Skvělé, srozumitelné, stručné a jasné jako vždy. Mám radost, že se Vaše videa objevují na YT.
@JanWaltVesely2 жыл бұрын
Můžete to říci třeba milionkrát a stejně se najdou lidé kteří nechápou, že každý člověk má individuální potřeby a bez konzumace je malá šance nastavit si tu správnou dietu .
@Asinko2 жыл бұрын
v jednom davnejsom videu o keto diete - lowcal.. ste ale spomínali veľký jojo efekt pre telo pri prechode späť do "normálneho" jedálnička.. a vidím to na sebe.. mal som 93kg.. nasadil som keto na cca 4 tyzdne a dal som to dole na 85kg.. potom som sa zase vratil aj k sacharidom a vratil som sa dost rychlo na 93 + dalsich 5kg .. teraz mam 97 a idem zase na keto s tým, ze ten prechod spat na sacharidy budem musiet spomalit vyrazne dlhsie.. cize si to bude musiet sledovat min pol roka a viac .. je to stresova situacia pre telo a ono sa brani aby sa mu to zase nestalo tak si robi zasoby... treba si davat pozor no.. hlavne bez sacharidov som unaveny a viac podrazdeny
@adrianzajac24452 жыл бұрын
A co tak začít sportovat?
@D.von.N2 жыл бұрын
@@adrianzajac2445 presne to som sa chcela opytat. Pri drastickych dietach telo siaha na svaly pre energium, zvlast ak sa nepouzivaju na uchovanie tej svalovej hmoty. A aj ten inzulin je anabolicky hormon, ci sa to ludom paci alebo nie. Menej svalstva, menej energie vydanej aj v pokoji a automaticky po takych dietach narasta riziko jojo efektu aj s urokami navyse.
@peterkolesik2 жыл бұрын
kasli na keto. zniz celkovy prijem kalorii. to je vsetko. samozrejme to potrebuje mat realnu predstavu kalorickych hodnotach jedla. najlepsie cez kaloricke tabulky a surovy stav potravin..
@Milda472 жыл бұрын
Je to proste cele o tom, aby clovek vyzkousel, co mu dela dobre, kolik toho denne snist vuci svemu vydeji apod. Ja treba mam sedave zamestnani a pohybu moc nemam, jim 2-3x denne a sacharidu muzu mit kolem 150g za den (nehlidam to), a netloustnu protoze moje telo to potrebuje k me psychicke zatezi v praci.
@zajdlos46522 жыл бұрын
jídlo mà prostě velkej vliv a fakt záleží kdo co sní, a kolik. Pokud někdo sní k snídani 3 vejce a 3 tlustý krajíce chleba s máslem,na oběd guláš se 6 knedlama a k večeři pizzu nebo řízek nebo 4 rohlíky se šunkou a sejrem, a mezi těma jídlama si dává Tatranku, tak se není co divit, že mu to jeho tělo dává pocítit.
@josefdomansky18842 жыл бұрын
Lehce zaokrouhleno, odhadem: 3 vejce - 1000 KJ, 3 krajíce chleba - 1500 KJ, máslo - cca 500 KJ, guláš s houskovým knedlíkem, řekněme 400 gramů - 2500 KJ, pizza řekněme Margherita 400 gramů - 4500 KJ. No a nakonec tatranky mezi jídly, takže 2x 50 gramů - 2200 KJ. = celkem cca 12 200 KJ. To je celkem dost, limit je cca 8400 KJ. Kdyby si dotyčný odpustil pizzu a dal si místo ní radši ten řízek s bramborem 400g - 2600 KJ, udělal by líp a měl by v sobě jen cca 10 300 KJ. Kecy o zdravém, lehkém a vyfrešovaném italském jídle jsou opravdu jen kecy, ve skutečnosti jsou italská jídla totální kalorické atomovky. Pokud by si dal k večeři ty 4 rohlíky se sýrem a šunkou: 4 rohlíky 43g kus - 2000 KJ, tavený sýr 150g - 1300 KJ, šunka 100g - cca 600 KJ = celkem večeře 3900. Celkem za den cca 11600 KJ. Je to hodně, ale pořád méně, než ta pizza.
