Страх: Як боротися з невидимим ворогом?

  Рет қаралды 23,250

Хмаринка Science

Хмаринка Science

Күн бұрын

Пікірлер: 143
@ИлонаАвраменко-э4в
@ИлонаАвраменко-э4в 6 ай бұрын
Поки прослухала половину, почитала коменти, виникли думки, що якщо ми, українці, успадкували всі страхи предків, то мали б вже померти, але досі живемо? Можливо передаються ж не лише страхи, а і досвід виживання? Еволюційний відбір же має бути? Тому не варто все сприймати однозначно, працювати можна зі своїми страхами, але спиратися треба на досвід свій та предків і намагатися передати нащадкам, я вважаю. До кінця додивлюсь, звичайно, дякую, наводить на роздуми.
@ХристинаКондратюк-н7м
@ХристинаКондратюк-н7м 5 ай бұрын
Як мудро і цікаво ви написали.
@РоманШаповалов-у3с
@РоманШаповалов-у3с 4 күн бұрын
Та ж він на початку сказав, що успадковується не тільки «гарні риси» але і …(далі лекція про страхи).
@Ukraine0desa
@Ukraine0desa 4 ай бұрын
Дякую велике за переклад цієї лекції. З початком повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, я дуже швидко набрав 20 кг зайвої ваги, яка шкодить здоров'ю. Зараз розумію що можливо це наслідки родової травми, бо обидва мої дідуся та бабусі пережили другу світову війну та зазнали тяготи тієї війни. Дідусі воювали, один з них був у полоні 3 роки, бабуся одна воювала а друга виживала під окупацією, голодала. Так що дуже ймовірно вони отримали дуже глибокі травми, це можно зрозуміти тільки коли сам на власному досвіді розумієш що таке війна. Всім бажаю доброго здоров'я, Слава Україні!
@tash_sh
@tash_sh 6 ай бұрын
Дякую Хмаринці, що знайомить з новинками і різноманітними сучасними дослідженнями, думками, гіпотезами❤️ Дякую, що розширює горизонти, Хмаринка моє відкриття 2024❤❤❤❤❤
@vsvechnikova
@vsvechnikova 6 ай бұрын
Просто дуже неприємно усвідомлювати що багато поколінь українців травмовані і травма не зупиняється через довбаних "сусідів". Мене завжди більше цікавило не чому це відбувається,а що робити з цим, щоб воно припинилося. Дратує що я наприклад не маю ані можливостей, ані ресурсів щоб сидіти спокійно в ашрамах і шукати відповіді на питання, і навряд такі можливості будуть у моєї дитини. Тому розповідь чувака з привилеями, яких ми зараз не маємо, викликає недовіру.
@Maria_Liakhova
@Maria_Liakhova 3 ай бұрын
Не треба сидіти в ашрамах. Треба будь яку негативну емоцію тут же сказати з позитивним підтекстом: раз я живу зараз, то позитивний досвід предків був набагато потужнішим і працює на мене. А якщо зупинимось на негативній фразі, то вона по всіх поколіннях підніме подібний негатив і реалізує в житті.
@vsvechnikova
@vsvechnikova 3 ай бұрын
@@Maria_Liakhova якби це було так просто,як ви написали - всі психотерапевти залишилися б без роботи. Всі емоції потрібні та важливі, і всі емоції потрібно проживати повністю. Всі наші емоційні реакції зараз - це адекватна відповідь організму, на той триндець, який відбувається зі світом і людством.
@КатеринаВолкова-э3т
@КатеринаВолкова-э3т 2 ай бұрын
@@vsvechnikova "чувака з привилеями" - які , на вашу думку, є привілеї в цього чувака?
@vsvechnikova
@vsvechnikova 2 ай бұрын
Це білий цисгендерний чоловік з університетською освітою, який народився і живе в країні з розвинутою економікою. В нього були гроші та можливості займатися саморозвитком та дослідженнями. Він не жив у війні.
