Az ÜZEMANYAG, amit MEG IS IHATOK. Hidrogén a jövő?

  Рет қаралды 109,314

Andras Horvath

Andras Horvath

Күн бұрын

Пікірлер: 517
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Szerintetek hány évre vagyunk a hidrogén tömeges elterjedésétől?
@GoeroegViktor
@GoeroegViktor 2 жыл бұрын
15
@Spirit_81
@Spirit_81 2 жыл бұрын
Személyautóknál nem fog elterjedni, nem lesz tömeges elterjedés.
@magickrisz
@magickrisz 2 жыл бұрын
Én 8-10 évre saccolnán de inkább az befolyásolja hogy meddig lesz benzin/gázolaj
@bitblueduck
@bitblueduck 2 жыл бұрын
úgy 13 milliárd éve eléggé elterjedt már, azóta meg inkább csak fogy.
@molnarakos1731
@molnarakos1731 2 жыл бұрын
annyira Tesla elvitte electromos autózás irányát ebbe az irányba szerintem nagyon sokára ! :) mivel fejlödik akku technologia szerintem max tömegközelekedésben vagy szállitmányozásban tudnám elképzelni ezt ! :)
@kmolnardaniel
@kmolnardaniel 2 жыл бұрын
Szerintem marhajó hogy egyetemi kutatókkal is próbálsz videókat csinálni. Több ilyet!
@LelkesTamas
@LelkesTamas 2 жыл бұрын
Igen mert ki más lehetne authentikusabb forrás mint egy állami/EU támogatásból ezt kutató így cseppet sem elfogult ember...
@kmolnardaniel
@kmolnardaniel 2 жыл бұрын
@@LelkesTamas Úgy tűnik nem vagy tisztában az elfogultság szó jelentésével. Gondolom geográfus előadók videója alá meg bekommenteled, hogy elfogultak a laposföld témában.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
@@LelkesTamas Hanula Barna sokkal jobb, akit az Audi fizet dízelmotorok tervezéséért igaz? :D
@strobi0001
@strobi0001 2 жыл бұрын
@@LelkesTamas "Különböző technológiák nem fogják kiváltani egymást, viszont kiegészítik egymást" - Az elfogult kutató. Szerintem így kell egy témakört kivesézni, a lehető legmegbízhatóbb forrás, így kéne a napelemes témakört is körbejárni.
@sirgunar7608
@sirgunar7608 2 жыл бұрын
@@Handras Jó hát azzal saját magát tette hiteltelenné, amit ott leadott a "mester kurzuson" , ha jól emléxem a címre. Annyira egysíkú volt, hogy már már elgondolkoztam, talán direkt, hogy észre vegye aki gondolkozik is, neki ezt kell mondani. 🤔
@SzabolcsSzekacs
@SzabolcsSzekacs 2 жыл бұрын
András, jó volt a videó, esetleg kicsit érdemesebb többet hagyni beszélni a szakértőt (pl amikor megkérdezed hogy hány fajta hidrogén létezik és mindjárt sorolod is őket, el is magyarázva, hogy melyik micsoda)... Ezzel együtt mindig élvezetesek a videoid és nagyon magas színvonalúak, köszönjük
@balazsszabo6109
@balazsszabo6109 2 жыл бұрын
Pont ez jutott eszembe. Legyen egy téma, pontokba szedve, szépen felepítve, mert néha oda-vissza ugráltok. Te kérdezel és hagy kibontani a témát, ne fojtsd bele a szót.
@fredonorth1788
@fredonorth1788 2 жыл бұрын
HAndras annyira lelkesedik, hogy azért tűnik úgy, hogy nem hagyja eleget beszélni a szakértőt. De jó ez így, ez a stílusa. Pörgős, és a lényeg így is átjön.
@SzabolcsSzekacs
@SzabolcsSzekacs 2 жыл бұрын
@@fredonorth1788 Ez is igaz :)
@andraskurucsai7091
@andraskurucsai7091 2 жыл бұрын
ilyen energetikai témákban csinálhatnál kerekasztal beszélgetéseket is amiket riporterként levezényelnél. Elég ismert vagy hozzá , érdeklődésed is van és biztos könnyen beletanulnál abba is:) Nagyon jók az anyagaid, csak így tovább. Az intelligens "zöld emberek" kellenek a világnak:)
@damn332
@damn332 2 жыл бұрын
Egyet értek, csak hagyja az embereket beszélni, mert ez így zavaró nézőként is, nemhogy interjú alanyként.
@poti732
@poti732 2 жыл бұрын
@@damn332 én ezt sose értettem amikor bekommentelitek, barati viszonyban van mindenkivel akit félbe szokott rendszeresen szakítani és ők is legalább annyiszor beleszólnak a mondataiba.
@damn332
@damn332 2 жыл бұрын
@@poti732 Én szeretem András tartalmait, de ez az egy tulajdonsága nézőként zavar.
@LelkesTamas
@LelkesTamas 2 жыл бұрын
Lehetne a témája a kör négyszögesítésre :)
@gerybeetle
@gerybeetle 2 жыл бұрын
@@damn332 Értem amit érzel, de egy fogyasztható időkeretbe csak úgy lehet beleférni, ha határozottan irányítja azt akivel beszél. Egy szenvedélyes, a saját szakmáját szerető kutató a végtelenségig képes beszélni. Ez jó, de nem alkalmas szélesebb körű fogyasztásra.
@valaky
@valaky 2 жыл бұрын
Ezek a videok nagyon jok, amiben nem egy konkret auto model van bemutatva, hanem a szukseges technologiakat es fejleszteseket jarod korbe. Szivesen latnek meg tobb ilyet a csatornadon. Koszi az igenyes es erdekes anyagot!👏
@szabolcsnemeth8273
@szabolcsnemeth8273 2 жыл бұрын
Már várom a szilárdtestes akksikról a videót! 😊
@sonidomucho7131
@sonidomucho7131 2 жыл бұрын
Nagyszerű anyag! Szemléletformáló, közérthető, az animációk didaktikusak. Gratulálók a készítőknek és a kutatóknak is!
@ProjectNeurodrive
@ProjectNeurodrive 2 жыл бұрын
Soha nem szoktam megjegyzéseket fűzni videók alá, de most mégis megteszem. Handras kiváló videót készítettél, öröm volt hallgatni a témában egy olyan kutatót, akinek ez a szakterülete. Remélem lesz beszélgetés velük a szilárdtestes akkumulátorokról is!
@raytry69
@raytry69 2 жыл бұрын
Csak nem Kovács András vagy Finnországból? :)
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
Gratulálok, ez egy nagyon érdekes téma volt, és köszönet Tompos Andrásnak is. Bár amiket elmondott, érdeklődő műszaki emberként magam is tudtam, de megnyugtató, hogy a valódi, ezzel foglalkozó szakértő is nagyon hasonlóan gondolkodik a hidrogén jövőjéről mint én, és ezzel megerősített, hogy nem azoknak lesz igaza, akik szerint az akkus autó zsákutca mert csakahidrogén a jó. És vicces hogy rendszeresen megkapom hogy hidrogén utáló vagyok, pedig nem is, csak műszaki és gazdasági realitások talaján maradva simán racionális vagyok, ezek szerint. És ha esetleg olvassa, a rezsi démon kapcsán felmerült bennem és érdekelne hogy mennyire látja reálisnak egy háztáji hidrogénes energia tárolót, a közeljövőben, ami a szezonális tárolást tudná megoldani megfizethető áron? Itt ilyen 1-4MWh tárolásra gondolok.
