Jak za pomocą ćwiczeń wyleczyłem chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych?

  Рет қаралды 66,848

Janusz Danielczyk - Fizjoterapeuta z pasją

Janusz Danielczyk - Fizjoterapeuta z pasją

2 жыл бұрын

W medycynie na chwilę obecną przyjęte jest, że choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych nie da się wyleczyć. Można co najwyżej spowolnić jej postęp. Ja natomiast w filmie tym pokażę Ci w jaki sposób tę chorobę wyleczyłem. Zajęło mi to 18 lat, ale sukces jest niezaprzeczalny o czym świadczą zdjęcia RTG stawów kolanowych oraz testy funkcjonalne.
O mnie:
Jestem mgr fizjoterapii, mgr fizyki i trenerem personalnym. Całą tę wszechstronną wiedzę łączę w jedną całość prowadząc nieszablonową i skuteczną fizjoterapię swoich pacjentów.
Jeśli masz jakieś pytania, może chciałbyś zobaczyć jakiś fragment fizjoterapii tej pacjentki to śmiało napisz o tym w komentarzach.
Więcej informacji o mnie
Gabinet Fizjoterapii
Janusz Danielczyk
Toruń
tel. 602-500-931
info@wifotan.com
Więcej informacji o mnie i o tym co robię tutaj
pasjonatruchu.pl​​​​
​​​​​​​​​ / pasjonatruchu​​
/ danielczykjanusz

Пікірлер: 221
@andrzejkowalskizdrowysenio8633
@andrzejkowalskizdrowysenio8633 Жыл бұрын
Panie Januszu - widzę kilka komentarzy krytycznych. Zapewne od osób, które jak to Pan mówi :chciałyby kupić swoje zdrowie", a jak wiadomo zdrowia kupić się nie da tylko trzeba wziąć się do roboty i za siebie. Dziękuję Panu za tak wartościowe i inspirujące filmy. Proszę o więcej tego typu filmów, bo jest mnóstwo ludzi, którzy Pana profesjonalnej pomocy potrzebują.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@samosiazosia210
@samosiazosia210 Жыл бұрын
Prosze o nastepny film z cwiczeniami, ktore Panu pomogly w regeneracji tkanki chrzestnej.Bardzo chce zobaczyc jak Pan to robi zeby miec kolana w dobrej formie
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Na kolana filmy będą później. Na razie skupiam się na rwie kulszowej. Będzie w najbliższym czasie ok. 30 filmów z tej tematyki
@rafotat5798
@rafotat5798 2 жыл бұрын
Jak ja sie ciesze ze znalazlem Pana kanal. Tyle przydatnej wiedzy w jednym miejscu. Pozdrawiam i zycze wspanialego dnia!
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
Dziękuję
@andrzejkowalskizdrowysenio8633
@andrzejkowalskizdrowysenio8633 2 жыл бұрын
To co Pan pokazuje, to jest wiedza z pogranicza SCIENCE FICTION. Gratuluję ogromnego sukcesu zdrowotnego i życzę kolejnych. Proszę jak najwięcej dzielić się swoją ogromną wiedzą fizjoterapeutyczną. Jest Pan niedościgłym MISTRZEM w tym co robi.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@krzysztofmierzejewski5195
@krzysztofmierzejewski5195 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk oczywiscie nie krytykuje i rozumiem ciezka prace wykonana.Mysle ,ze ciekawie gdybys mogł podzielic sie chocby cześc cwiczen na te schorzenia,gdyz pewnie powielaja sie wsrod fizkoterapeutów.pozdrawiam i zycze zdrowia
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@krzysztofmierzejewski5195 Panie Krzysztofie mam wiele, aby pokazać swoje ćwiczenia. Tylko problem zasadniczy jest w tym, by zmienić swoje podejście do ćwiczeń. Medyczne podejście oparte na tzw. badaniach naukowych ma wiele luk, które ja dostrzegam, a inni ich nie dostrzegają. Problem z ćwiczeniami jest taki, że to samo ćwiczenie dla jednych jest lecznicze, dla drugich obojętne, a dla trzecich zabójcze. Jako przykład posłużę się zwykłym leżeniem na plecach. Wydaje się, że nic bardziej naturalnego położyć sie na plecach i cieszyc się życiem. Jest to też podstawowa pozycja relaksacyjna w jodze. Jednak ja mam pacjentkę, dla której ta pozycja była "zabójcza". Tak ją bolał kręgosłup, że mogła jedynie leżeć na boku lewym. Dopiero 2 latach regularnych ćwiczeń odważyłem się położyć ją plecach. Udało się. Jednak aby położyć ją na plecach - najpierw musiała przejść dwuletni cykl rehabilitacji, aby pozycja na plecach w końcu była dla niej bezpieczna. Tak jest a każdym ćwiczeniem. Takich przypadków się nie bada w medycynie, a takie przypadki, to jest standard dnia codziennego pracy w moim gabinecie. Ja tych skrajnie schorowanych ludzi przywracam "do życia". Sam natomiast poszedłem w drugą skrajność i wykonuję ćwiczenia, których nie tylko osoby w moim wieku nie wykonają, ale również są one poza zasięgiem młodych zdrowych ludzi, a nawet sportowców i akrobatów. Tak jest dzisiaj. Ale jak zaczynałem i bolał mnie kręgosłup to nie byłem w stanie utrzymać własnego ciężaru ciała na nogach. Podobnie rzecz się miała u mnie z kolanami. Więc filmy będą bo są one ciekawe, ale muszę je odpowiednio przygotować i uporządkować zwracając uwagę na szczegóły na które dziś nikt, albo mało kto zwraca uwagę.
