Splątane fotony w kwantowym komputerze

  Рет қаралды 31,659

Gupia Nauka

Gupia Nauka

6 жыл бұрын

Tym razem o komputerze kwantowym z trochę innej strony. Dobrej zabawy.
Twitter:
/ gupia_nauka

Пікірлер: 105
@jakubakkabenek5935
@jakubakkabenek5935 6 жыл бұрын
W ogóle nie śpidz, tylko fizyka Ci w głowie. A tych kwantów to na prawdę nikt nie ogarnia, a jeśli ogarnia to kłamie... a gdzie w tym wszystkim tanie kobiety i zabawa? (Żeby nie powiedzieć "dziwki i koks"?)
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
Koksu też nikt nie ogarnia, a jak twierdzi, że ogarnia to kłamie. Co więc za różnica, czy koks, czy kwanty? ;) A kobiety? Jestem fanem tych bezpłatnych. Tak, wiem, to płytkie i egoistyczne.
@wachcik8311
@wachcik8311 5 жыл бұрын
@@gupianauka9906 i tańsze 😜
@wladyslawlesniak9391
@wladyslawlesniak9391 5 жыл бұрын
I są warte tyle co bezpłatne programy.
@carlod1605
@carlod1605 4 жыл бұрын
@@wladyslawlesniak9391 Dlaczego tak uważasz ? "Bezpłatne" to źle określenie. Programy dzielimy na dwie grupy: własnościowe (płatne ) i otwartoźrodłowe (w 80% bezpłatne). Niektóre programy otwartoźródłowe zaliczamy także do wolnoźródłowych (wolnych). Niekiedy takie programy są nawet lepsze od własnościowych odpowiedników np. Blender czy OBS. Niektóre oprogramowania free sofware jest płatne np Red Hat Serwer, który cieszy się większą popularnością niż Windows serwer. Programy otwartoźródłowe często zawierają dodatki lub poprawki społeczności czego nie zaznamy w "klasycznym" (chociaż praktyki free software były stosowane wcześniej - już w latach 60) oprogramowaniu
@dggsdgavvvhdfgh6569
@dggsdgavvvhdfgh6569 5 жыл бұрын
Witam, mam dwa pytania. 1. Czy elektron wzbudzony przeskakuje na kolejną "orbitę" w sposób niezauważalny (trochę tak jakby znikał w jednym miejscu i pojawiał się w innym) czy też można zaobserwować proces zmiany orbity? - przy tym pytaniu zakładam, że elektron "orbituje" wokół jądra atomu 2. Czy w ogóle właśnie orbituję on w sposób "ciągły"? Bo obiło mi się o ucho takie stwierdzenie, że wcale elektron nie orbituje, a tylko bardzo szybko pojawia się i znika w losowych miejscach na konkretnej orbicie atomu. Świetny kanał, uwielbiam gdy nie pomija się matematyki w tego typu publikacjach (być może temu, że jestem matematykiem ;p). Pozdrawiam!
@arkadianface9395
@arkadianface9395 6 жыл бұрын
Idealne do śniadania :-D Jak zwykle mózg paruje a ja mam pół strony zagadnień do poszukania na własną rękę ;-)
@galaxystern8518
@galaxystern8518 5 жыл бұрын
czasem malo z tego rozumie ale i tak uwielbiam Twoje Programy , tlumaczysz to w Genialny sposub i dla tego Cie slucham , pozdrawiam
@515105684
@515105684 5 жыл бұрын
Nie rozumiem czemu tak mały zasięg. Film jest mega przystępny, ciekawy, merytoryczny. Dzięki temu kanałowi tych kilka faktów jakie udało mi się przyswoić na temat mechaniki kwantowej wreszcie zaczęły się łączyć w jakąś spójną całość. Z niecierpliwością czekam na kolejny materiał.
