Jak to jest z tą informacją kwantową?

  Рет қаралды 38,761

Gupia Nauka

Gupia Nauka

4 жыл бұрын

Tym razem trochę kwantowych eksperymentów.

Пікірлер: 117
@Tomasz_Kowalski
@Tomasz_Kowalski 4 жыл бұрын
7:41 Zaraz zaraz, w splątaniu fotonów chodzi o to, że jeśli jeden okaże się poziomy, to drugi jest pionowy (analogia do buta lewego i prawego, którego używają fizycy). Chyba, że czegoś nie rozumiem. _"Istnieje na przykład stan splątany polaryzacji dwóch fotonów, tzw. singlet, który ma tę właściwość, że jeżeli będziemy mierzyć polaryzacje obu fotonów, używając dwóch identycznie ustawionych, ale odległych od siebie polaryzatorów, to zawsze otrzymamy dwie przeciwne polaryzacje."_ źródło: wikipedia
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Wikipedia ma rację, ale nie mówi wszystkiego (stąd zapewne użycie "na przykład"). Stanów Bella są cztery. Jeden właśnie taki o którym mówisz, drugi taki o którym mówię w filmie ja. Poza tym są jeszcze dwa. Każdy z nich jest stanem splątanym. W poniższym artykule równanie (3.56) pokazuje wszystkie cztery stany: ocw.mit.edu/courses/physics/8-05-quantum-physics-ii-fall-2013/lecture-notes/MIT8_05F13_Chap_08.pdf
@Tomasz_Kowalski
@Tomasz_Kowalski 4 жыл бұрын
@@gupianauka9906 Dzięki za wyjaśnienie. (Angielskiego nie kumam, więc artykułu nie zrozumiem :) ). Ale chyba złapałem ideę. Moja wątpliwość powstała z tego, że wszędzie na wykładach popularnonaukowych. fizycy mówią zawsze o splątaniu cząstek, które mają odwrotne spiny. Nie spotkałem się nigdy z tym, by mówili o tej kwestii inaczej. Pozdrawiam.
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
@@Tomasz_Kowalski Istotnie, ucząc się tego, ja też najpierw sądziłem, że tylko taka możliwość istnieje, więc coś w tym jest. :)
@strawberryspring2178
@strawberryspring2178 4 жыл бұрын
Jak zawsze bomba, oczywiście chcemy film dotyczący kwadratu poziomych fotonów., następnym razem nie pytaj tylko kręć i wstawiaj w ciemno :)
@majkimajki1147
@majkimajki1147 4 жыл бұрын
Strawberry Spring ok Ale lub przedstaw ludziom co nic nie kumają on to robi przepraszam za mój polski
@tomekzmuda6983
@tomekzmuda6983 4 жыл бұрын
Brakowało mi tylko pokazania i wytłumaczenia co się dzieje, gdy mamy kolejno trzy filtry polaryzacyjne, pionowy, skośny i poziomy. Z tego co słyszałem to przechodzi wtedy więcej światła niż gdy mamy tylko pionowy i poziomy, co jest intrygujące :) Poza tym filmik super :D Pozdrawiam
@Tomasz_Kowalski
@Tomasz_Kowalski 4 жыл бұрын
@@tomekzmuda6983 Serio??
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
@@Tomasz_Kowalski Owszem. Pokażę to w kolejnym filmie i wyjaśnię, co z tego wynika.
@lava_melon
@lava_melon 4 жыл бұрын
3:55 Chcę! Kto też chce Like w góre u mnie i u niego :)
@multivita
@multivita 4 жыл бұрын
Ostatnio znalazłem informacje na temat FALI PROWADZACEJ, ktora to teoria ma wyjaśniać wszystkie paradoksy mechaniki kwantowej. Nie wiem tylko czemu to się nie przyjmuje, bo faktycznie w eksperymentach które ilustrują idee fali prowadzacej, udaje się zilustrować czemu tak dziwnie zachowują się zjawiska kwantowe. ps. FALA PILOTUJĄCA.
