Пікірлер
@MorskaPianka
@MorskaPianka 2 күн бұрын
Nie pije, niegdy nie miałam z tym problemu, dlatego nie mam skali porównawczej. Ciekawy film. Na pewno przydatny dla pijących.
@paniodsnu
@paniodsnu 2 күн бұрын
Dziękuję bardzo!
@ASIENKA2512
@ASIENKA2512 Ай бұрын
Ja niewiem czy tylko u mnie ,ale mnie te opaski na oczy niszczą rzęsy 😢
@paniodsnu
@paniodsnu Ай бұрын
Zerknij na takie wyprofilowane (wypukłe), mają więcej miejsca na rzęsy
@orientooriento2811
@orientooriento2811 Ай бұрын
Regeneracja mózgu po spożyciu trwa 6 miesiecy
@orientooriento2811
@orientooriento2811 Ай бұрын
Działa na receptory gaba tak samo jak leki typu diazepam itp
@orientooriento2811
@orientooriento2811 Ай бұрын
Alkohol to narkotyk
@paniodsnu
@paniodsnu Ай бұрын
zgadza się!
@mikoajcylwik734
@mikoajcylwik734 2 ай бұрын
Rejestruje liczbę kroków oraz przebyty dystans Apple Watch'em i o ile odczyty są dokładne, to raport za ostatnie 6 miesięcy wykazuje około 16 000 kroków / 12 km średnio każdego dnia. Jakoś nie zauważyłem pozytywnego wpływu na sen, jedynie łatwiej mi utrzymać stałą wagę ciała. Może zwyczajnie jestem zaprawiony, bo zdarza mi się spacerować z psem po 30km i jedynie po takim maratonie zasynam jak niemowlę. W każdym razie, spacerowanie lubię bo mnie odstresowuje po pracy, a robotę mam przed komputerem. Dodam, że według najnowszych badań dla osób młodych optymalna liczba kroków dziennie wynosi 8-9 tys, a dla osób po 65 roku życia około 6-7 tysięcy, zaś spacerowanie po 240 min na tydzień wydłuża życie o 5lat więc warto.
@paniodsnu
@paniodsnu Ай бұрын
Niektórzy moi pacjenci z bezsennością są bardzo aktywni fizycznie - to tylko część układanki pt. dobry sen. Natomiast jeśli ktoś chodzi mało, poniżej 5000 kroków dziennie, to zaczęcie interwencji od zwiększenia liczby kroków ma dużą szansę na powodzenie. 16 000 kroków to naprawdę dużo, gratulacje!
@magorzataurban974
@magorzataurban974 2 ай бұрын
Fajny materiał. Ja zasypiam z muzyką na słuchawkach, która niestety stała się moją asocjacją senną. Mam też jedną taką piosenkę która jak się włączy to momentalnie mnie wybudza 😅
@paniodsnu
@paniodsnu Ай бұрын
Ze słuchania można schodzić - wyciszając i opóźniając stopniowo moment korzystania, zwłaszcza przy późniejszym niż zwykle kładzeniu się do łóżka (na większej presji snu).
@wojciech4708
@wojciech4708 2 ай бұрын
U ludzi można wyróżnić/istnieje 6 chronotypów: lew(ranny ptaszek), skowronek(ch. późnoporanny), niedźwiedź(typ pośredni), sowa(typ wieczorny), wilk(nocny marek) i delfin(krótkospacze). Ja za dziecka byłem lwem(rannym ptaszkiem), potem od 16 do 33 roku życia byłem delfinem(krótkospaczem), a od jakiegoś czasu spowrotem jestem chronotypowym lwem. Kilka tygodni byłem skowronkiem(faza przejściowa). Co ciekawe większość osób w mojej rodzinie to sowy(typ wieczorny) lub wilki(nocne marki). Może mam mutację genetyczną jeśli chodzi o gen lub geny związany/e ze snem? Jako niemowlę i dziecko potrzebowłem 10-9 godzin snu, potem między 16, a 33 rokiem życia 7,5 godziny w porach "delfinowych", a teraz 8 godzin, a jak jestem zmęczony to 9 godzin w "lwich" porach snu.