@marekkujawski296
@marekkujawski296 Жыл бұрын
Tak jest.
@mariusjasinski8274
@mariusjasinski8274 2 жыл бұрын
Super dzięki za ten świetny program. ✌️👍
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
Dziękuję
@terasaplich6232
@terasaplich6232 4 ай бұрын
Gratulacje dla Pana za auto- dyscyplinę i determinację 🎉❤
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 4 ай бұрын
Dziękuję
@agnieszkapencko1781
@agnieszkapencko1781 2 жыл бұрын
Brawo!Zawsze byłam zwolennikiem naturalnych metod leczenia.Dziękuje za bardzo cenny wykład.Czy może Pan pokazać yt kilka przykładów ćwiczeń?
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz. Przygotuję na ten temat ćwiczenia, film i pewnie napiszę książkę.
@dziadekja396
@dziadekja396 Жыл бұрын
Mam 77 lat. Dwa lata temu pomyślałem, że dobrze byłoby być sprawnym na starość i zaczęło się, dieta, ćwiczenia i rower, rezultaty cały czas mnie, rodzinę i znajomych szokują.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Miło mi poznać bratnią duszę.
@elzbietacpak883
@elzbietacpak883 Жыл бұрын
Napisz jaka diete stosujesz? Jakie cwiczenia,?pozdrawiam serdecznie
@dziadekja396
@dziadekja396 Жыл бұрын
@@elzbietacpak883 Dieta: całe dorosłe życie walczyłem z otyłością, latem 2021 przeszedłem keto, teraz pilnuję tylko węglowodanów, jem jak jestem głodny, waga 70 kg prawie 2 lata bez żadnych wyrzeczeń. Ćwiczenia: rano obowiązkowo gimnastyka dla rozruszania mięśni, stawów i krążenia, później, jak są warunki i samopoczucie, rower, w tym roku udało się wyjechać 24 razy po 80,1 km średnio, jak nie da się wyjechać to kilka kilometrów spaceru, ćwiczenia siłowe do odpowiedniego umęczenia albo dzień lub więcej odpoczynku. Dziękuję, zdrowia i sprawności życzę.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@elzbietacpak883 Nie stosuję żadnej diety. Jem tak, aby się nie przejadać. Jem to co lubię i po czym czuję się dobrze. Co do ćwiczeń. To wszelkie ćwiczenia po których człowiek się czuje dobrze pod warunkiem, że tętno podczas tych ćwiczeń jest na poziomie 80% tętna max oraz wysiłek co najmniej 60 min. a najlepiej 90 min. Ja na swoje potrzeby stosowałem szybkie marsze.