@qrytyk3702
@qrytyk3702 4 жыл бұрын
*multivita* • to ma sens! chociaż pierwsze słyszę o takiej fali. A temat ma już prawie sto lat! ;) A może to domena czasu, który też jest skwantowany i to on stanowi tą falę pilotującą.
@ZizuZiomek
@ZizuZiomek 4 жыл бұрын
Wziąłem okulary polaryzacyjne i jak patrzę na ekran komputera to przechylając głowę w lewo i w prawo obraz robi się zimny/ciepły. Jak patrzę na ekran trzymając okulary odwrotnie (uchwytami do uszu do przodu) to ekran robi się ciemny/normalny. Ekran smartfona zupełnie inaczej zachowuje się niż ekran komputera. Ekran smartfona robi się "tęczowy" i widać pewne wzorki. Skąd takie efekty?
@wojcikpawel89
@wojcikpawel89 4 жыл бұрын
Chciałem Ci podziękować za te filmy. Gratuluję umiejętności wyjaśniania zawiłych tematów w prosty - zrozumiały dla laika sposób.
@dawidszauder5021
@dawidszauder5021 4 жыл бұрын
Dziękuję że robisz te filmy Dzięki tobie pokochałem fizykę 😍 Ale mam pytanie Zrobiłbyś film o algorytmach kwantowych? Czy raczej nie ma na co liczyć Nie chodzi mi o konkretny język tylko np bloczkowo
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Zrobię, ale nie chcę (a raczej nie umiem) tego robić "po łebkach". Dlatego przygotuję grunt i na pewno o nich opowiem.
@dawidszauder5021
@dawidszauder5021 4 жыл бұрын
Dziękuję😉
@dawidszauder5021
@dawidszauder5021 4 жыл бұрын
Tak czysto hipotetycznie Jakby odwzorowac zachowanie bramek kwantowych w komputerze krzemowym to dało by się wykonywać operacje kwantowej czy raczej nie? (chodzi mi tu o te złożone operacje i rejestry ze wszystkimi liczbami na raz)
@mateuszniespodziany9104
@mateuszniespodziany9104 4 жыл бұрын
Przykładowo można to zrobić z wykorzystaniem Qiskit (qiskit.org/) A jeżeli chcesz się pobawić, to jest też możliwość sprawdzenia, tego co robisz na prawdziwym komputerze kwantowym IBM (www.research.ibm.com/ibm-q/). Co prawda masz ograniczoną liczbę punktów, więc podstaw warto się nauczyć na symulatorze, a co ciekawsze przypadki sprawdzić na IBM
@grzegorzmagiera1223
@grzegorzmagiera1223 4 жыл бұрын
Super dzieki tobie rozumiem fizykę. A idiotami nie przejmuj się , oni nigdy nie zrozumieją co to nauka i ile można zyskać.
@CheatBot
@CheatBot 4 жыл бұрын
Fajnie zaprojektowany film. Faktycznie można co nieco zrozumieć i doświadczyć kilka "eureka!" podczas oglądania. Dzięki ziomek
@Tomasz_Kowalski
@Tomasz_Kowalski 4 жыл бұрын
To fakt, ale akurat niebardzo rozumiem samą końcówkę filmu. Może inteligencji mi zabrakło :)
@multivita
@multivita 4 жыл бұрын
A czemu nie założyć, że splątanie kwantowe, to takie trochę zsynchronizowanie takich fotonów?! Wtedy przecież bez znaczenia jest na jakie odległości się je oddali, bo jak są zsynchronizowane, to niezależnie od odległości zawsze będą charakteryzować się tym co ich zsynchronizowany kolega.
@pokji1
@pokji1 4 жыл бұрын
Jesteś moim skromnym zdaniem najlepszym kanałem popularnonaukowym poruszającym temat mechaniki kwantowej. Błagam o więcej filmów.