@paniodsnu
@paniodsnu Ай бұрын
Podział na większą liczbę chronotypów nie jest powszechnie używany w medycynie snu ani badaniach z nią związanych, dlatego korzystam z tego klasycznego. Natomiast jak najbardziej m.in. od wyposażenia genetycznego zależy, jaki mamy chronotyp - będą się więc one powtarzać w rodzinie. Sama liczba przesypianych godzin niewiele nam mówi - ważne, żeby przesypiać je w odpowiednim dla siebie czasie czyli właśnie zgodnie z chronotypem :)
@DanielSiemieniecYT
@DanielSiemieniecYT 2 ай бұрын
nie "0,1 promila" tylko 1 promil (1 promil oznacza 100 mg alkoholu w 1 decylitrze (dL) krwi.) czyli piloci mieli 0,1 procenta alkoholu tj. 1 promil, czyli równowartość 5 butelek piwa albo 13 kieliszków wódki.
@paniodsnu
@paniodsnu 2 ай бұрын
Rzeczywiście, dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd!
@DanielSiemieniecYT
@DanielSiemieniecYT 2 ай бұрын
@@paniodsnu z chęcią przyjrzał bym się jakimś badaniom np z 2 piwami wypitymi np o 21 i metabolizmie aldehydu octowego do octanu który to aldehyd odpowiada za przebudzenie w drugiej części nocy i zaburzeniami snu po alkoholu generalnie. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakie jest temo tej przemiany aldehydu do octanu a to wydaje się kluczowe pod kątem wpływu % na sen.
@katarzynaka1072
@katarzynaka1072 2 ай бұрын
Dziękuję. Używam tych z Rossmanna. Chętnie przetestuję to co proponujesz.
@anettelma123
@anettelma123 2 ай бұрын
na youtubie brak opisu
@marlenamagda
@marlenamagda 3 ай бұрын
Mam pracę biurową, siedzę 8h dziennie przed komputerem. A na dodatek pracuję z domu, czyli w zasadzie nie muszę się ruszać. I powiem tak - różnica gdy się spaceruje a gdy się praktycznie nie spaceruje (poniżej 4k kroków) jest OGROMNA. Zdecydowanie warto.
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
O tak, zgadzam się!
@annamidor1191
@annamidor1191 3 ай бұрын
Mojej mamie wyśniły się płci dzieci, swoich i moich, 5 razy trafiła. Choroby też się jej śnią, wtedy śni jej się brudna woda do której wchodzi kto będzie wkrótce chory. Mieszkamy daleko od siebie, a czasem wie wcześniej niż ja, że moje dziecko się rozchorowało.
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Bardzo ciekawe!
@magdalenapiatkowska3475
@magdalenapiatkowska3475 3 ай бұрын
Gdy chodziłam praktycznie codziennie na spacery, to nie zwróciłam na to uwagi, ale gdy miałam od nich dłuższą przerwę, to dopiero zorientowałam się jak pomagały na samopoczucie. Teraz wróciłam i od razu większy spokój w głowie. Zwykle jest ich ok. 10 tys., ale wczoraj spóźniłam się na autobus + kilka spraw do załatwienia i wyszło 20 tys. Wieczorem kompletnie nie miałam ochoty scrollować i włączać seriali 😅😅
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Padłaś wieczorem, nie? :)
@nataliakufrasa2245
@nataliakufrasa2245 3 ай бұрын
Ja jestem ciekawa czy sprawdzi się, że picie ziół typu pokrzywa, korzeń hortensji, koper włoski, rumianek, lukrecja, itp faktycznie poprawi trawienie, bo u mnie to trawienie czasami się zatrzymuje i mam uczucie pełnego żołądka.
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Brzmi ciekawie, musiałabym się zorientować, na ile to możliwe przy lekach, które przyjmuję.
@saccarois
@saccarois 3 ай бұрын
Osoby neuroatypowe mają tą produkcję melatoniny niższą genetycznie, od maleńkości, czy to wynik ich nawyków?
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Genetycznie (nie wszystkie, ale jest taka tendencja). Choć oczywiście kiepskie nawyki mogą to jeszcze mocniej obniżać :/
@saccarois
@saccarois 3 ай бұрын
@@paniodsnu ok, dzięki za odp!
@tialiaine
@tialiaine 3 ай бұрын
W trakcie roku szkolnego nie mam problemu z wyrobieniem swojej normy kroków (u mnie to 7 tys). Codziennie rano i popołudniu odbieram dzieciaki z przedszkola równocześnie zaliczając spacer z najmłodszą:) Zimą jest zdecydowanie trudniej, tym bardziej że dzieci miewają infekcje😢. Taka mała bieżnia to super rozwiązanie 😊 Mam pytanie jeszcze o opaskę na oczy, czy rzeczywiście mieć taką profilowaną z miejscem na oczy czy nie warto dopłacać?