@hidrogentechnologiaiplatfo9165
@hidrogentechnologiaiplatfo9165 2 жыл бұрын
A nagymennyiségű föld feletti szezonális tartályos tárolás még fejlesztendő: alaposan le kell törni az árakat. Jelenleg 200 euró/kg hidrogén. A kérdésében említett 4000 kWh (33 kWh/kg) kb. 120 kg H2 tárolását teszi szükségessé, ami kb. 50 mFt-ba kerülne. A föld alatti tárolás árai jobbak: 10 euró/kg. Magyarországon az Akvamarin projekt (az MFGT kardoskúti telephelyén) a hidrogén földalatti tárolását készíti elő. Mindazonáltal az családi házaknak/energiaközösségeknek meg kell teremteni a lehetőséget a saját, föld felletti szezonális tárolási lehetőségnek. Elképzelhetőnek tartom a hidrogénből előállítható szintetikus formák térnyerését, amelyek szállítása és nagymennyiségű tárolása már megoldott (pl. metán, metanol, ammónia). Ide tartozik a Liquid Organic Hydrogen Carriers (LOHC) technológia is. Itt például a toluol hidrogénnel telítve metil ciklohexánná alakul, ami könnyen le tudja adni a hidrogént és visszalakul toluollá. Mindenestre minden átalakítási lépés további hatásfokveszteséggel jár a teljes energiaátalakítási folyamatban. A hatásfokveszteségeket kompenzálja az energiabiztoság megteremtése. Még mindig jobb, hogy „van, de drága” a „nincshez” képest.
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
@@hidrogentechnologiaiplatfo9165 Köszönöm a nagyon részletes választ! Egyetértek. Az én szintemen is, amikor a téli termelésre méretezett napelemeim nyáron jelentős többletet termelnek, másodlagos dolog a hatékonyság, hiszen az alternatíva az lenne, hogy elveszik az az energia.
@Sukicashodan
@Sukicashodan 2 жыл бұрын
nagyon érdekes téma, nyugodtan lehet rendszerezni.
@MartonBan
@MartonBan 2 жыл бұрын
Tök sokat tudtam meg most erről a témáról, köszi szépen! :D
@myckemorfi
@myckemorfi 2 жыл бұрын
H2 ! Végre! Még még, még több infót !!! Andás köszi az infót! Köszi, hogy foglalkozol ezzel a (kissé mellözött) témával is. Örülnénk itt páran, ha tudnál még a késöbiekben is foglalkozni vele.
2 жыл бұрын
Végre kimásztál az akkumulátorból és elkezdted bemutatni a "konkurens" meghajtási fejlesztéseket. Ez nagyon tetszett, gratulálok András! Csak így toább.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Az ugye megvan, hogy 2-3 éve is csináltam videót a hidrogénről?:)
@kanadabandapodcast
@kanadabandapodcast 2 жыл бұрын
Milyen kár, hogy a FCEV nem konkurenciája semminek. Eddig sem volt az, ezután se lesz az.
2 жыл бұрын
@@Handras Persze. Csak az nagyon régen volt már a technológia meg fejlődik.
@bekojozsef9744
@bekojozsef9744 2 жыл бұрын
A tudományos része a dolgoknak engem is és másokat is nagyon érdekel, köszönjük a videót lehetne egy ilyen video sorozat :)
@angyalosib
@angyalosib 2 жыл бұрын
Érdekes és informatív műsor volt! Hallgattam volna még! Legközelebb jobban fejtsétek ki!
@LelkesTamas
@LelkesTamas 2 жыл бұрын
Az veszélyes lehet. Milyen ez a megoldás röviden: jó! És bővebben kifejtve: nem jó.
@modandor
@modandor 2 жыл бұрын
Köszönjük!
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Köszönöm! :)
@CsisziLaci
@CsisziLaci 2 жыл бұрын
Köszi András, ez ismét szuper tartalom volt ;)
@palkiss6746
@palkiss6746 2 жыл бұрын
Én a legnagyobb jelentőségét a zöld energia energia tárolásában látom. A leharcolt lítiumos akksikban történő energia tárolás elég hervasztó ötlet volt, ez viszont már olyan lépték, ami valós megoldás lehet.
@csasza76
@csasza76 2 жыл бұрын
Japánok nagyon előre járnak. Ők már vörös hydrogént állítanak elő. Ez egy újfajta atomerőmű ami nem gőzt fejleszt, hanem nagyon olcsó hidrogént és ha leáll a hűtése sem robban fel.
2 жыл бұрын
Végre rájött kedves András, hogy lebontani a lítium ércet tartalmazó hegységet, és abból sósavval kioldani a lítiumot, az nem környezetbarát megoldás, hanem zsákutca!
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Tévedsz.
@A_T_Sanya
@A_T_Sanya 2 жыл бұрын
Király videó volt, én elnézegettem volna még legalább 19 perccel tovább, szeretném kérni Bandi hogy legyen több 30 perces videó :) tudom h van és volt, de jobb lenne felfelé tolni a percek számát szerintem, van még annyi soksok anyagodban amit kicsit jobban kifejtve vagy úgy vágva összejönne a 30p. Köszi a videót :)
@yensza
@yensza 2 жыл бұрын
nagyon élveztem a vidit! legnehezebb a húlyebiztos otthoni hidrogen termelő cuccok előállitása lesz! és még száz egyéb dolog IS....
@kisskata6254
@kisskata6254 Жыл бұрын
Kedves András, tetszenek a videói, sok érdekességet oszt meg velünk, amiért hálás vagyok. Kis svédcsavar: megtisztelőbb lenne ha a szakértőket is hagyná bőségesen kibontakozni:)
@mateorosz3950
@mateorosz3950 2 жыл бұрын
Tetszett az adás, Köszönöm szépen!
@davidpapp3372
@davidpapp3372 2 жыл бұрын
Ha az épületek, gazdaság és ipar energiaellátása megoldható lenne ilyen zöld módon, már akkor nagyot nyernénk, nem beszélve a közlekedésről, szállításról. Lelkesítő videó volt, reménykedünk.
@1.8Tapx
@1.8Tapx 2 жыл бұрын
Kosziii! Meg tobb ilyet!💯
@tivadarulrich2605
@tivadarulrich2605 Жыл бұрын
Már ott vagyunk csak mesterségesen van visszafogva. De örülök, hogy végre efféle mozdultak több évvel ezelőtt én már említettem neked.
@Handras
@Handras Жыл бұрын
Pont ott tartunk ahol több éve is tartottunk. :)
@matejakab6177
@matejakab6177 2 жыл бұрын
Jó lett a videó. A hidrogén még egy területen lehet nagyon meghatározó ez pedig a vasúti közlekedés. Olyan helyeken ahol nagy távolság van és rossz vagy nehezen kiépíthető az infrastruktúra(Amerika, Kanada, Kína, Oroszország stb) és most dízel mozdonyokat használnak. Ott is jó megoldás lehet. Az Alstom és a Stadler is csinált már ilyesmi vonatokat.
@LelkesTamas
@LelkesTamas 2 жыл бұрын
A típusok neve pénz nem számít ha más fizeti.
@strobi0001
@strobi0001 2 жыл бұрын
A felsővezeték kihúzása annyira bonyolult! A komplexitása hozzá sem mérhető egy hidrogénüzemű vonatszerelvényhez, még akkor sem, ha hozzávesszük a hidrogén előállító és töltőpontokat. A hidrogénnel 2 baj van. Nagyon drága az üzemanyagcella, és az előállított villamosenergia 60%-a veszteség. Ezt a technológiát ott kéne használni, ahol tényleg szükség van rá. Felsoroltál olyan országokat, ahol (Kanada kivételével) az energia szürke, vagy fekete módon állítódik elő, tehát se időjárásfüggő erőmüvek nincsenek ott, se (időszakos) fölösleges energia, amit hidrogénné kéne alakítani
@markmoricz7960
@markmoricz7960 2 жыл бұрын
Sokkal jobb lett. Köszönjük.