@Z0MBl Жыл бұрын
@@josefdomansky1884 Pokud máme někoho, kdo do sebe narve celou pizzu sám, tak u něj nemá cenu řešit netloustnutí nebo dokonce hubnutí. Já ji do sebe taky zvládnu nacpat. Ale určitě ne proto, abych se najedl, ale abych ji prostě snědl a zbytečně nezbyla. To je pochopitelně špatně. O těch tatrankách asi ani nemá cenu mluvit. Prázdný kalorie...
@milanpauka4646 Жыл бұрын
Hľadáme všetci najlepší spôsob stravovania čo do skladby stravy: sacharidy, bielkoviny, tuky, zelenina, ovocie, ale veľmi málokto si uvedomí, že potraviny dnes (aj základné) nie sú to isté ako potraviny pred 50, 100 rokmi. A tam je podľa mňa problém. Dnešné kura z obchodu je iné ako to co behalo po dvore na dedine. Domáca paradajka chuti úplne inak ako ta z obchodu - aj v letnej sezóne. Čiže problém je v nekvalitných potravinách.
2 жыл бұрын
Stejně nebudu hlídat nějaká procenta sacharidů, z toho by se jeden zbláznil.
@ht54072 жыл бұрын
Zas tak těžký to není
@tomasmarny97572 жыл бұрын
Nechápu co je to 100g sacharidů, jestli 100g čistých sacharidů(mono,di,poly?),nebo 100g rýže, brambor, těstovin,pečiva?
@romantrunek62582 жыл бұрын
Stiahni si kaloricke tabulky,zacni si tam nahadzovat jedlo ktore jes a krasne ti ukaze co ktore jedlo obsahuje bielkovin,sacharidov ,tukov...
@peterkolesik2 жыл бұрын
myslene su cisto sacharidy. je jedno ci poly alebo mono. 100 g ryze obsahuje nejaky podiel sacharidov, ktory je mensi nez 100g..
@milanreznicek73352 жыл бұрын
Nepřejídat se a hýbat se. Pokud se podíváme na naše předky, kolik toho snědli a jaký měli výdej, je to zřejmé. Doufám, že se nikdy neklesnu tak hluboko, abych si zjišťoval kalorickou hodnotu každého jídla :-) A když vidím kolem sebe ty lemry na ketodietě, radši shořím v sacharidech než abych byl přiotrávený nadbytkem bílkovin, které tělo neumí zpracovat a využít.
@proberse2 жыл бұрын
Tohle je prostě o invidualním nastavení na který si musí přijít každý sám. Nechápu, že někdo vzdělaněj může mít tak utopistické myšlení a věřit, že existuje ultimátní dieta, která bude vyhovovat všem.
@josefdomansky18842 жыл бұрын
Protože už jsem vážil 100kg, začal jsem si před nedávnem na radu kamaráda počítat KJ, abych nepřesáhnul limit, co mi vypočítala netová kalkulačka. Sacharidy neomezuju, ale omezil jsem pečivo, - ne že bych měl něco proti pečivu, ale má moc kilodžaulů a je drahé. Během tří měsíců jsem na 86 kg a jde to stále níž. Myslím, že různé ty diety s omezením nějakého jídla, možná budou chvíli fungovat, ale jakmile se člověk vrátí zpátky na normal stravu, má to zpátky i s posilami. A pak člověk neustále drží nějaké diety, je psychicky v háji a má pocit že nic nejí, že se omezuje, ale přitom nezhubne ani kilo. Přitom opravdu stačí jen spočítat si, kolik KJ denně potřebuje a pak si počítat, kolik do sebe skutečně dostane. Pokud sní tak o 1000 KJ méně, než je denní limit - průměr je cca 8400 KJ, ale je to u každého jinak, podle výšky váhy, pohlaví, věku, jak moc se hýbe apod, pak má za tři měsíce o 9 kilo méně. Testováno na lidech.
