy)itd
@tomeiTV
@tomeiTV 2 жыл бұрын
@@mejltestowy5410 w Danii też w aptece 100 rodzajów paracetamolu
@ewawozniak4306
@ewawozniak4306 2 жыл бұрын
Witam serdecznie dziękuję za dobrą radę pozdrawiam
@spidi17x63
@spidi17x63 2 жыл бұрын
nawet połowy jeszcze nie obejrzałaś XDDD
@urszularotkiewicz8517
@urszularotkiewicz8517 2 жыл бұрын
Lubię Pana słuchać!
@danutaskiba4032
@danutaskiba4032 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za wspaniałe rady pozdrawiam serdecznie życzę dużo zdrówka.
@dorotamusio
@dorotamusio 2 жыл бұрын
Dziękuję Panie Doktorze Bartku za ten film. Ja stosuję ibuprofen w dawce 200 mg na ból kolan. Ale staram się go zażywać nie codziennie. Po sterydzie deksametazon kolana mnie nie bolały,ale spuchłam po tym leku. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie
@rafastepniak318
@rafastepniak318 2 жыл бұрын
Zoperuj te kolana
@dorotamusio
@dorotamusio 2 жыл бұрын
@@rafastepniak318 Boję się operacji Rozważam zastrzyki do kolan z kwasem hialuronowym Pozdrawiam serdecznie
@bodzaaana101
@bodzaaana101 2 жыл бұрын
@@dorotamusio moja siostra dostała zastrzyk z kwasu hialuronowego w kolano , pomogło na około dwa miesiące po tym czasie ból pojawia się ale nie codziennie. Miejmy nadzieję że u Pani zadziała na dłużej i skuteczniej, pozdrawiam i zdrówka życzę 🙂
@dorotamusio
@dorotamusio 2 жыл бұрын
@@bodzaaana101 Dziękuję Pani Bożeno i przesyłam serdeczne pozdrowienia
@wiesawakajdrowicz6064
@wiesawakajdrowicz6064 2 жыл бұрын
Rafał popieram. Brałam 5 zastrzyków do kolana i pomogło. Pozdrawiam.
@rewerixon4833
@rewerixon4833 2 жыл бұрын
Mógłbyś proszę nagrać coś na temat buprenorfiny? Jakie może mieć działanie niepożądane i czy jest toksyczna dla wątroby
@renataskrzyniarz2864
@renataskrzyniarz2864 2 жыл бұрын
Dzień dobry panie doktorze, proszę zrobić film o leku poltram combo. Pozdrawiam
@annabober3494
@annabober3494 2 жыл бұрын
Thank you panie Doktorze, well done !
@patryvjamarek1444
@patryvjamarek1444 2 жыл бұрын
Dziękuję za ważne informacje
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz.
@PrzepięknaDziewczyna
@PrzepięknaDziewczyna 2 жыл бұрын
Dziękuję za materiał.
@ewelinaskowron9144
@ewelinaskowron9144 2 жыл бұрын
Czy mógłby Pan uzupełnić temat o ibuprofen w postaci maści. W jaki sposób liczyć dawkowanie substancji czynnej w przypadku stosowania na skórę oraz czy skutki uboczne są takie same jak w przypadku tabletek?
@reksiohunt9505
@reksiohunt9505 2 жыл бұрын
A mógłby Pan omówić jak szkodliwy jest paracetamol i jak po jego wprowadzeniu w USA wzrosła liczba przeszczepów wątroby o 30%?
@encepence8045
@encepence8045 2 жыл бұрын
To niestety prawda. Paracetamol to lek niezwykle niebezpieczny, a u nas reklamowany jak tic taki.