@jogar33zs
@jogar33zs 2 жыл бұрын
Ezt majd a gazdagék eldöntik mikor kezdik támogatni. Ha elkezdik működni fog a dolog. Ilyen egyszerű legalábbis az anyagi része. Ugyanez volt az akkus autó is. Mikor elkezdték a technológiába betolni a lóvét, szép lassan de biztosan felpörgött.
@hammerjoe1975
@hammerjoe1975 2 жыл бұрын
És brutális haszonnal dolgozik!
@niutaT2
@niutaT2 2 жыл бұрын
Ez a rész szuper volt👍
@johnnyonthespot2498
@johnnyonthespot2498 2 жыл бұрын
meg 200 ev es tokeletes lesz :-) a video kivalo , mint mindig
@TheTommieSunshine
@TheTommieSunshine 2 жыл бұрын
Még több ilyen videót, ez szuper volt! :)
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Tervezek még hasonlókat. :)
@gezad21
@gezad21 2 жыл бұрын
@@Handras Csatlakozom, érdekelne a hidrogén technológia a jövőben ,meg a többi alternatíva is. Például a hidrogén technológiánál az a nagy kérdés számomra, hogy elektronizáló telepek mekkora méretben kezdenek gazdaságossá válni... Mert azért az nem vicces, hogy lesz megint egy nagy központ, aztán aki azt birtokolja ő diktál... Ha egy kis város vehet magának elektronizál telepet, az már elég jó lenne...
@sebtapasz2
@sebtapasz2 2 жыл бұрын
Ez egy NAGYON jó rész volt!!!
@zoltanszabo9899
@zoltanszabo9899 2 жыл бұрын
Andras Horvath, köszönöm, hogy vagy nekünk! 🥰
@attilaburai4456
@attilaburai4456 Жыл бұрын
Jó videó!
@gabronov
@gabronov 2 жыл бұрын
Miért nem fér bele az adásba ? Én nézném tovább is...
@olzsy
@olzsy 2 жыл бұрын
Én mindig is mondtam, hogy a hidrogén is a jövő része lesz. Nagyon jó műsor. Nagyon élvezhető. Egy nagy forradalom előtt állunk az energia szektorban!!! Régen, amikor bejött az autó akkor se tudták elképzelni, hogy a lovat leváltsa. Ugyanez a helyzet most is....Erre kéne költeni, nem a háborúra!!!!
@kanadabandapodcast
@kanadabandapodcast 2 жыл бұрын
Eddig is használt az ipar hidrogént, nem is keveset. A közlekedésnek eddig sem volt része, ezután sem lesz.
@imrecsizmadia4645
@imrecsizmadia4645 2 жыл бұрын
Most még az elején...van elég vizünk és lesz elég? Ez még akkor is kérdés ha hidrogén alkalmazásakor víz keletkezik. Érthető ott ahol nem alkalmazható más technológia., akkor használjunk hidrogént. Mennyi szél és nap energia hasznosítható? Egy jól felépített földrészeket és országokat összekötő hálózattal, szélből háromszor több, napenergiából szinte felbecsülhetetlen mennyiségű energiánk lenne mint amit feltudunk használni. Nagyon jók a videóid. Mint zöld forradalmárnak Musk-al kellene szövetkezned.! Üdv.!
@zsoltkisjuhasz2828
@zsoltkisjuhasz2828 2 жыл бұрын
Fegyver fejlesztések és gyártások helyet a szuper elit gazdagoknak ezt kellene támogatni
@istvantoth5530
@istvantoth5530 2 жыл бұрын
jó volt, köszi.
@bgjfhfkyg
@bgjfhfkyg 2 жыл бұрын
Jó lett a videó, simán jöhetett volna a 2 óra vágatlanul 😁 Egy kérdés: a gázhálózathoz mennyire keverhető? Tudja valaki?
@LuighiOne
@LuighiOne 2 жыл бұрын
Semennyire
@stefanpista8823
@stefanpista8823 2 жыл бұрын
hát annyira, hogy náluk Szlovakiaba tesztelik is egy 300 hazat egybefoglalo faluba. 3 majd 5 szazalekot kevernek. Eredményrol meg nem tudok.
@tlsoft
@tlsoft 2 жыл бұрын
Anno én is megjegyeztem, hogy ez kellene lennie a jövőnek, akkor eléggé lehurrogtál. De hát a szélkakas úgy néz ki mindig az érdekek felé fordul. :)
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Milyen érdek? Semmiféle érdekem nem fűződik a hidrogénhez. Ebben a videóban is azt mondtam, hogy személyautóba nem jó a hidrogén.
@tothpeter8118
@tothpeter8118 2 жыл бұрын
A lítium valószínűleg hamar el fog fogyni.Szóval lehet kevésbé gazdaságos hidrogénnel közlkedni,könnyen lehet hogy idővel nem is nagyon lesz más választás.
@gyurci80
@gyurci80 2 жыл бұрын
végig néztem a videót, régóta olvasom ezt a témát (de nem vagyok szakértő), régen az volt a tüzelő anyag cellával, hogy hidegben az se olyan jó, meg a katalizátorhoz platina kell, bent is a videóban, az is véges.
@sfij1
@sfij1 2 жыл бұрын
Handrás az Alstrom 3 éve gyárt hidrogénvonatot (iLint) Ausztriában az öBB már üzemeltet ilyeneket. A nem villamosított vonalakra használják a hidrogénvonatot.
@kondorviktor
@kondorviktor 2 жыл бұрын
Köszi szépen, urak!
@lorincmate
@lorincmate 2 жыл бұрын
Képzeljük el azt a rengeteg energiát, ami leszabályzásra kerül nyáron, akár itthon vagy más országokba, ha ez mind vízbontásra menne el :)
@gdomi8782
@gdomi8782 2 жыл бұрын
Szia András! Az lenne a kérdésem, hogy a Hajsza a serlegért című videódnak amit Andival és Andrissal forgattatok annak várható e folytatása és ha igen mikor ?
@zoltanvitai7861
@zoltanvitai7861 2 жыл бұрын
A hetvenes években láttam egyik "Delta" című műsorban egy Ausztráliában élő magyar feltalálót aki karburátor helyett vízbontó készüléket tervezett az autójába. Desztillált vizet tankolt. Akkor bemutatták, aztán soha többet nem hallottam róla.
@norbertnorbert5156
@norbertnorbert5156 2 жыл бұрын
Eltűnt mint Rudolf Diesel
@matelengyel939
@matelengyel939 2 жыл бұрын
András, szuper videóvolt. Lehetne, majd csinálni videót a geotermikus energiáról is, mivel lényegében, mint Izland geotermikus világhatalom vagyunk de természetesen áldott jó kormányunk nem használja ki ezt a lehetőséget a zöldülésre. Hiszen akkora a geotermikus gradiens Magyarországon, hogy a fűtést és az áram előállítást is lehetne fedezni róla. Neked erről mi a véleményed?
@Bonewerkz
@Bonewerkz 2 жыл бұрын
A geotermia a Paks jelenlegi teljesitmenyevel megtamogatva a zsinoraramot siman megtermelhetne az orszagnak. Raadasul ugyanugy szabalyozhato,mint jelenleg a gazeromuvek. Ezt kiegeszitve nap es szelenergiaval (amiben szinten jol allunk) energiaexportorok lehetnenk.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Tévedés. Gazdaságosan geotermikus energiával, kb 2 százalék szükségletet tudnánk megtermelni.
@Bonewerkz
@Bonewerkz 2 жыл бұрын
@@Handras akkor atomeromuveket kell epiteni. De ennek ellenere nem szabad kinyorni a megujulokat,se a napot, se a szelet. Azonkivul szerintem vannak gaztartalekok az orszagban is...
@totya979
@totya979 2 жыл бұрын
@@ciba20 Győrben is van. Az Audi is használja(ha jól tudom).