@elzbietacpak883
@elzbietacpak883 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk dziękuję
@miroslawasiodmiak
@miroslawasiodmiak 2 ай бұрын
Wspanialy film.P.Januszu gratuluje wiedzy,determinacji.Dziekuje ze Pana znalazlam i najwazniejsze w gronie pacjentow Pana jestem .Serdecznie pozdrawiam🌷
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 ай бұрын
Dziękuję za komentarz
@aniaschweiz434
@aniaschweiz434 3 ай бұрын
Panie Januszu dziekuje serdecznie za wszystkie wspaniale filmiki
@markblancx7885
@markblancx7885 Жыл бұрын
BRAVO Janusz, właśnie powoli walczę z kolanem 👍
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
😀😀😀
@aniaanna790
@aniaanna790 8 ай бұрын
Przy zwyrodnieniu kolana prawego bolało mnie przy wstawaniu bardzo zaczęłam ćwiczyć to co pani pokazywał leżąc na plecach najpierw unosząc jedną nogę następnie 2 i potem zgęcia i efekt jest taki że teraz Bolą mnie obydwa kolana nie tylko przy wstawaniu ale również przy chodzeniu dziękuję
@magorzatarak1120
@magorzatarak1120 4 ай бұрын
Proszę skorzystać z porad zawartych w filmie p. ADOLFA KUDLINSKIEGO długowieczność beż chorób cz.1 lopian Mnie pomogło na gonartroze
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 ай бұрын
Po terapii domowej jest lepiej
@miroslawasiodmiak
@miroslawasiodmiak Ай бұрын
Jest Pan wspanialym wzorem.Bardzo ciesze sie, ze jestem w gronie Pana pacjentow.Prawdziwy MISTRZ🌹💯
@annazygadlo4023
@annazygadlo4023 Жыл бұрын
Dziękuję wspaniały przekaz😅
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Dziękuję
@iwonad.1057
@iwonad.1057 9 ай бұрын
Piękna historia. Więcej takich
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 9 ай бұрын
Dziękuję
@halinaslomowicz7705
@halinaslomowicz7705 Жыл бұрын
Dziekuje serdecznie za podane cwiczenia. Pozdrawiam serdecznie.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Proszę dać znać, jakie efekty będą tych ćwiczeń. Przypominam, że należy wybrać tylko takie ćwiczenia, które można wykonać najlepiej w pełnym zakresie ruchu bez bólu.
@halinaslomowicz7705
@halinaslomowicz7705 Жыл бұрын
Niestety nie mogę wykonywać tych ćwiczeń jestem 5 miesięcy po operacji kolana prawego endoprotezy.Mam problemy bo mam bóle i przeskakiwanie a także trzaski w kolanie.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@halinaslomowicz7705 Po 5 miesiącach, to na dobrą sprawę powinna Pani już biegać. Skoro jest inaczej, a do tego występują jakieś trzaski w kolanie, to temat jest do wyjaśnienia. W pierwszej kolejności u ortopedy, uzupełniająco u fizjoterapeuty. Jedyne ćwiczenia, jakie może Pani robić to tylko ćwiczenia bierne, izometryczne (o tych jeszcze nie nagrywałem filmu). Na początku konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty, aby dobrał Pani odpowiednie ćwiczenia do Pani stanu zdrowotnego i ruchomości kolana. Jeśli mówię o ćwiczeniach to tylko takie, przy których nic nie boli.
@beatatoporowska9737
@beatatoporowska9737 9 ай бұрын
Dziękuję że tu trafiłam ❤
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 9 ай бұрын
😀😀
@lidiakowalska8046
@lidiakowalska8046 Жыл бұрын
Gratulacje pozdrawiam 👍
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Dziękuję za komentarz.
@harmoniaipokoj7751
@harmoniaipokoj7751 2 жыл бұрын
Pan Janusz to postać nietuzinkowa. Szczery człowiek z ogromną intuicją w zakresie biomechaniki człowieka. Mam nadzieję że już wkrótce będę mógł pochwalić się na Ytube efektami współpracy z panem Januszem w zakresie poprawy swojego zdrowia.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
Dziękuję i czekam na informacje o postępach.
@miroslawasiodmiak
@miroslawasiodmiak Ай бұрын
Bardzo ciekawy przekaz Czesto wracam i slucham.P.Janusz jest zwyciezca🌹💯
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Ай бұрын
Dziękuję za komentarz
@grazynazielinska2618
@grazynazielinska2618 Жыл бұрын
Film bardzo mnie zainteresował a że moja sąsiadka boryka się z tym problemem przesłałam jej filmik aby również mogła skorzystać z Pańskich porad
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Super, dziękuję.
@elisabethgawenus2652
@elisabethgawenus2652 4 ай бұрын
Ten film jest bardzo ciekawy i wartościowy.Pozdrawiam już nie z Gizycka ale urodzona i wychowana w Giżycku do 30 roku życia a obecnie Niemcy.Mam okropny ból i problem z kolanami.Pozdrawiam serdecznie.
