Przełomowe odkrycie. Co jeść, by oczyścić tętnice

  Рет қаралды 553,906

Dr Bartek Kulczyński

Dr Bartek Kulczyński

Күн бұрын

Jak zadbać o zdrowie naczyń krwionośnych? O tym w dzisiejszym filmie. Mówię w nim, czym powinna się cechować zdrowa dieta, aby sprzyjała krążeniu. Z filmu dowiedzą się Państwo o takich zagadnieniach jak wysoki kwas moczowy, wysoki poziom trójglicerydów, tlenek azotu, zwapnienie naczyń krwionośnych, nadmiar LDL, homocysteina i wiele więcej. Pozdrawiam, dietetyk dr Bartek Kulczyński.
✔️ Mój newsletter w formie porannego dziennika zdrowia:
drbartek.pl/dziennik/
✔️ Zasubskrybuj mój kanał i kliknij ikonę dzwonka, aby być na bieżąco:
bit.ly/subskrybuj_moj_kanal
⏱️ SPIS TREŚCI:
0:00 | Jak poprawić kondycję naczyń krwionośnych
0:26 | Tlenek azotu. Wielki przełom z 1998 w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych
2:58 | Zwapnienie naczyń krwionośnych. Jak tego uniknąć
6:12 | Nadmiar frakcji LDL. Jak ją obniżyć
7:58 | Wysokie trójglicerydy. Jak je obniżyć
8:55 | Wysoka homocysteina. Jak ją obniżyć
10:23 | Powstawanie zakrzepów. Jak ich uniknąć
11:33 | Wysoki kwas moczowy. Jak go obniżyć
13:32 | Rośliny zielarskie korzystne dla naczyń krwionośnych
15:28 | Codzienne błędy, które szkodzą naszemu sercu
✔️ MÓJ E-MAIL:
kontakt@drbartek.pl
✔️ MÓJ BLOG:
www.drbartek.pl
✔️ KRÓTKO O MNIE:
W dorobku mam 67 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, opublikowanych przez wydawnictwo Elsevier, Springer, Taylor & Francis i inne. W latach 2015-2019 byłem redaktorem czasopisma naukowego „Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii”. Od lat współpracuję z czasopismami, dla których piszę artykuły popularno-naukowe o dietetyce. Napisałem ich około 300. Od 2018 roku jestem zatrudniony przez Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie prowadzę zajęcia ze studentami dietetyki i technologii żywności. Od 2012 roku do dziś prowadzę własną praktykę dietetyczną, w ramach której opracowuję pacjentom indywidualne plany żywieniowe. Stopień doktora mam z technologii żywności i żywienia.

Пікірлер: 300
@drbartekpl
@drbartekpl 5 ай бұрын
drbartek.pl - tu znajdziesz moje gotowe diety (w tym przeciwzapalną i niskowęglowodanową) oraz poradniki (w tym o trójglicerydach).
@MahatmaGanjas
@MahatmaGanjas 5 ай бұрын
Całe szczęście jestem Polakiem wegetarianinem i dzięki czemu pomimo wieku uniknąłem raka, a moi koledzy i koleżanki mięsożercy już kwiatki z jego powodu wąchają od spodu. Wegetarianizm nie jest kwestią polityczną, ani gospodarczą, lecz fizjologiczną i anatomiczną człowieka który jest wielożernym wegetarianinem i choć może to nie powinien jeść mięsa, co najwyżej jedynie wtedy kiedy nic innego nie będzie do jedzenia w razie głodu. Człowiek nie jest mięsożercą nie ma ani odpowiedniego uzębienia gdyż te kły jakie ludzie posiadają to tak jak i je posiadające małpy służą do rozrywania grubych skórek owoców, a nie zwierzęcego mięsa. Do tego tak jak i roślinożercy możemy poruszać szczękami na boki by rozcierać roślinny błonnik. Także ważną cechą odróżniającą roślinożerców od mięsożerców jest rozpoczynający się rozkład węglowodanów przez amylazę zawartą w ślinie w jamie ustnej co nie zachodzi u mięsożerców, stąd podstawą wyżywienia człowieka powinny być węglowodany złożone, warzywa, owoce, orzechy i dopiero na drugim miejscu nabiał w postaci jajek i sera. Do tego nie możemy jeść tak jak mięsożercy padliny, ponieważ szybko zatrulibyśmy się śmiertelnie trupim jadem, mięsożercy mają o wiele silniejsze soki trawienne od roślinożernego człowieka. Jedząc mięso umrzecie na raka, u kobiet najczęściej piersi, u mężczyzn rak jelita grubego. Tylko wegetarianizm was ochroni przed dną moczanową, miażdżycą, chorobami układu krążenia, serca i wysokim ciśnieniem, cukrzycą, i także już wymienionym wcześniej przeze mnie rakiem jelita grubego i rakiem piersi spowodowanymi jedzeniem mięsa. Dodatkowo jedzenie czerwonego mięsa (wołowiny, wieprzowiny, baraniny, dziczyzny) podnosi poziom N-tlenku trimetyloaminy (TMAO), związku, który ma ogromny wpływ na odkładanie się płytki miażdżycowej w krwioobiegu, co prowadzi do wielu chorób serca. TMAO powstaje w jelitach podczas trawienia L-karnityny zawartej w czerwonym mięsie. Do kompletu jeszcze homocysteina, smacznego.