@LuighiOne
@LuighiOne 2 жыл бұрын
@@Handras Japersze! Azért használja az Audi
@adamtek909
@adamtek909 2 жыл бұрын
Mostanában olvastam, hogy a Hyundai szériában gyárt egy hidrogén üzemanyag cellás autót (és Ausztrália lesz az elsődleges piac, ha jól emlékszem). Erról mi a vélemény?
@csabakiss1122
@csabakiss1122 2 жыл бұрын
Ez a videó most jobban tetszett mint az átlag.
@endretolnai
@endretolnai 2 жыл бұрын
Köszönöm a videót, egy pár kérdésem lenne, laikus vagyok... A hidrogén cellában, mi csinálja, okozza a hidrogén atomról/atomokról az elektron eltávolítását, hogy "hidrogén proton", hidrogén ion keletkezzen? Mert ugye ehhez is kell energia, ionizációs energia... A videóban tulajdonképpen azt láttuk, hogy "hidrogén protonok" keletkeznek a hidrogénatomokról eltávolított elektronok következtében és a hidrogénprotonok "áramlása" a ventillátor fogyasztón keresztül eredményezi a ventillátor forgását? Tehát keletkeznek pozitív töltéssel rendelkező "hidrogén protonok" és negatív töltéssel rendelkező elektronok? Köszönöm a választ előre is..
@ferencnemes3461
@ferencnemes3461 2 жыл бұрын
Ez mind jól hangzik András, de ha jól emlékszem, korábban ezt teljesen ellenezted mondván, hogy egyszerűbb az áramot felhasználni.
@Corvin_
@Corvin_ 2 жыл бұрын
Még végig sem tudtad nézni a videót.
@horvatharnold9995
@horvatharnold9995 2 жыл бұрын
@@Corvin_ hat igen, en se ertem, 10 perce jelent meg a szinte 20 perces video 4 perc kommentelt emberunk. O lehet gyorsan nez :-?? Vagy patreon.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Ha esetleg megnéznéd a videót kommentelés előtt, az sokat segíthetne. :)
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
Ez továbbra is így van, de amikor felesleges áram van amit nincs mibe beletölteni, abból lehet hidrogént gyártani, és ez várhatóan a szezonális napelem kapacitás túlméretezés miatt, hatalmas nagy energia felesleget fog jelenteni, így érdemes erre építeni (ahogy a kutató is elmondta) párhuzamosan a lítium akkus technológiával használva. Meg ha jól emlékszem Handrás a személyautókban való használatról beszélt abban a videójában.
@berkenye1990
@berkenye1990 2 жыл бұрын
Sajnos követlek Facebookon is. Alszomorít az a stílus amit megengedsz magadnak. Átérzem a fusztrációd, de nagyon nem vagy vele egyedül. Ez, amit csinálsz csak téged alacsonyít le, értelme nincs semmi. Sajnálom, hogy nem jött be tinderen a "szaldós napelemem van" szöveg, nyilván akkor nem kommenthuszárkodnál ennyit. Akármennyire szerettem a videóidat nem vagyok hajlandó többet megnézni belőlük. Köszönöm az eddigieket, nem fogok tovább egy ekkora büdös bunkót követni. Tényleg sajnálom és minden jókat!
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Leszarom. Gondolom te is egy fideszbirka vagy, nincs szüksegem ilyenekre.
@berkenye1990
@berkenye1990 2 жыл бұрын
@@Handras egyáltalán nem vagyok fideszbirka, de sajnos pont most is ez a beképzelt, ki ha én nem stílus nagyon gáz és semmi szükség nincs rá. Bár egyszer szavaztam a Fideszre, de az már elég rég volt. Sajnos ugyanolyan mérgező vagy, mint a kormánypártiak. Amúgy szükséged van a nézőidre, meg feliratkozóidra, de ezzel a bunkó stílussal elvadítasz minket. Nagyon rossz karma, lesz mit ledolgoznod a következő életeidben. Javasolnám Bakos Attila videóit, vagy képzését. Megérné dolgoznod magadon
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
@@berkenye1990 en nem szoktam finomkodni, mindig is ilyen voltam. Idejossz pattogni, hogy mekkora bunko vagyok, aztan csodalkozol, hogy bunkon valaszolok. Ha nem savazol csak siman leiratkozol, akkor ez nem tortenik meg. Az ugye megvan, hogy minden honapban no a feliratkozok szama, ergonteljesen felesleges kioktadnod. A facebookon meg egyszeruen elegem van a propagandabol es szetkurom oket ha van idon. Ilyen egyszeru. Na huzas innen.
@berkenye1990
@berkenye1990 2 жыл бұрын
@@Handras történetesen csak egy "jóakarat" vágta ki a biztosítékot facebookon. A legtöbb másikkal egyetértek. Nem értem, hogy valakinek, legyen az egy akármilyen sutyerák ember is, hogy lehet esküvője alkalmából azt kívánni, hogy csalja meg a friss felesége!? Akinek volt már benne része biztosan nem kívánná senkinek. Én már rég letiltottam tobb megafonos megmondóembert, de ezt a kopasz srácot most csak azért láttam, mert Te kommentelted a képét. Nagyon elszomorított, hogy hogyan lehet egy emberben ekkora rosszindulat és csalódottság, mint benned. Ahogy már mondtam nem vagyok fidesz szavazó és biztosan nem is leszek. Azt hittem Te jobb vagy náluk, jó nagyott kellett csalódnom.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
@@berkenye1990 igy. O kivant ennel cifrabbakat is masoknak.
@jozsefvarga4881
@jozsefvarga4881 2 жыл бұрын
2002-ben a Gépészmérnök képzés elején volt egy körkérdés alternatív hajtásokkal kapcsolatban. Ki, miben látja a jövőt. Én a Hidrogént mondtam mire a tanár jó, hogy nem lehülyézett. Mondván nem lehet tárolni, nem lehet optimálisan felhasználni és drága előállítani. Pedig már akkor autóba integrált technológia volt. Kb 10 éve olvastam egy tanulmányt arról, hogy a német piacon csak helyben, megújuló energiával előállított hidrogént forgalmazhatnak a kutak. Idén már azt olvastam, hogy a Bosch átállítja az üzemeit saját tervezésű hidrogén cellás energia felhasználásra. Én teljesen egyetértek abban, hogy ezek a különböző energia hordozók egymást kiegészítve fognak működni.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
azota eltelt 20 ev. milyen autokat latsz az utakon? a tanarodnak egyelore igaza volt… :)
@jozsefvarga4881
@jozsefvarga4881 2 жыл бұрын
@@Handras Ebben van igazság, de én a technológiára gondoltam és nem a gazdasági oldalra. Ő amúgy a Hybrid hajtást szerette volna hallani a hallgatóktól. (Nem kicsit volt szponzorálva a Toyota által) Az én szememben a Hybrid akkor sem volt már előremutató, a PHEV kicsit javított a megítélésen (én is ilyennel járok és töltöm is folyamatosan), de ettől még tény, hogy a technológia régóta adott volt. Akkumulátorok rengeteget fejlődtek, de továbbra is városi használatra és minél kisebb, könnyebb formában lenne igazán zöld. Mivel szakmában is dolgozom (jármű háttéripar, diagnosztika) elég gyakran esik szó különböző hajtási rendszerek összehasonlításáról. Nem egy olyan tanulmányt láttam ahol pl elektromos autók CH lábnyomát kb az első tollvonástól kezdve számolgatták és hasonlították össze a benzines modell gyártó által kiadott kibocsájtásával. Nem akarok elkalandozni, hogy egy belsőégésű motor és váltó hány alkatrészből áll amit a világ minden pontján gyártanak, majd szállítanak, vagy a folyamatos kenőanyag igény....és akkor még a kőolaj járulékos terheléséről nem is beszéltünk). A lényeg, hogy szerintem nagyon jó amit csinálsz és fontos mindig megvizsgálni több oldalt. Pl tudom, hogy soha nem hittél annyira a Hidrogénbe leginkább a veszteségek miatt, de ha ezeket a veszteségeket valamilyen megújuló energia forrás fedezi akkor szinte mindegy is!? Viszont kapunk egy olyan energia hordozót ami nagyon gyorsan "tankolható" éjjel/nappal a rendelkezésre áll, tárolható.