@alicjakujawa3633
@alicjakujawa3633 2 жыл бұрын
Za tydzień zaczynam ćwiczenia, mam problem z zwyrodnieniami stawów kolanowego i biodrowego. Jestem po operacji nowotworu płuc i zakres terapii mam ograniczony (ćwiczenia i jakieś tam kio-czyli zamrażanie?). Jestem w podeszłym wieku i życzyłabym sobie takiego samozaparcia chociaż w małym procencie. Pozdrawiam pana serdecznie, dziękuję za zaoczne wsparcie i zachętę do odwagi. Postaram się być posłuszna terapeucie. 🙂
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
Dziękuję
@spaceprince9714
@spaceprince9714 Жыл бұрын
Brawo. Dokonał pan tego co jeszcze nikomu na świecie się nie udało. Polak potrafi. 😁
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Dlatego potrafię ludziom pomagać w stanach, które wydają sie medycznie być niemożliwe do porawy.
@WuEsPl
@WuEsPl 11 ай бұрын
to się nazywa chyba sarkazm. Ale dla narcyzów niezrozumiałe :-).
@WuEsPl
@WuEsPl 11 ай бұрын
No i co to znaczy "medycznie nie do poprawy". Tzn fizjoterapia nie jest działaniem medycznym. Gubię się! co za bełkot.
@iwonadanielczyk3943
@iwonadanielczyk3943 2 жыл бұрын
Bardzo przydatne. Ja po artroskopii.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
Dziękuję
@magosiamaka752
@magosiamaka752 Жыл бұрын
Proszę pokazać ćwiczenia krok po kroku,
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Przykro mi, ale nie jestem w stanie pokazać krok po kroku, bo 20 lat pracy nie da się zredukować do jednego filmu nawet kilkugodzinnego. Postaram się pokazać proces leczenia, będę zwracał na poszczególne najważniejsze elementy uwagę. Więc proszę śledzić kolejne filmy. W każdym filmie jakaś cząstka odpowiedzi będzie. Trzeba się po prostu przyzwyczaić do tego, że u mnie nie ma bezmyślnego kopiowania ćwiczeń i bezmyślnego ich wykonywania. U mnie obowiązuje żelazna zasada - najpierw diagnostyka, potem na podstawie tego co wyjdzie dobiera się terapię.
@ewakucharska8130
@ewakucharska8130 4 ай бұрын
Jestem Bogu Wdzięczna za Pana Pracę
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 4 ай бұрын
Dziękuję za komentarz
@krka7494
@krka7494 3 ай бұрын
Dziękuje!
@rozterkiipodroze65latka59
@rozterkiipodroze65latka59 Жыл бұрын
Nie ma tego co najważniejsze. Zakresu i dokładnych filmów z ćwiczeń rechabilitacyjnych. Dla mnie bez tych filmów to pić na wodę.
@andrzejkowalskizdrowysenio8633
@andrzejkowalskizdrowysenio8633 Жыл бұрын
Pamiętaj, że to że Ty tak myślisz nie oznacza, że wszyscy tak myślę. Dla mnie to jeden z najbardziej wartościowych filmów, jakie w życiu oglądałem.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Dziękuję za komentarz. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, to na moim kanale jest ponad 1000 dodatkowych filmów. Poszukaj sobie takiego, który dostarczy Ci brakujących informacji.
@user-cx7ts7tw2j
@user-cx7ts7tw2j 8 ай бұрын
T.reninq czyni mistrza Gratulacje. SUPER SUPER !!!
