To jest najlepsza seria o tym sporcie w internecie. Dzięki Saker i Dr Richardzie za ten ogrom wiedzy.
@fizollorudolf74922 жыл бұрын
GENIALNE , SZWAGIER MÓWIŁ, ŻE NIEWIELE ROZUMIAŁ I BARDZO MU TO ZAIMPONOWAŁO.
@6paktv9 жыл бұрын
Świetny film !!! Więcej takich
@mefju37227 жыл бұрын
u żołnierzy wyklętych zdrowo jebniętych,pozdrawiam
@rupiik4 жыл бұрын
@@mefju3722 XD
@krystiankepa81399 жыл бұрын
Gdyby dr Biernat wydał jakąś książkę to pierwszy kupuje :) Fantastyczna wiedza,pozdrawiam
@krystiankepa81399 жыл бұрын
Oglądałem,mówie o jakimś nowym wydawnictwie ;)
@riseabove8hate9 жыл бұрын
+Saker Warszawski Koks Czy Dr Richard mógłby coś powiedzieć właśnie na temat dyskopatii w odcinku lędźwiowym ? Nie mówię o jakiś bardzo poważnych przepuklinach tylko o wypuklinach które nie koniecznie powodują ból aczkolwiek mogą się pogorszyć/powiększyć przy źle wykonywanych ćwiczeniach (martwy, wiosło, przysiad, ohp). Wiem, że odpowiedź na to pytanie będzie baardzo obszerna ale myślę, że bardzo dużo osób ma z tym problem. (zresztą ja sam - dlatego też zadałem to pytanie) Jeśli seria się rozwinie to będzie to najlepsza i najbardziej przydatna wiedza tego typu jaka jest na yt. Jeśli Dr Richard prowadziłby jakieś szkolenia to myślę, że chętnych znalazłoby się mnóstwo! Sam jestem po kursie na trenera personalnego i przez kilka miesięcy na kursie dowiedziałem się mniej niż przez dwa wasze filmy ;/
@krystiankepa81399 жыл бұрын
Ty tak serio? Maratony biega... ciężko być dobrze zbudowanym jak się biega maratony,poza tym ma już swoje lata,a podważać jego autorytet to troche nie na miejscu ;)
@bartekkostuj9 жыл бұрын
+Saker Warszawski Koks Anna Maria chyba momentami nieogarniała ostrości 😉😂
@magsob2336 Жыл бұрын
Pan doktor absolutny geniusz. Dziękuję za dzielenie się tak ogromną wiedzą
@krlpl62829 жыл бұрын
Duży krok na przód na kanale dzięki konsultacjom z Doktorem Richardem, Bardzo przydatna wiedza, nieoceniona, oczywiście bardzo chcę odcinka na temat barków , pozdro
@maciejlisiak91469 жыл бұрын
Fenomenalna seria Saker. Dzięki bardzo ;)
@arasaras30759 жыл бұрын
Rewelacyjny materiał. Takich rzeczy brakuje w internecie, youtube. Wiedza od pana dr Biernata to wiedza najwyższej wartości.- Teoretyk i praktyk. ! WK mieliście genialny pomysł na zawiązanie współpracy z fachowcem najwyższej klasy. Z niecierpliowoscią czekam na kolejne części !!!!!!!!!!
@TheSoundFighterz9 жыл бұрын
Saker świetny materiał Dr.Richard'zie Dziękuje za wyjaśnienie biomechaniki ruchu przysiadu i obalenie mitu palców. .
@wilkq11109 жыл бұрын
Dr Biernat to super gośc, że mu się chce tak dokładnie to opisywać. super odcinek, oby takich więcej, dużo niejasności zostało rozstrzygnięte
@DarekB939 жыл бұрын
Moje pytanie do dr Biernata brzmi "Jak najlepiej wspomóc w odbudowie chrząstki stawowej, czy poleca Pan suplementy typu flex itp, czy jednak nic one nie dają i szkoda pieniędzy na nie?". Świetny materiał, dosłownie można odczuć jaki ogrom wiedzy posiada dr Biernat, pozdrawiam!