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Świetne pytanie - szczerze mówiąc jeśli chodzi o opaskę to najistotniejsze jest to, na ile zasłania ten kąt między oczodołami a nosem (bo tam lubi wpadać światło) i czy jest dobrze dopasowana. Wg mojej wiedzy to profilowane (wypukłe) miejsce na oczy, o którym chyba mówisz, bardziej się przydaje, jeśli ktoś korzysta z przedłużania rzęs (bo wtedy mniej się niszczą) :)
@tialiaine
@tialiaine 3 ай бұрын
Dziękuję za odpowiedź. 😊 Mam taką najtańszą z Rossmana i czasami faktycznie widzę światło które wpada koło nosa. Ważna jest chyba też sama tasiemka bo najpierw podobało mi się, że jest regulowana ale teraz ten plastikowy klips lubi mnie uwierać gdy śpię na boku 😅
@NosferSM
@NosferSM 3 ай бұрын
Jestem ciekaw czy picie co rano wody z cytryną i imbirem rzeczywiście ma zauważalny wpływ na zdrowie.
@flunoxonpl8975
@flunoxonpl8975 3 ай бұрын
Imbir reguluje testosteron fajnie, cytryna jest przehypowana. Raczej nie jest aż takim zdrowym owocem jak ludzie myślą.
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Ooo bardzo fajna propozycja, zupełnie o tym nie myślałam - poszukam w temacie.
@MaYkel_0305
@MaYkel_0305 3 ай бұрын
Dziękuję za przydatne informacje. Zastanawiam się czy takie spacery mogą się przydać w przypadku gdy następnego dnia ma się np. egzamin i trzeba wstać wcześniej. Jeśli zawsze budzimy się i zasypiamy o tych samych godzinach to trudno jest zasnąć wcześniej by mieć te 7-8h snu, a mniejsza ilość godzin snu może odbić się negatywnie na wynikach. Może są jakieś inne sposoby by sobie z tym poradzić?
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Świetne pytanie- tak, zmęczenie fizyczne może pomóc zasnąć wcześniej. Można też próbować się przestawiać na wcześniejsze godziny stopniowo na kilka dni przed egzaminem.
@MaYkel_0305
@MaYkel_0305 3 ай бұрын
@@paniodsnu Dziękuję za odpowiedź, na pewno wykorzystam.
@renataw2193
@renataw2193 3 ай бұрын
Dziękuję za przekaz ❤️🌷 Pozdrawiam serdecznie Panią oraz wszystkich oglądających 🌞
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Dziękuję i również pozdrawiam serdecznie!
@marlenaczajkowska2923
@marlenaczajkowska2923 3 ай бұрын
Dzięki pozdrawiam 😊
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Również pozdrawiam!
@ukaszukasz9514
@ukaszukasz9514 3 ай бұрын
Ja nie wiem jak jest na trzezwo spac bo pije od 30 lat co dzień
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Są ludzie, którzy pomogą przestać - zerknij, jakie masz w gminie/dzielnicy Poradnie Leczenia Uzależnień za darmo, na NFZ
@zosiasieklicka311
@zosiasieklicka311 3 ай бұрын
mam je ale wole gąbeczkowe
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
jakąś konkretną markę polecasz?
@joannatwardowska6986
@joannatwardowska6986 3 ай бұрын
Uzywam tych od 25ciu lat 😊
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
wow, to rzeczywiście długo!
@meggk2
@meggk2 3 ай бұрын
Tak, najlepsze ❤❤❤❤
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Oj, tak!
@bardzozimno
@bardzozimno 3 ай бұрын
Moje ulubione
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Piąteczka!
@marlenaczajkowska2923
@marlenaczajkowska2923 3 ай бұрын
Witam, sprawdzą się przy bardzo dużym hałasie??? Bo te piankowe to jakaś porażka. Pozdrawiam miłego dnia😊
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Przy bardzo dużym zawsze coś będzie słychać, tłumią do 27 dB - przy bardzo dużym hałasie np. do pracy jednak lepsze będą nauszniki, ale do spania nie ma wg mojej wiedzy stoperów z lepszymi parametrami (pomaga też włączenie wiatraka w tle do tłumienia odgłosów).
