Zaproszenie na festyn.
2:34
Ай бұрын
I po ostatnim "leonardzie".
7:13
2 ай бұрын
Пікірлер
@arturdubiel2343
@arturdubiel2343 8 күн бұрын
Jest jeszcze jakiś leonard?
8 күн бұрын
Na Manhattanie już nie, zostały chyba 2 albo 3 w biurowcach, 2 na Gronowej w Poznaniu i pewnie szereg innych o których nie wiemy.
@KolejowyWiktor
@KolejowyWiktor 18 күн бұрын
wiecie może gdzie kupić wzmacniacz do głóśnika peronowego?
@staryw7667
@staryw7667 25 күн бұрын
Tam wewnątrz jest jakaś ciecz, czy mi się wydaje?
24 күн бұрын
rtęć
@grindej1
@grindej1 25 күн бұрын
Jadąc na takiej przyspieszonej rewizji zwolni na końowym? Swoją drogą zastanawiam się jak dwubiegi zachowują jadąc na rewizji do skrajnego przystanku. W sensie zatrzymają się na ostatniej przesłonie czy będą jechały do krańcowego? O ile pamiętam, Leonardy dojeżdżając do skrajnych przystanków na rewizji zwalniały do pełzającej i stawały równo z piętrem.
24 күн бұрын
Właśnie w tej chwili nie pamiętam jak to było, ale jak już na rewizji zatrzymało się za końcowym to dalej ku końcowi szybu nie szło jechać. W odpowiedzi czy na końcowym zwolni - zasadniczo... ujął bym to inaczej - nigdy nie pojedzie dalej na biegu szybko - końcowy jest w obwodzie stycznika szybko i go bezpośrednio unieruchamia. Przy takim papierkowaniu jak na filmie pewnie się zatrzyma - bo papierek jest tam po to żeby stycznik wolno nie zadziałał. Swoją drogą to jest też powód dlaczego w strefie ryglowania na pewno już nie ruszymy - żeby wciągnęło krzywkę musi zadziałać (na chwilę) szybko, a skoro końcowy go odcina to nie zadziała.
@KronikiFilmowe
@KronikiFilmowe 27 күн бұрын
Świetna relacja!
27 күн бұрын
E tam, amatorszczyzna, liczę że kolega za rok wpadnie i zrobi to lepiej!
@KronikiFilmowe
@KronikiFilmowe 26 күн бұрын
Może i amatorszczyzna, ale na bardzo wysokim poziomie. Niełatwo napisać taki komentarz, a tu przez cały film jest ciekawie.
@staryw7667
@staryw7667 28 күн бұрын
To „łułułułułu” jest najlepsze 🤩
@funcik1
@funcik1 Ай бұрын
5:57 , uznajmy ze osoba z 6 pietra nacisnie 10 pietro mimo ze zapisane sa juz wezwania na 5 i 6 pietro. Co wtedy?
Ай бұрын
Jazda w dół.
@staryw7667
@staryw7667 Ай бұрын
Też był chciał przejechać się na dachu kabiny ZREMB
@x98pl
@x98pl Ай бұрын
Od jakiegos czasu probuje zrozumiec idee obecnosci szukacza. Po co taki uklad, skoro od razu wiemy ktory abonent podniosl sluchawke? Ten przez ktorego linie plynie prad staly. Wystarczy tym pradem wzbudzic przekaznik.
Ай бұрын
Tak, ale układy odpowiedzialne za podawanie sygnałów, odebranie cyfr z tarczy i ogólnie za zestawienie połączenia nie są indywidualne dla każdego telefonu, więc na podstawie tego przekaźnika trzeba przypiąć taki zbiorczy układ pod podniesiony telefon.
@x98pl
@x98pl Ай бұрын
Ale jak wzbudzisz ten przekaznik o ktorym mowie (kazdy abonent by taki mial) to mozesz nim podlaczyc caly zespol polaczeniowy, ktory jest wspolny. Czy sie myle?