@arasaras30759 жыл бұрын
+Darek Bogusz PODBIJAM ! PODBIJAM !PODBIJAM !PODBIJAM !PODBIJAM !PODBIJAM !PODBIJAM !PODBIJAM ! Jestem po kontuzji operacji kolana - ściślej martwica jałowo-kostna. To samo co kolega: jak dbać o chrząstkę w tej sytuacji? Stosowałem wiskosuplementacje, poprawa była, lecz tylko przez okres 6 miesięcy. Później tarcie w kolanie powróciło. Czy w jakiś inny sposób można dbać o chrząstki stawowe?
@DarekB939 жыл бұрын
+Aras Aras u mnie za młodu właśnie stwierdził lekarz "jałową martwicę guzowatości piszczelowej" lecz jakoś przestało boleć i obeszło się bez zabiegu czy operacji ale teraz przy siadach lub innych ćwiczeniach na nogi często odczuwam pewien dyskomfort i lekki ból w kolanie.
@arasaras30759 жыл бұрын
Darek Bogusz W moim przypadku to była kontuzja, byłem zmuszony do operacji. Minęły 4 lata, lecz dyskomfort odczuwam od samego początku kontuzji do tej pory.- Takie kucie. Chrząstka już nie jest tak ukrwiona. Dobrze byłoby jakby dr Biernat odpowiedział jak mobilizować kolano w takich przypadkach. Pozdrawiam.
@wvszkvl17439 жыл бұрын
Dr. Biernat świetny koleś , pomimo wszystkich tych nazw używanych w słownictwie naukowym, idealnie tłumacz jak najbardziej (y) !
@jammaj77627 жыл бұрын
Dr Richard - ocean wiedzy Seria super Jedyny minus - zmienić kamerzyste... bardziej pomyśleć nad światłem etc.
@mateuszkobus31099 жыл бұрын
Super, prosimy o materiał dot. barków! Pan Biernat to kopalnia wiedzy.
@danutkaaa849 жыл бұрын
Ogromna dawka wiedzy! Poproszę więcej takich z Dr Biernatem.
@karolmadi97209 жыл бұрын
Mądrego aż miło posłuchać
@lantusinfluencer6 жыл бұрын
Genialny wyklad... Swietnie sie slucha tak madrych ludzi jak Pan dr
@Sebastian-ur3zd9 жыл бұрын
Zdecydowanie najlepsza seria jaka widziałem na tym kanale
@9Dede38 жыл бұрын
Mega mądry człowiek , i bardzo dobry przekaz wiedzy z jego strony !
@glixlbn9 жыл бұрын
REWELACJA! Więcej takich filmów, jak najwięcej pokazywania i tłumaczenia tego typu ćwiczeń! Tego właśnie na polskim KZbin najbardziej mi brakuje!
@ekscentrycznytokmyslenia90769 жыл бұрын
Wielki props za to, że daliście możliwość wysłuchania eksperta i nie myśleliście o zyskach tylko wrzuciliście 40 minutowy film! Proszę o więcej takich wykładów. Dziękuje :)
@janusznajdowski92137 жыл бұрын
niesamowita i bezcenna wiedza wielkie dzieki pozdrawiam
@Blazej_Kar9 жыл бұрын
WK z niecierpliwością czekałem na film o "rozrywaniu" torebki to mój bardzo duży problem z którym borykam się od dawna. Chciałem zobaczyć bardzo taki filmik. Ortopedzi nie pomagają a tutaj dr. Biernat wyrażnie przedstawił problem z szerokim przysiadem i buttwinkiem. Jestem trójboistą i moja dolegliwość ogranicza bardzo progres w siadach. Super materiał
@przemeksobczak70099 жыл бұрын
Zajebisteee! Oby więcej takich filmików! Nieograniczone pokłady wiedzy! :)
@lukasxwww9 жыл бұрын
Barki to świetny temat! Mam kilka dość skomplikowanych pytań! [PYTANIE 1]: Jak zniwelować przodopochylenie barków spowodowane wklęsłą klatką piersiową (pomimo operacji wada pozostała w pewnym stopniu). [PYTANIE 2]: Czy jeśli przy unoszeniu ramienia na bok lub też do przodu występuje przeskakiwane/strzelanie w stawie to czy jest to uszkodzenie stożków rotatorów? (bark uniesiony wyżej) [PYTANIE 3]: W jaki sposób możliwe jest zniwelowanie różnicy wysokości położenia barków? Tzn lewy wyżej od prawego. Dodam, że np przy maksymalnej depresji i retrakcji łopatki bark lewy zawsze jest uniesiony wyżej od prawego. Dodam, że bardzo dużo ćwiczę na drążku i kółkach gimnastycznych co w pewnym stopniu pozwoliło mi zniwelować wszystkie z powyższych wad jednak są one bardzo uciążliwe i widoczne. Pozdrawiam.