@davidkiss6624
@davidkiss6624 2 жыл бұрын
@Handrás a szilárdtesteshez jól tudom, hogy Grafén szükséges?
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
Nem. Az megint más dolog. A szilárdtest akkunál a szeparátor anyag, ami egyben elektrolitként is funkcionál, a fő műszakik probléma. Kerámiából csinálják, vagy valamilyen polimer gélből. Jelenleg ez a két fejlesztési irány van. A kerámia jó csak sérülékeny és drága. A polimer olcsó de nem hatékony. A grafén mint jó vezető anyag, illetve nagyon nagy felületű atomi szintű struktúra, gyakorlatilag bármilyen akku tulajdonságait képes lenne javítani, de ennek előállítása is problémákba ütközik.
@mr.nobody4868
@mr.nobody4868 2 жыл бұрын
ha igy folytatjuk szentuzelesu autok lesznek magyarorszagon....
@robertnagy2456
@robertnagy2456 2 жыл бұрын
Nos, egy ellopott katalizátoros bármi vagy egy eltömődött részecskeszűrős dízel fel is fogható annak.
@miklostoth1449
@miklostoth1449 2 жыл бұрын
A nagyhatalmak (USA, Kína) fújják a passzát szelet. A Vezír csak itthon dirigál, akadályozni is csak Európában tud.
@robertnagy2456
@robertnagy2456 2 жыл бұрын
@@miklostoth1449 Magyarország sosem volt szempont, most sem az. Még akkor sem, ha Orbán azt hiszi, hogy de. Hát nem. A magyar nép úgy döntött, hogy az Európai Unió része akart lenni. Most meg olyan a politikánk, hogy a végén kidobnak minket. Nem lesz több EU-s segíly, lehúzhatjuk magunkat a klotyón utána. De azok, akiknek ezt mind köszönhetjük majd, na azok nem fognak ebből semmit sem megérezni, mert szarrá lopták magukat az utált Brüsszel könyöradományaiból. Magyarország előre megy, le a lejtőn ezerrel. Sajnos azt kell mondjam, meg is érdemeljük. Nem a magyar politikával van a probléma, hanem a magyarokkal. Egy szellemileg egészséges nemzet már elkergette volna ezt a vidéki focicsapatot a fenébe.
@Autosnavi
@Autosnavi 2 жыл бұрын
Tavaly el kellett volna jönnöd a Toyota Mirai bemutatójára. Linde töltőállomás bemutató, autó teszt és minden is volt. Egyértelmű hogy hosszú távon ez lesz a jövő üzemanyaga, csak győzzük kivárni..... Érdekes videó volt köszi!
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Meg voltam hívva, de egy másik autót forgattam aznap.
@petertakacs3402
@petertakacs3402 2 жыл бұрын
Te csatornádon van róla fent videó?
@Autosnavi
@Autosnavi 2 жыл бұрын
@@petertakacs3402 igen
@kanadabandapodcast
@kanadabandapodcast 2 жыл бұрын
A bemutató, aminek kb. semmi értelme sem volt. A hidrogén a jövő üzemanyaga marad ... örökre! Nem kell várni, soha sem fog eljönni.
@LuighiOne
@LuighiOne 2 жыл бұрын
Mennyi is a Mirai ára? Maradt még kérdés? =:-O
@NR-HUN
@NR-HUN 2 жыл бұрын
Kösz a videót.
@vorlevaa
@vorlevaa 2 жыл бұрын
A világ No.1 hidrogén töltőállomásokat fejlesztő csapatának vagyok tagja és jelentleg a kereslet óriási. Németország, Svájc és Hollandia rendelkezik elfogadható infrastruktúrával jelenleg csak. 2035-re már jelentős kiépítettség várható mindenhol 😌 Bármi kérdésre szívesen válaszolok
@istvanhajdu4851
@istvanhajdu4851 6 ай бұрын
Szia Hol lehet hidrogén meghajtású autót vásárolni ? Esetleg címet is .
@SzabolcsSzekacs
@SzabolcsSzekacs 2 жыл бұрын
Hogy a témához is hozzaszoljak, a hidrogénnak főleg az iparban látom az értelmét (pl acelgyartas), a közlekedésben a repülőgépeknel és hajozasban (talán), minden mást meg fog enni az aksi. Pl a szakértő sorolta hogy miért nem terjedt el a hydrogeny egyik okként felhozta a töltő infrastruktúra hianyat, de az kimaradt, hogy ennek jo oka van, mert többszöröse a elektromos töltőállomás kialakítású költségének. Néhányan említik még a hosszútávú energiatarolast mint igényt, de ez is kérdéses. Fűtésre a hidrogén energiapazarlo és túl drága...
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
Nagyrészt egyetértek. Viszont azt lenne érdemes kideríteni hogy csupán a műtrágya gyártáshoz szükséges ammónia előállításához menyi hidrogént használnak a világon, és ez hogy viszonyul a tervezett zöld hidrogén kapacitásokhoz. Lehet nem is kéne mással foglalkozni még egy darabig, elég lenne ezt kielégíteni a megújulók túltermelésével.
@tibilosudeme
@tibilosudeme 2 жыл бұрын
Kösz a videót
@gyorgyreisch440
@gyorgyreisch440 2 жыл бұрын
Jó a téma, jó a videó, köszi! Nekem van egy olyan emlékem hogy a tartály, illetve a szelepek, csatlakozások szivárgása is probléma. Mármint az hogy beletöltesz x liter hidrogént, áll az autó 2-3 napig (esetenként tovább) és a hidrogén egy része elszivárog, akkora nyomás kell a tartályokba hogy azon a nyomáson már nem lehet megakadályozni a szivárgást. Ezzel mi a helyzet, mennyi ez a veszteség, van-e ilyen egyáltalán, illetve hol tart a technika?!
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Ez urban legend, mondtuk is a videóban.
@milannedelykov7603
@milannedelykov7603 2 жыл бұрын
@@Handras Sajnos nem legenda, persze nem napok alatt diffundál, de diffundál. És nem a nyomás miatt, hanem mert a hidrogén molekula a legkisebb, így előbb-utóbb bármilyen anyagon átmegy. A videóban ezt nem nagyon domborították ki, de az üzemanyagcellának nagy tisztaságú hidrogén kell, tehát amit bele lehet keverni a metángáz mellé a gázhálózatba, az nem alkalmas a tüzelőanyagcella meghajtására. Aztán ott a platina. A villanyautóknál mindenki aggódik a ritkaföldfémek, a kobalt, stb. miatt. Az üzemanyagcellába platina kell, ami szintén nem terem minden sarkon. Aztán az üzemanyagcella nitrogénoxidot is termel, ha kismértékben is, tehát annak a semlegesítésére itt is az AdBlue-hoz hasonló karbamidos katalizátorra lesz szükség. Szóval annyira nem egyszerű, mint ahogy azt sokan elképzelik.
@gyorgyreisch440
@gyorgyreisch440 2 жыл бұрын
Én azt hallottam hogy egy NASA mérnök mondta egyszer: az nem kérdés hogy egy szelep szivárog-e, csak az a kérdés mennyire?! Akkortájt ez is problémát jelentett a hidrogénnel hajtott autókban. Nyilván lehet olyan szelepet, mi egymást csinálni amiben ez elenyésző mértékű, elhanyaholható, remélhetőleg nem túl drágán....
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Diffundál, de olyan kis mennyiségben, hogy szóra sem érdemes.