@monikap178
@monikap178 2 жыл бұрын
Myślałam, że paracetamol jest najbezpieczniejszy. Nawet w ciąży można go brać 🤷
@liskoski
@liskoski 2 жыл бұрын
Bo paracetamolu nie można z alkoholem
@iwonazajac3912
@iwonazajac3912 2 жыл бұрын
Panie dr Bartku, czy byłby Pan uprzejmy odpowiedzieć na takie pytanie? : Zażywam już wiele lat NLPZ na Ch.Z. Stawów, a od 2 lat lek Roticox. To rzekomo nowoczesny lek który jest mniej szkodliwy od tych znanych pospolitych, czytałam to ale nie mogę tu się rozpisywać. Czy Pan to potwierdza? muszę go brać dla lepszego komfortu życia.. Dziękuję za wiedzę którą Pan się dzieli w Dzienniku i tutaj.
@beabata8110
@beabata8110 2 жыл бұрын
Musi Pan go brać ? Czyżby ? Dla wiecznych przychodów firmy farmaceutycznej która go wyprodukowała , I dla dyskomfortu pańskiej kieszeni i niszczenia pańskiego zdrowia. Konowal który to panu przepisał , być może zna sposób aby wyszedł pan z problemu i doszedł do zdrowia . Ale po co ma pana wyleczyć ? Pańskie zdrowie to brak przychodów dla firm farmaceutycznych I dla tych którzy maja dyplom i uprawnienia do leczenia . Niestety nie zajmują się leczeniem . Stali się sprzedawcami leków - które utrzymują pacjentów w permanentnej chorobie
@BuggiEU
@BuggiEU 2 жыл бұрын
@@beabata8110 Idź być wariatką gdzie indziej, tutaj człowiek ma problem i prosi o prawdziwą radę.
@iwonazajac3912
@iwonazajac3912 2 жыл бұрын
@@BuggiEU Dziękuję. Nawet nie reagowałam bo widać że ta osoba powyżej nie dość że pisze w bezczelny sposób to nie ma pojęcia jak cierpi człowiek gdy ma codzienne bóle stawów.
@turnonastars
@turnonastars 2 жыл бұрын
Witam. Czy będzie odcinek poświęcony medycznej marihuanie?
@madamepoirot579
@madamepoirot579 2 жыл бұрын
Osobiście lubię filmiki pana Kulczyńskiego z jego dziedziny tj dietetyki. Omawianie leków pozostawiłabym jednak farmaceutom. PS: Od kiedy to ibuprofen jest przeznaczony dla osób powyżej 12rż?! Substancja ta występuje w różnej postaci i w zawiesinie podawany jest dzieciom od 3 miesiąca. Jako skuteczny lek na gorączkę (na zmianę z paracetamolem) czy rożnego rodzaju zapalenia (częste zapalenia uszu). Czopki z ibuprofenem również. Kapsułki z ibuprofenem od 6rż spokojnie.
@Szopa03
@Szopa03 2 жыл бұрын
Dzień dobry Panie Bartku! 🙂 Jeżeli chodzi o zmniejszanie temperatury podczas przeziębienia czy to jest korzystne dla naszego organizmu? Kiedyś zasłyszałem, że to naturalna funkcja obronna na chorobę i próbami zbicia temperatury przeszkadzamy na dobrą sprawę naszemu organizmowi. Czy to jest prawda? Z poważaniem, Damian Chodyński
@bartoszjankowiak3157
@bartoszjankowiak3157 2 жыл бұрын
My stosujemy leki na zbicie temperatury tylko powyżej 38.5. Poniżej tej temperatury lepiej się z nią "przespać". Powyżej tej granicy szkody wynikłe z wysokiej temperatury są większe niż użycie leku.
@annar4186
@annar4186 2 жыл бұрын
Panie doktorze, czy mógłby Pan poruszyć temat choroby Minora? Opowiedziec, czy są jakieś metody minimalizacji drżenia i czy choroba zawsze postępuje?
@DonPindol
@DonPindol 2 жыл бұрын
Jak pokuszę się o NLPZ w przeziębieniu, czy grypie, to zawsze kilkukrotnie dłużej choruje. Jak przeboleje, to czasem choroba trwa tylko dobe. Polecam też się nawadniać elektrolitami i pić zupki warzywne, dobrze zblendowanie. Zdrówka życzę!
@marcelina1311
@marcelina1311 2 жыл бұрын
Właśnie biorę przez wizyty u dentysty. Na szczęście nie dużo, póki co nie wrócę do tego, leki tylko w ostateczności.