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 8 ай бұрын
😀😀
@mariajolantapiskorowska3152
@mariajolantapiskorowska3152 8 ай бұрын
Dzieki ❤
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 8 ай бұрын
Dziękuję za komentarz
@danutaboszko4462
@danutaboszko4462 Жыл бұрын
Zgadzam się z tobą że potrzeba na to aż roku żeby wrócić do sprawności. Ale to jest jeszcze mało żeby wrócić do zdrowia
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@lucynahalina9880
@lucynahalina9880 Жыл бұрын
Gratuluje wspanialego osiagniecia, ogromu pracy i samozaparcia. Czy mysli Pan ze w przypadkach pewnego stopnia artretyzmu na dloniach istnieje szansa odzyskania sprawnosci poprzez cwiczenia?🤔
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Zasadniczo artretyzm leczy się lekami zapominając jednocześnie o tym, że aby staw był sprawny, to musi się ruszać. Mechanizm jest mniej więcej taki. Zaczynają boleć nas stawy. Automatycznie te same stawy wykonują mniej ruchu, co z kolei powoduje zmniejszenie zakresu ruchu i zmniejszenie wydzielania mazi stawowej. Tę maź stawową próbuje sie uruchomić za pomocą leków, ale bez ruchu stawów - lek nie zadziała. Stąd też mamy regularną degradację stawów nawet przy używaniu leków. Ja miałem pacjentkę z dość dramatycznymi objawami z RZS, gdzie staw był bolesny i praktycznie nieruchomy, leki nie działały, talerz z ręki wypadał. Po mojej terapii ruchem bóle w tym samym stawie znikły, a talerz bez problemu pacjentka trzymała w ręce i mogła wykonywać tym talerzem proste ruchy. Moje terapia nie wylecyzła RZS, ale znacznie poprawiła jakość życia tej pacjentki. Za pomocą ćwiczeń Udało mi się dokonać tego, czego nie dokonały leki. Wiek pacjentki ok. 75 lat. Kolejny temat to brak umiejetności wczesnej wykrywalności artretyzmu. Objawy występuję duuuuuuuuużo wcześniej niż choroba, tylko są one ignorowane albo lekceważone. Podam przykład. u jednej z moich pacjentek w wieku 47 lat rozpoznałem wczesne stadium artretyzmu obu rąk. Wysłałem ją do lekarza w celu rozpoczęcia leczenia. Jest to etap początkowy więc stosunkowo łatwy do zahamowania. Jednak ponieważ pacjentkę ręce nie bolą, zmiany są niewielkie, a ogólnie pacjentka jest zdrowa i wysportowana, więc otrzymała ona odpowiedź, że jest zdrowa. Mamy więc sprzeczne podejście do tego samego tematu: lekarz mowi, że ona jest zdrowa, ja że ma etap początkowy artretyzmu i ma ćwiczyć stawy, bo proces artretyzmu bez ćwiczeń będzie się regularnie pogłebiał. Pacjentka akrat słucha mnie, więc proces rozwoju artretyzmu zatrzymamy za pomocą ćwiczeń, tym bardziej, że chce ona ćwiczyć. U innych osób, które nie mają ze mną bezpośredniego kontaktu na tego typu objawy nikt nie zwraca uwagi. Dopiero jak proces destrukcji stawów będzie taki, że pacle u rąk będą one powykręcane w chiński paragraf, wtedy wszyscy będą rozkładali ręce, że jest już za późno i nie da się z tym nic zrobić. Ja nawet z takimi powyręcanymi stawami mogę pracować, ale już możliwości pomocy z mojej strony są znaaaaaaaaaaaaacznie mniejsze niż gdyby wszystko zaczęło sie dużo wcześniej. Co do ćwiczeń, to ćwiczenia trzeba indywidualnie dobrać do stanu zaawansowania choroby oraz możliwości organizmu danej osoby.
@marekgrzegorzko6722
@marekgrzegorzko6722 Жыл бұрын
Rewelacja wszystko się da zrobić tylko trzeba wiedzieć jak
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Metoda jest bardzo prosta. Zaczynamy od ćwiczeń, które możemy wykonać bez bólu, a potem ćwicząc systematycznie zwiększamy zakresy ruchu, siłę, opór. W ten sposób malutkimi kroczkami osiągamy sukces. Ja tak zrobiłem, tak robię i tak prowadzę swoich pacjentów. Problem u pacjentów jest online jest zawsze ten sam. Wydaje się im, że człowiek to jest bezduszna maszyna, która w każdym przypadku jest identyczna. Takie podejście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Każdy pacjent to indywidualny problem, każdego trzeba indywidualnie prowadzić i indywidualnie dobrać ćwiczeń. Ja jak pokazuję ćwiczeń jakiekolwiek, to jak pokazuję ćwiczenia z poziomu jak zaczynałem, to mnie ludzie wyśmiewają, bo ćwiczenia wydają się zbyt proste. Z kolei jak pokazuję jakie ćwiczenia obecnie pokazuję, to minka wszystkim rzednie, bo są one grubo poza zasięgiem większości osób. Zasada ogólna jest taka, że jesli ma się po temu wiedzę i umiejętności, to się ćwiczy samemu i samemu się dobiera sobie ćwiczenia. Jeśli tej wiedzy i umiejętności się nie ma, to trzeba znaleźć takiego fizjoterapeutę, który potrafi nam pomóc i nas pokierować indywidualnie. Na pewnym etapie są szanse, że się usamodzielnimy, tak jak wielu moich pacjentów, ale fundamenty trzeba zrobić z fizjoterapeutą. Ja aby mieć wiedzę i obecne umiejętności to się szkoliłem od 12 lat jak nawiedzony i szkolę się dalej i praktykuję. Dlatego wiem co robić i potrafię innym pomóc w ich problemach.