@szymon823
@szymon823 2 жыл бұрын
2:24 licząc za pomocą macierzy liczymy tak jakby przestrzeń, w osi pionowej i poziomej, tylko zamiast licząc ją całą to liczymy tylko punkty co pewien dystans, żeby policzyć jakieś zjawisko dokładnie musielibyśmy liczyć każdy jego aspekt i zależności między nimi i środowiskiem co odległość czasu planka, ale macierze zwykłe są 2d, więc żeby tak naprawdę mieć dokładny opis potrzebowalibyśmy przekształcić macierze tak żeby działały w 3D, a nawet włączyć do obliczeń liczby urojone licząc w 4D tak aby nie pomijać wpływu czasu na obliczenia
@bastet773
@bastet773 6 жыл бұрын
Znakomita robota z tym kanałem !!!! Klasa, oczywiście subskrybuję !!
@Lbmaniak
@Lbmaniak 6 жыл бұрын
Ah, nie ma to jak odświeżająca wiedza o której nie mam zielonego pojęcia. Dzięki.
@KrzysztofWierzbickiPL
@KrzysztofWierzbickiPL 6 жыл бұрын
Dziękuję za ten działający na wyobraźnię materiał. Bardzo mi się podoba idea filtra jako wzmacniacza. :p
@adriancylkowski7288
@adriancylkowski7288 6 жыл бұрын
mimo że nie ogarniam tej całej matmy, to przyjemnie się ciebie słucha jak tłumaczysz bo fajnych rzeczy można się dowiedzieć, pokazujesz równania a i tak tłumaczysz nam na chłopski rozum
@rrewl
@rrewl 5 жыл бұрын
Super filmy. Zawsze pasjonowała mnie fizyka niestety nauczyciele w podstawówce i liceum skutecznie zniszczyli to we mnie. Filmy na tym kanale tlumaczą w możliwie prosty sposób bardzo skomplikowane zagadnienia. Nie mogę przestać ich oglądać. W szkole fizyka straszy. Tutaj wciaga niczym czarna dziura.
@Majkelo879
@Majkelo879 6 жыл бұрын
Jak zawsze świetny film.
@newlanark6662
@newlanark6662 6 жыл бұрын
Bardzo przyjemnie słucha się twojego głosu. Ogólnie film fajny ale do obejrzenia po kilka razy :)
@bodziuchna3305
@bodziuchna3305 5 жыл бұрын
Bardzo wartościowe filmy na tym kanale :) Mam jeszcze pytanie czy można się spodziewać czegoś o programowaniu kwantowym (jakiś kurs) ? Pozdrawiam serdecznie.
@eleres-max6225
@eleres-max6225 5 жыл бұрын
Robisz świetną serie o fizyce kwantowej, nie przestawaj jej tworzyć bo są to naprawdę wartościowe filmy i można się z nich dużo nauczyć szczególnie że są one przedstawione w naukowy sposób i starasz się każde zjawisko jak najbardziej precyzyjnie opisać przy użyciu matmy i tez trochę na chłopski rozum ;p
@szymon823
@szymon823 2 жыл бұрын
7:26 jeśli część fotonu jest bardziej np. ku gurze, prawej i tyłowi, to czy to już wszystkie parametry względem których powinniśmy go opisywać? jaki jest jego spin względem osi czasu, i czy on podporządkowywuje się jeszcze jakomś parametrom, ile ich jest 2, 1/3, pi, jakie to mogą być wartości i w jakim zakresie ?