@taw3e8
@taw3e8 4 жыл бұрын
Mam pytanie na, które już kilku fizyków z UW nie znało odpowiedzi, więc mam nadzieję, że będziesz w stanie mi pomóc. Zastanawiałem się co dokładnie robi pierwszy foton biorący udział w emisji wymuszonej. W jaki sposób przekazuje on informację drugiemu fotonowi i czy nie łamie to zasady nieklonowania (2 fotony mają te same energie, zwroty, spiny)? Oraz jaki konkretny proces fizyczny sprawia, że ten drugi foton w ogóle się tam pojawia. W sumie to nie widzę żadnego powodu żeby miał tam być. Z góry dziękuję :)
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Znowu mnie ktoś pewnie zacznie od idiotów wyzywać, ale stany kwantowe można klonować! Jednak można to robić tylko pod warunkiem, że się je zna (w kolejnym filmie postaram się rzucić na to światło). Nie możemy sklonować tylko takiego stanu, którego nie znamy. Dlatego emisja wymuszona w żaden sposób nie łamie zakazu klonowania. Możesz trochę o tym znaleźć tutaj: arxiv.org/pdf/quant-ph/0205149.pdf Dziękuję za podrzucenie tematu na kolejny film. :)
@tomwal5235
@tomwal5235 4 жыл бұрын
Wincej proszę tego wideło
@R.Rumian
@R.Rumian 4 жыл бұрын
Od okularów lepsze są filtry polaryzacyjne do obiektywów. Przy dobrych można otrzymać prawie całkowitą ciemność. Niestety one też troche kosztują :D
@akira1228
@akira1228 4 жыл бұрын
Proszę o film "dlaczego (1/sqrt(2))^2"?
@majkimajki1147
@majkimajki1147 4 жыл бұрын
Jesteś bardzo mądry albo inaczej masz dużą wiedzę i umiesz ja pokazać i przedstawić a myślałeś kiedyś o odbiciu lustrzanym
@wodniktoja8452
@wodniktoja8452 4 жыл бұрын
Taak, bardzo bym chciał film wyjaśniający potęgi. W żadnym filmie na ten temat nie ma tego wyjaśnionego :)
@Grasol
@Grasol 4 жыл бұрын
No to jak by wysyłać splątanie kilka fotonów, tak aby po drugiej stronie zrobili kilka pomiarów, to by wiedzieli co im wysłano. Tylko czy pomiar niszczy splątanie?
@96akcent
@96akcent 4 жыл бұрын
tak, nawet pokazano to na filmie. Na początku oba były pionowo lub poziomo, a po pomiarze jeden poziomo, a drugi pod kątem
@napewnoniefrytki3860
@napewnoniefrytki3860 4 жыл бұрын
Kiedy kolejny odcinek od bomby atomowej do gwiazd ?
@kjjklloi3251
@kjjklloi3251 4 жыл бұрын
Brakuje mi równania scrödingera na początku każdego filmu
@Lbmaniak
@Lbmaniak 4 жыл бұрын
No to już się biorę za układanie biznesplanu! XD
@przemysaw8241
@przemysaw8241 4 жыл бұрын
Jestem ciekaw, w jaki sposób takie rzeczy mogą być zrealizowane fizycznie. Przykładowo, jak splątać fotony oraz potem jeszcze doplątywać inne?
@bartezyTV
@bartezyTV 4 жыл бұрын
Z tego co wiem to można to zrobić na pare sposobów, np. naświetlając jakiś konkretny kryształ, który w odpowiednich warunkach będzie emitował splątane fotony lub ustawiając odpoweinio bramki kwantowe. Sposobów napewno jest więcej i można je znaleźć na internecie :)
@qrytyk3702
@qrytyk3702 4 жыл бұрын
@@bartezyTV • Blisko z tymi kryształami, chociaż nie jestem do końca przekonany czy naświetlanie uczyni je splątanymi. Myślę że w grę wchodzi inne zjawisko, którego istoty jeszcze nie poznaliśmy a niektórzy się jego domyślają...