@marekgrzegorzko6722
@marekgrzegorzko6722 Жыл бұрын
Zatrważające jest to że ortopedzi nie mają otym pojęcia powinni się od takich ludzi jak Pan przynajmniej uczyć podstaw czasami nawet testów manualnych nie wykonują a ich diagnozy często są z kapelusza
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@marekgrzegorzko6722 Problem jest natury ogólnej. W ortopedii króluje rezonans, a u mnie testy funkcjonalne. Nauka odczytywania rezonansu i jego interpretacji to dla ortopedy od 2-3 miesięcy do roku. Natomiast nauka testów funkcjonalnych i ich interpretacji plus pokazanie tego pacjentowi o co chodzi, to już jest kilka lat albo nawet kilkanaście lat nauki i ortopeda po prostu nie ma na to czasu. Jestem zwolennikiem tego, że powinna być współpraca pomiędzy ortopedą i fizjoterapeutą. Wtedy potencjał leczniczy ortopedy i fizjoterapeuty lawinowo rośnie w górę.
@halinaslomowicz7705
@halinaslomowicz7705 Жыл бұрын
Chcialabym skorzystac z prostych cwiczenia jak na poczatek. Pozdrawiam.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Co do ćwiczeń, to utworzyłem tutaj specjalną playlistę z prostymi ćwiczeniami. Proszę wybrać takie ćwiczenia, które Pani najlepiej odpowiadają kzbin.info/www/bejne/ameYY5SZYs6lh80
@de.be.6561
@de.be.6561 Жыл бұрын
Ja mam 44 lata..kolana zwyrodniałe, zwężenie szpar stawowych i narośle kostne, nocami nie śpię😔taki ból. Nowy Rok..zaczynam walkę o każdy krok. Gratuluję Panu i życzę zdrowia. Wezmę z Pana przykład.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Warto zabrać się za siebie. Jutro będzie dość imponujący film shorts właśnie z odbudowy chrząstki stawowej.
@visionstreetwear108
@visionstreetwear108 Жыл бұрын
kurde mam to samo 42 lata zwyrodnienie,też bolą kolana oba w nocy. mam 178 cm, 80kg wagi .Jak u ciebie ,czy boli ,co robisz w tykm kierunku?
@magorzatarak1120
@magorzatarak1120 4 ай бұрын
Dzień dobry Już minął rok od tej wypowiedzi ,jak nic się nie zmieniło, to Proszę skorzystać z porad zawartych w filmie AdolfaKudlinskiego długowieczność beż leków cz1 lopian Mnie pomogło przy gonartozie:bol przy każdym kroku,bol podczas leżenia,i zaleceniu ortopedy ,żeby zapisać się na protezy obu kolan
@magorzatarak1120
@magorzatarak1120 4 ай бұрын
​@@visionstreetwear108 proszę obejrzeć film Adolfa kudlinskiego długowieczność beż chorób cz1 lopian I skorzystać z porad Lopian naprawdę działa,mnie pomogl-ortopeda zalecił mi zapisać się na protezy obydwu kolan Dziś nie mam boli ,choć wcześniej każdy krok okupiony był olbrzymim bólem,
@hermenegildaptrutunkiewicz8914
@hermenegildaptrutunkiewicz8914 4 ай бұрын
​@@magorzatarak1120Pan Adolf Kudliński już parę lat nie żyje. Tak to jest. Zioła ziołami ale i trzeba pilnować zdrowia poprzez badania, wizyty u lekarzy, gimnastykę. Nie można ignorować np. nadciśnienia.