@Mazzy2149 жыл бұрын
Dlaczego nauczyciele w szkołach nie mają takich umiejętności tłumaczenia i wyjaśniania ( w tym tak mega fajnie i przejrzyście pokazane) Filmik 42 minuty a minął jak poranny bąk. W szkole siedzisz, słuchasz n-la i co 10 minut patrysz na zegarek ile jeszcze do przerwy.. Super facet, kontynuujcie tę serię. JEDNYM SŁOWEM REWELACJA!
@Szuru789 жыл бұрын
Saker super pomysł ta serią i genialne wykonanie. Podziękowania za podzielenie się swoją wiedzą dla Pana doktora. Super robota, tak trzymać.
@lesu939 жыл бұрын
Bardzo przydatny materiał, jestem obecnie po urazie rzepki. Wszystko bardzo jasno wytłumaczone.
@bartomiejjonski36088 жыл бұрын
Super się słucha dr Biernata :) mega wiedza a i przekaz super :) Dobra robota WK !
@macinasek100009 жыл бұрын
Dr Biernat mega wiedza
@JZDszlopej9 жыл бұрын
Zdecydowanie najlepsza seria!
@bobiarz9 жыл бұрын
tą całą wiedze można zastapić prostą zmiana chwytu
@lukasztren5189 жыл бұрын
KURWA KOCHAM CIE SAKUŚ ! xD od zawsze mam problem z buttwinkiem, a teraz przyjąłem tak sporą dawkę wiedzy na ten temat, że postanawiam z tym walczyć :D
@Borcio106 жыл бұрын
Świetny i pomocny materiał. Dr Biernat ogromna wiedza!
@TheBhoys159 жыл бұрын
Nie no aż brak mi słów żeby opisać jak ten materiał jest dla mnie istotny, OGROMNIE DZIĘKUJĘ! I proszę o filmik z tym jak uzdrowić staw skokowy, żeby skasować te nieszczęsne krążki spod stóp! :)
@paulap97839 жыл бұрын
Jak najwięcej filmów z doktorem. :) Kopalnia wiedzy!
@ThaRealiestJEDI9 жыл бұрын
Widać po lekkości wypowiedzi, że Dr Richard jest wybitnym specjalistą. Super materiał. I zaoszczędzę kasę bo już miałem kupować buty do przysiadów ale po filmie rezygnuje z pomysłu :)
@wimateusz889 жыл бұрын
Swietny pomysł na taką serię. Ciekawe co Pan doktor powiedziałby o cwiczeniu jakim jest mostek. Wg książki skazany na trening jest to bardzo wartościowe cwiczenie - interesuje mnie opinia Doktora na ten temat. Dajcie trochę łapek, żeby Saker to zobaczył. Pozdrawiam.
@ukaszosiecki32409 жыл бұрын
Wielkie propsy za wykład Panowie:) !!! mnie szczególnie przydadzą się uwagi odnośnie butt wink , bo ja sam po kontuzji odcinka lędzwiowego dostałem błędne uwagi
@KarinA-kp2zw7 жыл бұрын
Super doktor, uwielbiam go słuchać. Fajne filmiki.
@akinomk239 жыл бұрын
Setki wątpliwości rozwianych! Dziękuję!
@endinho7778 жыл бұрын
Dr Biernat bardzo konkretny facet nA ODPOWIEDNIM MIEJCU
@MaruULK9 жыл бұрын
Mega. Jedna z lepszych serii na Waszym kanale, jak nie najlepsza. Szkoda że takie krótkie ha ha.. Bardzo dobrze się tego slucha, a jeszcze bardziej przeraża człowieka niewiedza którą posiadamy wykonując ćwiczenia siłowe..