@elestir2 жыл бұрын
Pokud omezujete pečivo, omezujete sacharidy (v podobě škrobů, které se po konzumaci transformují na cukry). Např. chléb je z 50% tvořen sacharidy.
@Sync9232 жыл бұрын
Není kumšt zhubnout ale udržet si to
@josefdomansky18842 жыл бұрын
@@Sync923 Souhlasím.
@evabirdiee42962 жыл бұрын
@@Sync923 ano i ne, i zhubnout (v mem pripade - 15kg) nebyla prochazka ruzovou zahradou 😃 a udrzeni za me vyzaduje mene usili, clovek jen musi mit stale na pameti, ze se nesmi urvat z retezu, ale je to lehci. Pr. Behem hubnuti jsem byla ve fitku 6×tydne, ted chodim 2-3× na pohodu. I toto je individualni, si myslim
@jirilacina37302 жыл бұрын
Pokud jste omezil pečivo, omezil jste sacharidy :)), tam žádné tuky nejsou. A právě v omezení sacharidů je klíč ke kontrole váhy.
@vlastimilnowak64302 жыл бұрын
Vaněk na první pohled vypadá, že by měl omezit sacharidy, vsadil bych se, že už má dost vysokou inzulinovou rezistenci a má v plném proudu rozjetý prediabetes T2. Co se týče mých stravovacích návyků, tak základ tvoří kvalitní proteiny a kvalitní tuky plus vše co dodá mikroživiny, ořechy, zelenina apod. Sacharidy jen tolik, abych držel váhu při 182cm/72kg, jelikož jezdím v průměru 120km týdně na kole. Pokud bych dělal někde v kanclu a málo sportoval, tak doporučuji rovnou přejít na KETO.
@DonytWoT2 жыл бұрын
Nevím. Nevím mě to přijde divný. Ty věci neřeší zátěž v práci :D něco co spálí kancelářská krysa a pak tady máme horníky, Hasiči a podobně těžké profese :D Všechno se bere moc obecně. Super videa jen tak dál :)
@MatAss8692 жыл бұрын
Myslím si že úplně na konci videa to bylo řečeno 😀
@Jarmil-Kob2 жыл бұрын
Petr Havlíček to v podstatě zmiňuje hned na začátku, nebo jsem tě blbě pochopil 😅 V tom případě se to musí dělat člověku na míru. Právě proto bych ani náhodou vůbec nereagoval na stupidní příspěvky na FB, kde si kdejaký jantar hraje na výživového poradce. No už vidím dřevorubce, jak ráno sežere Bebe dobrý ráno, k obědu sendvič a vydrží tam makat celou šichtu.
@generalofrebelion2 жыл бұрын
To snad musí být jasné i necvičené opici.
@DonytWoT2 жыл бұрын
@@Jarmil-Kob Jo jo přesně :D
@DonytWoT2 жыл бұрын
@@generalofrebelion :D hele najdu spoustu lidí co nejsou ani jako cvičené opice :D Proto předpokládám vznikají ty to videa ne ? :D
@lenkakonecna37312 жыл бұрын
Dobrý den.Zajímalo by mě,jestli máte lidi,kteří opravdu se snaží a ty kila nejdou dolů...A příčína neznámá..anebo nemoci od dětství atd..A co tak radíte těm lidem,prosím..Asi je to individuální,že jo.....
@Koomenda2 жыл бұрын
Lenko neni to o nemocich apod. Je to pouze fyzika. Prijem vydej. Prijem musi byt mensi nez vydej a kila jdou dolu. Nekdy pomalu ale jdou.