@bartezyTV
@bartezyTV 4 жыл бұрын
Ale pożądany efekt otrzymujemy a o to było pytanie.
@bartezyTV
@bartezyTV 4 жыл бұрын
Uściślając proces ten nazywa się Spontaneous parametric down-conversion, więc chyba nie trzeba się niczego domyślać ;)
@SuperCas05
@SuperCas05 4 жыл бұрын
Na chłopski rozum, dlaczego przyjmujemy skośna polaryzację tylko w kącie + i - 45stopni? Przecież jest ich wiele więcej. Sumy by się nie zgodziły.... Dla mnie mnie foton "drga", i ma zmienna polaryzację w granicach kilkudziesięciu stopni... Ale może się mylę 🙄
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Tylko dla uproszczenia wybrałem te kąty. Zauważ, że jakiegokolwiek kąta byś nie wybrał to zawsze znajdziesz do niego prostopadły oraz taki, który jest do niego nachylony pod kątem pi/4. Dlatego dla wszystkich kątów statystyka będzie identyczna.
@ontroea3212
@ontroea3212 4 жыл бұрын
jak będą przechodziły fotony w przestrzeni kosmicznej gdzie nie ma pionu i poziomu?
@VenterPlayGames
@VenterPlayGames 4 жыл бұрын
Takie ciekawe że nawet nie wiem kiedy mi zleciało to 10 min. Trzymaj tak dalej!
@mateuszwawrzyniak6807
@mateuszwawrzyniak6807 4 жыл бұрын
Jak to "doplątać" foton?
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Pokazywałem w filmie o teleportacji kwantowej.
@nobbcf
@nobbcf 4 жыл бұрын
A jak jest z teleportowaniem stanów elektronow i co za tym idzie pomiarem orientacji spinu dla nich?
@kwpogromca
@kwpogromca 4 жыл бұрын
Nareszcie kolejny film :D
@lava_melon
@lava_melon 4 жыл бұрын
YES CZEKAŁEM NA KOLEJNY ODC.
@maginowo7128
@maginowo7128 4 жыл бұрын
Nie mogłem się doczekać ;)
@ukaszenki2367
@ukaszenki2367 4 жыл бұрын
oo Welcom back my Przyjacielu Fajnie ze cos dodales
@xeno-2137
@xeno-2137 4 жыл бұрын
A jak by splątane elektrony jednocześnie przepuścić jeden przez filtr poziomy a drugi przez ukośny?
@ktosinny9647
@ktosinny9647 4 жыл бұрын
Ludzie tak na prawdę nie zmierzyli prędkości światła tylko jaki szybki mają czujnik. Prędkość światła możne być znacznie szybsza niż nam się zdaje.
@robertpawlak
@robertpawlak 4 жыл бұрын
Ja tam mysle że fotony sie nie komunikują, a są jednym fizycznym obiektem ale to co widzimy w 3 wymiarach jest jedynie cieniem tego co sie dzieje w większej ilości wymiarów. Co za tym idzie oddzialywując na jeden foton w 3D defakto odzialowujemy n wielowymiarowy obiekt i tym samym po prostu oddzialowywujemy na jego drugą "widzialną w 3d" część.
@gawyli
@gawyli 3 жыл бұрын
Nie do konca rozumiem dlaczego po splataniu poziomego fotonu z poziomym fotonem otrzymamy ukosny foton ? - 9:35 Skoro ukosny foton otrzymujemy z polowy pionowych i z polowy poziomych - 3:44
@Czyje-to-slowa
@Czyje-to-slowa Жыл бұрын
No właśnie, o to samo chciałem zapytać?