Ай бұрын
@@x98pl W prostych centralach pewnie tak jest, ale praktyka pokazała że bardziej opłaca się tym przekaźnikiem uruchamiać do działania szukacz. No i zadam w takim razie proste i banalne pytanie - co w przypadku gdy możemy prowadzić więcej niż jedną rozmowę jednocześnie? I taka ciekawostka, siemensy kolejowe miały komutację przyjściową zrobioną zupełnie na opak - indywidualny wybierak obrotowy dla każdej linii abonenckiej który szukał wolnego wybieraka grupowego. Podczas gdy np. strowger miał wybierak "szukacz" sparowany z wybierakiem grupowym na stałe, i po zadziałaniu przekaźnika danej lini telefonicznej wolna para szukacz-grupowy przypinała się szukaczem pod daną linię. W krzyzowych inaczej (ale ideologicznie podobnie) - podnosimy telefon - działa indywidualny przekaźnik w pętli telefonu, uruchamia się identyfikator który na podstawie zadziałania tego przekaźnika odpowiednio informuje wybieraki krzyżowe kto podniósł telefon, a dalej to już zestawienie połączenia od telefonu do zespołu połączeniowego i dodatkowo (na czas wybierania cyfr) do rejestru. Ja tu u siebie sugerowałem się właśnie tą szkołą - identyfikator (zielony) widząc wzbudzony przekaźnik abonencki (niemalowane) wybiera sobie wolny zespół połączeniowy (te 3 niebieskie odcienie) i spina go z danym telefonem oraz dodatkowo zespół ten przyłącza się do części centralnej (czerwone) - która powiedzmy pełni rolę rejestru. Po wybraniu numeru "rejestr" wysterowuje komutacje wychodzącą i się zwalnia - dalej działa już tylko częśc "niebieska" i wysyła dzwonek - prowadzi rozmowę - wysyła sygnał zajętości itp. Z racji na jednostopniową komutację to przekaźniki pełniące rolę wybieraków są częścią tych niebieskich zespołów.
@x98pl
@x98pl Ай бұрын
Dziekuje za odpowiedz. Musze sobie to teraz na spokojnie przetrawic :)
@wandan6654
@wandan6654 Ай бұрын
Na pewno istnieją dziś stacje, które po modernizacji i przejściu na liczniki osi przy pozostawieniu urządzeń przekaźnikowych z systemem E posiadają przebiegi manewrowe zwalniane ręcznie, ale kontrolujące niezajętość rozjazdów. Rozwiązanie jest interesujące. I o ile nie występuje problem, kiedy odcinków niezajętości rozjazdów jest dwa i więcej, to problematyczne jest wygaszanie sygnału manewrowego, gdy jest jeden odcinek zwrotnicowy. W powyżej sytuacji nie ma przekaźników Zw, ponieważ jest to dość duża stacja... Nie jest więc możliwe wygaszanie sygnału manewrowego zestykiem tego przekaźnika. Nie znaleziono sensownego rozwiązania poza zabudową dodatkowych przekaźników pełniących rolę Zw w wygaszaniu sygnałów manewrowych. Jakieś pomysły?
Ай бұрын
Nie do końca złapałem czy to opis przypadku czy hipoteza? W każdym razie jestem prawie pewien że w rzeczywistości spotkać można pełny miks opisanych 3 "książkowych" przypadków. A gdybym miał zrobić manewr zamykany z kontrolą Iz to pomysł jaki mi przychodzi do głowy to zwyczajnie bocznikować zestyk Jz zestykiem przekaźnika sygnałowego. Oczywiście wygaszanie będzie wtedy tylko ręczne.
@JanKowalski-vi9zx
@JanKowalski-vi9zx Ай бұрын
Kuleckiemu rośnie konkurencja.
Ай бұрын
Nie wiem, nie znam, nie orientuję się, zarobiony jestem.
@JanKowalski-vi9zx
@JanKowalski-vi9zx Ай бұрын
Po kolei z Kuleckim
@moje12a
@moje12a Ай бұрын
Chętnie bym posłuchał o systemie sygnalizacji prędkości w pługu od śnieżnym.