@yelzolot
@yelzolot 2 ай бұрын
@@vsvechnikova багато сучасних людей не жило у війні, що тепер, всім заткнутися і не ділитися своїми знаннями на широку публіку, тільки тому що це "не у контексті війни"? По-друге, у нашому світі настільки багато культур, народів(з різною історією на хвилину), що вмістити тему у годину докладу, щоб це догодило всім, просто фізично неможливо, і "білий цисгендерний чувак" тут взагалі ні до чого. Задумайтесь також про те, що ви геть не єдина у цих умовах, нас досить багато в Україні, але чому одні люди навіть після найжахливішого досвіду продовжують брати відповідальність за своє життя ще більше, а інші тільки жаліються і підозрюють всіх і вся? Чому одні продовжують працювати над собою і думати, як нам зрости як нації і роблять все задля цього навіть у жахливих умовах, а інші тільки скиглять? Дві різні людини, одні обставини, то може особистість і її розвиток таки щось вирішує? І наостанок, шкодувати про те, де ти народився - це наймарніше, що можна для себе робити.
@xiomimimma8630
@xiomimimma8630 3 ай бұрын
Саме ключове в цій лекції -це не проговорено травми в родині !Дякую!❤
@xiomimimma8630
@xiomimimma8630 3 ай бұрын
Дякую і щиро за переклад лекції !Багато що сходиться ,але розвиток і навчання ,зайнятість змінює картину світу наших батьків !
@an_isane_stranger
@an_isane_stranger 6 ай бұрын
Я опинилась у вимушеній еміграції, і перші півтора року я періодично глохла на одне вухо без медичної причини. Це була психосоматика, бо дуже важко йшло подолання мовного бар'єру. З поступовим вивченням мови це минуло. Я перестала бути "глухою"
@chalykkateryna
@chalykkateryna 6 ай бұрын
Вау, неймовірно! Дуже дякую за переклад: вивчення цих принципів - абсолютний мейнстрім, нас чекає багато відкриттів в цій сфері! Пишаюся, що дотична до дослідження і сцілення факторів і програм в тому числі спадкових, що шкодять життю людей. Сподіваюся, це зможе допомогти багатьом людям❤❤❤❤❤
@mykhailogubar1721
@mykhailogubar1721 15 күн бұрын
Дякую за донесення базових речей в житті!
@maxtrytuz
@maxtrytuz 6 ай бұрын
Запах і смак жареної бульби мене заспокоює і приводить в рівновагу і це у нашій родині спадкове! Смачного!
@master_sergik
@master_sergik 6 ай бұрын
коментар із запахом 🤤
@pan_bohdan
@pan_bohdan Ай бұрын
Дякую за цікаве, корисне та інформативне відео! ❤
@Viky.A.V.
@Viky.A.V. 6 ай бұрын
Дякую за відео. На жаль, гугл і вікіпедія мало що кажуть про цього пана, і я не певна, що його метод - науковий, але такий підхід до травми і самозцілення - так чи інак кращий, аніж ходити по знахарях і тарологах, як це полюбляють українці.
@UA_Science
@UA_Science 6 ай бұрын
Його книжки та теорії достатньо популярні в світі. Мабуть варто послухати, а висновки вже зробити самому
@МихайлоДуда-и9ъ
@МихайлоДуда-и9ъ 6 ай бұрын
Дякую Вам за працю та цікаве відео.
@UA_Science
@UA_Science 6 ай бұрын
Дякуємо за коментар )
@ТаняТанечка-р5н
@ТаняТанечка-р5н 5 ай бұрын
Якщо ти сам (а) не змінеш ставлення до страху та травми, вони з'їдять людину живцем, через психосоматике чи інше. Але досвід виживання предків, сила волі людини, вміння бачите не тільки погане, а й гарне... Це надає інший сенс життю, мотивації. І страхи, і травми можна проробити, головне - побачити іншу можливість вирішити питання і змінитися самому
@svitlanakirchberger8065
@svitlanakirchberger8065 6 ай бұрын
Уявіть , який страх успадкував наш народ, який століттями фізично знищували ? Скільки травм на генетичному рівні!!!Масовий геноцид!Генні зміни і постійний стрес став передаватися у покоління! Тобто програму компартії " осовєчувуння" українців виконано. Тепер прийшли довершити?