@trurlCXC
@trurlCXC 4 жыл бұрын
3:55 Tak tak tak
@annaszczesliwy451
@annaszczesliwy451 4 жыл бұрын
W końcu wróciłeś
@annaszczesliwy451
@annaszczesliwy451 4 жыл бұрын
Ps odwiedziny mam:( nie dokończę słuchać.
@mikecrafczyk9227
@mikecrafczyk9227 4 жыл бұрын
im więcej filmów na tym kanale tym świat wydaję się lepszy
@davinci8144
@davinci8144 4 жыл бұрын
Dzięki za nowy, fajny odcinek ! Dla mnie to itak jak zwykle za mało ;)
@krzysiopysio6074
@krzysiopysio6074 4 жыл бұрын
Może kolejny odcinek o kwantowym programowaniu?
@oddzial100
@oddzial100 4 жыл бұрын
Czy mozna sie bawic czasem w fizyce kwantowej
@diseris23
@diseris23 4 жыл бұрын
fotony moga wyswietlic znak po teleportacji, opisujacy w jakim stanie były na poczatku. I problem rozwiazany :D ;)
@deemracer2644
@deemracer2644 4 жыл бұрын
Super film, dzieki:)
@hubi958
@hubi958 4 жыл бұрын
Jak ja żałuję, że nie uczyłem się matematyki od chociaż gimnazjum tak jak w średniej, to jest tak ciekawe ale dla mnie pozostaje tylko w teorii ;/
@troian1337
@troian1337 4 жыл бұрын
I myk coś ciekawego do obiadu :)
@ebon227
@ebon227 4 жыл бұрын
Super :)
@sfidiszhaus4571
@sfidiszhaus4571 4 жыл бұрын
Za dużo zbędnych obliczeń w porównaniu do ilości bardziej przyswajalnych informacji.
@czesaww8232
@czesaww8232 4 жыл бұрын
Ale dlaczego swiatlo ma mieć stałą polaryzację? Przecież to fala przestrzenna a nie płaska.
@dabbartek2210
@dabbartek2210 4 жыл бұрын
Super odcinek, ale czekam na ''od bomby atomowej do gwiazd''
@adrianmanu20
@adrianmanu20 4 жыл бұрын
Spoko filmy i rób je dalej !!!
@kitsune7229
@kitsune7229 4 жыл бұрын
Chcemy bardzo
@wieslawpopielarski8974
@wieslawpopielarski8974 3 жыл бұрын
dlaczego nie można? załóźmy, że robimy eksperyment z przepuszczaniem splątanego ze sobą samym fotonu przez dwie szczeliny. Szczeliny są oddalone od siebie, ja mam jedną w kolega drugą. Obaj widzimy obraz dyfrakcyjny. Jeżeli nagle przestanę go widzieć, to oznacza że w tym właśnie momencie (bo tak umówiliśmy się wcześniej) kolega zasłonił swoją szczelinę, bo przyszła po niego żona? Ma to sens?
@habgelin9467
@habgelin9467 4 жыл бұрын
Zrozumiałem !
@q_rsqrt5140
@q_rsqrt5140 4 жыл бұрын
Czy pozostawienie niewymierności w mianowniku (1 / sqrt 2) jest popularne w fizyce czy jest to na potrzeby filmu?
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Kiedyś w jakimś filmie mówiłem, że całe życie mnie uczono usuwania niewymierności z mianownika, a potem zająłem się fizyką kwantową i musiałem się tego oduczyć. :)
@Jot_Pe
@Jot_Pe 4 жыл бұрын
A niby w czym miałaby przeszkadzać niewymierność w mianowniku? Przeszkadza 0, bo daje w wyniku nieskończoność, a sqrt(2) jest tak samo dobrą liczbą jak np. sqrt(4). Usuwanie niewymierności z mianownika ma sens w kontekście dokładności obliczeń numerycznych, natomiast jeśli chodzi o zasadę, to nic nie zmienia - przecież sqrt(2)/2 jest dokładnie tyle samo co 1/sqrt(2)
@jasiumama500
@jasiumama500 4 жыл бұрын
Chcemy! Pozdro!