@pawemaslak98669 жыл бұрын
Więcej takich materiałów. Dużo można się dowiedzieć, aż miło się słucha :)
@lopecik19 жыл бұрын
W końcu Ktoś z odpowiednią wiedzą opisał bardzo fajnie i bardzo konkretnie jak prawidłowo robić przysiad i co robić by go poprawnie wykonać. Bardzo dobry miałeś pomysł Michael, tylko pogratulować! :) Pozdrawiam z deszczowej Irlandii.
@piotrosc9 жыл бұрын
świetny materiał! oby więcej tak profesjonalnej wiedzy na kanale :)
@MrSTEMI2 жыл бұрын
Wciąż warto wrócić do filmiku 👍
@_patrycja.kara_8 жыл бұрын
Genialne kompendium wiedzy !!
@tatrzanski19 жыл бұрын
Mega info. Pytanie na temat obręczy barkowej. Jak poradzić sobie z ciągłą rotacją wewnętrzną barków po latach bawienia się w wyciskanie. Jak rozciągnąc klatkę? Pyt 2. Jak powinny być ustawione barki przy OHP i/lub wyciskaniu hantli żołnierskie
@jedrzejbasaj81299 жыл бұрын
Materiał świetny, nie odczułem tych 40 minut nagrania, zdecydowanie za krótko! Bardzo sympatyczny dr Biernat, milo się słucha. Bardzo bym chciał coś usłyszeć o skoliozie w odcinku piersiowym i możliwości wykonywania ciężkich/lekkich przysiadów i martwego ciągu. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. ;)
Brawa, brawa za ten film chłopaki, nie wiem już ile czasu spędziłem na czytaniu opinii o mostkowaniu, biomechanice naszego ciała przy różnych ćwiczeniach, a tutaj mi powiem szczerze trochę szczęka opadła z napływu wiedzy xD dzięki wielkie i czekam na więcej :)
@oskarzyca90119 жыл бұрын
Dr. Richard'zie, pytania skierowane do Pana: Niestabilność jednej obręczy barkowej. Jak leczyć, może ćwiczenia rehabilitacyjne, jak tak to jakie? Poprawna forma wiosłowań sztangą i hantlom w opadzie z anatomicznego punktu widzenia. Jak wiosłować aby mieć dobrze rozwinięte i silne plecy, zdrowe barki i kręgosłup? (Pozdro Saker ;) Może wypowie się Pan Dr. Biernat na temat chondromalacji rzepki stawu kolanowego. Jak leczyć? Kiedy wprowadzić trening nóg? Asymetria miednicy - jaki ma wpływ na dysproporcjonalne rozwijanie masy mięśniowej góry i dołu ciała?(prawej do lewej strony ciała i odwrotnie) Świetne materiały! Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne wartościowe filmy.
@fander218 жыл бұрын
32:51 O KURRRWA JA TAK NIGDY NIE ZROBIE! jak swietnie to brzmi z ust osoby z takim wyksztalceniem
@mirek718309 жыл бұрын
Co do angielskiego, to na końcu wyrażenie "thanks a lot" oznacza sarkastyczne "no wielkie dzięki" gdy ktos nam np. nie pomoże :D Mówi się raczej thank you so much :D Ale co do wykładu to naprawdę super, wielkie dzięki oby więcej takich materiałów (popracujcie troszkę nad lepszym światłem i kadrowaniem)
@AllBandIT9 жыл бұрын
świetna seria, koniecznie barki, jak zwiększyć mobilność w barkach, łopatkach? jak dobrze rozciągać i rozluźniać barki?
@oskarszmidt2899 жыл бұрын
+Saker Warszawski Koks Wyjaśniasz dobry człowieku :). Wiedza zaczerpnięta od takiego specjalisty jest bezcenna więc chciałem Ci zwyczajnie podziękować za to że robisz to dla szerszego grona :). Oczywiście dziękuje również Doktorowi Richardowi :D.
@MrKoxKotek9 жыл бұрын
SAKER COŚ O MOBILNOŚCI W STAWACH SKOKOWYCH PO ZERWANYCH WIĘZADŁACH, JAK DOJŚĆ DO 100% SPRAWNOŚCI I JAK RADZIĆ SOBIE Z NIEPEŁNYM ZAKRESEM W JEDNEJ NODZE , BO TO TEŻ JEST PROBLEM PRZY BUTT WINK NIE DOPOWIEDZIELIŚCIE TEGO , A CHCIAŁ DOKTOR POKAZAĆ. SUPER FILMIK !