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
@@Handras A tartály falán keresztüli diffúziót tudják megakadályozni egy spéci bevonattal, de ahogy a Görgy is írta a cső csatlakozásoknál van mindig rés. Normál méretű atomoknál ez nem gond, de a hidrogén ott képes szökni. Hidrogénnel foglalkozó ismerős mondta hogy ez a legnagyobb problémájuk, hogy ezt szinten tartsák. Laborban azért más. Ott simán lehet olyan technológiákat alkalmazni amit pl. egy autóban célszerűtlen vagy túl drága lenne.
@havasyjanos9574
@havasyjanos9574 2 жыл бұрын
@Handras Jól értem hogy a víz hidrogénné bontása több/ugyanannyi energiába kerül mint amennyit aztán kitudunk belőle nyerni? Azaz, lenyegében ezért működik a hirdogen energiatárolóként?
@palkiss6746
@palkiss6746 2 жыл бұрын
Több energiába (magától értetődő). Hődisszipáció is van.
@derceto125
@derceto125 2 жыл бұрын
Üzemanyagcellás-lítium akkus plug-in hibrid autó kellene. A mindennapi használatra elegendő akkut lehet otthon tölteni, akár napelemről is, a hosszabb utakra meg ott lennének az autópályák mellett a hidrogén kutak, ahol pár perc alatt tele lehet tankolni.
@zoltannagy8677
@zoltannagy8677 2 жыл бұрын
Nem kell olyan sok kút, mert rövid ideig kell tölteni és 1000-1500 km hatótáv elérése nem ördögtől való.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Koncepcióban van ilyen, videóm is van róla. Scenic vision
@drum2dum
@drum2dum 2 жыл бұрын
Szia Handrás! E videó után már érezhető, hogy változik a véleményed a hidrogén meghajtásról. Az lehet, hogy nem olyan hatékony mint az "klasszikus" elektromos meghajtás de az emberiség nem arról híres, hogy a legértelmesebb megoldásokat választja. Lásd az első automobilok is elekrtomos meghajtásúak voltak és mégis több mint 100 éven keresztül kőolajat használtunk. Az lesz a jövő amely irányába lobbiznak majd. Azt mondjátok hogy nincs elég hidrogén töltőállomás! Majd lesz! 15-20 éve mennyi elektromos töltőállomás volt? Az is elterjedt, bár az sem olyan tempóban terjed ahogy kellene. Talán nem 100%-ig ez lenne a jövő??? És az aku technológia még mindíg drága és nem is lesz olcsóbb mint ahogy több videóban mondtad, hogy majd évek múltán olcsóbb és olcsóbb lesz. A szintetikus üzemanyagról még szó sem esett!
@bekojozsef9744
@bekojozsef9744 2 жыл бұрын
Én sem ismerem a szintetikus üzemanyagokat szívesen hallgatnék róla előadásokat HAndrás stílusban :D 2035 után is ugye engedélyezve lettek, de pontosan melyek?
@strobi0001
@strobi0001 2 жыл бұрын
A videó a hidrogén előállításáról és felhasználásáról szólt.A hidrogénhajtású autók csak egy szelete a hidrogén felhasználásának. A kutató is említette, hogy nem feltétlen ez a jövő. Hidrogén további felhasználási területei melyek részben szerepeltek a videóban is: hosszútávú energiatárolás, hosszútávú energiaszállítás(értsd tengerentúli), ipari fogyasztók direkt ellátása hidrogénnel.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Szerintem a szintetikus üzemanyaggal is rengeteg a probléma. Drága, nagy mennyiségben előállítani co2 semlegesen kb esélytelen.
@kukalovag
@kukalovag 2 жыл бұрын
Kicsit azt éreztem, hogy a csávó nem tudja végigmondani a gondolatait folyton belevágtál a szavába, illetve úgy tetted fel a kérdést, hogy már félig meg volt válaszolva.
@belatoth4170
@belatoth4170 2 жыл бұрын
Na végre erről is esik szó pozitív vonatkozásban.
@sbchannel1735
@sbchannel1735 2 жыл бұрын
Ahogy nézem a kut az olyan mint a CNG azokat a kutakat nem lehet átállítani?
@sirgunar7608
@sirgunar7608 2 жыл бұрын
Hát egyre kérdésesebbé válik lesz-e létjoga a veszteségeit nézve a H hajtásnak. Most kb 5 perce olvastam el a GMG Al-ion akku jelentését 2022.06.21. publikálás és ott 290-310Wh/kg 5min 100% feltöltéssel, itt tartanak most és idén megkezdték a tasak akkuk egyelőre még kistételes gyártását. Ha minden igaz övék lesz v már az övék a technologia globális licensze is és ez még nem a plafon ennél a kémiánál, arról nem is beszélve, hogy nélkülözi a Li-ion akkuk sarkalatos problémáit, mint a hőfok érzékenység és a tűzveszély. Csak mint érdekesség dobtam be, de mindenképp elgondolkoztató, számomra legalábbis. Persze a fizikát kihagyni nem lehet, mert kell hozzá nagyon nagy teljesítményű töltő is, ami nem 1xű technikailag, de lesznek erre gondolom felhasználó barát megoldások , trükkök. Az ipari és otthoni zöld energia tárolására, az éjjel olvasott anyag a Polyjoule féle plasztik akku lehet talán egy megoldás, ami már jelenleg is kézzel fogható itt ott, hiszen nem is régen leszállították az első kisebb tételt egy megrendelőjüknek, aki gondolom a valós teszt üzemelésben is részt vesz, mint kb egy beta teszt szoftverek esetén. Lehet a Hidrogénes fejlesztéssel kapaszkodni, persze találnak majd helyet neki, mert van is, csak sietni kell, mert kiszorítják a gyorsabb megoldások talán a hétköznapokból.
@molnarakos1731
@molnarakos1731 2 жыл бұрын
@Andras Horvath az mennyire lehetne lehetséhes, hogy napelemesháznál lévő nyári többlet energiát Hidrogén előállitásra hasznánlnánk és tárolnánk, a hogy téli hónapokon feltudjuk majd használni ? Egyszerübb Hidrogént tárolni palackban mint energiát akkuban és gazdaságobabb is meg olcsóbb ! :)
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Rengeteg pénzbe kerülne egy otthoni hidrogénfejlesztő és tároló egység. Elméletben egyébként nincs akadálya.
@molnarakos1731
@molnarakos1731 2 жыл бұрын
@@Handras Ezt kéne inkább egyszerűsíteni és olcsósitani mert felesleges energiát fogunk kisűtni semmibe ha nemtudjuk majd felhasználni ! :) de ugy is fent az okosok majd eldöntik melyik technologiai megoldás lesznekik szimpatikus ! :)
@Razidurgh
@Razidurgh 2 жыл бұрын
Vannak hatékonyabb energiatároló rendszerek, pl. a kinetikus betontömbemelő-lendkerekes, a víz felpumpálása a magasba, majd leengedése a generátor pörgetésével. Autóba nem jó, de a ház, hőszivattyú energiaellátására jó.
@miklostoth1449
@miklostoth1449 2 жыл бұрын
@@Razidurgh A vízhez megfelelő földrajzi adottságok kellenek, A beton előállítása NEM ZÖLD, de köveket lehet emelgetni, majd a helyzeti energiát felhasználni. (de ezeknek is van vesztesége)
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
@@Razidurgh Dehogy jó. Számold már ki hogy mekkora tömeget kéne milyen magasra emelni hogy az elméleti helyzeti energia (veszteségek nélkül) elég legyen 100kWh (Egy nagyobb villanyautó akku) tárolására. Ez háztájiban se nem kicsi, se nem olcsó. Rendszer szinten is csak a napon belüli hálózat kiegyenlítésre használnak ilyesmit, komplett völgyeket elárasztva iszonyat mennyiségű vízzel.