@rybka1653
@rybka1653 3 ай бұрын
Ja przez 2 lata śpię po 4-5h dziennie pracujac 5-6 dni w tygodniu i nie odczuwam żadnych akutków Czasem się zdarza więcej spać w niedzielę okolo 8h Często gdy śpię ponad 8-9h jestem przymulony i można powiedzieć że się długo rozbudzam
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Mam nadzieję, że to Ci służy!
@mszudkowska
@mszudkowska 3 ай бұрын
Też ich używam. Najlepsze!!!
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Piąteczka!
@Heerbatka_
@Heerbatka_ 3 ай бұрын
Tak, są świetne! Działają tak dobrze że można całkowicie odciąć hałas bez problemu
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Zdecydowanie!
@kathyp4006
@kathyp4006 3 ай бұрын
Zgadzam się, te są najlepsze!👍
@paniodsnu
@paniodsnu 3 ай бұрын
Piona!
@tialiaine
@tialiaine 4 ай бұрын
U nas sowa i skowronek dzięki za wskazówki jak lepiej spać razem. U mnie bardzo pomogła opaska na oczy. Mąż lubi grać wieczorami na komputerze i mimo, że korzysta z słuchawek to światło ekranu okropnie mi przeszkadzało.
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
Tak, dla mnie też światło jest nie do przeskoczenia bez opaski - mam cienkie powieki ;)
@NosferSM
@NosferSM 4 ай бұрын
Super odcinek! Jak zawsze 👌
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
Dziękuję!
@tintratak391
@tintratak391 4 ай бұрын
Mamy osobne kołdry, a w lecie mój mąż preferuje koc. Głośno o tym mówię ale to wywołuje zaskoczenie a na prezent wciąż potrafie dostać zestaw kołdra + dwie poduszki 😆
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
Zastanawia mnie to, dlaczego to nadal zaskakuje ;)
@marekjakimowicz
@marekjakimowicz 4 ай бұрын
@@paniodsnu Mnie też to dziwi.
@KorneliaKlaudia646
@KorneliaKlaudia646 4 ай бұрын
Spanie w parach napewno pozytywnie wpływa na psychikę człowieka. Ale u mnie jest taki problem że mam bezdech centralny, mimo że mam 26 lat i jestem szczupła gdy wchodzę w fazę głębokiego snu mózg nie wysyła impulsów i przestaje oddychać. Od zeszłego roku muszę spać z aparatem bipap. Narzeczony wierci się i często zmienia pozycję w trakcie snu, już parę razy obudziłam się nie mogąc oddychać bo zahaczył wąż od maski. Trochę się boję o życie ale nie lubie sama spać 😪
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
Zachęć Narzeczonego do konsultacji pod kątem niedoboru żelaza + zmniejszenia ilości kofeiny. Warto byłoby przemyśleć, jak ogarnąć łóżko, żeby wąż od maski był bezpieczny, może zwinięty koc lub poducha zastępczy mąż by pomógł.
@KorneliaKlaudia646
@KorneliaKlaudia646 4 ай бұрын
@@paniodsnu Zastępczy mąż który mniej się wierci? 😂
@marekjakimowicz
@marekjakimowicz 4 ай бұрын
Brzmi jakby wszystkie z tych problemów mogło być rozwiązanych przez spanie osobno. Nie widzę w tym nic złego.
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
To jest jakieś rozwiązanie, ale nie wszyscy chcą (albo mają fizycznie możliwość) spać osobno.
@marekjakimowicz
@marekjakimowicz 4 ай бұрын
@@paniodsnu No, to jak się nie chce, to trzeba walczyć z problemami. :D
@Pandulaos
@Pandulaos 4 ай бұрын
U mnie regularnie powtarzały się takie sny: 1) że latam 2) że mój przyjaciel, który popełnił samobójstwo jednak żyje i tym razem to nie jest sen. 3) że nie mogę być dopuszczona do egzaminu magisterskiego na politechnice, bo nie zdałam angielskiego, bo nie chodziłam na zajęcia, bo mi się nie chciało. I to był sen, który śnił mi się wielokrotnie po studiach, kiedy już mieszkałam i pracowałam za granicą i na codzień posługiwałam się angielskim. 4) kiedy byłam w związku, to regularnie w kontekście erotycznym śnił mi się mój szef, a mój partner niemal nigdy. 5) nierozwiązane sytuacje/emocje z dzieciństwa, zwłaszcza złość na rodziców i strach przed nieobliczalnością siostry 6) węże, które mnie goniły, które były wszędzie, z którymi walczyłam i które mnie przerażały. Aż raz przyśniło mi się, że jak w Biblii u Mojżesza, muszę przebiec przez ścieżkę pełną węży nie patrząc na nie i to sprawi, że przestaną mi się śnić. Przebiegłam i faktycznie przestały.