Ай бұрын
Raptem kolumna z podświetlanymi "prędkościami" i pakieciak w kabinie. Taki telegraf maszynowy dla ubogich.
@moje12a
@moje12a Ай бұрын
Czemu akurat "Praleczka"?
Ай бұрын
Długa historia, aczkolwiek to taka mała "pralka".
@pieciap
@pieciap Ай бұрын
Mam pytanie czy będzie jeszcze coś o windach?
Ай бұрын
Tak, jak będzie okazja to tam pojadę ogarnąć czemu makieta strzeliła focha na festyn.
@krzysiek407
@krzysiek407 Ай бұрын
Chyba w mają EP02-08, który był eksponatem przed Lokomotywownią Kraków Prokocim, a po 2009r., został zabrany już z terenu zakładu IC i potem przekazany stowarzyszeniu z Jarocina.
@grindej1
@grindej1 Ай бұрын
Dobrze że wciągarki od Zremba tym Starem nie rozjechali ;)
Ай бұрын
tą wciągarką to tego stara można targać :P
@hvnterblack
@hvnterblack Ай бұрын
Dobrze się dowiedzieć, że impreza się skończyła 4 godziny temu...
@moje12a
@moje12a Ай бұрын
Dziś przypadkiem trafiłem na twój wpis w materiale o windzie. Mającej gigantyczna kasetę dyspozycji (prawie 100 pozycji)
@AntyludzkiWarsztat
@AntyludzkiWarsztat Ай бұрын
Ach, postaram się wpaść... Problem w tym, że nie wiem w jakim będę stanie po kawalerskim gdzieś nieopodal Jarocina.
@Pyraz28
@Pyraz28 Ай бұрын
Czy mi się wydawało, czy widziałem łuk elektryczny na "stykach" kowala. Zasadniczo to żarówka jest dla niego trochę za dużym obciążeniem... nawet JRFy nie wytrzymywały długiej eksploatacji sterując oświetleniem.
@steam7087
@steam7087 Ай бұрын
Sporadycznie iskrzy.
@jarosawmochnacki8899
@jarosawmochnacki8899 Ай бұрын
To jest oczywiście Przekaźnik światła migowego JRM, niedopuszczalny do produkcji w dzisiejszych czasach ze względu na rtęć w ampułkach ;)
@euzebiuszkarpacki3810
@euzebiuszkarpacki3810 Ай бұрын
Może opornik w szereg z cewką, żeby impulsy były dłuższe 😉
Ай бұрын
Wystarczy zewrzeć drugie uzwojenie przewodem dokręconym do zacisku a nie położonym luzem, który sobie pod koniec filmu spadł.
@RocketTech_YT
@RocketTech_YT Ай бұрын
Witam czy można gdzieś zdobyć schemat tego systemu przekaźnikowego z tej nastawni? I jak nazywa się przedstawiony przekaźnik?
Ай бұрын
Proponuję o schemat pisać do właściciela - Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Ja osobiście schematów z tej nastawni ani nie posiadam ani nie miałem okazji widzieć. > I jak nazywa się przedstawiony przekaźnik? Dokładnego typu nie potrafię rozczytać z tabliczki... w każdym razie na pewno JRV.
@pablopicasso6173
@pablopicasso6173 Ай бұрын
Co to za czujniki oświetlenia? Fotodiody, fotorezystory czy może jeszcze coś innego?
Ай бұрын
W typie widocznym na filmie jest to fotodioda: archive.org/details/mat_szkoleniowe_zud_v1ms_tom3/page/n153/mode/2up
@pablopicasso6173
@pablopicasso6173 Ай бұрын
Więc tranzystory również. A ja zachodziłem w głowę, jak oni to mogli rozwiązać całkowicie pasywnie. Dzięki za odpowiedź!
Ай бұрын
​@@pablopicasso6173 Szwedzi mieli jeszcze patent z (prawdopodobnie) mechanicznym rozwiązaniem - kabina napędzała bezpoślizgowo urządzenie w maszynowni które pełniło rolę taką jak fotoimpulsator. Widać to np. tu: kzbin.info/www/bejne/eICbkoeZrqZsr7M Wiem też że w jednej z kamienic w W-wie jest też oryginalna Asea i też ma takie coś, niestety nie udało mi się tam do dzisiaj dostać i to obejrzeć.