@laszlotikk8669
@laszlotikk8669 Жыл бұрын
Udv, elektrolizissel tudsz hydrogent eloallitani otthon, ez nem hiszem hogy gond, de hogy a kocsidba tarold 700 bar nyomasra kellene osszesuriteni, ez a problamasabb szerintem.
@tariimrekrisztian1880
@tariimrekrisztian1880 2 жыл бұрын
Lesz több rész a hidrogénről?
@zeboo77
@zeboo77 2 жыл бұрын
Szia András, dr. Kun Róbert a munkatársa Tompos Andrásnak? Szilárdtestes akkumulátorokról is kérnék majd hasonló videót :)
@laszlonagy285
@laszlonagy285 2 жыл бұрын
És mi van az újonnan kifejlesztett nátriumos akkukkal?
@robertnagy2456
@robertnagy2456 2 жыл бұрын
Hagyni kellett volna picit többet beszélni a szakértőt, ha már egyszer felkerested. Kicsit a Pap Tibire emlékeztet a Novoth Tibinél. No offense :)
@istvanszijj7775
@istvanszijj7775 2 жыл бұрын
Üdv! Nem követtem ezt a videó sorozatot, most bukkantam rá, ezért nem tudom, hogy volt-e szó a Stirling motorról. A Wikipédia nagyon megdicséri: " hatásfoka megközelítheti annak az ideális Carnot-körfolyamatnak a hatásfokát". Önök mit gondolnak róla?
@Spirit_81
@Spirit_81 2 жыл бұрын
A membránnak mennyi az életciklusa, vagy végtelen hidrogént fel tud dolgozni?
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Nem. Kb 10 000 óra.
@Spirit_81
@Spirit_81 2 жыл бұрын
@@Handras akkor egy Taxis hamar kinyírná. Drága szerinted?
@sirgunar7608
@sirgunar7608 2 жыл бұрын
Ahogy az anyagokban amiket láttam, olvastam az elmúlt években, mára kb 20e-30e óra között lehet vhol, de talán még több is. Viszont a benne lévő platina közel a 100%-hoz visszanyerhető (90% fölött) és a csere sem kerül elvileg annyiba mint egy akku pakk-é. Talán ha annyira rámennének erre is mint az akkuk fejlesztésére és újabb és újabb formulákat miegyebeket keresgélnének itt is, lehetne belőle előbb vmi. DE itt megemlíteném, hogy most is csak a Litium akkukról volt szó, pedig több más kémián alapuló akkut is fejlesztenek sok helyen és mint a szilárd test akkuk is, ezek is áttörés előtt vannak már kb. Ezek is könnyebbek nagyobb tároló képességekkel és hosszabb élettartammal rendelkeznek, de ritka fémek nélkül a zöme. Megint csak az nyer majd aki előbb tudja piacra dobni az első valóban jót, az meg ugye a befektetetett pénz és az ilyen olyan érdekek függvénye, a litium bányák tulajai nem hiszem hogy elősegítik ezeket és ott igazán sok pénz forog kockán, stb!
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
@@Spirit_81 Gondolom ez is fejlődik ahogy az akkuk élettartama is.
@LuighiOne
@LuighiOne 2 жыл бұрын
@@sirgunar7608 Azért elég sok a mitikus rész a hozzászólásodban. Pont mint a két folyadékos akkumulátor esete. Pikpakk betölthetők és ott a Kraft, utána a csatornába kiereszthetőek. Jól hangzik de hol van valóságban?
@karolyszigeti3370
@karolyszigeti3370 Жыл бұрын
Kedves András! Valóban, a végterméket igen!! Ahogy a címben írja, legyen óvatos 🤣🤣🤣
@davdavd1987
@davdavd1987 Жыл бұрын
Annyiszor belevágtál az ember mondanivalójába.... :(
@tocoka191
@tocoka191 2 жыл бұрын
Ha többet beszélne a kérdezett, vagy mondjuk "szakértőnek", akkor talán élvezetesebb is volna... Nem értem miért kell megkérdezni valamit amire utána én adom a választ amivel azt érzékeltetem a nézőkkel, hogy én ezt mennyire tudom, és mennyire képben vagyok... Vagy magyarázd el te egyénileg, vagy ha már szakértővel csinálsz ilyen videót, akkor ne szólj bele amikor ő beszél... Nem egyszer kért elnézést a kérdezett.... Idegesítő.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
akkor ne nézd
@tocoka191
@tocoka191 2 жыл бұрын
@@Handras stílusod nem változott... próbáltam építő jellegű kritikát megfogalmazni mert a hozzászólásokat olvasva más is szóvá tette ezt... De igazad van, nem fogom nézni.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Ha bármi apró fogalmad lenne, hogy mennyire nehéz felvenni egy videót úgy, hogy ne csússz ki az időből, de közben pörgős legyen, érdekes legyen, ne hagyj ki semmi lényegeset, akkor nem cseszegetnél ezzel. Teljesen felesleges kioktatnod a saját csatornámon, hogy hogyan készítsek videót. PS: egyetlen nap alatt 70 000 megtekintés, alig van dislike. Van épp elég visszajelzésem a beszólogatásod nélkül is.
@andrewtaylor9674
@andrewtaylor9674 2 жыл бұрын
Hidrogén cella mint a T 800 -asban 😎
@sirgunar7608
@sirgunar7608 2 жыл бұрын
Na igen ez a technologia sem itt tartana, ha amikor elkezdték a 70-es években az üzemanyag cellákat nagy erőkkel fejleszteni, nem derül ki, hogy alábecsülték a földünk fosszilis készleteit, mire akik befektettek a Shell és pár társuk, kivonták a pénzt ebből, mert minek is ebbe ölni a milliárdokat talán.
@LuighiOne
@LuighiOne 2 жыл бұрын
Ne igyál vizet mert abban a halak szekszelnek! Aztán ha bajod lesz nem tudsz kihez fordulni! ;-)
@istvanvicze8007
@istvanvicze8007 2 жыл бұрын
A fúziós erőművektől is állandóan "már csak" 40- 50 évre vagyunk... Vagy a metánt kell bontani a H- kinyeréshez vagy hidrolózissel a vízet. Rengeteg fosszilis input. EROEI sosem lesz nyereséges. De amúgy 200 év alatt sem esik le a zemberiségnek, hogy nem a "túl kevés energia" a probléma, hanem épp ellenkezőleg.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Miért lenne kötelező a fosszilis input?
@itx777
@itx777 2 жыл бұрын
Hehe, amikor a támogatókat elmondtad, a csávó elismerően bólintott: "Azt oszt' igen." :)
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
:)
@hammerjoe1975
@hammerjoe1975 2 жыл бұрын
Na ezért nem szabad leírni a különböző technológiákat. Jön egy másik szemlélet, módszer, és lehet kukázni az addigi okfejtéseket, hogy miért nem jó....😉
@zamardipaintball
@zamardipaintball 2 жыл бұрын
Egy fordulót még azért megérne, hogy milyen lehetőségek vannak a hidrogén felhasználására, hogy az autóm eljusson A-ból B-be. Én pl. azt hittem, hogy elégetem és egy belső égésű motorként használom, esetleg PHEV módra egy kis akku is van valahol a történetben.
@LuighiOne
@LuighiOne 2 жыл бұрын
Meg egy meglehetősen drága tüzelőanyag aka hidrogén cella. A Totálkár Toyota Mirai cikket olvasd el, nem mostanában készült de technikailag képbe kerülsz kicsivel talán manapság olcsóbb lehetne.
@cd6chzczd6h98
@cd6chzczd6h98 2 жыл бұрын
100 év alatt egy kicsivel. A benzinesről kb. ennyi ideig húzták a profitot. Most az elektróról húzzák 100 évig aztán jöhet a hidrogén.
@istvanzolcseak2803
@istvanzolcseak2803 2 жыл бұрын
Mennyire biztonságos amúgy a hidrogén meghajtás? vagyis mennyire robbanékony a hidrogén cella?