@renatawyszynska1246
@renatawyszynska1246 Жыл бұрын
Oglądam kolejny Pana film i dochodzę do wniosku, że aby poprawić kondycję swoich stawów ,to powinnam „wejść w temat” . Inaczej mówiąc skończyć kilka kursów fitness, może AWF, może coś z medycyny. Nie widzę tu rad ani ćwiczeń , o których mowa w tytule filmu, a jedynie Pana własne osiągnięcia . Możliwe, że Pana wiedza i doświadczenie jest bardzo przydatne podczas pracy z pacjentami. Ale z całym szacunkiem, w filmach tego nie ma. Z poważaniem
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Każdy by chciał medycynę ograniczyć do szablonu, lub tabelki, która ma zastosowanie do wszystkich. Więc realnie rzecz biorąc. Ostatnio miałem pacjentkę, która miała u mnie 4 wizyty po 2 godz. Razem 8 godz. nastąpiła poprawa. Poprawa nie nastąpiła dlatego, że wykonałem jakieś przypadkowe ćwiczenia wg jakiejś wymyślonej tabelki, tylko dlatego, że terapia była przemyślana i realizowana punkt po punkcie. Najpierw wywiad, potem oglądanie zdjęć obrazowych, potem diagnostyka funkcjonalna, na podstawie tego co wyszło zastosowałem terapię w formie masażu leczniczego rozluźniającego napięte struktury uzupełniając to ćwiczeniami biernymi, wspomaganymi, samowspomaganymi oraz czynnymi i w odciążeniu. Ćwiczenia oraz masaż były cały czas zmieniane, ponieważ całą terapię dostosowywałem do stanu pacjentki tak, aby jej pomóc a nie zaszkodzić zgodnie z zasadą Arndta-Schulza. Reasumując jeśli ktoś chce abym 8 godzinną terapię tej pacjentki zredukował do 20 min. filmu - to wierzy w cuda. Wiara w cuda jest dużo większa, kiedy ktoś chce, abym swoją 20-letnią terapią opisał w 20 min. filmie w taki sposób, aby ująć całość, a nie jakiś przypadkowy fragment. W mojej terapii nie ma szablonów. Do mnie przychodzą pacjenci, wobec których szablony już zawiodły. Tak samo było ze mną. Szablony, tabelki - zawiodły. Musiałem znaleźć coś co jest większe od tych szablonów i to znalazłem. Skrótowo można to ująć - należy dostosować terapię do stanu pacjenta. Prosto się to pisze, gorzej z wykonaniem. A ja wiem, jak to wykonać. Przesłaniem filmu było pokazanie efektów zdrowotnych, a nie punkt po punkcie terapii, bo terapię indywidualnie dobiera się do pacjenta i jego problemów.
@iwonasz4852
@iwonasz4852 3 ай бұрын
Sądzę, że filmy mają zachęcić do wizyty u Pana fizjoterapeuty. Dlatego mało tu konkretów.
@iwonad.1057
@iwonad.1057 Ай бұрын
@@iwonasz4852 konkretów w filmach jest dużo, ale nie wszystkie są dla każdego. Trudno określić jeden schemat, by wszystkim pasowało. Niestety - chcąc coś dopasować dla siebie z tych ćwiczeń i sugestii trzeba się udać na wizytę, bo nie ma innej możliwości.
@stde995
@stde995 8 ай бұрын
Ćwiczę i chodzę, laseczka bardzo potrzebna.😊
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 8 ай бұрын
Na początku laseczka jest często bardzo potrzebna
@73Lioness73
@73Lioness73 10 ай бұрын
Mam artroze obu kolan, przyprcie boczne,rzepki. Jak to odbarczyć i wyleczyć?
@ReginaOborny
@ReginaOborny Жыл бұрын
Witam Pana ja mam zwyrodnienie dłonie proszę o ćwiczenia. Pozdrawiam
@paweszczepaniak8238
@paweszczepaniak8238 Жыл бұрын
Czy ćwiczenia są też dla osób, które nie mają zwyrodnienia stawów, jednak czują bol po całym dniu spacerów. Czekam na wersję komercyjną. Gdzie Pan przyjmuje?
@karolnowakowski3778
@karolnowakowski3778 Жыл бұрын
piękny prezent na "18"
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
😀😀
@janczekierda5045
@janczekierda5045 4 ай бұрын
A co to może być kolano nie boli ale" strzela " w kolanach przy 17:04 wchodzeniu po schodach?