@crazybrain7854
@crazybrain7854 2 ай бұрын
Дякую за вашу роботу! Влухалась в кожне слово 😢
@sviatoslav_LioN
@sviatoslav_LioN 6 ай бұрын
Дякую за контент! Маю сумніви що до тематики відео. Деякі моменти у автора спірні і дуже схожі на ловушку мислення, на одне з когнітивних викривлень, коли ми починаємо під ситуацію тут та зараз шукати пояснення та підводити наше минуле, видуваючи якісь факти з нього за закономірне твердження причинно наслідкових подій. Описане більше схоже на те що Ерик Берн називав модель поведінки в книзі "Ігри в які грають люди". Людина в группі передає невербальну інформацію іншим учасникам групи, а також усі в группі особливо якщо мова про дітей, порадують своїм батькам, тож здобувають модель поведінки батьків. І це триває поколіннями.
@zomber2362
@zomber2362 2 күн бұрын
Сову на глобус так сказати. Якщо слідувати такій логіці - то зі зміною поколінь всі негативні "генетичні передачі" будуть мнодитися - буде як епідемія
@ObamaboyNotBad
@ObamaboyNotBad 4 ай бұрын
Дякую за контент! Дуже цікава і корисна інфа! Най прибуде з Вами сила!
@smugasta
@smugasta 6 ай бұрын
Цікава теорія але виникає багато питань щодо неї в розрізі української нації. У всіх нас є колективна травма голодомором, репресіями, совком, а тепер ще травма цією війною, яка триває вже більше 10 років. У більшості із родичів - максимум бабусь, дідусь, інші із більш далеких родичів вбиті в 2СВ, заморені голодом, репресіями, розкуркулені, виселені в процесі примусових переселень, коли вони або зникали, або гинули, або просто було небезпечно виявляти факти своєї спорідненості. Як все це впливає на нас зараз? Як дізнатися в цьому контексті про себе щось? А якщо і дізнаєшся то що з цим робити, щоб позбутися наслідків?
@ЭлинаДенис-в8ю
@ЭлинаДенис-в8ю 6 ай бұрын
Працюю з людьми як кпт-, EMDR-терапевт, регресолог. Все перераховане вами досі лізе з підсвідомості клієнтів у сесіях. Ми ще не позбулися тієї спадщини, а тут нове лихо прийшло. Ефект настає за рахунок зняття домінантного збудження в неокортексі та перебудови всієї нейромережі. А потім напрацьовуються нові моделі реагування.
@smugasta
@smugasta 6 ай бұрын
@@ЭлинаДенис-в8ю а як це зробити практично тільки людською мовою? А то перебудувати нейромережу це добре, але не зрозуміло як
@АнжелаСтепченко-т9с
@АнжелаСтепченко-т9с 6 ай бұрын
Впливає таким чином що люди роблять неправильні вибори і висновки бо являється керованою і слабкою. Живе на рівні виживання і не проявляється, не заявляє права на своє - те що належить по праву. І ще багато чого.
@tinaan5523
@tinaan5523 6 ай бұрын
​@@smugasta я не спеціаліст, та не раз читала з надійних джерел, що КПТ та EMDR, дійсно круті штуки, науково доведені. То коштує грошей, поки я ніяк не наважуся, хоча потребую допомоги. Дуже злять оці всі поради про "треба звертатися до психотерапевта", та я за руками і ногами, але за які такі доляри??? І як знайти гарного профі, щоб не травмував,а допоміг? Хвилинка відчаю, вибачаюся🙏 Якщо маєте сили, то ось назва книги де розкривається тема переконань та думок, які не дають жити, там є і про переконання наших предків - "Your brain always listening" Daniel Amen. Звичайно ДПДГ терапія, дуже круто допомагає мозку переробити травму так, щоб вона більше не завдавала болю та не впливала негативно на життя. Чула, що можна і самому практикувати цю методику. По суті, вона була відкрита звичайною людиною, тож якщо є сили і немає грошей, то на ютубі є канал Павла Дими, також можна пошукати інші джерела. І останнє, організм має бути здоровим. Харчування(нажаль українська кухня шкодить роботі мозку, не всі страви та все ж), спорт, сон, підтримка.