@pablopicasso6173
@pablopicasso6173 Ай бұрын
Konserwacja tego rozwiązania, to pewnie koszmar serwisanta. Podobnie jak styczniki krańcowe bram przesuwnych, umieszczone przy silniku na przekładni ślimakowej, zamiast bezpośrednio na słupkach bramy.
@NikoszoYT
@NikoszoYT Ай бұрын
Jak to zrobiłeś?
Ай бұрын
Kto? Co?
@NikoszoYT
@NikoszoYT Ай бұрын
Tą makietę
Ай бұрын
@@NikoszoYT No a nie widać że trochę na od******l jest zrobiona?
@NikoszoYT
@NikoszoYT Ай бұрын
Mi się podoba.
Ай бұрын
@@NikoszoYT To zapraszam w niedziele do Jarocina na festyn w parowozowni, jak nic się nie zepsuje to będzie się można bawić makietą ;)
@radekgetz
@radekgetz Ай бұрын
Kurwa tego nie da się słuchać
Ай бұрын
Proponuję począć od sprawdzenia czy kabel audio jest właściwie podłączony a głośniki/słuchawki są sprawne.
@kubanaprawia1259
@kubanaprawia1259 Ай бұрын
Jakiś link do wersji utworu z filmiku można prosić?
@petek8716
@petek8716 Ай бұрын
Pięknie!
@krzysiek407
@krzysiek407 Ай бұрын
Obiekt monitorowany, ale to nie powstrzyma Polskich złomiarzy. Jeśli do ponownego montażu tego Leonarda, zaprosiło, by się konserwatora dźwigowego z uprawnieniami UDT to bez problemu w celach muzealnych dźwig dostał, by dopuszczenie UDT do eksploatacji w celach pokazowych.
@duzaliteraf7373
@duzaliteraf7373 Ай бұрын
1 sekundę temu Brak wyświetleń Brak komentarzy Brak polubień Pierwszy
Ай бұрын
Nie prawda! Ja to obejrzałem jeszcze przed ustawieniem na "publiczne". Ha szach mat pozamiatane!
@duzaliteraf7373
@duzaliteraf7373 Ай бұрын
.
@benny_plgraciarz2714
@benny_plgraciarz2714 2 ай бұрын
czyli taki przekaźnik jest bramką ex-or :)
@benny_plgraciarz2714
@benny_plgraciarz2714 2 ай бұрын
lub OR, w zależności od podłączenia tego drugiego uzwojenia :)
2 ай бұрын
@@benny_plgraciarz2714 Zgadza się, przy czym ja bym to określił jako nie "jest" tylko "może być", gdyż iż ponieważ mianowicie to tylko jedna z możliwości.
@benny_plgraciarz2714
@benny_plgraciarz2714 2 ай бұрын
no tak, też bardzo lubię przekaźniki, można na nich zrobić wszystko, tylko że trzeba ich ogromną ilość ;) a najfajniejszą ewolucją przekaźnika jest oczywiście wybierak podnosząco-obrotowy
@2TE10
@2TE10 2 ай бұрын
A moim z kolei ulubionym hitem z instrukcji E1, powielanym debilnie przez ponad 50 lat był opis sygnału S3, który jak dla mnie ktoś tworzył pod wpływem substanji psychoaktywnych. Ten idiotyzm uporządkowano dopiero po 2010 roku, kiedy to wprowadzono "składane" instrukcje, w których można było wymieniać poszczególne karty. Opis S3 sprzed 2010r. stał w sprzeczności z opisem S5 w przypadku, gdy sygnały występowały po sobie na czterostawnej blokadzie samoczynnej, poza tym bredził coś o szybkości 160km/h, która to w ogóle nie ma jak dotąd swojego zobrazowania sygnałowego. Pełny odlot... i przez prawie 50 lat nikt tego nie zauważył...