@JanKowalski-dv8mm
@JanKowalski-dv8mm 4 жыл бұрын
Chwila chwila w 5:25 coś mi się nie zgadza. Przecież jeżeli będzie w pudełku ustawiony filtr polaryzacyjny o którym nie będziemy wiedzieli, ale będziemy wiedzieli że światło jest jakoś spolaryzowane to i tak moglibyśmy to sprawdzić jak jest spolaryzowane. Wystarczy przed pudełkiem dać 2 filtr i obracać nim dopóki natężenie światła wychodzącego z filtra nie osiągnie wartości 0(przy założeniu idealnych filtrów). Gdy tak się stanie to nasze ustawienie filtra + 90 stopni daje filtr ze środka. Np. jeżeli przez poziomy filtr nie światło nie przejdzie to znaczy że w środku jest filtr pionowy.
@JanKowalski-dv8mm
@JanKowalski-dv8mm 4 жыл бұрын
Hah dobra nieważne. Mogłem po prostu oglądać dalej zamiast o tym pisać.
@Gike-
@Gike- 4 жыл бұрын
Super filmor!
@kenket5835
@kenket5835 4 жыл бұрын
kiedy kolejny odc. pt. "Od bomby atomowej do gwiazd"???
@krylok989
@krylok989 4 жыл бұрын
Bardzo fajny kanał :P
@bartoszmatysiak2901
@bartoszmatysiak2901 4 жыл бұрын
Twoje filmy są bardzo ciekawe, naprawdę wiele się z nich dowiedziałem o mechanice kwantowej. Mam pytanie odnośnie tego filmu: kzbin.info/www/bejne/pZaspIZ8fpmHqpY gdzie w pobliżu 14:30 Pan Profesor stwierdza, że nie ma fotonów spolaryzowanych liniowo, tylko kołowo prawo- i lewo-skrętnie. Może nakręciłbyś odcinek wyjaśniający tą polaryzację? Pozdrawiam
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
W formalizmie mechaniki kwantowej foton jest bozonem. Oznacza to, że ma tzw. spin całkowity. Spin fotonu związany właśnie z polaryzacją. Zatem foton spolaryzowany kołowo lewoskrętnie ma spin równy 1, a prawoskrętnie -1. To co widzimy jako polaryzację liniową jest superpozycją tych dwóch polaryzacji. W tym filmie stosuję więc pewne (w pełni dopuszczalne) uproszczenie ilustrujące w prosty sposób zasady rządzące mechaniką kwantową. Przymierzam się do zrobienia filmu o fotonie, choć pewnie będzie miał oglądalność bliską zeru.
@grzegorzszafranski5791
@grzegorzszafranski5791 4 жыл бұрын
Może coś mylę ale proszę o odpowiedź, jeżeli ukosny foton ma się składać w połowie z - i | to, żeby równanie z 4:31 było prawdziwe to pionowy powinien składać się w połowie z dwóch ukosnych. W innym wypadku dlaczego miałby w połowie przejść przez ukosny filtr skoro jest pionowy.
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Każdy foton można zapisać w postaci superpozycji dwóch innych fotonów, pod warunkiem że będą do siebie prostopadłe (pokazywałem to w filmie o teleportacji). Zatem zarówno ta superpozycja jaką ja się posłużyłem i ta, o której mówisz Ty są poprawne. Strasznie mnie ucieszył Twój prawidłowy wniosek, bo oznacza, że to co mówię pozwala Wam iść z rozumowaniem dalej.
@JHeb_
@JHeb_ 4 жыл бұрын
Można zapytać kim jesteś z zawodu? :p
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Z wykształcenia, fizykiem. Zawód wolę zachować dla siebie.
@bagstermucha
@bagstermucha 4 жыл бұрын
W pierwszym przykładzie jest błąd, według fizyki kwantowej po przepuszczeniu przez 2 filtry odwrócone do siebie o 90 stopni prawdopodobieństwo wynosi 1/2 albo 1/4 (nie pamietam dokładnie) a nie 0.
