Pekne :) Škoda, že na videu nie je vidno ukazovátko. To si človek musí domýšľať, čo znamená "toto". Ale dalo sa.
@radoslavmichalkopera Жыл бұрын
Pán Kubáček. Skúste prosím robiť videa dve. Jedno krátke (28 minútové) pre civilov a druhé pre fanúšikov matematiky, podrobnejšie. Napríklad 90 min., prípadne aj viac častí. Mňa veľmi zaujímajú tie veci okolo tých matematikov, história a rôzne okolnosti, ktoré sa inde nedozviem. Veľká vďaka.
@miroslavcizmar99893 ай бұрын
Objavil som netradičnú geometrickú metódu na výpočet π. Je to v geometrickom spojení racionálnych zlomkov polkružnice a racionálnych zlomkov jej polomeru pomocou kolmíc na polomer. V tejto metóde je zároveň zašifrovaná aj funkcia zeta. Na kružnici je vzorec π a na polomere je zeta. Ak pracujeme s jednotkovou kružnicou, dajú sa tu nájsť aj výsledky zeta funkcie s párnymi prirodzenými premennými. Výsledky pre ostatné premenné som zatiaľ nenašiel.
@PeterFamiko-lw8ue2 ай бұрын
Čo na to kubacek
@GIO-8P Жыл бұрын
super učiteľ, veľmi dobré sa ho počúva :D nie som extra do matematiky, ale od neho ma to baví :D škoda že neučí astrofyziku alebo niečo s vesmírom :D
@peterpancik Жыл бұрын
jedno z mala videi na yt ktore sa nedaju pozerat na rychlosti 1.25x :D
@vieweriko Жыл бұрын
Je 2:07 nad ránom, ako a prečo som to celé dopozeral? 🤨
@vladogaspar2552 Жыл бұрын
😂❤
@radoslavmichalkopera Жыл бұрын
Škoda, že nie je vidieť to laserové ukazovátko.
@martinvenhart9926 Жыл бұрын
Sice este nie dochodca, ale mozem potvrdit, ze pri slove rovnomerna konvergencia mi prislo zle... Ale zas som si vdaka tomu spomenul na velkeho docenta Mozera.
@RadoslavFicko Жыл бұрын
Ak by som chcel vedieť obvod n-uholníka, napísal by som, že O=n*sin(180/n)*D, a ak by sme n hnali k nekonečnu, potom n*sin(180/n)=Pi.
@marekjankola Жыл бұрын
Limita je to síce pravdivá, ale nie moc praktická, resp. ničím sa nelíši tento postup od archimedesovej metódy odhadu čísla, pi. Či?
@RadoslavFicko Жыл бұрын
O tejto metóde som nepočul, ale aj keď urobíte Taylorov rozvoj funkcie sin (π/X) , získate jasnejší obraz o veci.
@amadeusbm Жыл бұрын
Kedy uz niekto napise holu pravdu o p. Kubackovi - kedze tu citavam len same chvaly? Kvalitu maju jeho vyletu do matematickej minulosti - to je velmi fajn a aj motivujuce. Polokvalitu ma jeho humornost. Ale schopnost nieco vysvetlit - ta proste systemovo absentuje.
@modrypotucek4969 Жыл бұрын
Dobrý den, slyšel jsem o takový teorii. Možná by to někoho zajímalo. Ale pojďme trochu do světa ekonomiky a sociologie. Obchodníci bohatnou více a více. Obchodníci vládnou světu. Ale stačilo by sestoupit mezi lidi, a začít hrát fair play. Formou rovnýho vzdělávání a platů. Většina lidí, když dostane šanci, tak jí zúročí. Lidi mají nějaký potenciál a kapacitu. A lidi jsou podhodnocený. Vyrostl by jednotlivec, potom i skupina, a byl by růst i okolo. Vyrostly by i ti nahoře, morálně a prestižně. Ale to je jenom matematika, prostorové logiky. Fajn den 🙂
@tomsektul31 Жыл бұрын
Ale ono to je fair, nenapadlo tě je že prostě neumíš hrát? :) Pravidla bys měnil místo abys změnil sebe... fuj.
@SomebodyLikeXeo Жыл бұрын
@@tomsektul31Myslis, ze vsetci ludia z Afriky maju rovnaku sancu ako vsetci ludia z Europskej Unie?
@modrypotucek4969 Жыл бұрын
Tak předně, platy tu nejsou jako například v Německu, vzdělávání tu není třeba jako ve Finsku. To je, co je mimo. Pokud zůstanu zde, tak průměr vše řídí, ti, co se nějak liší, jsou dole či nahoře, vzadu či vepředu, mají problém se do toho poskládat. Je tu 1 - 2 miliónu, těch, kteří žijí na hranici chudoby, čili mají plat menší, než průměrný, u nás. To je 1/5 lidí. Dále, ti průměrní, co to tu řídí, nežijou ani oni ideálně či optimálně, nejsou dokonalý, mají rezervy, například v chování vůči ostatním, v altruismu, který obohacuje i dávajícího. To jsou spojité nádoby. Navíc, se normálně nemluví pravdivě. Žijeme v komplikovanosti a zamotanosti myslí těch průměrných. Je to jak oni vibrují a točí realitu, ve svůj prospěch, nikoliv vyváženě či harmonicky. Sebe měním stále. Proto se bavím, s těmi nejinteligentnějšími. Čili případně lze některou pizzu rozdělit nikoliv na 4, ale na 5 dílů, ale těšit se ze společného sdílení jídla. Nakonec, nikdo nechce měnit pravidla, ani já, pouze mluvíme o něčem, co by mohlo dobrovolně někoho obohatit. Čili něco navíc, možnost v prostoru, pro někoho, kdo by měl o to zájem. Kdo ne, může pokračovat v klasice či jinakosti, ve svém. Přeju pohodu 🙂