@Dawid_201
@Dawid_201 2 ай бұрын
Super robota! Szkoda, że USRK na stacji Opole Główne został zmienione na komputerowe, ale niestety trzeba iść z duchem czasu... Całe szczęście, że nastawnica trafiła w dobre ręce! Jeszcze raz gratuluję sukcesu. Brawa dla wszystkich biorących udział w tym projekcie!
@steam7087
@steam7087 2 ай бұрын
Moim ulubionym przykladem, są tablice ostrzegawcze stosowane w energetyce, o treści "Nie załączać pracują ludzie" i podobne "Nie załączać". Taka tabliczka to świętość. Nie można jej ot tak sobie zdjąć, nie można też powiesić bez powodu. Tylko która z tych dwóch jest ważniejsza? 😉
2 ай бұрын
A może jedne są tam, gdzie akurat ktoś coś grzebie i załączenie napięcia by zwyczajnie gościa usmażyło, a drugie są tam gdzie nikogo nie ma ale załączenie napięcia spowodowało by niechciane skutki? Obstawiam że gołe "nie załączać" jest na chłopski rozum ważniejsze - przy tej drugiej rozumiem to tak że brak ludzi sugeruje że tabliczka jest już nieaktualna.
@steam7087
@steam7087 2 ай бұрын
@ Otóż "nie załączać" oznacza po prostu, że nie można podać napięcia na wyłączony obiekt. I już 😉 Reszta jest treścią nadmiarową. Moim zdaniem w tym przypadku zaczynamy osłabiać znaczenie prostego przekazu. No bo jeżeli brak jest członu "pracują ludzie", to możemy to coś załączyć? Troszkę załączyć albo może mniej niż troszkę? No właśnie ;)
2 ай бұрын
@@steam7087 No właśnie tak by wyglądała jedna z możliwych interpretacji - skoro tabliczka głosi "pracują ludzie" a na gruncie ludzie sobie już poszli - znaczy można załączyć. Ale jako treść nadmiarową to bym bardziej określił coś w stylu (przekładając to o czym jest film) - "nie załączać, gdy pracują ludzie oraz nie załączać gdy brak ludzi"
@01001000010101000100
@01001000010101000100 2 ай бұрын
Ale w Polsce się wszystko tak opisuje. Zwłaszcza przepisy, ale oprócz tego - tak też pisze się podręczniki. Znaczy jak się DZIŚ pisze to nie wiem, bo już od dawna ich nie używam (szkołę skończyłem grubo ponad 20 lat temu), pamiętam jednak, jak dorwałem pierwsze zachodnie podręczniki od matematyki, fizyki i chemii to byłem w szoku jak można przystępnie i po ludzku wytłumaczyć tę całą wiedzę. Jak ci nasi studenci to z naszych cudaków ogarniali to jest zagadka i mistrzostwo.
2 ай бұрын
Ale tu mowa jest nie o opisywaniu, tylko o pustej nadmiarowości.
@01001000010101000100
@01001000010101000100 2 ай бұрын
@ Mi chodzi o coś, co brzmi jak bełkot i źle się to czyta. Powinno być napisane tak, żeby znaczenie było jasne, doskonale od razu widoczne. Niewymagające dodatkowego tłumaczenia.
@piotrciekawski4118
@piotrciekawski4118 2 ай бұрын
Czasami język instrukcji powinien być przystępny i uproszczony tak by każdy zrozumiał. Ps czekam na dalsze kwiatuszki . Dzięki za materiał
@AntyludzkiWarsztat
@AntyludzkiWarsztat 2 ай бұрын
Zajrzałem do sekcji komentarzy z myślą, że ktoś wspomni o jebutnym mikrofonie. Może padnie jakaś ciekawostka. Cokolwiek. A tu nic. Kurde, skąd wytrzasnąłeś takiego olbrzyma? Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że na stronie PKP można znaleźć dokumentację. Fajna ciekawostka, z chęcią przejrzę :)
2 ай бұрын
Też czekałem na taki komentarz. Sęk w tym że obserwuję na yt jakąś taką modę że koniecznie musi być mikrofon w kadrze, więc postanowiłem nie być gorszy. Ciekawe dokumentacje to czasami do przetargów załączają, a na stronie do pobrania to ewentualnie instrukcje i akty prawne. Jednak wydaje mi się że stare wydania z czasów jednolitego PKP są ciekawsze.