@szymon823
@szymon823 2 жыл бұрын
12:34 ale te fotony tylko nam wyglądają na oddalone od siebie, te fotony sobie wydają się teraz stykać, one równocześnie się stykają i jeden z nich przechodzi przez filtr, więc drugi teraz ma taki sam stan co ten pierwszy, ale dla fotonów one cały czas miały taki sam stan, a tylko dla nas najpierw miały nie określony a potem określony, może i to dziwne że po drodze może zachowywać się jak fala i interferować sam ze sobą, ale z jego perspektywy to właściwie jak wygląda ta interferencja, skoro on jest po części we wszystkich tych miejscach jednocześnie z różnym natężeniem, z tego wynika że jego brak, (dołek na wykresie prawdopodobieństwa występowania) nie jest obiektem matematycznym tylko obiektem fizycznym, strefa gdzie dany foton ma ujemne prawdopodobieństwo wystąpienia to dla tego fotonu obiekt a nie liczba, dlatego z nią oddziałuje
@xBazyliszek
@xBazyliszek 6 жыл бұрын
A będzie kiedyś film o oddziaływaniu słabym, jakie cząstki są mu ,,podległe" i w jaki sposób wpływa na skalę makro?
@multivita
@multivita 5 жыл бұрын
Skoro są teorie wszechświatów równoległych, to skąd np. nie wiadomo, że poznanie na Ziemi stanu fotonu splątanego, nie determinuje wyboru wszechświata równoległego, w którym foton na Marsie będzie posiadał odpowiedni stan zgodny z jego krewniakiem na Ziemi? W końcu przecież nie da się wykonać jednocześnie dwóch pomiarów (na Ziemi i Marsie) - zawsze któryś będzie pierwszy. I samo to już będzie determinować wszechświat, w którym jego bliźniacza splątana cząstka będzie miała odpowiedni stan. No i samo to, że nie dowiemy się o tym natychmiast, tylko dopiero po czasie dotarcia informacji z drugiej planety, nie szybszym, niż prędkość światła. Tak więc spokojnie dopasuje się do nas alternatywny wszechświat, który będzie zgodny ze spodziewanym rezultatem pomiaru na drugiej planecie. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę. Z resztą nie rozumiem, czemu fizyka zakłada istnienie obiektywnej rzeczywistości, skoro wszystko zdeterminowane jest obserwatorem i to powinno być punktem wyjścia, a nie złudne wierzenie w to, że wszechświat to coś niezależnego, coś co wręcz istnieje obiektywnie.
@Tafik93
@Tafik93 5 жыл бұрын
Okej, ale co oznacza termin splątania kwantów? W jaki sposób sprawia się że one są skorelowane ze sobą? Co oznacza że będziemy na nich stosować iloczyn kubitów? Jak to wygląda w praktyce?
@rtdrrths7222
@rtdrrths7222 6 жыл бұрын
Świetny film , Przekonałeś mnie co do fotonów .
@parazaurolofek
@parazaurolofek 5 жыл бұрын
Według jakichś przekazów od wyskowymiarowych kosmitów prędkość świałla nie jest największa w sensie absolutnym. Prędkość światła jest największa we wszechświecie tylko w takim sensie w jakim atom jest najmniejszą cząstką we wszechświecie, tzn. jest najmniejszą cząstką o właściwościach chemicznych. Podobno przez wszechświat przechodzi jakaś siatka przez, którą informacja przechodzi znacznie szybciej niż prędkość światła. Jest to prędkość skończona, ale nam może wydawać się jako natychmiastowa. Na niej opiera się wymiana informacji między splątanymi elektronami.
@Skrzynia
@Skrzynia 6 жыл бұрын
Prawdziwy fan nigdy nie spi :v Swietny filmik jak zawsze!!
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
Dziękuję. :) Twórca też zarwał nockę, bo w dzień nie ma czasu - trzeba wypoczywać. Miłej reszty weekendu.
@tajniak81
@tajniak81 2 жыл бұрын
Powiem tak... Grubo!! 💪
@xrenc1
@xrenc1 5 жыл бұрын
Czemu nie ma nowych odcinków ? :(
@jacekjam8643
@jacekjam8643 Жыл бұрын
Czy jeśli ustawimy filtr poziomy 2x to na wyjściu drugiego filtra będzie tyle samo fotonów co na wyjściu 1? Czy może tak, że przez 1 filtr przejdzie 50% fotonów i przez drugi 50% tych, co przeszły przez pierwszy filtr?