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
A tüzelőanyag cella semennyire, a tartályok meg brutál biztonságos szénszál erősítésűek, elvileg azok se nagyon robbannak fel.
@tcfs
@tcfs 2 жыл бұрын
@@Handras De ha igen, akkor azzal a nyomással viszi magával a háztömböt... 😟
@tiboruray5320
@tiboruray5320 2 жыл бұрын
Kombinalva egy nagy villanymotorral, es egy Litium-Ion akksival? Ugyan mar, mi bajunk lehet?
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Dehogy viszi. Vannak erről teszt videók nézd meg őket.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
A villanymotor egy fémdarab, az aksi meg akkora mint mild hibridben lévő akku.
@Bonewerkz
@Bonewerkz 2 жыл бұрын
A zold hidrogen elektrolizalasa milyen hatasfokkal folyik? Azt hallottam,eleg tre a hatasfoka, nameg a hozza szukseges palladium se olcso.... Egyebkent a CO² (bocs,also index nem elerheto a billentyuzeten) se annyira problemas gaz,a termeszetben alapbol megtalalhato. Problemasabbak a metan,es kornyezetvedelmi szempontbol a tizezernyi fajta vegyszer,amirol meg a vegyeszmernokok se kepesek pontosan megmondani,hogyan reagalnak egymassal es a kornyezettel a termeszetben....
@lacikeri3102
@lacikeri3102 2 жыл бұрын
A metán lebomlik idővel, de tény hogy erősebb az üvegházhatást okozó gáz. A CO2 szint légköri emelkedése az üvegházhatás miatt problémás, akkor is ha sokan ezt tagadják. A mérgező anyagok bár rosszak, de nem fenyegetnek pillanatnyilag globális katasztrófával, míg a CO2 igen. Ezért fontos kérdés ez.
@Bonewerkz
@Bonewerkz 2 жыл бұрын
@@lacikeri3102 hat arra azert nem vetnek keresztet,hogy a vegyi anyagok nem jelentenek globalis problemat... Ausztriaban dolgozom,egy 40 tonnas szerelvenyen. Azelott,nyaron majdnem hetente kellett uj szelvedomosot (illetve vizet) onteni a rovarok miatt az ablakmosoba. Aztan mar nem kellett uj vizet onteni bele,egesz nyarra eleg volt,mert nem voltak rovarok,amiket le kellett mosni a szelvedorol, par ev alatt eltunt a rovarok kb 80%a (errol ujsagok is cikkeztek.) Az utobbi par evben javulni kezdett a helyzet,de meg mindig nem a regi... A Szigetkozben nottem fel, a 30-35 evvel ezelotti allapotokhoz kepest a helyzet ott is dramai. A CO²t a novenyzet "megeszi", de a vegyianyagokhoz nem alkalmazkodott az evolucio sem.
@lazargabor1839
@lazargabor1839 2 жыл бұрын
Szerintem az ipari áramtermelésben fog elterjedni a hidrogén tömegesen. Öt éven belül. Ahogy a jó Margaret Thatcher is megmondta: "There is no alternative". Érdekelne egy olyan videó, ami arról szól, hogy termőföldekre, vagy kivágott erdők helyére telepített napelempark mennyire zöld és fenntartható. Szerencsére egyre többször merül fel a kérdés. Imádom azokat a képeket, amelyek úgy népszerűsítik a napelemeket, hogy egy dús, zöld mezőn, vagy egy erdei tisztásbon vannak elhelyezve.
@miklostoth1449
@miklostoth1449 2 жыл бұрын
Ne akard kivágni az erdőket! Napelempark tetők, gk parkolók fölé. Tavak fölé stb.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Termőföldekre nem tesznek napelemeket sehol. Van épp elég terület, ami nem termőföld és használható napelemek telepítésére.
@estherkormendy1643
@estherkormendy1643 2 жыл бұрын
A diplomamunkámat az LNG terminálból és hajtóanyagból írtam. A tengerjáró hajók és tehergépjárművek hajtóanyaga valószínű inkább ez lesz a jövőben. A japánok már a '90-es évek második felétől folyamatosan fejlesztették a hidrogén hajtást, nem véletlen, hogy késztermékük van a piacon Toyota Mirai néven.
@Powell0093
@Powell0093 2 жыл бұрын
Meg lehet inni a végterméket, de utána tessék enni hozzá egy kis sót :D DesztVíz nem túl egészséges önmagában:)
@ativideo
@ativideo 2 жыл бұрын
Abszolút hiánypótló videó. A főokosok is megnézhetnék!
@balucaptian787
@balucaptian787 2 жыл бұрын
Szerintem a napelem túltermelés el tárolására jól lenne télire
@lazar8122
@lazar8122 2 жыл бұрын
szelintem a hidrogént az autókhoz kéne elhasználni a szél nap és megújuló megmaradna a hálózati betermelésre
@hama502
@hama502 2 жыл бұрын
Van még a Japánoknak most valami Red hidrogénjük is. :)
@torokbalint2429
@torokbalint2429 2 жыл бұрын
Mint villamosmérnök nem igazán értem, hogy mi akadályozza a hidrogén gyors és széleskörű elterjedését. Nemcsak sűrített formában lehet szállítani, hanem gáz formájában is: a meglévő földgázvezetékek minimális módosításokkal alkalmasak a hidrogén szállítására, mi több, még egy fürdőszobai gázbojler is átalakítható gázüzeműre. A hatásfok(ok)ról természetesen lehet beszélni, de fölösleges: a nap mindig süt valahol, a szél pedig fúj, teljesen ingyen, csak úgy, magától. A sivatagok területének csak egy minimális töredékét kellene áram-, jelen esetben hidrogéntermelésre használni, és az emberiség energiaszükséglete gyakorlatilag örökre megoldódna. Ehelyett...csillagászati összegeket nyomnak a fosszilis energiahordozók kitermelésébe, újabb lelőhelyek felkutatásába, és újabb, értelmetlenül drága atomerőművekbe.
@Handras
@Handras 2 жыл бұрын
Az infrastruktura borzalmasan sokba kerül kiépíteni.
A jövő akkumulátorai? Fából, sóból vagy barackmagból lesznek.
23:33
Itt a rendelet amivel KINYÍRTÁK A NAPELEMEKET
18:58
Andras Horvath
Рет қаралды 323 М.
小路飞和小丑也太帅了#家庭#搞笑 #funny #小丑 #cosplay
00:13
家庭搞笑日记
Рет қаралды 12 МЛН
Üzemanyag megtakarítás HHO generátorral. Igaz ez? Lemértem...
17:41
Ocsmány kórházi kaják, avagy mitől gyógyul a magyar?
13:44
Pottyondy Edina
Рет қаралды 287 М.
Miért hülyeség az elektromos autó?
22:29
Winkler Róbert
Рет қаралды 296 М.
SZINTETIKUS ÜZEMANYAG a jövő?
12:53
Andras Horvath
Рет қаралды 91 М.
Nem fogy a villanyautó én pedig: ÖRÜLÖK ENNEK
17:20
Andras Horvath
Рет қаралды 134 М.
Nem a villanyautó a jövő - Beszéljünk a hidrogénről
30:10
Villanyautósok EXTRA
Рет қаралды 46 М.
Mi az IGAZI baj az ELEKTROMOS AUTÓVAL?!
16:58
Magyarósi Csaba
Рет қаралды 140 М.
Hyundai Nexo bemutató | Tényleg a hidrogénhajtásé a jövő?
10:02
NAPELEM és AKKUPAKK - Harmad áron
19:47
Andras Horvath
Рет қаралды 147 М.
小路飞和小丑也太帅了#家庭#搞笑 #funny #小丑 #cosplay
00:13
家庭搞笑日记
Рет қаралды 12 МЛН