@smugasta
@smugasta 6 ай бұрын
@@tinaan5523 високі ціни терапевти обґрунтовують так: що дешево прийшло, то немає користі (ну принаймні для них точно). Тому, якщо ви виклали круглу суму, то працювати будете з подвійною силою. Але свого часу мені дуже допомогли безкоштовні психотерапевти (для військовослужбовців) типу гарячих ліній. Можна знайти і терапевтів, які недорого беруть і при цьому це справді фахівці. Я знаю таких принаймні у Кропі
@gfhjkm
@gfhjkm 6 ай бұрын
Дякую авторам каналу за роботу!
@vitalikdobudenb
@vitalikdobudenb 6 ай бұрын
Чим ефективніше ми проаналізуємо наше минуле тим більше розуміння буде як взаємодіяти в майбутньому Уникаючи чогось ми тільки накопичуємо негативний вплив і відтерміновуємо власні відповіді собі ж
@UA_Science
@UA_Science 6 ай бұрын
У цьому однозначно є сенс
@АнастасияА-с8ю
@АнастасияА-с8ю 3 ай бұрын
Низький уклін✨Дуже вам дякую❤❤❤
@hodovanska
@hodovanska 6 ай бұрын
Супер! Дуже вчасно для нас, українців.
@ОленаЗахаренко-ч9т
@ОленаЗахаренко-ч9т 6 ай бұрын
Дякую ❤ за цікавості!
@alisavanderer2382
@alisavanderer2382 6 ай бұрын
Дякую вам. 🙌 Я просто мала це почути.
@Tetiana0710
@Tetiana0710 5 ай бұрын
Дякую вам за вашу роботу!❤
@АндрійЩербак-х6ф
@АндрійЩербак-х6ф 6 ай бұрын
Дякую за таку чудову лекцію!
@НаталіяКосик-з1ь
@НаталіяКосик-з1ь 6 ай бұрын
Почитала коментарі.дивитись відео не буду.я вважаю глядачів Хмаринки доволі обізнаними,освіченими,розумними людьми.
@МилаДемченко-э2у
@МилаДемченко-э2у 6 ай бұрын
А чому Ви спираєтесь на чужу думку, навіть розумних людей?
@bogdan4167
@bogdan4167 4 ай бұрын
Людина що озвучила це відео, також озвучує Good times Bad times Україна. Дякую за це❤
@RuslanaSharkova
@RuslanaSharkova 6 ай бұрын
О Боже, Дякую, дякую, дякую. Я думала, я божеволію...
@mykolamelnychuk1523
@mykolamelnychuk1523 6 ай бұрын
Як ви уже могли прочитати в інших коментарях, це відео не має нічого спільноно з наукою. Все, що корисного сказав цей тіп, - що людям варто задумуватись над своїми страхами, своєю мотивацією, своїми відносинами з рідними. Все. Решта - тільки негатив, тьма, нелогічність, туманність, трішки самореклами, трішки уривки з досліджень (звісно, безсистемно і бездоказово). Найгірше, шо він використовує типово хибну логіку, легітимізуючи її.
@ЭлинаДенис-в8ю
@ЭлинаДенис-в8ю 6 ай бұрын
Згодна. Приклади, які наводить, більш відносяться до розвитку та виховання в сім'ї. Науково доказана на мишах більша схильність до агресії та страху саме через покоління
@solo-mia
@solo-mia 6 ай бұрын
Спробуйте погуглити слово епігенетика. А також в чому полягає стиль науково-популярного викладу. Можливо, це допоможе вам усвідомити цінність лекції
@mykolamelnychuk1523
@mykolamelnychuk1523 6 ай бұрын
@@solo-mia раз уже для вас допустимим є посилати людей, то сходіть ви в університет, і з'ясуйте для себе принципи, логіку, філософію науки; що є антинауковим, і чому антинауковість є строго недопустимою в науково популярному викладі, і яка величезна шкода від антинаукових пояснень, які маскуються під наукпоп.