@Quirinnos
@Quirinnos 4 жыл бұрын
A jak to jest z tymi cząstkami, że one czasami zachowują się jak fala a czasami jak cząstki? Był już na kanale film o tym?
@rafi5258
@rafi5258 6 жыл бұрын
Tak działa wszechświat. Matematyka jaką obecnie znamy od kilku tysięcy lat jest przestarzała. Kolejny etap cywilizacji ludzkiej, dopiero przejdzie jak komputer kwantowy wejdzie do powszechnego użytku i klasyczna matematyka będzie uważana za abstrakcje. Na komputerach kwantowych zbudujemy sztuczna inteligencje, która pozwoli nam ruszyć bardzo do przodu i jeszcze lepiej poznać wszechświat. Obecnie nie możemy, bo matematyka nas ogranicza. Dlaczego ? Bo myślimy ze coś nie można, ale jednak pewnie mozna ;)
@dae2530
@dae2530 6 жыл бұрын
Denerwuje mnie, kiedy mawiają, że jakaś choroba jest nieuleczalna. Jakby po prostu nie mogli przyznać się do swojej niewiedzy i powiedzieć, że nie znaleźli jeszcze lekarstwa. Ludzie chcą czuć, że myśli się o nich jak o wszechwiedzących. Poddają się, odbierając nam - zwykłym ludziom - nadzieję. Przerażające... Ten przykład można zastosować do innych dziedzin naszego życia. O jakiejkolwiek nauce byśmy mówili - ona w żadnym stopniu nie opisuje świata. Ona służy uproszczeniu rzeczywistości. Rzeczywistość jest złożona do tego stopnia, że nigdy nie zdołamy uwzględnić wszystkich czynników, jakie wpływają na zachowanie badanych bytów. Żyjemy w świecie pełnym schematów, w którym wszelkie odstępstwa są piętnowane. Ta cywilizacja jest skazana na wymarcie. Oto moje zdanie. MOŻLIWE, ŻE SIĘ POMYLIŁEM.
@bastet773
@bastet773 6 жыл бұрын
Rafi: "...bo matematyka nas ogranicza. Dlaczego ?" Na to pytanie odpowiedział genialny Godel w swoim twierdzeniu na temat nierozstrzygalności matematyki, udowadniając ,że źródło [ twórca], systemu znajduje się zawsze poza nim. Poczytaj znienawidzonego przez matematyków Godla i jednocześnie geniusza, którego odkrycie załamało świat matematyczny i jest zwyczajnie ignorowane, ale stan rzeczywisty bytu nie zmieni się , przez samą jego negację.
@davinci8144
@davinci8144 6 жыл бұрын
Super filmy !
@gorszcz
@gorszcz 5 жыл бұрын
Czekam na więcej.
@wojmar2428
@wojmar2428 6 жыл бұрын
Nierówności Bella i wszystko jasne 😎
@prokopcio
@prokopcio Жыл бұрын
czy splątanie kwantowe zostaje zerwane jeśli wykonamy pomiar ?
@marcin4323
@marcin4323 6 жыл бұрын
Taka rozkmina mnie dopadła. czy jesteśmy w stanie taką parę kwantów oddalić od siebie i zmusić jeden z nich do zmiany polaryzacji? jeśli po zmianie polaryzacji jednego sprawdzimy ją w drugim w niewielkim odstępie czasu. jeśli w tym drugim sie ona zmieni to w zasadzie mamy sposób na natychmiastową komunikację w kosmosie
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
Nie jesteś daleki od prawdy. :) W kolejnych filmach o tym opowiem.
@scorpioo7350
@scorpioo7350 6 жыл бұрын
Tak, ale jak je splątać i spowodować że nie ulecą gdzieś w kosmos tylko zostaną w naszej maszynie (komputerze)
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
W kolejnych filmach na pewno pokażę jak można to zrobić.