@gallanonim82559 жыл бұрын
Według Starrett'a najczęstszymi przyczynami braku możliwości wykonania ATG jest brak mobilności stawu skokowego albo biodrowego. Świetnie wytłumaczone metody mobilizacji bioder, prosiłbym o poruszenie kwestii mobilizacji stawu skokowego oraz porad dotyczących mobilności: 1) Jak często wykonywać te zestawy ćwiczeń; 2) Kiedy je umieszczać w tygodniu w przypadku planu treningowego 3x/tydz i czy przysiady 2x/tydz jakoś z tym kolidują; 3) Ile wykonywać serii poszczególnych ćwiczeń, czy ćwiczenia wykonywać osobno, czy jakoś połączyć jedno po drugim; 4) Ile powinna zająć taka sesja rozciągająco/mobilizacyjna 5) Może jakieś przykłady ćwiczeń pod przysiad i martwy ciąg. Świetny pomysł z tą serią, z dr Biernatem, powodzenia i tak dalej, Pozdro!
@lienm93419 жыл бұрын
Świetny materiał, czekam na więcej.
@rafalkochanowski26757 жыл бұрын
Rewelacja! Świetny materiał szkoleniowy.
@mrocznynatural17819 жыл бұрын
Genialna seria . Aktualnie kanał WK zyskał u mnie jeszcze większy plus i z tego co czytam widzę , że nie tylko mi się podoba . Czekam na film o barkach z wielką niecierpliwością :>
@StaszekOne9 жыл бұрын
Saker mega filmik, dużo śledzę kanałów o tej tematyce na youtube m.in. i od strony technicznej w czołówce właśnie ten materiał. Pozdro
@MrSzogun19929 жыл бұрын
Bardzo wartościowy materiał, prosimy o więcej :)
@matandrzej9 жыл бұрын
Panowie zainwestujcie w oświetlenie.. Merytorycznie kanał super, szczególnie Saker, warto aby jakość materiału tez szła w parze
@bud1yn7269 жыл бұрын
Brawo! Więcej takich materiałów! Dzięki wielkie :)
@michaadamiec91369 жыл бұрын
W jaki sposób można zniwelować przodopochylenie barków oraz jak uniknąć tego typu wad postawy? Pozdrawiam Michał :)
@Haermider9 жыл бұрын
+Jan Kowalski Miałem podobny problem do Ciebie. Przodopochylenie barków pojawia się w momencie gdy bardzo dużo się wyciska np. na ławeczce albo OHP. Żeby zniwelować barki idące do przodu rób dużo wiosłowań, podciągań oraz facepull. Mi w znaczący sposób pomogło. Pozdrawiam. :)
@rolkarz159 жыл бұрын
+Jan Kowalski na kanale typowego fitnesiaka wydaje mi się, że kuba wspominał coś, że podciąganie pomaga w tej kwestii
@bk-qd3hr9 жыл бұрын
Ja też to holerstwo mam, generalnie tak jak poprzednicy pisali wzmocnić plecy, stożek rotatorów np. kubańskie wyciskanie w zapytaj trenera było, przyjmować otwartą postawę ciała, klata wypchnięta, barki z tyłu, starać się robić retrakcje, odwrotnie do protrakcji, nie siedzieć skulonym, rozciągać mięśnie piersiowe i jakoś bywa.
@mikefitt75449 жыл бұрын
Świetna współpraca i fajnie, że się tym dzielisz Saker. Mimo, że informacje znane już z ytuba zachodniego, to fajnie to usłyszeć od doktora, po polsku :) (tak jak od was o iffym)
@artled19809 жыл бұрын
świetna robota!!!! właśnie taką wiedzę chce zdobywać. BRAWO!!! Saker. trafiłeś w 10 z tym materiałem. Z niecierpliwością czekam na kolejne czesci. Pozdrawiam
@adamchojnowski64429 жыл бұрын
Dzięki za bardzo wartościowy film. Chciałbym zapytać o prawidłową technikę wykonywania wiosłowania podchwytem, gdyż do tej pory spotkałem się z bardzo rożnymi, często sprzecznymi informacjami.