@hulajnogaiwrotki2371
@hulajnogaiwrotki2371 5 ай бұрын
​@@MahatmaGanjasu mnie przewlekly stan zapalny powodowala latami prowadzona dieta weganska. Nikt nie mowi o tym glosno, ale w produktach pochodzenia roslinnego jest mnostwo niklu, ktory silnie uczula, szczegolnie kiedy jest spozywany w nadmiarze, a w diecie weganskiej jest dostarczany z kazdym posilkiem. Od dekady szukalam co mi jest. Jestem zalamana, bo nie wiem teraz co jesc, powinnam wykluczyc wlasciwie wszystko co od kilkunastu lat stanowilo podstawy mojej diety.
@MahatmaGanjas
@MahatmaGanjas 5 ай бұрын
@@hulajnogaiwrotki2371 Nie jestem weganinem tylko wegetarianinem i nigdy na jakieś problemy z tego powodu nie narzekałem. Skąd niby ten nikiel miałby się w tych roślinach brać, może jadłaś warzywa uprawiane na jakiejś skażonej ziemi. Jak się to uczulenie objawia, gdyż ja na nic nie jestem uczulony (oprócz uczulenia na pracę :D) i wśród znajomych mi wegetarian też nie ma uczuleniowców.
@hulajnogaiwrotki2371
@hulajnogaiwrotki2371 5 ай бұрын
@@MahatmaGanjas nikiel jest wszedzie: w powietrzu, w wodzie, a najbardziej przenika do warzyw. Bajbardziej obfitujace w nikiel warzywa to moje ukochane strączki, migdały, pomidory, cebula, czosnek, marchew, salata, kukrydza, owies, pszenica, a nawet herbata, wino, piwo. I o ile z herbaty, wina, piwa łatwo zrezygnować, o tyle z orzechow, strączków, zbóż na diecie wegańskiej to raczej nie sposób. To bardzo podłe uczulenie, ale im wieksze i czestsze, regularne narażenie na ten pierwiastek tym bardziej wzrasta ryzyko, ze z czasem to uczulenie sie pojawi, czego ja jestem niestety przykładem. Zrownoważona dieta jest kluczem do harmonii wewnetrznej. Już teraz to wiem. Myślałam, że robię dobrze i żyje zdrowo, a fundowałam sobie nieustanny stan zapalny organizmu. Zatem jak ze wszystkim: umiar to podstawa.
@stanisawaj9435
@stanisawaj9435 4 ай бұрын
@@MahatmaGanjasj
@ar-la
@ar-la 4 ай бұрын
Wspaniala wiedza! A do tego przepiekny sposób wypowiadania sie,rewelacyjna polszczyzna❤
@elapiolunowska1059
@elapiolunowska1059 5 ай бұрын
Tylko jeden pański wykład wystarczy stosować aby ratować zdrowie ponieważ zawiera taki ogrom szczerozłotej wiedzy , pozdrawiam pana doktora i wiernych słuchaczy 🙏🕊👏🏻
@miriamzajfman4305
@miriamzajfman4305 5 ай бұрын
Dochodze do wniosku " na wszystkie nasze dolegliwosci , choroby kluczowa pomoca jest : zdrowe odzywianie ! Aktywnosc fizyczna ! ( jakj i pozytywne usposobienie ) = 👍💯Lat ! " 😘
@alinamodzelewska9033
@alinamodzelewska9033 2 ай бұрын
Pan i panu podobni jesteście skarbnica wiedzy która chcemy chlonac
@dorotaabudzinska1475
@dorotaabudzinska1475 5 ай бұрын
Podoba mi się że pan doktor mówi co jeść by być zdrowym. A nie leki.