@jakubmalicki6357
@jakubmalicki6357 2 жыл бұрын
Przydatny odcinek, bo jeśli dobrze kojarzę, to nam Polakom czasami się leki przeciwbólowe potrafią pomylić z cukierkami ;)
@witusins
@witusins 2 жыл бұрын
"nam Polakom"? A to nie jest aby globalne?
@jakubmalicki6357
@jakubmalicki6357 2 жыл бұрын
@@witusins Dotyczy głównie krajów najlepiej rozwiniętych. O ile wiem, to sporo konsumują Amerykanie i Brytyjczycy. Polacy niestety też są dość wysoko w tych statystykach.
@witusins
@witusins 2 жыл бұрын
@@jakubmalicki6357 no i właśnie dlatego "nam Polakom" tu nie pasuje. Generalnie jeżeli na danym rynku jest dostępny ibuprofen to najpewniej jest tam stosowany. Chodzi o to że pisząc "nam Polakom" sugerujesz że to tylko my mamy z tym problem, że tylko my nie mamy świadomości na ten temat. Nie piszę tego złośliwie, po prostu zwracam uwagę ;)
@daga_mara
@daga_mara 2 жыл бұрын
ważne w sumie, żeby każdy z nas dbał o siebie z osobna, a co robią inni - ich sprawa ... 😉
@jakubmalicki6357
@jakubmalicki6357 2 жыл бұрын
@@witusins Nie sugeruję, że tylko my. Są narody, które mają gorszy problem. Niestety, na ~200 istniejących państw jesteśmy w czołówce i wyprzedzamy wiele innych krajów. Mamy, z jakiś powodów, większy problem z nadużywaniem leków niż inni.
@dudekrosol9319
@dudekrosol9319 2 жыл бұрын
Świetny odcinek! Z niecierpliwością czekam na odcinek o metodzie oddechowej Butejki. Pozdrawiam
@danutaboszko4462
@danutaboszko4462 Жыл бұрын
A może dr Bartek się nie zna na metodach oddychania. Jest Specjalista od dietetyki A nie od metod oddychania, więc to nie jego specjalność i mógł nawet o tym nie słyszeć.
@dudekrosol9319
@dudekrosol9319 Жыл бұрын
@@danutaboszko4462 Ale doktor Bartek sam o tej metodzie wspominał w jednym z odcinków i pytał czy jestesmy tym tematem zainteresowani..
@JaroslawS1989
@JaroslawS1989 2 жыл бұрын
Super materiał, ale zabrakło mi jednej ważnej rzeczy w podsumowaniu - ile można stosować leku w cyklu czasu by uznać lek za bezpieczny bez negatywnego wpływu na zdrowie? Czy 7 tabletek po 200mg miesięcznie na ból głowy (średnio raz w tygodniu) to już problem który należy konsultować?
@AgnieszkaSzymanska888
@AgnieszkaSzymanska888 2 жыл бұрын
Doktor mówił na początku
@JaroslawS1989
@JaroslawS1989 2 жыл бұрын
@@AgnieszkaSzymanska888 Jest mowa o tym, że środek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania tj. 3-4 dni, a ja mam pytanie w kontekście sporadycznego użycia tj. 1-2 tabletki w tygodniu na ból głowy
@marthalynx7941
@marthalynx7941 2 жыл бұрын
@@JaroslawS1989 przerwa 6-7 dniowa nie brzmi wiele lepiej niż przerwa 3-4 dniowa, o której mówi materiał. 1-2 tabletki na miesiąc bardziej podchodzi pod sporadyczne zażywanie.