@DarekB939 жыл бұрын
Fajnie jakby przy kolejnym materiale, po części teoretycznej i całego omówienia co robić a czego unikać w danym ćwiczeniu, Saker albo dr Biernat zaprezentował poprawne wykonanie ćwiczenia, bo czasami trudno przełożyć teorie (rysunki na tablicy) w praktykę, bez wizualizacji poprawnie wykonanego ćwiczenia. Pozdrawiam!
@justynasts76348 жыл бұрын
Świetna seria, jestem zachwycona! :)
@SzymekSNK9 жыл бұрын
a kiedy film o prawidłowym kącie wbijania igły ?
@MaciejMacio9 жыл бұрын
90stopni
@SzymekSNK9 жыл бұрын
+M@KO o ile kojarzę nick to robisz to samo na innych kanałach, więc nie wypowiadaj się buraczku
@damiankeksa53129 жыл бұрын
Oby więcej takich filmików! ;d Czekam na film o barkach
@noxd6873 жыл бұрын
Jezu to jest inspiracja. Przytłacza mnie tylko ogrom wiedzy jaki trzeba mieć, żeby to chociaż zrozumieć. Poleca ktoś jakieś książki, dla osób baardzo początkujących odnośnie fizjoterapii. Może napisałem zbyt ogólnie, chodzi mi o doucznie się, aby nie zrobic sobie krzywdy na silowni, oraz zeby w przyszlosci byc zdrowym. Pozdrawiam
@fighteeer909 жыл бұрын
Mega seria filmów, po prostu GENIALNA! co do pytań to właśnie tak jak wspomniałeś w filmiku chciałbym się czegoś dowiedzieć o barkach, a konkretniej jak się z nimi obchodzić, żeby były sprawne, może jakieś ćwiczenia na ich mobilność, jak rozciągać i czy rozciągać? Oraz czy mógłby Pan powiedzieć coś o bardzo częstym zjawisku jakim jest zaokrąglenie barków "do środka" na skutek częstego garbienia się oraz dysproporcji miedzy mięśniami klata/plecy. Jak to zdiagnozować i naprawić myślę, że przyda się to wielu bywalcom siłowni oraz nie tylko. Dzięki. Pozdro!
@polishlicker9 жыл бұрын
Bardzo proszę o poruszenie w następnym filmie kwestii mobilizacji stawu skokowego, szczególnie po urazach typu skręcenie stawu skokowego, zerwanie torebki stawowej i innych dotyczących własnie tego stawu. Z góry dzięki! :)
@GromekL29 жыл бұрын
Świetny materiał. Chciałbym usłyszeć zdania Pana Biernata na temat strzelania, a raczej przeskakiwania stawu w obręczy barkowej podczas np. wyciskania hantli nad głowę, myślę że to częsty problem u ćwiczących.
@piotr15069 жыл бұрын
Kolejny świetny materiał! :D
@patryklis40239 жыл бұрын
Prosiłbym przy okazji następnego filmiku o poruszenie tematu skolioz i innych wad kregosłupa. Chodzi mi o to jak ćwiczyć aby ich nie pogłębiać, ew jakieś ćwiczenia rehabilitacyjne. (Chodzi mi konkretnie o rotacje kręgosłupa w lędzwiach oraz o skolioze w odcinku piersiowym). Pozdrawiam
@Tajemny159 жыл бұрын
Bardzo przyjemny i merytoryczny filmik. Pozdrawiam :)
@TheZdezorientowany9 жыл бұрын
Mistrzostwo!!!!
@Koszyczek6669 жыл бұрын
kocham dr Biernata!
@diilmach949 жыл бұрын
TEMAT BARK: tymczasowe kłucie w barku to znaczy miesiąc niesamowitego bólu przy codziennych ruchach (jak i na siłowni) po czym ból delikatnie ustępuje i pojawia się sporadycznie na treningach. Klatka na sztandze odpada jedynie sztangielki gdyż mogę wężęj trzymać łokcie dzięki czemu ból jest mniejszy.