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
Może dlatego, że jest dietetykiem, a nie lekarzem?
@Mariusz251
@Mariusz251 5 ай бұрын
​@@magdad.72 To idź do dietetyka i niech ci rozpisze dietę to się włosy jeża
@abccba206
@abccba206 5 ай бұрын
Dzięki
@lexie300
@lexie300 5 ай бұрын
@@magdad.72 a to lekarze leczą? Tymi tabletkami, które trzeba brać do końca życia?
@yniu8961
@yniu8961 5 ай бұрын
​@@Mariusz251są 3 typy specialistow( nie tylko w Pl) -Jedni leczą by wyleczyć -nastepny leczą tak długo by mieć z tego korzyść finansową -A ostatni leczą bo myślą że wiedza jak to robić,a Ty to efekt końcowy może się uda może nie. Niestety by być świadom pewnych rzeczy musimy sami się dokształcać by choć trochę wiedzieć podstaw.
@bogusaw-og7bg
@bogusaw-og7bg 3 ай бұрын
Panie Bartku jest pan wielki ❤
@zdemolowanyrabin
@zdemolowanyrabin 5 ай бұрын
Cieszę się, że uzależniłem się od orzechów i codziennie jem po garstce migdałów, nerkowca, pistacji, laskowych, włoskich oraz nasiona słonecznika i pestki dyni. POLECAM!
@dadsbabygirl8827
@dadsbabygirl8827 3 ай бұрын
Z orzechów to najzdrowsze są włoskie
@adriantymczasem8117
@adriantymczasem8117 3 ай бұрын
​@@dadsbabygirl8827dlaczego tak uważasz ?🤔
@vanessam2039
@vanessam2039 2 ай бұрын
Ja z orzechów najbardziej lubię golonkę😂​@@dadsbabygirl8827
@jewka5513
@jewka5513 Ай бұрын
Dużo kwasu szczawiowego.
@dadsbabygirl8827
@dadsbabygirl8827 Ай бұрын
@@adriantymczasem8117 bo mają najwięcej przeciwutleniaczy
@szymonk2560
@szymonk2560 5 ай бұрын
Najlepiej i najszybciej poziom kwasu moczowego obniża sok z wiśni 😊
@halinazablotna8699
@halinazablotna8699 4 ай бұрын
Dziekuje bardzo ❤
@malwinarembowska8305
@malwinarembowska8305 5 ай бұрын
Jestem po 3 zakrzepicach, wezme do serca te wszystkie porady 💪
@AnnaMariaSzpak.
@AnnaMariaSzpak. Ай бұрын
Szczepiona?
@tomaszpudeko880
@tomaszpudeko880 5 ай бұрын
U mnie w rodzinie od dawien dawna mówiło się że burak dobrze na krew działa, po latach uczeni zrobili przełom i udowodnili że burak ma korzystny wpływ :))) Niestety ale jemy same produkty przetworzone co przekłada się na szczęście gdy się zje się coś normalnego
@djmorfexx5843
@djmorfexx5843 5 ай бұрын
Uwielbiam barszcz czerwony z puree ziemniaczanym. Sam kiszę sobie buraki i pije po pół szklanki dziennie. 90% produktów o jakich mówi dr Bartek stosuję w swojej diecie oraz uzupełniam o „nowości” o jakich nie słyszałem jeszcze.
@izabelamuzyka797
@izabelamuzyka797 5 ай бұрын
Panie Doktorze jest Pan fantastyczny,a Pana praca nieoceniona. Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam.
@muzykalny
@muzykalny 5 ай бұрын
Za chwilę ZASŁUŻONY milion subów! 💪💪💪
@monik8437
@monik8437 5 ай бұрын
To jest bardzo wartościowy wykład.