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
Z pewnością pomyliłeś z elektronami. Tam istotnie tak właśnie by było, bo współczynniki w superpozycji to sin(alfa/2) i cos(alfa/2). W przypadku spolaryzowanych fotonów współczynniki do sin(alfa) i cos(alfa), a to oznacza, że ortogonalne są stany do siebie prostopadłe.
@bagstermucha
@bagstermucha 4 жыл бұрын
@@gupianauka9906 Nie pomyliłem się. Obejrzyj inne wykłady na YT o tym samym zagadnieniu. Po przepuszczeniu przez 2 spolaryzowane soczewki umieszczone pod kątem 90 stopni wynik zawsze jest większy od 0. Tobie tez to wyszło w eksperymencie przecież. Zakładając że soczewki sa niedoskonałe i mimo to zatrzymują cześć światła powinieneś mieć czarny ekran. A widać że cześć światła przechodzi.
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
@@bagstermucha No nie. W tym przypadku to, że cokolwiek przeszło jest tylko wynikiem kiepskich przyrządów. Lepsze polaryzatory np. wyjęte z ciekłokrystalicznych wyświetlaczy dałyby niemal absolutną ciemność. Mogę odesłać Cie tylko do artykułów na ten temat, np. tego: www2.oberlin.edu/physics/dstyer/QM/Assignments/PhotonPolarization.pdf I dla porównania jak to wygląda dla elektronów, gdzie istotnie jest tak jak mówisz: ocw.mit.edu/courses/physics/8-05-quantum-physics-ii-fall-2013/lecture-notes/MIT8_05F13_Chap_02.pdf Dal mnie kończy to dyskusję. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.
@bagstermucha
@bagstermucha 4 жыл бұрын
@@gupianauka9906 Faktycznie mój błąd, pomyliło mi sie z zastosowaniem 3 soczewek polaryzacyjnych.
@gupianauka9906
@gupianauka9906 4 жыл бұрын
@@bagstermucha Świetnie, że potrafiłeś się do tego przyznać. Przykład z trzema soczewkami mam zamiar pokazać w kolejnym filmie. Zachęcam do oglądania i wyłapywania moich ewentualnych błędów, bo trochę ich tu popełniłem i dzięki takim ludziom jak Ty mogłem skorygować.
@randomvictim615
@randomvictim615 4 жыл бұрын
Hej. Dzięki za filmik. Jak skomentujesz to co robią Chińczycy? www.businessinsider.com/china-teleportation-space-quantum-internet-2017-7?r=US&IR=T
@salamon1712
@salamon1712 4 жыл бұрын
Już myślałem, że powiesz, że to bzdura z tym splontsniem kwantowym i nie można przesłać informacji natychmiastowo.
@goodtips8973
@goodtips8973 4 жыл бұрын
no ale to juz bylo :P
@dariuszsienkiewicz4620
@dariuszsienkiewicz4620 4 жыл бұрын
Tak
@kradoxpaaskudack
@kradoxpaaskudack 4 жыл бұрын
Chce
@ImieNazwiskoOK
@ImieNazwiskoOK 3 жыл бұрын
Jak to jest z tą informacją kwantową? Dobrze czy źle?
@kamilwieciorkowski9237
@kamilwieciorkowski9237 4 жыл бұрын
spoko
@codyseem2431
@codyseem2431 4 жыл бұрын
LSDMT
@charl3s
@charl3s 4 жыл бұрын
10 minut zleciało jak 3 :D
@DaishiHikaru
@DaishiHikaru 4 жыл бұрын
Czy to, że nie ogarniam tego tematu oznacza, że jestę amebą umysłową ?