@dorotakorona9598
@dorotakorona9598 2 жыл бұрын
Dzięki 😊😊😊
@w4co839
@w4co839 2 жыл бұрын
Mądrego to dobrze posłuchać :)
@wiolettakopec8288
@wiolettakopec8288 2 жыл бұрын
Oglądając film cały czas czekałam na sposoby, jak zmniejszyć nasilenie skutków ubocznych, gdy regularne przyjmowanie NLPZ'ów jest konieczne (np. ze względu na aktywne zapalenie stawów). Znam kilka sposobów (np. siemię lniane na ochronę błon śluzowych), ale chętnie bym je zweryfikowała lub poznała inne, tak więc zachęcam do nagrania filmiku bądź poruszenia tego tematu w newsletterze. Pozdrawiam :)
@TheDominock
@TheDominock 2 жыл бұрын
Czy mozemy proszę dostać w końcu odcinek na temat ekologicznej zywnosci i wplywu syntetycznych pestycydów oraz naturalych pestycydów na organizm? Pomimo, ze wiele prac sugeruje, ze zywnosc ekologiczna prezwyzsza w niewielkim stopniu lub nie przewyzsza zywnosci konwencjonalnej pod względem witamin, natomiast wpływ glifosatu na organizm jest koszmarny, szczególnie u dzieci. W jednym z odcinków ,jednak, odniósł się Pan, ze niekoniecznie róznią się tak bardzo. Ciekawi nas Pana punkt widzenia. Pozdrawiam
@AnnaMariaSzpak.
@AnnaMariaSzpak. 2 жыл бұрын
Ta ekologia to o kant dopy.bez oprysku nic nie urosnie.
@TheDominock
@TheDominock 2 жыл бұрын
@@AnnaMariaSzpak. Pestycyd pestycydowi nierówny. Dlatego myślę, że to temat warty dyskusji. Są niektóre kanały na YT gdzie sprzedają autentycznie produkty typu jabłka czy śliwki bez pestycydów mając silne drzewa 70~ letnie. Ile w tym prawdy - nie wiem.
@danutaboszko4462
@danutaboszko4462 Жыл бұрын
Powyżej 12 roku życia a przepisują to małym dzieciom, czyli moim wnuczkom. Pokolenie wcześniej dostawało polopiryne i naprawdę nie brało się tego za dużo, bo było tylko w tabletce , która trzeba było ,,rozpuscic". A że to było słabo rozpuszczone i drapało w gardle , więc raczej nie było przesawkowywane.
@jolasojka1859
@jolasojka1859 2 жыл бұрын
Dziękuję ⚘
@MrTranceFun
@MrTranceFun 2 жыл бұрын
Jest taka ciekawostka, jesli chodzi o te udary np. Wow - ale odkrycie, ludzie ktorzy biora ibuprofen czesciej maja udar - a nikt nie wpadl na to, ze ludzie nie jedza sobie go jak cukierki dla jaj - tylko np bolala glowa.. Wiec to zdanie mozna zamienic na - u ludzi, ktorych bolala glowa czesciej dochodzi do udaru - wow, genialne. Powinienem dostac nagrode nobla?
@Jagoda762
@Jagoda762 2 жыл бұрын
Od dawna ludzie zażywali i żyją ! Wszystkie leki są szkodliwe niestety ale jak się musi to nikt nie myśli i bierze!
@andrzejos7003
@andrzejos7003 2 жыл бұрын
Też racja.
@pesteczka
@pesteczka 2 жыл бұрын
Czy mógłby Pan poruszyć temat maści przeciwbólowych. Wydaje mi się że ludzie nie zdają sobie sprawy na co one wpływają ;)
@izabella-ms7
@izabella-ms7 2 жыл бұрын
To ważny temat
@MrBimbek
@MrBimbek 2 жыл бұрын
mógł by Pan podać jakieś zamienniki ibuprofenu które są od niego bezpieczniejsze a mają podobne działanie przeciwbólowe, cały materiał super jednak brakuje mi w nim takiej informacji
@przemyslaw790
@przemyslaw790 2 жыл бұрын
Nie poda, bo nie ma czegoś takiego, łatwo się mówi nie bierz tego świństwa. Tak może powiedzieć tylko osoba, która nie cierpi z bólu, niestety nie ma wyjścia.
@tomek7292
@tomek7292 2 жыл бұрын
Dzięki bracie 👍👍👍👍😎
@anetakrawiec1131
@anetakrawiec1131 2 жыл бұрын
A co z paracetamolem?