@peterkolesik2 жыл бұрын
pricina je nadhodnoteny vydaj a podhodnoteny prijem kalorii. vyhovorky na stitnu zlazu a rozne metabolicke poruchy su vyvratene. ten vpliv je vyrazne mensi..
@ondrej18932 жыл бұрын
Obezita je nemoc. Vpodstatě je na úrovni vysokého tlaku nebo cukrovky. A dnes každý akceptuje, že na tlak jsou prášky. Ano, doktor vám řekne "solte méně" apod., ale prášky nasadí hned a není tam žádné stigma, že se máte nejdřív roky sama snažit tlak snížit dietou. No a i obezita je nemoc, která nejprve propukne a pak vyvolá změny v mozku, které vyvolají "žravost" a ta tloustnutí. V dnešní době se po letech stagnace konečně objevují účinné moderní léky řešící příčinu, tzv. GLP-1 agonisté, případně kombinace GLP-1 a GIP. Je to injekční pero (jehličku ani nevidíte) 1x týdně, jednoduchá aplikace, zvládne každý. Na přípravku Mounjaro (Tirzepatid), který brzy schválí Evropská léková agentura, se hubne průměrně 22% hmotnosti. Doporučuji se na Mounjaro podívat například na KZbin v angličtině, pro lepší představu. Tělu se zkrátka dodají přirozené tělu vlastní hormony GLP1 a GIP signalizující sytost a snižující bažení po jídle v mozku. Jejich příznivé účinky na krevní cukr, tuky, tlak atd. jsou však mnohem širší. Na začátku také navozují pocit plnosti, což též pomáhá s hubnutím. Konkrétně Mounjaro bude zatím oficiálně určeno pro diabetiky, ale lékař ho může tzv. "off label" napsat i na obezitu. Bude tam nějaký doplatek, možná dva tisíce měsíčně, ale pravděpodobně celou částku ušetříte na jídle. kzbin.info/www/bejne/rYuzfX2toc2XpJY&ab_channel=ChristopherMcGowan%2CMD Tuto třídu léků vám může napsat i obvodní lékař (a čeští obezitologové by byli rádi, aby to lékaři dělali), ale obvykle se v tom moc nevyznají nebo to nechtějí řešit, pak bych doporučil specialistu z obezitologické kliniky, např. Karlovo náměstí III. Interní klinika, nebo OB klinika na Žižkově apod. Pokud máte diabetes, pak vašeho diabetologa. V současnosti je v ČR zatím jen starší Semaglutid (Ozempic/Wegovy), opět injekce 1x týdně, na něm se hubne "jen" asi 16% hmotnosti. Je to postupný proces, kdy se např. po měsíci pomalu zvyšuje dávka, nebo se i nechává daná dávka, pokud člověk hubne...pak se po čase navýší. Nežádoucí účinky mohou být právě ve fázích zvyšování dávky - např. nevolnost, zácpa, plnost apod. Obvykle nejsou nebo má pacient jen jeden a mírný, který pak vymizí. Jsou to vlastně funkce tohoto hormonu, takže je jasné, že si tělo musí chvilku zvykat. Po čase by ale měly vymizet zcela.
@TonyCpk2 жыл бұрын
LC a Keto je nejlepšííííííí, na sachry srát
@markar35162 жыл бұрын
Nejleps pro co? Pro Zemi a přírodu? Asi ne, takovy lidi prave na prirodu serou. Zajimave, ze kde lidi maji takovy styl, tak moc neprospivaji. V dlouhovekych regionech jedi jinak.
@adrianzajac24452 жыл бұрын
Keto je největší sh..... .
@nikola54472 жыл бұрын
Souhlas :)
@filip.brezina2 жыл бұрын
Myslím si, že to je typem člověka. Oválný, hruškovitý a další dva už nevím. Je to jen o uvědomování si, Jsem silnější, jsem hubebější...🧠