@zofiakarlikowska8581
@zofiakarlikowska8581 5 ай бұрын
11 listopada minął rok jak miałam kryzę nadciśnieniową 220/120, 16 godzin spędziłam na sorze. Wszystkiewyniki miałam przekroczone! Zaczęłam stosować produktu i dietę po miesiącu wszystkie wyniki były w normie! Lekarz nie mógł uwierzyć!!!! Staram się trzymać tej diety, jest tylko jeden mankament, zwiększyła się ilość zmarszczek!! Ale dietę jeszcze trzymam. Dziękuję panie doktorze!!! Dziki panu żyję dalej!!!❤❤
@elzbietakryszak3996
@elzbietakryszak3996 5 ай бұрын
Jaką dietę Pani zastosowała jeśli można spytać? Co Pani jadła lub co wykluczyła? Moja mama ma szereg różnych chorób jest po udarze i zawale ma cukrzycę. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam i życzę zdrowia ❤
@marcinm1701
@marcinm1701 4 ай бұрын
Proszę pić dużo wody i nie zapominać o nienasyconych tłuszczach.
@lucjanrygowski1025
@lucjanrygowski1025 4 ай бұрын
Wywary kolagenowe pic
@GinettaBwabye
@GinettaBwabye 9 күн бұрын
@@elzbietakryszak3996 Przestać jeść cukier na początek i uzupełnić wszystkie witaminy. A cukier to nie tylko ten w cukierniczce...
@sovvati
@sovvati 5 ай бұрын
Jeden z najlepszych odcinków. Dziękuję. Od kilku lat kiszę buraki i pijemy z mężem sok tak otrzymany, a ukiszone buraczki lądują w surówkach. Niedawno mąż miał badane tętnice szyjne - w idealnym stanie. Minęły też kłopoty z małą ilością erytrocytów. Buraki kiszone to samo zdrowie. Gorąco polecam.
@krystlerozycki3108
@krystlerozycki3108 5 ай бұрын
Sok z buraków też działa podobnie.
@annanovotny4939
@annanovotny4939 5 ай бұрын
Wjakim naczyniu nalezy kisic buraki Dziekuje za odpowiedz
@ewaczyczerska1768
@ewaczyczerska1768 5 ай бұрын
Ja kiszę w słoiku 4-litrowym
@annanovotny4939
@annanovotny4939 5 ай бұрын
@@ewaczyczerska1768 dziekuje bo myslalam ze potrzebny kamienny garczek
@sovvati
@sovvati 5 ай бұрын
@@ewaczyczerska1768 u mnie najlepiej sprawdzają się butelki 0,7 l, po passacie. Szybko schodzi zawartość i zawsze świeżo otwieram co dwa/trzy dni. Te bąbelki przy otwieraniu są niesamowite 🙂
@fdasda9240
@fdasda9240 5 ай бұрын
Dziękuję za kolejny interesujacy wyklad Pozdrawiam serdecznie Pana i Wszystkich Uczestników ❤
@drbartekpl
@drbartekpl 5 ай бұрын
Również pozdrawiam ❤
@zdzislawaokoye3680
@zdzislawaokoye3680 5 ай бұрын
Ten odcinek spadł mi z nieba,Dziękuję serdecznie ❤ Super odcinek❤
@janinawielebinska6413
@janinawielebinska6413 5 ай бұрын
Panie doktorze bardzo dziękuję za cenne wiadomości 🌹😘
@ukash-jf4dw
@ukash-jf4dw 5 ай бұрын
Dokładnie BIOTAD PLUS team💪💪
@user-qx9im4zc2l
@user-qx9im4zc2l 2 ай бұрын
Co to jest ,lek gdzie można go nabyc
@Jan-rv1zk
@Jan-rv1zk 5 ай бұрын
Bardzo doceniam Pana pracę, dziękuję bardzo ❤
@Krzysztof_Kwiatkowski
@Krzysztof_Kwiatkowski 5 ай бұрын
👍 Niechaj Ci się darzy Bartku
@sonecznik7562
@sonecznik7562 5 ай бұрын
Z wielką przyjemnością oglądam Pana , człowiek w skórze człowieka , jakie to piękne. Zdrawiam.