@robertpkp
@robertpkp 2 ай бұрын
Taki sygnał możemy jeszcze zobaczyć w Piotrkowie Trybunalskim (ToS), Trzebini Sierszy (ToA) oraz w Tuplicach (ToB i ToS)
@artu927
@artu927 2 ай бұрын
W Tuplicach tarcze przebudowano na współczesne sygnały już kilka lat temu (głowice pozostały 3-komorowe, z jedną komorą zaślepioną). W Sierszy i Piotrkowie rzeczywiście odnajdziemy stare sygnały.
@robertpkp
@robertpkp 2 ай бұрын
​@@artu927Narazie w Dodatku 1 do Rozkładu Jazdy IZ Poznań niema zrobionej poprawki propo Tuplic.
@moje12a
@moje12a 2 ай бұрын
@@artu927 normalnie pierwsza i druga komora była pomarańczowa.
@kacper9687
@kacper9687 2 ай бұрын
Dla mnie wynika to z tego, że te stare sygnały zazwyczaj wymienia się łacznie (nie spotkałem przypadku by tarcza podawała stare sygnały, a semafor juz nowe), a ponieważ stare sygnały zamiast "Ot3" mają oznaczenie opisowe to i takie (dokłądne) znalazło się tu zamiast "S3" i "S5" ;).
@moje12a
@moje12a 2 ай бұрын
Swoją drogą w okresie 1959-1969 za pojęcie "zmniejszona prędkość" przyjmowano 40 km/h o ile nie podano inaczej. W jeszcze starszej instrukcji mamy sygnał Sr4 czyli wyjazd z ograniczoną prędkością w drugim kierunku zboczonym zatomiast natomiast nie przewidzano tarczy ostrzegawczej dla 4 sygnału tylko je połączono" semafor wskazuje sygnał Sr3 lub Sr4"
@komodziarz
@komodziarz 2 ай бұрын
zastanawia mnie, o co chodzi z tym drugim kierunkiem zbocznym?
@Pyraz28
@Pyraz28 2 ай бұрын
@@komodziarz Z tego co pamiętam to przed 1956r semafory wskazywały kierunek, dopiero po "Międzynarodowej Konferencji Kolejowej w Moskwie" ustalono, że semafory będą wskazywać prędkość. Były wtedy jeszcze stosowane semafory 3 ramienne, i mieliśmy "jazda na wprost", "jazda w kierunku zbocznym" czyli jazda na bok na pierwszej napotkanej zwrotnicy i ten "drugi kierunek zboczny", czyli jazda na zwrotnicy kolejnego rozjazdu na bok.
@hvnterblack
@hvnterblack 2 ай бұрын
@@komodziarz głowice rozjazdowe skraca się maksymalnie, są rozjazdy, które pozwalają na dwa położenia w minus. Jazda jest możliwa po trzech różnych drogach przebiegu, na wprost, na bok, na drugi bok. Masz jeden rozjazd mniej w głowicy. Z tego powodu najczęściej stosuje się rozjazdy krzyżowe podwójne (poza torami głównymi zasadniczymi, tu ważniejsze jest dobre prowadzenie zestawów, żeby nie ograniczać vmax), które pozwalają na podanie przebiegu na aż 4 sposoby (z lewej na lewo, z lewej na prawo, z prawej na lewo i z prawej na prawo).
2 ай бұрын
@@hvnterblack Kolega komodziarz pytał o sens sygnalizacji kierunkowej (3-ramiennej) a nie o konstrukcję i typy rozjazdów.