@multivita
@multivita 5 жыл бұрын
Kiedyś to samo pytanie zadałem fizykowi i pamiętam, że z tego co tłumaczył, to... że to nie przejdzie. I jeśli dobrze pamiętam, to że już wymuszenie zmiany polaryzacji na jednym, spowoduje, że nie będą ze sobą splątane. Czyli drugi foton miałby po sprawdzeniu losową polaryzację. Chyba że mnie w błąd wprowadził, albo ja go źle zrozumiałem.
@BudzikTV
@BudzikTV 5 жыл бұрын
@@multivita myślę, że zrozumiałeś źle. Jeśli zmienisz polaryzację jednego fotonu to drugi się o tym natychmiast dowie. Problem jest w tym, że akt pomiaru drugiego fotonu może wpłynąć na jego polaryzację i przez to informację o polaryzacji pierwszego możesz zgubić
@rigcz2303
@rigcz2303 5 жыл бұрын
Czekam na kolejny odcinek
@holokronista5332
@holokronista5332 4 жыл бұрын
jeśli w tym odcinku jest mowa o car to o bra w którym ? Poda ktoś nazwę lub zmieści odnośnik ?
@jacekn4676
@jacekn4676 5 жыл бұрын
No dobra, ale jak uzyskać to splątanie tych dwóch fotonów?
@Sempoo
@Sempoo 6 жыл бұрын
Dobra choroba z tą fizyką kwantową :D Ale bardzo proszę o wyższy poziom dźwięku, do 0dBFS jeszcze sporo zostało ;)
@kondensatorelekrolityczny65
@kondensatorelekrolityczny65 6 жыл бұрын
Wszystko zaje... to znaczy dobrze, ale myślę że ludzie szczególnie słuchający na słuchawkach chcieliby popfiltr u Pana, troszeczkę dają się we znaki tzw. głoski wybuchowe ;) Leci łapka, Pozdrawiam !
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
Poprosiłbym o polecenie jakiegoś. Tylko żeby nie zrujnował budżetu ubogiemu fizykowi. :)
@kondensatorelekrolityczny65
@kondensatorelekrolityczny65 6 жыл бұрын
Na sam początek wystarczy spokojnie taki z pończochy :P troszeczkę po eksperymentować z grubością, to jest spróbować jedną warstwę dwie itd. no i z odległością od mikrofonu i tyle. O ile nie nagrywa się, Bóg wie jakim sprzętem, i w studio to powiedziałbym że raczej nie warto inwestować w popfiltr, bo różnica pomiędzy normalnym a zrobionym własnoręcznie będzie słabo dostrzegalna, no może że zrobi się go grubego jak koc to będzie tłumił nie tylko podmuchy :)
@AKx560
@AKx560 6 жыл бұрын
Wincyj, wincyj :-)
@dabbartek2210
@dabbartek2210 5 жыл бұрын
czekam na więcej
@mirosawzotorowicz8042
@mirosawzotorowicz8042 6 жыл бұрын
Panie profesorze, tak sobie siedziałem i rozmyślałem aż wpadłem na pomysł co by było gdyby... Schłodzić cząstkę kwantowa do zera absolutnego... Wtedy cząstką by stała w miejscu więc znalibysmy jej pozycję i jednocześnie będziemy mogli zbadac pęd wiedząc nadal gdzie jest Czastka (bo przecież się nie ruszy) więc będziemy znali pęd i pozycje jednocześnie? Quantphis is broken?
@xBazyliszek
@xBazyliszek 5 жыл бұрын
Maciej 'Lord225' Złotorowicz Ale wtedy pęd będzie równy zeru, więc go chyba tak naprawdę nie będzie. Zatem będziemy znać tylko pozycję.
@hardystool8318
@hardystool8318 6 жыл бұрын
Moge sie zapytać co studiujesz/ studiowałeś?