@kamilaslimaki5655
@kamilaslimaki5655 5 ай бұрын
❤ złoty za tak cenne wskazówki odnośnie zdrowia 😊😊
@tomaszjackowski5197
@tomaszjackowski5197 5 ай бұрын
Jak zwykle dziękuję doktorze Bartku za kolejny odcinek.Pozdrawiam 👍
@ewamrowinska6245
@ewamrowinska6245 5 ай бұрын
Bardzo dziękuję za cenne informacje . Wiedzy nigdy nie ma za dużo . Te informacje poszerzają naszą świadomość .
@FaraonAtryda
@FaraonAtryda 5 ай бұрын
Pozdrawiam i zdrowia wszystkim Do zgonów przez serce przyczyniło się również wiadomo co, w Polsce 30% wzrost.
@allpacino.3962
@allpacino.3962 5 ай бұрын
Niestety nawet 4-latkowie umierają na zawały, bo pomioty szatańskie wymyśli sposób do pozbycia się ludzi. To co się wydarzy jest napisane w Słowie Bożym Biblii.
@ewakrupska4294
@ewakrupska4294 5 ай бұрын
Przecież to nie jest tajemnicą. Srovidek zrobił swoje. Takie było założenie.
@teresawojcik9486
@teresawojcik9486 5 ай бұрын
Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ -George Orwell
@MajkaMajka78
@MajkaMajka78 5 ай бұрын
Pozdrawiam😊
@utahdan231
@utahdan231 Ай бұрын
@@ewakrupska4294zgadza sie. Siedzenie w domu wplynelo bardzo ujemnie na rozum wielu ludzi. 😅
@herkulesx9021
@herkulesx9021 5 ай бұрын
Witaj Doktorku,stokrotne za te informacje które są nam niezbędne, pozdrawiam serdecznie 😁👍👍😁👋👋🍀
@lucynasielicka1564
@lucynasielicka1564 5 ай бұрын
Wspaniały temat, jak zawsze wielka wiedza, dziękuję że mamy takiego wspaniałego doktora B artka ❤
@krzysztofskretkowski8682
@krzysztofskretkowski8682 3 ай бұрын
Szkoda, że nie powiedział Pan o sposobach oddychania. Prawidłowy oddech, czyli przez nos zwiększa produkcję tlenku azotu o 30%
@ukaszgaecki1783
@ukaszgaecki1783 5 ай бұрын
Dzięki, że Pan jest doktorze... 💪👏👍
@agaaganska548
@agaaganska548 4 ай бұрын
Nigdy nie usłyszałam od lekarzy o homocysteinie i ew. jej zbadaniu...
@user-hv6kv6ij8g
@user-hv6kv6ij8g Ай бұрын
Dziękuję Bogu że pan istnieje i zdrowia panu życzę panie doktorze
@teresaszustak472
@teresaszustak472 5 ай бұрын
Temat na czasie dla mnie. Dziękuję Panie Doktorze
@reginajunczyk2911
@reginajunczyk2911 2 ай бұрын
Dziękuję z całego serca za tak cenne rady ❤❤❤
@magdalenabarczyk775
@magdalenabarczyk775 2 ай бұрын
Pan Bartek jest cudowny
@zytakrzan2923
@zytakrzan2923 5 ай бұрын
SERDECZNIE dziękuję ♥️🇵🇱
@ewach7193
@ewach7193 5 ай бұрын
Świetny wykład.Dziękuję😊
@krzysztofzabek8905
@krzysztofzabek8905 5 ай бұрын
Witam Bartka i wszystkich obecnych pozdrawiam serdecznie. Zdrówka życzę wszystkim.
@barbarakowalska7510
@barbarakowalska7510 5 ай бұрын
Dziękuję za wykład ,jak zwykle ważny i pouczający.❤
@alicjagut201
@alicjagut201 5 ай бұрын
Po milion mal DZIĘKUJĘ 💋💋💋💋💋❤❤❤
@teresakucharczyk7635
@teresakucharczyk7635 3 ай бұрын
Dziękuję za cenne wiadomości. Dobrze, że Pan niepotrzebnie nie przedłuża.
@user-cx2ob1vh9g
@user-cx2ob1vh9g 4 ай бұрын
Dziękuję za przekazane informacje
@user-yj8sc3bx7l
@user-yj8sc3bx7l 5 ай бұрын
Dziękuję i pozdrawiam❤
@januszpaliczak3658
@januszpaliczak3658 5 ай бұрын
Pięknie Dziękuję!