@komodziarz
@komodziarz 2 ай бұрын
a więc jaki jest sens sygnalizacji kierunkowej? :))) bo z jakiegoś powodu w początkach kolei z niej korzystano
@pawelkrywult
@pawelkrywult 2 ай бұрын
Są miejsca gdzie to jeszcze jeździ i ma się dobrze
2 ай бұрын
I chętnie bym takie miejsca odwiedził z kamerą!
@mariuszs1736
@mariuszs1736 2 ай бұрын
A ja mam takie pytanie, bo konserwator u mnie nie może sobie poradzić, wsiadam na parterze i przez pomyłkę nie nadaje dyspozycji odpowiedniego piętra tylko wciskam parter, a po chwili piętro 6 winda ruszając zatrzymuje się na 1 i dalej kontynuuję jazdę na żądaną dyspozycję. Czy to jest jakiś błąd? Czy usterka? Kiedyś tak nie bylo
@wojteks6490
@wojteks6490 2 ай бұрын
Czy można kiedyś dołączyć do uruchamiania jakiegoś starego urządzenia opartego na przekaźnikach i innych elementach automatyki z poprzedniego wieku?? Dodam, że mieszkam w Warszawie i na co dzień zajmuję się automatyką głównie w nowoczesnych urządzeniach (chociaż są i frezarki z lat 60-tych) ale fajnie byłoby kiedyś popatrzeć na wiekowe schematy i coś przy takiej maszynie zrobić z automatyki :)
2 ай бұрын
Powiem krótko zwięźle i na temat - ręków do roboty to chyba wszędzie i zawsze brakuje. Choć akurat frekwencja w Opolu mnie osobiście przyprawiła o zbieranie szczęki z podłogi!
@wojteks6490
@wojteks6490 2 ай бұрын
@ To jakby kiedyś była jakaś akcja w okolicach Warszawy albo z wyjazdem z Warszawy to jestem chętny. Szykuje się coś takiego w najbliższym miesiącu/ 1,5 miesiąca?
@euzebiuszkarpacki3810
@euzebiuszkarpacki3810 2 ай бұрын
Znowu Wy? Pięknie ♥️
@diodadioda
@diodadioda 2 ай бұрын
Ale luksus. Kolejny film ! Trakcja to jest śmierć !
@defaultuser44
@defaultuser44 2 ай бұрын
Jak Wy to potem wszystko poskładacie :) ?
2 ай бұрын
Powoli i do skutku. Na ten moment mogę się pochwalić że udało się już spasować skrzynię zależności do szkieletu.
@defaultuser44
@defaultuser44 2 ай бұрын
@ to dopiero byłyby super filmy!
@hubertbaran4260
@hubertbaran4260 Ай бұрын
A ja na takie głupie pytania zwykle odpowiadam krótko: "szybko" ;)
@wobesowo
@wobesowo 2 ай бұрын
Brawo 4x Jakub, 2x Michał, Oliwier, Łukasz, Paweł, Patryk, Juliusz, Wojtek, Wiktor i Julka!
@tomjanaudio
@tomjanaudio 2 ай бұрын
Ogromy szacunek za to co Pan robi!
2 ай бұрын
Kłaniam się nisko!
@grindej1
@grindej1 2 ай бұрын
Skoro między P a 1 było długie piętro, które winda zawsze przejeżdżała z dużą prędkością a do zliczania kolejnego przystanku i rozpoczęcia zwalniania służyła długa przesłona w połowie drogi, to na co są "małe" przesłonki powyżej P i poniżej 1 które jak dobrze rozumiem, służą do zwalniania przy jeździe na jedno krótkie piętro?
2 ай бұрын
A to akurat bardzo dobre pytanie, bo fakt faktem w normalnym przypadku nie służą niczemu, ale zgaduję że albo są dla unifikacji, albo dla faktu żeby w razie np. użycia stopu między piętrami i przejścia na średnią prędkość lub po prostu nie uruchomienia się prędkości pełnej - istniał punkt zwalniania. ps. sprawdziłem na E1702-002, tam też są narysowane dla "wysokich" kodygnacji więc to planowe działanie.
@wloclawekjakipamietamy
@wloclawekjakipamietamy 2 ай бұрын
الله أكبر