@zykloppl2532
@zykloppl2532 4 жыл бұрын
I tak, i nie. Jesteś w superpozycji 😂
@ennuiarduous6446
@ennuiarduous6446 4 жыл бұрын
@@zykloppl2532 ha. Miazga. ;f
@ZdzichaJedziesz
@ZdzichaJedziesz 4 ай бұрын
Nie, to oznacza że jesteś elitarnym gronie jak Einstein czy inni genialni fizycy 🙂. Nikt tego do końca nie rozumie 😁
@SloikOgorkow
@SloikOgorkow 4 жыл бұрын
ok
@elmerxc22
@elmerxc22 4 жыл бұрын
okulary polaryzacyjne i telefon w poziomie i nic nie widac
@monikamickiewicz2158
@monikamickiewicz2158 4 жыл бұрын
Przepowiadanie i telepatja jest dowodem na wcześniesze wycieki informacji.
@PanBunktrek
@PanBunktrek 4 жыл бұрын
Serio? 30 sekund do tematu? Co marnotrawstwo czasu. Ucz się od SciFuna. Nikt przecież nie kojarzy waszych nudnych intro. kanał super.
@David20092
@David20092 4 жыл бұрын
8:21 Jak ja kocham słyszeć takie rzeczy o Einsteinie. Szanuję go ale go nie znoszę go za to, że był ateistą.
@olasek7972
@olasek7972 4 жыл бұрын
Anonim Anonimowy Einstein wcale nie był ateistą, był deistą. Kto był natomiast 100% ateistą - niedawno zmarły Hawking.
@mariantomiczny1587
@mariantomiczny1587 4 жыл бұрын
To wyjaśnia ...model31.pl
Jak wodór pokazuje nam Wszechświat?
16:14
Gupia Nauka
Рет қаралды 57 М.
Kwantowa teleportacja
16:05
Gupia Nauka
Рет қаралды 56 М.
Разбудила маму🙀@KOTVITSKY TG:👉🏼great_hustle
00:11
МишАня
Рет қаралды 3,9 МЛН
ISSEI funny story😂😂😂Strange World | Magic Lips💋
00:36
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 188 МЛН
Кәріс тіріма өзі ?  | Synyptas 3 | 8 серия
24:47
kak budto
Рет қаралды 1,7 МЛН
Czy fizyka twierdzi, że żyjemy w grze komputerowej?
13:43
Gupia Nauka
Рет қаралды 73 М.
Promieniowanie, materia i my
23:19
Gupia Nauka
Рет қаралды 20 М.
Tak działa Komputer Kwantowy - AstroFaza
24:43
Astrofaza
Рет қаралды 429 М.
Czy proste równoległe się przecinają?
13:10
Gupia Nauka
Рет қаралды 56 М.
Czy komputery KWANTOWE zmienią gry?
9:00
tvgry
Рет қаралды 402 М.
Kwantowa woda
15:46
Gupia Nauka
Рет қаралды 41 М.
Dlaczego pomiar niszczy stan kwantowy?
11:22
Gupia Nauka
Рет қаралды 130 М.
Entropia i czas
12:22
Gupia Nauka
Рет қаралды 69 М.
Czy Chiny naprawdę dokonały teleportacji? - AstroSzort
17:17
Astrofaza
Рет қаралды 581 М.
Od bomby atomowej do gwiazd. Odc. 1: Masa to energia
14:08
Gupia Nauka
Рет қаралды 59 М.
Полный обзор iPad Pro M4 - хвалю!
26:27
Rozetked
Рет қаралды 243 М.
Kalem ile Apple Pen Nasıl Yapılır?😱
0:20
Safak Novruz
Рет қаралды 860 М.
Which Phone Unlock Code Will You Choose? 🤔️
0:14
Game9bit
Рет қаралды 11 МЛН
📱 SAMSUNG, ЧТО С ЛИЦОМ? 🤡
0:46
Яблочный Маньяк
Рет қаралды 1,6 МЛН
Apple watch hidden camera
0:34
_vector_
Рет қаралды 48 МЛН