@aldonamarasek8864
@aldonamarasek8864 2 жыл бұрын
Panie doktorze, proszę o szczegółowsze informacje niż na ulotce, dot. OPOKANU. Mi osobiście przynosi ulgę w bólach stawów i kręgosłupa, ale ciekawi mnie jaki szkodliwy wpływ ma na inne narządy. Z góry dziękuję.
@encepence8045
@encepence8045 2 жыл бұрын
Masz świadomość, że Pan Bartek nie jest lekarzem, tylko dietetykiem. Skonsultuj to z lekarzem i przeczytaj ulotkę, tam są WSZYSTKIE informacje. Proces rejestracji leku tego wymaga.
@MarioMario-td9rm
@MarioMario-td9rm 2 жыл бұрын
Proszę Pana , działa na ból głowy bardzo dobrze .
@adams-thoria915
@adams-thoria915 2 жыл бұрын
Dziękuję
@SineadJoan
@SineadJoan 2 жыл бұрын
Wzielam dwa razy w zyciu- w obu przypadkach cisnienie rozkurczowe spadlo mi w godzine po zazyciu leku na 52. Potworny bol glowy, cos niesamowitego, nigdy nie mialam tak niskiego cisnienia. W ulotce leku napisane bylo, ze moze powodowac wzrost cisnienia, u mnie jednak bylo odwrotnie. Raz uzbalabym to za zbieg okolicznosci, ale nie dwa razy. Od teraz, gdy potrzebuje leku przeciwzapalnego, biore polopiryne i nigdy nie mam zadnych skokow cisnienia...
@andrzejos7003
@andrzejos7003 2 жыл бұрын
Tak, każdy człowiek jest nieco inny. U mnie z kolei kiepsko działa paracetamol i podobne. Tylko ibuprofen dobrze na mnie działa. Ale na szczęście nigdy nie miałem po nim problemów z ciśnieniem.
@TheDjrafalski
@TheDjrafalski 2 жыл бұрын
Panie Bartku srodki przeciwbolowe czy tez zbijajace temperature nie sa lekami.Nic nie leczą.Wyjdzmy od zrozumienia mechanizmow PR, a zrozumiemy wiecej czyli schemat reklam o "lekach" itd.Pozdrawiam
@jacek130
@jacek130 2 жыл бұрын
Lekarz zna leki. Znachor zna choroby. Uzdrowiciel ?
@TheDjrafalski
@TheDjrafalski 2 жыл бұрын
@@jacek130 Uzdrowiciel zna uzdrowienie 🤪🤪🤪
@Krychy94
@Krychy94 2 жыл бұрын
Kolejny odcinek o paracetamolu ? 😊
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Dlaczego by nie :)
@mrdider1
@mrdider1 2 жыл бұрын
Panie Bartku, a co pan sądzi o stosowaniu zamiennie leków z ibuprofenem i dexketoprofenem, przy dość silnych bólach głowy raz, dwa razy w tygodniu (z delikatnym "dźwięko i światłowstrętem"), po części spowodowanych hałasem i wibracjami w pracy, oraz powiązaną z nimi stenozą kręgosłupa szyjnego? Dodam tylko, że przy pierwszej dawce dexketoprofenu po ciągłym stosowaniu ibuprofenu i paracetamolu, wraz ze słabnięciem bólu było bardzo przyjemne wrażenie "lekkiej" głowy. Ale, to tylko przy pierwszym użyciu.
@ar-la
@ar-la 2 жыл бұрын
Dziękuję 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Dziękuję za odwiedziny. Dobrej nocy.
@szczurekkarnkowo
@szczurekkarnkowo 2 жыл бұрын
Panie Bartku może odcinek o paluszkach Surimi??