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
Może nie widać, ale fizykę. :)
@AKx560
@AKx560 6 жыл бұрын
Gupia Nauka ja bym na to nie wpadł. ;-)
@Pepe-yh1sv
@Pepe-yh1sv 6 жыл бұрын
Super!
@WJGK12
@WJGK12 6 жыл бұрын
Czy będzie kolejny odcinek z programowania kwantowego?
@rtdrrths7222
@rtdrrths7222 6 жыл бұрын
Dołączam się do pytania .
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
Oczywiście, że będzie. Ale stanów splątanych nie mogłem pominąć. Zauważ, że jeżeli chcesz wpakować w rejestr jednocześnie liczby 1 i 3, stan nie będzie splątany. Jeżeli jednak chcesz mieć w rejestrze jednocześnie 0 i 3, musisz stworzyć stan splątany. Kwantowa teleportacja oparta o splątanie też będzie elementem programowania kwantowego. Rozumiem jednak, że chodzi Ci o bardziej praktyczne rzeczy i takie się niebawem pojawią.
@Szklana147
@Szklana147 5 жыл бұрын
bra cat :D genialne! :D
@MrDeny105
@MrDeny105 6 жыл бұрын
wincyj panie wincyj
@habans1
@habans1 6 жыл бұрын
O nowy mikrofon :O
@MrSidzej22
@MrSidzej22 6 жыл бұрын
kiedy film o symetrii
@robertrogowski3318
@robertrogowski3318 6 жыл бұрын
Czyli Thanos skorzystal z fotonu o ukośnej polaryzacji żeby zdecydowac kogo unicestwi? XD
@rtdrrths7222
@rtdrrths7222 6 жыл бұрын
Albo z elektronów których prawdopodobieństwo spinu w góre wynosi 1/2
@odin1388
@odin1388 6 жыл бұрын
Cześć, może odciek o "śmiercionośnej technologi 5G"?
@pitrex02
@pitrex02 6 жыл бұрын
to co się działo ze światłem na początku? Czy może go jeszcze wtedy nie było?
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
Było, tylko było pochłaniane. Jeśli będzie zapotrzebowanie, zrobię o tym film. :)
@pitrex02
@pitrex02 6 жыл бұрын
Gupia Nauka Z każdego filmiku będę zadowolony ;)
@rudolfhess8252
@rudolfhess8252 5 жыл бұрын
Następne odcinki
@pitrek121g
@pitrek121g 3 жыл бұрын
5:47 czemu tak, skoro prawdopodobieństwa mają się sumować do 1ki, a w tym przypadku jest więcej niż 1? :)
@gupianauka9906
@gupianauka9906 3 жыл бұрын
Oba współczynniki trzeba podnieść do kwadratu, a potem dodać - wyjdzie dokładnie 1. :)
@pitrek121g
@pitrek121g 3 жыл бұрын
@@gupianauka9906 dzięki, tak myślałem, że mi coś umknęło :D dziękuję też za resztę filmików z kwantówki, nieoceniona pomoc przy pisaniu raportu na zaliczenie :D
@tv_pc2311
@tv_pc2311 5 жыл бұрын
wygląda na to że informacje w splątaniu kwantowym przemieszczają się z prędkością nieskończoną, czyli w czasie zerowym. Ta właściwość pozwala natychmiast pokonać informacji drogę o dowolnej długości. Myślę że można na tej podstawie zbudować urządzenie do natychmiastowej komunikacji bez względu na to czy wysyłamy dane do innej galaktyki czy sąsiedniej planety. Dla tej operacji czas nie istnieje.
@marekuryga4500
@marekuryga4500 5 жыл бұрын
Orson Scott Card opisał ładnie taką maszynę w swoim cyklu o Enderze, i nazwał ją ansiblem
@BudzikTV
@BudzikTV 5 жыл бұрын
Gościu, dawaj odcinek, bo nie ma co oglądać
@piterux
@piterux 4 жыл бұрын
Mówsz za wszystkich, czy tylko o Sobie.