@alicjagut201
@alicjagut201 5 ай бұрын
Tego potrzebowałam 👍❤
@krystynakucharska6452
@krystynakucharska6452 5 ай бұрын
Dziękuję ❤
@terry6ster
@terry6ster 5 ай бұрын
Doskonały materiał, dziękujemy
@gosiasos4411
@gosiasos4411 5 ай бұрын
DZIEKUJE ❣❣❣❣❣❣
@grazynacabaj-olejnik1051
@grazynacabaj-olejnik1051 5 ай бұрын
Serdecznie dziękuję za cenne informacje
@robertdz882
@robertdz882 Ай бұрын
Bardzo wartościowe informacje. Dziękuję
@malgorzataluzenczyk1349
@malgorzataluzenczyk1349 5 ай бұрын
Witam!Bardzo dziekuje za informacje i pozdrzwiam!
@agatakarbowiak5366
@agatakarbowiak5366 4 ай бұрын
Dziękuję za swykład 💚🌷
@magorzatacarmen6791
@magorzatacarmen6791 5 ай бұрын
Super porady , dziękuję bardzo!
@kasiap5477
@kasiap5477 5 ай бұрын
Dzięki za dawke przydatnej wiedzy 😊
@rozaxzy8389
@rozaxzy8389 5 ай бұрын
Dziękuję
@WalekWitos
@WalekWitos Ай бұрын
Super wiedzą.Duzo dobrych rad.
@samsara4921
@samsara4921 2 ай бұрын
Super materiał. Dziękuje ❤
@halinaboruch8146
@halinaboruch8146 5 ай бұрын
Panie doktorze proszę o uświadomienie o zakrzepicy np.w nodze :Dzekuje i pozdrawjam
@mariamigacz8566
@mariamigacz8566 5 ай бұрын
Dziękuję ❤️
@user-ud6mf4wn7k
@user-ud6mf4wn7k 2 ай бұрын
Z całego serca dziękuję za ten materiał. 💚 🍀😊
@halinaramiaczek3833
@halinaramiaczek3833 5 ай бұрын
Dziękuję bardzo pozdrawiam serdecznie ❤
@teresawiegand9371
@teresawiegand9371 5 ай бұрын
Dziękuję serdecznie pozdrawiam ❤❤
@Krecia
@Krecia 5 ай бұрын
Świetny wykład.
@adelina305
@adelina305 5 ай бұрын
Wdzięczności 💓
@teresakucharczyk7635
@teresakucharczyk7635 4 ай бұрын
Dziękuję za bardzo ciekawy materiał, podany w sposób zwięzły.
@babmroz3826
@babmroz3826 5 ай бұрын
Dziękuję za mądre porady❤
@krysiaku2499
@krysiaku2499 5 ай бұрын
Dzięki serdeczne
@emimalchar4503
@emimalchar4503 5 ай бұрын
Bardzo piękne i skuteczne wiadomości----za co dziękuję
@halinamozgowiec1675
@halinamozgowiec1675 4 ай бұрын
Dziękuję za gigantyczną wiedzę doktorze, thank you xi
@annagut2831
@annagut2831 5 ай бұрын
Dziękuję za interesujący wykład .
@Robert.Greenwood
@Robert.Greenwood 5 ай бұрын
Witam.Dziekuje
@iwonaliesching7457
@iwonaliesching7457 5 ай бұрын
B. Dziękuję. Wspaniałe opracowanie tego tematu. Najlepsze na Yt.
@ewcik.4ever
@ewcik.4ever 5 ай бұрын
Świetny filmik💪😊
@krystynagodek432
@krystynagodek432 29 күн бұрын
Dziękuję pięknie za przypomnienie tych czynności. Pozdrawiam 😊
@ewamarciniak1954
@ewamarciniak1954 5 ай бұрын
Super 👌 wyklad
@jacekbak2484
@jacekbak2484 2 ай бұрын
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. KDZ.