@janskrz9 жыл бұрын
Saker moj mistrzu
@3rfendru8 жыл бұрын
Bardzo dobre ! no Oprócz tych barków mnie interesują łokcie. Sam mam problem z łokciami a głownie lewym przy wszelkim wyciskaniu za głowę (wyciskanie francuskie), przenoszeniu sztangielek za głowę. Odczuwam mocny ból który co jakiś czas powraca ale tylko przy tych ćwiczeniach, dodam ze boli tak jakby w środku łokcia. Liczył bym na jakąś odp pana dr Biernata
@tutson32btc9 жыл бұрын
Następnym razem nie nagrywajcie pod lampą bo czasem macie problem z za dużym światłem
@heleniarzmotivation15269 жыл бұрын
!!!! 1. Przysiad high bar vs low bar. Który jest korzystniejszy funkcjonalnie? Czy może jest to bez różnicy i zależy to od budowy ciała osoby ćwiczącej? Który lepiej wykonywać na początku drogi z ciężarami? Generalnie wszystko co się da na ten temat. 2. Jakie ćwiczenia na poprawę mobilności w stawie skokowym?
@kajgara61769 жыл бұрын
Do tej serii filmów przydałoby się poruszenie biomechaniki nadgarstków i opisanie problemów z nimi. Mam z nadgarstkami ogromne problemy i nie wiem do końca jak sobie z nimi radzić...
@szymontrzepla9 жыл бұрын
Obręcz barkowa to bardzo dobry temat! Dużo czytałem o błędach przy treningu, część z nich sam wykonuję i dobrze będzie się dowiedzieć, czy są to faktycznie szkidliwe ruchy.
@MrQck9 жыл бұрын
Zajebisty materiał, oby takich było więcej :)
@matk74059 жыл бұрын
Może coś na temat bólu barków przy wznosach bokiem, wyciskaniach itp. Jak zapobiegać, co zrobić, gdy już nadwyrężyliśmy( np. poprzez złą technikę wznosów co poruszałeś już w jednym z filmów- dalej często spotykane na siłowniach). Ogólnie mam wrażenie, że dość popularna i uporczywa kontuzja.
@konrad86909 жыл бұрын
super film bardzo dużo mi pomógł :p czekam na kolejny :)
@kubastefan43918 жыл бұрын
Kawał dobrej roboty Saker
@denisdados5853 жыл бұрын
Rewelacja, świetny materiał ;D
@ClosedEyeVisual9 ай бұрын
Rewelacja na biodrze
@qq4utube8 жыл бұрын
Super materiał
@Wafeleczatko9 жыл бұрын
Bardzo przydatny film, dzięki! :)
@DenienOfficial9 жыл бұрын
Genialny materiał!
@djmati949 жыл бұрын
do następnego filmu : Jaki jest sens robienia wyciskania sztangi/sztangielek - jeśli chcemy rozwijać mięśnie naramienne, z tego wyczytałem to powyżej poziomu, podnoszenie ramienia odbywa się w stawie obojczykowym (wikipedia). Mój domysł : czy po prostu nie lepiej robić UNOSZENIA w bok/przód/tył niż wyciskać ?
@martinzlasu7989 жыл бұрын
Dobre pytanie...
@migrad29 жыл бұрын
Wyciskania na barki tak na dobra sprawę nie są tylko na barki. Tak samo jak wyciskanie na ławce nie jest tylko na klatę tak i tutaj np. przy OHP pracują barki, góra klaty, triceps i mięśnie stabilizujące. Tak przynajmniej ja to widzę.
@djmati949 жыл бұрын
migrad2 No własnie, więc po co robić wyciskania, jak można robić unoszenia ?
@martinzlasu7989 жыл бұрын
migrad2 W tym pytaniu chodzilo wlasnie o to czy wyciskania musza byc ujete w treningu tak malej grupy miesniowej jaka sa barki. Inaczej czy rozbudujemy bary unikajac wyciskan,co za tym idzie oszczedzajac stawy, robiac same cwiczenia izolowane,czy jest podobnie jak z nogami?tzn bez przysiadow nie przepracujesz ud...
@6utS9 жыл бұрын
+Mateusz Czarnota Bo to zlozone cwiczenie wielostawowe, czyli mozna uzyc znacznie wiekszego ciezaru i latwiej jest w nim progresowac niz w cwiczeniach izolowanych. Ohp/zolnierskie na barki tak samo jak martwy, podciaganie, wioslowanie na plecy, czy siady na nogi sa podstawa rozwoju sily i masy miesniowej dla naturala. Nikt kto ma silne barki nie bedzie mial ich malych(pomijam kwestie waskiej/szerokiej obreczy barkowej, bo to jest kosciec), a sile barkow wlasnie robisz podczas overhead press.