@solo-mia
@solo-mia 6 ай бұрын
@@mykolamelnychuk1523вельми вдячна за реакцію з претензією на рівень бога, закреслено - університетського наукового дослідника. Дякую, дякую. З такого рівня стартовий коментар мав би дефолтно містити і посилання на дослідження і вказівки на конкретні таймкоди не-наукових тверджень. Оце було б не схоже на просте обливання брудом. Чекаю з нетерпінням на освітні та туристичні рекомендації ;))
@Victoria-kp6ny
@Victoria-kp6ny 5 ай бұрын
Лайк каналу!дякую, мене зацікавила ця тема! Зараз це актуальні питання!!!
@svitlanalisovenko8175
@svitlanalisovenko8175 2 күн бұрын
Дякую, Ваша праця ❤
@UA_Science
@UA_Science 2 күн бұрын
Раді, що Ви разом з нами!
@NeutrinoForever
@NeutrinoForever 6 ай бұрын
Те відчуття, коли з 15 років тривожний розлад та соціальна фобія, а тут війна та мобілізація...
@us_pw.Iron_handley
@us_pw.Iron_handley 6 ай бұрын
...то як кажуть "тібєтьські мудрогани" - для підсилення відчуттів
@tinaan5523
@tinaan5523 6 ай бұрын
Оооо!!! Я ніколи не жила.. Ну знаєте, так буває, коли ти ніби живий, а по факту ходячий мрець. Благо, що довіряю Біблії, і мій розум значною мірою захищений в реаліях нашого сьогодення. Але в мене тих симптомів з боку роботи мозку та родин , як бліх! І якось так дивно... Час іде і я стаю сильнішою, спокійнішою та водночас ще більш розчарованою, зневіреною, безсилою. І досвід підтверджує мої найтемніші роздуми, бо надто чутлива через свій скалічений, багатьма способами, мозок, тіло та дух. Багато вже на себе приміряно, але дещо я ще не практикувала... Як то кажуть Далі буде..
@Александр-д9я5е
@Александр-д9я5е 6 ай бұрын
​@@tinaan5523Люди створили собі богів щоб ті казали їм те що вони самі бояться сказати,віруюча людина має віру яка ховає страх,а ось атеїст стоїть один у темряві і сміливо приймає все що на нього йде .
@Кошачка-л6н
@Кошачка-л6н 5 ай бұрын
Причина вашого тривожного розладу та фобії може бути, з великою ймовірністю, в прихованому емоційному абюзері у вашому оточенні. Причому потрібно шукати серед найближчих.Це може бути мама, тато, сестра, брат, і т. д. Також шукайте інформацію про нарцисичний розлад особистості, її ознаки і порівнюйте з поведінкою близьких. Скоріше за все відповідь ховається саме там...
@Кошачка-л6н
@Кошачка-л6н 5 ай бұрын
​@@tinaan5523Причина може бути, з великою ймовірністю, в прихованому емоційному абюзері у вашому оточенні. Причому потрібно шукати серед найближчих.Це може бути мама, тато, сестра, брат, чоловік і т. д. Також шукайте інформацію про нарцисичний розлад особистості, її ознаки і порівнюйте з поведінкою близьких. Скоріше за все відповідь ховається саме там...
@Andrii1973
@Andrii1973 4 ай бұрын
Дякую автору за працю!
@maxrubish523
@maxrubish523 6 ай бұрын
Після лекцій Роберта, це здається якоюсь нісенітницею!
@olenasemenko
@olenasemenko 6 ай бұрын
про що саме мова?
@mykolamelnychuk1523
@mykolamelnychuk1523 6 ай бұрын
​@@olenasemenkoподивіться лекції по нейробіологіі від Сапольскі на цьому каналі
@ADV-PCU
@ADV-PCU 6 ай бұрын
Так воно і є.
@olenadoroshenko1113
@olenadoroshenko1113 6 ай бұрын
Я теж про це подумала. Особливо спантеличив вступ про медитаторів .
@olenadoroshenko1113
@olenadoroshenko1113 6 ай бұрын
Але, можливо,це переросте у дійсно великі відкриття психології людини.