@DagothThorus
@DagothThorus 6 жыл бұрын
A ja jestem za teorią "zmiennych ukrytych". Kiedyś też nie wiedziano np. o higsonie itd. A tu klops
@wojmar2428
@wojmar2428 6 жыл бұрын
Thorus Yogi nierówności Bella obaliły teorię zmiennych ukrytych
@tmazewski
@tmazewski 6 жыл бұрын
Tylko, że do polaryzacji nie potrzeba kwantów a tylko pól E i B pochodzących od piwa EB ;)
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
W filmie "Cząstki czy fale?" pokazałem, że można tak i tak. Ale np. Feynman twierdził, że chmielowe podejście jest anachroniczne i generalnie, kwantami w nie.
@demek111
@demek111 5 жыл бұрын
wow!
@jarekn5755
@jarekn5755 6 жыл бұрын
Mam do ciebie pytania chodzi o wymiary ;v pomożesz?
@gupianauka9906
@gupianauka9906 6 жыл бұрын
Jeśli dam radę.
@piotrm9260
@piotrm9260 4 жыл бұрын
Jest w porządku. Temat przesyłania info na odległość nie taki łatwy , ale filmik stymuluje troche wyobraźnię. W sumie dobrze, że trzyma pan jakiś poziom profesjonalizmu, bo w internecie QM kojarzy się tylko z czastkami w dwóch miejscach. Poddam temat : ten Sean Caroll strasznie promuje teorie wielu światów. Gdy on otwiera pudło z kotem dla niego są dwie możliwości- powstają dwa światy równoległe. Mój pomysł, co się stanie , gdy wsadzimy do pudla zegar, który się zatrzymuje w momencie rozpadu pierwiastka. Jak dużo światów Everetta powstanie w tym pudle , w memencie otwarcia pudła ? pozdrawiam PM
@ELIAN0612
@ELIAN0612 6 жыл бұрын
Światło tworzy materie
@sasori-o3165
@sasori-o3165 6 жыл бұрын
ELIAN 2006 Marcin Sylwester K też kkedyś tak myślałem :v Wyobrażałem sobie że foton ma tak wielką czrstotliwość że staje się materią XD
@ELIAN0612
@ELIAN0612 6 жыл бұрын
36Skorpion dobrze sobie wyobrażałeś.. Fala stojąca, dwa takie same FOTONy.
@ELIAN0612
@ELIAN0612 6 жыл бұрын
36Skorpion zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-rozpoczeli-prace-nad-stworzeniem-materii-ze-swiatla
@ELIAN0612
@ELIAN0612 6 жыл бұрын
36Skorpion a na początku było słowo, słowo to wibracja "Elektromagnetyczna" w tym przypadku bo to słowo Boga czyli JHWH = N, -, S, + wielki wybuch, interferencja, dyfrakcja fala stojąca =materia
@sasori-o3165
@sasori-o3165 6 жыл бұрын
ELIAN 2006 Marcin Sylwester K miałem wtedy zaledwie 10 lat... jednak młody mózg to jest coś wielkiego :D
@jacekudrycki3024
@jacekudrycki3024 3 жыл бұрын
Fotony nie mają polaryzacji pionowej i poziomej. To jest bzdura.
@boskiedinozaury3181
@boskiedinozaury3181 6 жыл бұрын
A co, jeśli fotony to mali, czarnoskórzy lekkoatleci? Tylko oni potrafią tak zasuwać
@kchecinski5087
@kchecinski5087 6 жыл бұрын
Talon na balon no nie, bo fotony mają określoną prędkość, tu chodzi o predkość z jaką "mówią do siebie" o tym jaką akurat mają polaryzacje.