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
Megaciekawe! Odnośnie pkt 6 - tak się pracuje z nieprzyjemnymi snami (wymyślając alternatywne, bezpieczne / pozytywne zakończenie).
@mikoajcylwik734
@mikoajcylwik734 4 ай бұрын
Oglądałem rozmowę z producentem takich okularów i on mówił coś zupełnie odwrotnego, jak to wynalazek jego firmy odmieni życie osób z bezsennością. Hmmm kto tu kłamie?
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
Może przydatne w odpowiedzi na pytanie będzie pytanie pomocnicze: a kto zarabia na tych okularach? Pozdrawiam!
@annabudner-mahon6135
@annabudner-mahon6135 4 ай бұрын
Wiele z tych rzeczy robie I staram sie prowadzic pozytywny dialog z sama soba. Jednak wybudzam sie w nocy I od razu mysle o negatywnych rzeczach zwiqzanych z praca I natlokiem zadan. Czuje ze nie mam nad tym kontroli mimo wielu elementow zaaplikowanych z tego filmiku. Jak sobie pomoc?
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
Spróbuj relaksacji z mojego kanału - najpierw wieczorem, do zasypiania, a potem w razie ewentualnych wybudzeń: kzbin.info/www/bejne/lXquoWljnJ1nn7M
@mariuszpietrzak770
@mariuszpietrzak770 5 ай бұрын
Kiedy byłem młodszy miałem sen ze zwierzeciem dużo większym niż naturalnie, którego podświadomie się bałem. Natomiast ciekawi mnie sytuacje: - W której śnimy i w ktrakcie snu orientujemy się, że ok - właśnie śnie, to jest sen, - Uczymy się lub przygotowujemy do czegoś, zapamietujemy np co mamy powiedzieć i mamy wrażenie jakby sen był jak przewinięta tura i trwał minute dwie od faktycznego zaśniecia, bez wzgledu na długośc, - Kiedy próbujemy celowo coś rozwiązać, mamy jakieś notatki i wracamy do tego samego wieczorem, takie nastawienie czasem pomaga zasnąć, gdyż odrywa skutecznie od dnia codziennego, np kiedy próbujemy sobie przypomnieć, co ktoś powiedziłał, gdzie coś zgubiliśmy lub co stało się kiedyś w przeszłości. Pozdrawiam
@paniodsnu
@paniodsnu 5 ай бұрын
Dziękuję, Mariuszu! Zapisuję sobie, na pewno powiem o świadomym śnieniu w jednym z odcinków!
@rubasznie3486
@rubasznie3486 5 ай бұрын
Czy będzie może odcinek na temat bezdechu sennego? :) Pewnie wiele osób podejrzewa się o tą dolegliwość (w tym ja) ale nie potrafią tego prawidłowo zidentyfikować. Czy są jakieś metody na sprawdzenie tego samodzielnie? I do jakiego lekarza się z czymś takim zwrócić? Pozdrawiam, każdy odcinek to świetna robota!
@paniodsnu
@paniodsnu 5 ай бұрын
Będzie na pewno, myślę, że w bliskiej przyszłości!
@mariuszpietrzak770
@mariuszpietrzak770 5 ай бұрын
Wartościowe w takim odcinku były by porady jak w przypadku problemów z zasypianiem optymalne, jak i możliwe do zastosowania w każdym miejscu. W internetowej przestrzeni najgłośniej reklamowany jest selen, ale to czy inne minerały mają pozytywny lub negatywny wpływ również warto było by rozdzielić. Po tym jak dowiedziałem się, że witamina D3 nie pomaga w zasypianiu, biorę ja tylko i wyłącznie z rana.
@NosferSM
@NosferSM 5 ай бұрын
Super odcinek! Jakieś różnice w głośności w różnych momentach się zdarzają.