@kikiriki4979
@kikiriki4979 6 ай бұрын
Його книжка допомогла мені зрозуміти, що я роблю перенос маминих емоцій та хвороб на себе. Вчасно зупинилась
@Кошачка-л6н
@Кошачка-л6н 5 ай бұрын
Ще раджу почитати ознаки нарцисичного розладу особистості.Можливо впізнаєте когось з своїх рідних...
@KhrystynaYakoviv
@KhrystynaYakoviv 6 ай бұрын
Дякую! Я знайшла травму, яка повторюється.
@Ліна-е4е
@Ліна-е4е 2 ай бұрын
Дякую ❤❤❤
@AnarchoReptiloidUa
@AnarchoReptiloidUa 5 ай бұрын
Гарне відео. Коментар на підтримку відео та каналу. 😊😊😊
@НаталияСкорик-р5д
@НаталияСкорик-р5д Ай бұрын
Дякую за коменти, щоб не слухати воду дарма
@KhrystynaRoshka-dg2lw
@KhrystynaRoshka-dg2lw 5 ай бұрын
Першим про це писав Карл Юнг
@olenasemenko
@olenasemenko 6 ай бұрын
шикарно, дякую!
@YuliyaDubenska
@YuliyaDubenska 6 ай бұрын
Дякую, дуже корисний випуск
@MykhailoMalets
@MykhailoMalets 6 ай бұрын
Дійсно, після перегляду коментарів, зрозумів що до мне вже було багато висловлено. Та ця лекція чи стендап явно не для фомату Хмаринки =)
@olenadoroshenko1113
@olenadoroshenko1113 6 ай бұрын
Але ж погляньте на картинку позаду спікера. Вона досить наукова😅
@ДжонКонэр
@ДжонКонэр 6 ай бұрын
Дякую🙏
@lesyaukrainian3045
@lesyaukrainian3045 6 ай бұрын
Дякую я зрозуміла свою проблему
@Sedrickedel
@Sedrickedel 6 ай бұрын
Ви що, зовсім? Ви називаєтесь хмаринка саєнс, а викладаєте цю псевдонаукову маячню після Роберта Сапольскі? Це як?? Може не треба множити псевдонауку, якої і так достатньо? Я в шоці.
@ПетроПетрович-ч6э
@ПетроПетрович-ч6э 6 ай бұрын
вона відчула рани дідуся - це повна маячня
@Yarra-d2x
@Yarra-d2x 5 ай бұрын
👏👏👏🙏
@us_pw.Iron_handley
@us_pw.Iron_handley 6 ай бұрын
...спадкове каліцво як норма життя і руший від'ємного прогресу
@АндрейАндреевич-к8г
@АндрейАндреевич-к8г 6 ай бұрын
Психосоматика
@serhiiyevtushenko3511
@serhiiyevtushenko3511 6 ай бұрын
Я не думаю що ця лекція має відношення до науки. Мені дивно бачити це на цьому каналі
@UA_Science
@UA_Science 6 ай бұрын
Критичне мислення наше все )
@VCTRTRV
@VCTRTRV 6 ай бұрын
@@UA_Science То чому ним не користуєтеся?
@UA_Science
@UA_Science 6 ай бұрын
@@VCTRTRV Спробували відповісти на Ваші питання у дописі на вкладці "Спільнота"
@жінкаіринадонькамиколаяі-ра
@жінкаіринадонькамиколаяі-ра 6 ай бұрын
Помиріться зі своїми батьками
@АнжелаСтепченко-т9с
@АнжелаСтепченко-т9с 6 ай бұрын
Це зона вашого розвитку. Нові ідеї завжди здаються нісенітницею. Епігенетика - чули про таке? Та й багато ще чого про що ви не знаєте і це може здатися вам абсолютною дурнею.