@sharabebe8780
@sharabebe8780 2 жыл бұрын
Stosowałam źle dobraną antykoncepcję, czego skutkiem ubocznym były silne migreny z mdłościami. Nie byłam w stanie funkcjonować i jechałam prawie codziennie na 3-4 tabletkach. A to paracetamol, a to Dexak a to Excedrin Migra. Faszerowałam się przez prawie pół roku. Jednocześnie walczę od lat z Zespołem Jelita Wrażliwego. Dosyć ciężka postać. Ostatnie miesiące miałam bardzo bolesne i nieprzyjemne dolegliwości jelitowe i żołądkowe, dlatego udałam się do gastrologa i wykonałam cały pakiet badań (było ich około 12 wraz z gastroskopią). I okazało się, że Kalprotektyna jest podwyższona właśnie przez branie dużych dawek leków przeciwbólowych. Prawdopodobnie antykoncepcyjne też się do tego przyczyniły. O tym, że bóle głowy są spowodowane antykoncepcją dowiedziałam się jak sama nie odstawiłam, bo minęły i od miesiąca mam spokój. W prawdzie rozwaliłam sobie gospodarkę hormonalną i jelita przez przeciwbólowe, ale wracam na prostą. Pamiętajcie, że antykoncepcja estrogenowa może potęgować migreny, jeśli macie do nich tendencję. Zawsze rozmawiajcie z ginekologiem, zanim Wam ją dobierze, bo powinien on przeprowadzić wywiad z pacjentem i zlecić badania, a nie przepisywać tabletki w ciemno.
@wierzbicki1
@wierzbicki1 2 жыл бұрын
Witam, ja mając nadkwasotę po połknięciu dwuch tabletek ibuprofenu jedna rano a druga wieczorem - dostałem zapalenia żołądka. Ludzie z, nadkwasotą powinni uważać
@Anna-iz7nf
@Anna-iz7nf 2 жыл бұрын
Zastanawiam się, co jest mniej szkodliwe, ibuprofen czy pyralgina?
@BioCompStudioMusic
@BioCompStudioMusic 2 жыл бұрын
13:40 Niby szkodliwy na nerki u osób z dną moczanową, a jednocześnie jeden z nielicznych zatrzymujący napad choroby w stawach podczas ataku (oprócz kolchicyny, która jednak działa inaczej i dłużej się "rozkręca"), a jednocześnie posiadający najmniejszą ilość skutków ubocznych w stosunku do konkurentów z zakresu NLPZ.
@sunflower-garden
@sunflower-garden 2 жыл бұрын
Witam🌻
@janinahubacz9782
@janinahubacz9782 5 ай бұрын
Myślę, że Ibuprofen jest lepszy niż paracetamol. I nie chodzi mi o skuteczność ( działanie przeciwzapalne ) , tylko o skutki uboczne . Paracetamol jest używany w laboratoriach do rozwalania zwierzętom wątroby , - po co ? Aby potem próbować na nich tzw.leki leczące wątrobę. Ciekawe , że reklama przedstawia Paracetamol jako najbezpieczniejszy ,,lek" (ciekawe , co leczy ?)
@mrowkay
@mrowkay 2 жыл бұрын
A jak to jest przy stosowaniu jednocześnie preparaty osłonowe?
@adamwalter2573
@adamwalter2573 2 жыл бұрын
Teść jadł to codziennie po operacji i niestety zaczęły się problemy. Siostra z kolei bierze to na bóle migrenowe i skupienie, bo jak mówiła - lepiej się jej myśli po nim. Może ktoś to potwierdzić ?
@judi6392
@judi6392 2 жыл бұрын
Można prosić o podobne nagranie o paracetamolu?🙃
@lucynabancerz655
@lucynabancerz655 2 жыл бұрын
Paracetamol jest trucizną, uszkadza nerki a przedawkowanie może być śmiertelne. Nie należy go łączyć z innymi lekami.
@101kobieta
@101kobieta 2 жыл бұрын
Gdyby lekarze umieli leczyć a nie proponowali takie właśnie produkty to byśmy po nie nie sięgali.Moja lekarka powiedziała że jeśli ibuprofen mi nie pomógł to przepisze naproxen a po nim miałam tak silny ból żołądka że aż mnie skrecalo
@AD-gugu
@AD-gugu 2 жыл бұрын
A czy Diclofenac podobnie szkodzi?