@paniodsnu
@paniodsnu 5 ай бұрын
Dziękuję! Przesłucham, jak z tym dźwiękiem, może też być tak, że za bardzo kręcę się w trakcie nagrywania i zmieniam odległość od mikrofonu 😅
@PawelSobolewski88
@PawelSobolewski88 5 ай бұрын
Bardzo dobrze,że zaczęłaś opis wpływu alkoholu na sen od tego że nie istnieje coś takiego jak bezpieczna dawka alkoholu,to bardzo ważne,ponieważ w dobie zwiększającalej się świadomości ludzi o tym fakcie,zdarzają się filmiki w których punktuje się że alko właśnie pomaga na sen lub mała pomaga na trawienie,i wogole że lampeczka to luzik...żaden luzik. Dobry merytoryczny materiał,same konkrety,warto dodać że oprócz kancerogennosci nawet po najmniejszej ilości etanolu jest też wielkim depresantem,przez co możemy mieć poważne problemy z udczuwaniem radości życiowej,cieszeniem się z małych rzeczy.
@paniodsnu
@paniodsnu 4 ай бұрын
Dziękuję za miły komentarz!
@PawelSobolewski88
@PawelSobolewski88 4 ай бұрын
@@paniodsnu Bardzo proszę za dobrą pracę jaką wykonujesz na merytorycznych filmach to podstawa by dobrze to Ci wynagrodzić
@DanielDaniel-ok3tk
@DanielDaniel-ok3tk Ай бұрын
Bo może pomóc. Przecież to trucizna więc jak Cię tam coś zainfekowało to kielich z pieprzem może pomóc. Tak samo jak zemsta faraona 😂 koleżanka po wizycie w Egipcie nastepne wyprawy w takie miejsca uracza kieliszkiem wódki i później nie ma żadnych problemów jelitowych. Na codzień nie pije wcale zwłaszcza alkoholi wysoko procentowych. Wyjątki imprezy okolicznościowej itp ale tez nie w dużych ilościach, nigdy nie widziałem jej pijanej.
@PawelSobolewski88
@PawelSobolewski88 Ай бұрын
@@DanielDaniel-ok3tk Super niech się uracza,jest na najlepszej drodzę żeby urczać się dwoma kieliszkami i nawet trzema po wyjeżdzie do Egiptu...taki niby nie pozorny odruch odkarzania się tylko czeka żeby przerodzić się w coś poważniejszego,to raz a dwa że promowanie takiego sposobu oczyszczania się alko jest mega słabe bo są o wiele zdrowsze substancje do odkarzania się zwłaszcza w kontekscie alkoholu który dosłownie wypala przełyk krtań i gardło,to jest strzał w kolano a nie oczyszczenie
@DanielDaniel-ok3tk
@DanielDaniel-ok3tk Ай бұрын
@@PawelSobolewski88 juz popada w alkoholizm zwłaszcza jak pisałem wyżej praktycznie nie pije 😂🤣🤦‍♂️
@lexistenceestailleurs
@lexistenceestailleurs 5 ай бұрын
❤️❤️❤️
@yvonah24
@yvonah24 5 ай бұрын
Super pomysły,o tej ciepłej czaszce,to bym nie pomyślała never!
@paniodsnu
@paniodsnu 5 ай бұрын
Cieszę się, że pomogłam!
@KowalskiJan
@KowalskiJan 6 ай бұрын
2024👍🏻
@magdalenapiatkowska3475
@magdalenapiatkowska3475 6 ай бұрын
Na szczęście nie zmagam się z refluksem, ale w ostatnim trymestrze ciąży zgaga towarzyszyła mi praktycznie co noc :(
@paniodsnu
@paniodsnu 6 ай бұрын
Tak, to bardzo częsty problem w ciąży!
@AnitaAnita-mb1ek
@AnitaAnita-mb1ek 6 ай бұрын
Najgorzej kiedy "nocny marek" jest postrzegany jako leń, bo wstaje później niż ranne ptaszki i inni :/ "Nocne marki" łatwo mogą popaść w poczucie winy, że są inni od społeczeństwa.
@paniodsnu
@paniodsnu 6 ай бұрын
Zgadzam się i od czasu mojego TEDx bardzo staram się z tym walczyć!
@AnitaAnita-mb1ek
@AnitaAnita-mb1ek 6 ай бұрын
@@paniodsnu dziękujemy 💚
@marekjakimowicz
@marekjakimowicz 6 ай бұрын
Chcę tylko powiedzieć, że Marek już nie próbuje wstawać wcześnie rano. :)
@paniodsnu
@paniodsnu 6 ай бұрын
I słusznie!