@kseniakravchuk2129
@kseniakravchuk2129 6 ай бұрын
Професор Сапольскі наврядчи надав би дозвіл на переклад своїх відео Хмаринці, якби на той час це відео було на каналі
@ithinkitsatiger1864
@ithinkitsatiger1864 6 ай бұрын
Цікаво. Хіба будь-який набутий людський досвід передається генетично й в наступних поколіннях може бути відтворений? Хіба це все не анульовується в сиатевих клітинак до первородного стану? Так, чув, що під час ембріонального розвитку середовище й умови (в широкому плані), в яких знаходиться матір буде мати певний відбиток на вас, але це впливає безпосередньо на вас, на експресію ваших генів, не на ваших нащадків... Так, наш досвід може впливати на нас на молекулярному рівні, але приколу з "травмами пращурів" я щось не розумію, хоча розумію емоційну привабливість ідеї. Якщо мова виключно про біологію, не про культуру. Читаючи про intergenerational trauma's більше, поки що можна дійти одного чіткого висновку: говорити про це з такою певністю, з якою виступає автор на сцені ще трохи рано, потрібно більше досліджень, на людях, не тваринах і мишах, це ж різне. Тема доволі запутана, неоднозначна та цікава, тому щиро раджу копнути самому, тільки обов'язково беріть широку вибірку з джерел...заразом з відгуками на згадану книгу на Goodreads :).
@yurik8468
@yurik8468 6 ай бұрын
Ймовірно він спутує питання досвіду попередніх поколінь та еволюційного добору. Достатньо ймовірно, що у випадку коли певна група мала поганий досвід з чимось і збереження уникнення цього призводить до збільшення статевого успіху то ця відраза може зберегтися. Ну це так я думаю. Він спутує і доносить свою думку красномовно і уникаючи осуду використовуючи непомітні спотворення. Біологія взагалі наука про розвиток костилів та багів неорганічних структур.
@tinaan5523
@tinaan5523 6 ай бұрын
Про епігенетику для мене то туманний ліс! Та читала, що тип мозку передається дитині, нажаль... Може не в тій мірі, та передається. Можна сказати, що частково за спосіб життя, мислення та травми батьків, розплачуються діти... Але! Якщо мама, під час та до вагітності, буде спокійна, буде їсти здорову їжу, висипатися, рухатися, вчитися і тд, то мозок дитини буде зміцнюватися, але якщо навпаки, то ресурс мозку буде знижуватися. Цей принцип спрацьовує на протязі всього життя, ми або робимо мозок міцнішим або слабшим. І поскільки мозок визначає великою мірою нашу особистість, то було б шикарно, якби людство почало дбати про себе. Але якось все відбувається навпаки... Генетика має вплив 25%(ніби), тож всі інші відсотки в наших руках ✊
@VCTRTRV
@VCTRTRV 6 ай бұрын
Я правильно розумію, що це перше антинаукове відео на каналі, чи були ще?
@kseniakravchuk2129
@kseniakravchuk2129 6 ай бұрын
Було ще про "емоційний інтелект")
@АндрейАндреевич-к8г
@АндрейАндреевич-к8г 6 ай бұрын
А що є наука, що є медитація?
@mykolamelnychuk1523
@mykolamelnychuk1523 6 ай бұрын
Не перше, але впевнено займає перше місце по антинауковості)
@АльонаТученко
@АльонаТученко 6 ай бұрын
Цікаво, є над чим задуматись 🤔
@JuIvanova
@JuIvanova 6 ай бұрын
Не вірю що я таку ненаукову фігню слухаю на хмаринці. Скільки драми і як мало нормальних досліджень.
@Slaventiy28dom
@Slaventiy28dom 8 күн бұрын
💪
@yaroslav9773
@yaroslav9773 6 ай бұрын
Я знаю чувака який стверджував, що церковні дзвони, які закопали, вже не на тому самому місці, бо Земля крутиться і вони перемістилися. Він був лікарем. Цікаво скількох людей він з світу звів. Цей хлоп з тієї ж породи.
@us_pw.Iron_handley
@us_pw.Iron_handley 6 ай бұрын
...ще трішки будемо воду заряджати і рубці гладить
@ValentinaShumskaya
@ValentinaShumskaya 5 ай бұрын
если россиян никто не будет бояться. то россиянам хана
@Vitalko294
@Vitalko294 3 ай бұрын
Оця історія про дідуся лише мені здалася підозрілою. Тобто дідусь помер і встиг передати травму. Бабуся мала народити матір Сари після аварії. Короче якась маячня виходить.