@boskiedinozaury3181
@boskiedinozaury3181 6 жыл бұрын
k checinski murzyni też mają określoną prędkość, może wymieniają się między sobą informacją o spinie przez swój internet? Wiadomo, że internet jest szybszy od ludzi, to by tłumaczyło, jak mogą tak szybko wymieniać się informacją
@kchecinski5087
@kchecinski5087 6 жыл бұрын
Talon na balon przeciesz to właśnie napisałem 😉 a Ty w pierwszym poscie porownujesz murzynow do fotonu wiec ich predkosc jest znana, brakuje nam informacji o predkosci i w ogole jakiejkolwiek informacji o tym murzynskim internecie.
@boskiedinozaury3181
@boskiedinozaury3181 6 жыл бұрын
k checinski napisałeś to tak ogólnikowo, że nie domyśliłem się tego, poza tym zbyt poważnie bierzesz ten komentarz, ma być bezsensowny sam w sobie, więc nie ma sensu analizować go w logiczny sposób, bo wyjdą z tego nieporozumienia
@kchecinski5087
@kchecinski5087 6 жыл бұрын
Właśnie że nie napisalem ogólnikowo, a precyzyjnie. Przeczytaj sobie jeszcze raz. A jesli chodzi o absurdalny humor to tez go lubie, ale jak ma jakis sens, a w nim logika jest niezbędna. A tutaj pisze, że uzyles złego porównania, ale zauważyłem tez ,ze za drugim razem sie poprawiles. Zamiast iść dalej w zaparte, chyba lepiej sie do tego przyznać i zakończyć temat bo przeciesz nic strasznego sie nie stało, bo każdy może sie pomylić.
Jak wodór pokazuje nam Wszechświat?
16:14
Gupia Nauka
Рет қаралды 57 М.
Kwantowa teleportacja
16:05
Gupia Nauka
Рет қаралды 56 М.
Giving 1000 Phones Away
00:18
MrBeast
Рет қаралды 27 МЛН
🍟Best French Fries Homemade #cooking #shorts
00:42
BANKII
Рет қаралды 10 МЛН
it takes two to tango 💃🏻🕺🏻
00:18
Zach King
Рет қаралды 28 МЛН
¡Puaj! No comas piruleta sucia, usa un gadget 😱 #herramienta
00:30
JOON Spanish
Рет қаралды 22 МЛН
Czy foton ma masę? - Pytania i odpowiedzi
11:00
Gupia Nauka
Рет қаралды 73 М.
Co z tymi bliźniakami?
13:16
Gupia Nauka
Рет қаралды 30 М.
Arkadiusz Orłowski: Splątanie kwantowe
1:10:22
Centrum Nauki Kopernik
Рет қаралды 191 М.
Splątanie kwantowe jest dziwne
13:33
Kacper Pitala
Рет қаралды 495 М.
Czy proste równoległe się przecinają?
13:10
Gupia Nauka
Рет қаралды 56 М.
Tajemniczy ciąg Fibonacciego. Złota liczba. Boska proporcja
24:53
Pasja informatyki
Рет қаралды 4,1 МЛН
Spin - król mechaniki kwantowej
12:00
Gupia Nauka
Рет қаралды 81 М.
Promieniowanie, materia i my
23:19
Gupia Nauka
Рет қаралды 20 М.
Entropia i czas
12:22
Gupia Nauka
Рет қаралды 69 М.
Ile wymiarów ma Wszechświat?
12:58
Gupia Nauka
Рет қаралды 267 М.
iPhone 15 Pro vs Samsung s24🤣 #shorts
0:10
Tech Tonics
Рет қаралды 9 МЛН
Apple watch hidden camera
0:34
_vector_
Рет қаралды 50 МЛН
3D printed Nintendo Switch Game Carousel
0:14
Bambu Lab
Рет қаралды 4,6 МЛН
5 НЕЛЕГАЛЬНЫХ гаджетов, за которые вас посадят
0:59
Кибер Андерсон
Рет қаралды 221 М.
Kalem ile Apple Pen Nasıl Yapılır?😱
0:20
Safak Novruz
Рет қаралды 1,1 МЛН