@krystynapotempa5583
@krystynapotempa5583 5 ай бұрын
Dziekuje Za Wspaniale Wiafomos i ❤
@elaskarb3207
@elaskarb3207 5 ай бұрын
Dziekuje Bardzo Dr za Cenne infirmacje Pozdrawuam Serdecznie ❤
@ironicman01
@ironicman01 5 ай бұрын
Pierwsza myśl: kimchi, które sam robię i uwielbiam. Zawiera większość z podanych tutaj produktów. Dodatkowo zwiększam jego wartość dodając przed spożyciem olej lniany lub rydzowy.
@henrymalak5034
@henrymalak5034 5 ай бұрын
Do kimchi dodaje również surowe buraki.
@marianazwiskk8607
@marianazwiskk8607 2 ай бұрын
❤️ Dziękujemy ❤️💞❤️
@rafakasperkiewicz3938
@rafakasperkiewicz3938 5 ай бұрын
Dzięki za odcinek tej!😁
@krystynahein3279
@krystynahein3279 5 ай бұрын
Wiram pana dr Bartku Dzieki za te wspaniale recepty chetnie korzystam z tych recept od Pana doktora pozdrawiam cieplutko i serdecznie Krystyna z Bonn❤😊😊😊❤
@krystynastudzinska888
@krystynastudzinska888 5 ай бұрын
Dziękuję bardzo Panie Doktorze.
@gif.1968
@gif.1968 Ай бұрын
Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
@undefinednull5749
@undefinednull5749 5 ай бұрын
Naczynia krwionośne ćwiczy się jak mięśnie. Kurczą/napinają się gdy zimno, a rozprężają gdy ciepło. Obecnie człowiek nie ma zmagań z zmiennymi temperaturami , więc choroby cywilizacyjne ..
@alinakosek8384
@alinakosek8384 5 ай бұрын
Witam uwielbian pana Dr.Bartka
@mojalista7482
@mojalista7482 5 ай бұрын
Świetny wykład. Wiedza bardzo przydatna dla mnie. To już ten wiek że coraz bardziej czuć jak coś nie domaga. Wielkie dzięki za te informacje w tak szerokim wachlarzu możliwości i urozmaicenia podane. Taka dieta napewno nie znudzi się. Pozdrawiam serdecznie.
@jadwigaknurowska1033
@jadwigaknurowska1033 4 ай бұрын
Dziękuję ❤
@basiagaczynska959
@basiagaczynska959 5 ай бұрын
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
@user-hd3zz9hn8b
@user-hd3zz9hn8b 27 күн бұрын
Dziękuję bardzo ❤
@izydororacz7761
@izydororacz7761 5 ай бұрын
Super, wiecej o fitoterapii
@danutahjhjublihmgjkuo5481
@danutahjhjublihmgjkuo5481 5 ай бұрын
❤❤❤dziekuje
@filibusterevenge8653
@filibusterevenge8653 5 ай бұрын
Lubię te filmy
@krzysztofczerwinski4975
@krzysztofczerwinski4975 5 ай бұрын
Pozdrawiam serdecznie
@qxqx8888
@qxqx8888 Ай бұрын
W uzupełnieniu w temacie, znalezione gdzieś, kiedyś, cytuję: "Zwiększona podaż cukrowców powoduje „syndrom metaboliczny”, bo komórki nie chcą spalać cukru w szlaku heksozowym, powodując insulinooporność i zamianę cukru na tłuszcz i z frakcji chlesterolowej - głównie LDL. Niezbędny do tego NADPH organizm zaczyna wytwarzać w szlaku pentozofosforanowym, który się uruchamia niehormonalnie - dostępnością substratu (stężeniem cytozolowym glukozy). W kondensacji dwóch cząsetk acetylo-CoA w malonylo-CoA - prekursora syntezy ciał ketonowych, trójglicerydów, cholesterolu osoczowego i blaszki miażdżycowej uczestniczy wyłącznie acetylo-CoA pochodzący z octanu - czyli z GLUKOZY - co większość podręczników biochemii skrzętnie pomija!!! - jako fakt bardzo niewygodny." "Wzrost spożycia węglowodanów ponad normę (już 1g/kg n.m.c.) powoduje ich przerobienie na tłuszcz i cholesterol i właśnie wzrost poziomu LDL, ale to w dalszym ciągu nie ma nic współnego z zachorowaniem na miażdżycę. Tu trafniejszym jest parametr trójglicerydowy." "Poziom cholesterolu we krwi wskazuje jedynie możliwość rozwoju miażdżycy. Miażdżyca może się rozwijać przy niskim poziomie cholesterolu we krwi i może jej nie być przy bardzo wysokich poziomach. Wskaźnikiem faktycznie wskazującym na rozwój miażdżycy jest poziom trójglicerydów we krwi." "„jedynie poziomy HDL (sprzątaczek) i trójglicerydów są istotne - reszta to „pierdoły” i tak jest faktycznie. Przy poziomie triglicerydów poniżej 100mg% miażdżyca się nie rozwija, a jeśli była - zaczyna się cofać." 🫡🙋‍♂️ Autorem powyższych jest TomaszKwaśniewski s. Jana Kwaśniewskiego lek. med., twórcy DO (DietyOptymalnej) i "złotej proporcji" pomiędzy GSO. 🙋‍♂️
@marysiau5630
@marysiau5630 5 ай бұрын
Czy wymienione wskazówki odnoszą się również do żył po chemioterapii? Czy wymienione produkty są w stanie odwrócić niekorzystne zmiany które zajdą w żyłach po chemioterapii?