@ОлегЧ-л1в
@ОлегЧ-л1в 6 ай бұрын
Цікаво, яка ступінь доказовості цього матеріалу?
@UA_Science
@UA_Science 6 ай бұрын
Схоже, що не велика.
@mykolamelnychuk1523
@mykolamelnychuk1523 6 ай бұрын
Від'ємна. Тобто можна довести, що озвучені гіпотези невірні.
@МарияМария-о2б
@МарияМария-о2б 4 ай бұрын
Якщо Сара успадкувала травму від бабусі, то вона мала б народитися після смерті дідуся. І її батько чи мама також мали народитись після його смерті, щоб успадкувати травму від бабусі. Одним словом, чергова псевдо наукова маячня
@СергійНетудихата-с3в
@СергійНетудихата-с3в 2 ай бұрын
😂 наступний переклад буде щось про успіх, правила розставляння предметів за фен шуй.
@UA_Science
@UA_Science 2 ай бұрын
Ні )
@pan_bohdan
@pan_bohdan Ай бұрын
Це дуже потужна інформація 😨
@Maria-tu8lh
@Maria-tu8lh 3 ай бұрын
Не згодна я з цим всім.
@UA_Science
@UA_Science 3 ай бұрын
І це нормально )
@ВолодимирДанильчук-ч6р
@ВолодимирДанильчук-ч6р 6 ай бұрын
що може бути страшніше за смерть?
@КсенияБорисова-с8у
@КсенияБорисова-с8у 3 ай бұрын
Це точно Science?....
@yurymaidania6222
@yurymaidania6222 6 ай бұрын
Пан Волин(ь)? Наш?
@AFREENX
@AFREENX 6 ай бұрын
27:33 а дід загинув, коли донька вже народилася? Щось тут не те
@KhrystynaLK
@KhrystynaLK 5 ай бұрын
А якщо батьки померли
@maxtrytuz
@maxtrytuz 6 ай бұрын
Але досдухаю. Може поспішив з висновком!😂
@mykolamelnychuk1523
@mykolamelnychuk1523 6 ай бұрын
Ну як?😂
@vldpub
@vldpub 6 ай бұрын
Маю надію, що ви хоча б гроші отримали за це відео, бо інакше його існування для мене не зрозуміле
@АндрейАндреевич-к8г
@АндрейАндреевич-к8г 6 ай бұрын
Психосоматика - вікіпедія…
@vialvi
@vialvi 6 ай бұрын
Тяжело подобрать слова благодарности этому челу. Просто гнений, наверное... Это от слова ген.
@ADV-PCU
@ADV-PCU 6 ай бұрын
Які вчені, де можна побачити результати досліджень? Бла- бла. По якій методиці робили експеримент? Бідні мишки.
Реальність яка шокує - Лоуренс Краусс
46:09
Хмаринка Science
Рет қаралды 256 М.
КОГДА К БАТЕ ПРИШЕЛ ДРУГ😂#shorts
00:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 7 МЛН
Из какого города смотришь? 😃
00:34
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 1,6 МЛН
The IMPOSSIBLE Puzzle..
00:55
Stokes Twins
Рет қаралды 111 МЛН
My MEAN sister annoys me! 😡 Use this gadget #hack
00:24
Про емоції та інтелект. Подкаст з Д. Гоулманом
54:01
«Чудовий ранок. Як не проспати життя» | Гел Елрод
31:10
Книжковий Інсайт
Рет қаралды 677 М.
ЕМОЦІЯ ВТОМИ. ЛІНОЩІ. МОТИВАЦІЯ. ПРИЙНЯТТЯ СЕБЕ | ЧОРНОМОРЕЦЬ
33:03
Жовті Кеди з Юлією Бориско
Рет қаралды 135 М.
Життя, Всесвіт та все інше. Л. Краусс та Р. Докінз
1:45:06
КОГДА К БАТЕ ПРИШЕЛ ДРУГ😂#shorts
00:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 7 МЛН