@iw4038
@iw4038 2 жыл бұрын
Ja tylko ibuprofen stosuję na wszelkie bóle. Wypraktykowałam już wiele leków przeciw bólowych i ibuprofen wygrywa pod wszystkimi względami.
@beabata8110
@beabata8110 2 жыл бұрын
Jesteś przedstawicielem handlowym jakiejś gownianej firmy farmaceutycznej , ze umieszczasz taki komentarz ? Czy aż tak brakuje Ci wiedzy , ze innych nieświadomych pozostawiasz w przekonaniu , iż robią coś właściwego ? Choć tak naprawdę to niszczenie i zatruwanie organizmu bez znalezienia przyczyny bólu
@iw4038
@iw4038 2 жыл бұрын
@@beabata8110 Nie, jestem osobą ze zniszczonym kręgosłupem w odcinku szyjnym i lędźwiowym, z wieloletnią chorobą reumatoidalną i po prostu wiem co mi pomaga przy silnym bólu. Bez ibuprofenu nie mogłabym czasami normalnie pracować i egzystować. Gówniane firmy farmaceutyczne jak to ujęłaś, raczej nie wpisują tu komentarzy.
@beabata8110
@beabata8110 2 жыл бұрын
@@iw4038 Skoro możesz pracować to dowód , ze twój kręgosłup nie jest zniszczony tylko jest w nim problem. A reumatyzm o którym wspominasz to dowód , ze zarówno w przypadku kręgosłupa jak i stawów przyczyna leży w niedoborach. Witamin, minerałów oraz fatalnej diety. Sposobów na poprawę stanu zdrowia, wyjścia z reumatyzmu i naprawienia twego zniszczonego kręgosłupa jest mnóstwo . Więc nie pisz bzdur- ze dzięki czemuś co niszczy organizm funkcjonujesz . Ty po prostu nie znasz sposobów jak sobie pomóc, Albo jesteś tak leniwa, ze ci się nie chce. Łatwiej połknąć tableteczke.., A za kilka lat będziesz „ leczyć „ wątrobę , nerki, jelita…
@renepszczoa8410
@renepszczoa8410 2 жыл бұрын
@Bea Bata, przepraszam, ale czy to pani zdrowe odżywianie, stosowanie ziół, witamin (które nota bene też potrafią być bardzo szkodliwe) nie uszkodziło czegoś co jest odpowiedzialne za empatię? Jest pani bardzo agresywnym człowiekiem w swoich komentarzach. Jakby było tak prosto wszystko wyleczyć, to ludzie nie moeliby żadnych bóli, bo nikt sobie ich nie wybiera. Proszę mieć trochę wyrozumiałości dla innych. No i chyba nie miała pani bólu od którego człowiek chce wyć...
@beabata8110
@beabata8110 2 жыл бұрын
@@renepszczoa8410 Droga Pani. Z doświadczenia pozwolę sobie pani przypomnieć , ze to właśnie empatia pozwala wyczuć w ludziach ich problem. I częściej kubeł zimnej wody bardziej pomaga niż jak to pani określiła / współczucie . Mówiąc w konkretny sposób ludziom prawdę, osiągamy cel i pomagamy ludziom o niebo bardziej niż stosując systemowe nic nie dające tzw współczucie . Ale jak widzę pani pojęcie o psychologii jest tak znikome / by nie stwierdzić żadne , jak znajomość zielarstwa . Nie wskaże pani żadnego ( ani jednego zioła ) które może być jakkolwiek szkodliwe.. A już napewno jak to pani określiła - bardzo szkodliwe . Bardzo szkodliwe droga pani jest zawieszenie się w złowrogim systemie i w narzuconych przez system kłamstwach . Którymi jak widzę jest pani głęboko przesiąknięta O moim ( niby chorym ) mózgu , napisała pani pomiędzy zdaniami . Ja o pani - przesiąkniętym konformizmem napisze wprost . Odsyłam do podstaw wiedzy o ziołach oraz chociażby strzępów psychologii , zanim kolejny raz zabawi się pani w prokurenta - urażonych prawdą
@dusky7611
@dusky7611 2 жыл бұрын
Czy nimesulid przeciwbólowo jest bardziej bezpieczny? Chodzi o bóle miesiączkowe, przez które muszę go brać co miesiąc
@Krzysztof_Kwiatkowski
@Krzysztof_Kwiatkowski 2 жыл бұрын
Pozdrawiam 😀👍
@aleksandrag-ska
@aleksandrag-ska 2 жыл бұрын
Panie Doktorze, jakie rady ma Pan dla osób, które niestety muszą stale przyjmować ibuprom? Aby uniknąć powstania negatywnych efektów, zwłaszcza tych długofalowych. Z góry dziękuję!