@kris75601
@kris75601 5 ай бұрын
Najlepiej nie żreć za dużo więcej ruchu
@magda7224
@magda7224 4 ай бұрын
Niesamowita wiedza i wspaniała polszczyzna.🙂🙂🙂
@KazimierzKwiatek-no9sy
@KazimierzKwiatek-no9sy Ай бұрын
Proponuję mało skomplikowane przedsięwzięcie! Zaletą jest, że jest skuteczne i nieprzesadnie kosztowne. Zbliża się sezon malinowy więc polecam "obżarstwo malinowe"! Tak ze trzy tygodnie, przynajmniej 1kg dziennie, albo więcej. Można sobie nawet zrobić kilka dni w tym czasie, tylko same maliny i nic więcej. Wypróbowałem na sobie 5 lat temu i jeszcze do dziś "odczuwam skutki pozytywne"! Ale nie będę pisał o szczegółach. Jednak, jeśli ktoś się zainteresuje opiszę w szczegółach wraz z uzasadnieniem. Pozdrawiam serdecznie!
@alajarzab8499
@alajarzab8499 6 күн бұрын
Chętnie dowiem się więcej na temat tej kuracji. Proszę o szczegóły.
@Christof44
@Christof44 5 ай бұрын
Panie Bartku. Moze jakis filmik o produktach wspomagających porost wlosow itp
Łącz oliwę z tą przyprawą, odmładza tętnice i chroni je przed zatykaniem
18:19
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 1,1 МЛН
12 dairy products I never eat. They are harmful to health
13:51
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 787 М.
Heartwarming: Stranger Saves Puppy from Hot Car #shorts
00:22
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 19 МЛН
World’s Deadliest Obstacle Course!
28:25
MrBeast
Рет қаралды 159 МЛН
아이스크림으로 체감되는 요즘 물가
00:16
진영민yeongmin
Рет қаралды 20 МЛН
I wish I could change THIS fast! 🤣
00:33
America's Got Talent
Рет қаралды 114 МЛН
Wycofuje MIAŻDŻYCĘ w 4 miesiące. Odkrycie z 2022r.
17:24
Marek Skoczylas TV
Рет қаралды 564 М.
Robisz te 11 błędów, pijąc kawę? Mogą popsuć Ci zdrowie (niektóre z nich)
16:43
Tym usuniesz skrzepy i oczyścisz TĘTNICE.
11:10
Marek Skoczylas TV
Рет қаралды 1,4 МЛН
Zwiastują udar mózgu na kilka dni przed. Wczesne objawy
15:11
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 431 М.
6 dietetycznych kłamstewek i mitów. Kawa, owsianka, smalec i inne
8:15
dr Bartek KRÓCEJ
Рет қаралды 513 М.
Połącz to z WITAMINĄ C by oczyścić tętnice.
8:26
Marek Skoczylas TV
Рет қаралды 320 М.
Będziesz zaskoczony, ile zdrowia dadzą Ci te tłuste produkty
25:19
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 628 М.
Heartwarming: Stranger Saves Puppy from Hot Car #shorts
00:22
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 19 МЛН