@abdulbuc7209
@abdulbuc7209 2 жыл бұрын
Przy przewlekłym stosowaniu NLPZ np. ibuprofenu, stosuje się inhibitory pompy protonowej czyli tzw. leki osłonowe na żołądek. Warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, tak żeby dobrał odpowiedni lek.
@aleksandrag-ska
@aleksandrag-ska 2 жыл бұрын
@@abdulbuc7209 to takie leki jak np. Lanzul?
@abdulbuc7209
@abdulbuc7209 2 жыл бұрын
@@aleksandrag-ska tak, np Lanzul.
@lukasz1128
@lukasz1128 2 жыл бұрын
Jest ibuprofen w czopkach. Ale to eliminuje tylko kwestie związane z podrażnieniem błon śluzowych układu pokarmowego.
@aleksandrag-ska
@aleksandrag-ska 2 жыл бұрын
@@lukasz1128 podrażnienie mnie nie martwi, ale właśnie niszczenie jelit, nerek itd
@encepence8045
@encepence8045 2 жыл бұрын
Zdecydowanie bardziej niebezpiecznym lekiem jest paracetamol. W wielu krajach wyłącznie na receptę. Może zrobi Pan film o paracetamolu i o tym co może zrobić z wątrobą ten reklamowany w Polsce, jak landrynki lek. To naprawdę bardzo ważne.
@ekonomicznypan9437
@ekonomicznypan9437 3 ай бұрын
tak samo metamizol czy ketoprofen
@ced_pl
@ced_pl 2 жыл бұрын
Dzień dobry Panie Doktorze. Z innej beczki : co oznacza wysypka po Ketanolu?
@jacekwozniak1717
@jacekwozniak1717 2 жыл бұрын
Witam. Mam pytanie, bo spotkałem się z taką opinią lekarza. Że ibuprom spowodował u mnie niepowiększenie mięśnia sercowego. Ćwiczyłem ponad 40 lat sporty siły a w związku z wiecznym kontuzjami przyjmowałem ibuprom. Serce mam zdrowe i wszystko jest w normie. Pzdr.
Co 1 łyżeczka sody zrobi z Twoim zdrowiem?
17:47
Marek Skoczylas
Рет қаралды 2,4 МЛН
My Daughter's Dumplings Are Filled With Coins #funny #cute #comedy
00:18
Funny daughter's daily life
Рет қаралды 31 МЛН
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 262 #shorts
00:20
Cool Parenting Gadget Against Mosquitos! 🦟👶
00:21
TheSoul Music Family
Рет қаралды 24 МЛН
12 codziennych nawyków, które niszczą nerki ⚠️
16:23
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 120 М.
23 codzienne nawyki, które powoli niszczą zdrowie | Dr Bartek Kulczyński
22:34
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 1,4 МЛН
Nie ignoruj ​​tych wczesnych objawów pasożytów w twoim ciele.
12:38
Te produkty = czysta i zdrowa wątroba, ile z nich jesz? | Dr Bartek Kulczyński
15:01
10 objawów niedoboru witaminy B12, które MUSISZ znać
16:57
Marek Skoczylas
Рет қаралды 1,3 МЛН
My Daughter's Dumplings Are Filled With Coins #funny #cute #comedy
00:18
Funny daughter's daily life
Рет қаралды 31 МЛН