@krzysztofmierzejewski5195
@krzysztofmierzejewski5195 Жыл бұрын
Proszę pokazac ćwiczenia to powinno być meritum filmu
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Panie Krzysztofie. Ja działam inaczej. Najpierw pokazuję efekty zdrowotne i to pacjent wybiera, czy go te efekty zdrowotne interesują. Być może pacjenta moje efekty zdrowotne nie interesują, więc pójdzie do kogo innego. Natomiast jeśli kogoś moje efekty zdrowotne interesują, to ustalamy, czy pacjent chce je zrealizować w 100%, czy tylko w części np. 1%, czy 0,5%. Jeśli znamy cel, to przystępujęmy do pracy. Jeśli chodzi o moje ćwiczenia, to jak na razie pomimo wielu chętnych teoretyków nie znam nikogo, kto chciałby przez 15 lat ćwiczyć regularnie tak, jak ja to robiłem. Drugi temat - 15 lat regularnych cwiczeń i to różnorodnych ćwiczeń nie da rady upchać w kilkunstomitowym fimlie. Kolejny temat to że ja jakieś ćwiczenia mogę wykonać, to nie znaczy, że pacjent to samo ćwiczenie może wykonać. Więc po kolei najpierw diagnostyka, a potem stosownie do tego co wyjdzie z diagnostyki dobiera się ćwiczenia, a nie odwrotnie. Na temat ćwiczeń rozpocząłem cykl filmów. Link tutaj kzbin.info/www/bejne/ameYY5SZYs6lh80 Tych filmów jest już trzy. Będą kolejne odcinki. Zachęcam więc do śledzenia kanału. Pozdrawiam.
@rolivegan6841
@rolivegan6841 Жыл бұрын
Naturalne nic za darmo
@grazku50
@grazku50 5 ай бұрын
Jak zwykle w Polsce: dużo gadania, mało działania. Na szczęście są jeszcze inne filmy.
@ewakobinska1231
@ewakobinska1231 Жыл бұрын
Co zrobić jak obrzęk limfatyczny i jest mała rana która powstała po lekkim uderzeniu,wypływa limfa gazik jałowy jest mokry zmieniam opatrunki i nie chce się zagoić co ,robić i jak długo to trwa
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Idź do lekarza, jeśli on nie poradzi, pokieruje Cię do innego specjalisty. Alternatywnie zgłoś się na miejscu do pielęgniarki. Ona po obejrzeniu rany na miejscu może Ci coś podpowiedzieć.
@hermenegildaptrutunkiewicz8914
@hermenegildaptrutunkiewicz8914 4 ай бұрын
Na cieknącą ranę, na limfę bardzo dobrze działa Dermatol. Jest to proszek do posypania rany, który dezynfekuje i działa ściągająco znacznie lepiej niż popularne i drogie żele do ran. Przemyć solą fizjologiczną, posypać Dermatolem ( do kupienia bez recepty). Przykryć suchą gazą, przykleić. Sypać Dermatol 2x dziennie, nie ma potrzeby zmywać tego, co już jest na ranie. Po Dermatolu najszybciej odbudowuje się naskórek i rana zasklepia. Kiedyś był Solcoseryl w żelu ( koniecznie w żelu - na cieknącą ranę), ten był też cudowny do leczenia np. cieknących odleżyn, ran. Niestety, od paru lat niedostępny w aptekach.
@gracha1115
@gracha1115 Жыл бұрын
Ćwiczę od paru lat I chcę poprawić ruchomość stawów kolanowych bo kierują mnie na operacje. Ja nie bardzo chcę bo jeszczenie jestem w takim stanie jak pan ale mam już swoje 69 lat i pewne ograniczenia bo mam wszczepiony rozrusznik. Chętnie jednak poćwiczę aby poprawić ruchomość. Gdyby Pan coś doradził byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Grażyna.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Przy poprawie ruchomosci stawów kolanowych warto skorzsytać z doświadczenia i wiedzy osób znających ten temat. Najczęściej będą to fizjtoerapeuci, a nawet trenerzy personalni, niektórzy instruktorzy fitness lub jogi, może nawet sztuk walki. Dobór ćwiczenia to jedno, a wykonanie to drugie. Zalecam ćwiczyć spokojnie bez wykonywania gwałtownych ruchów i w zakresie bezbólowym. Jeśli brakuje takiej osoby na miejscu, to zapraszam na konsultacje do mnie.
@paranx4321
@paranx4321 Жыл бұрын
No właśnie, jak ? Jestem ciekaw jakie ćwiczenia pozwoliły zapleść nogi w lotos :]]
@projektpasjabyjustynatula
@projektpasjabyjustynatula Ай бұрын
Dzień dobry, czy mógłby Pan polecić specjalistę w Pana dziedzinie we Wrocławiu?
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Ай бұрын
Trudno polecić skoro pacjenci z Wrocławia i okolic przyjeżdżają do mnie do Torunia
@monika3743
@monika3743 Жыл бұрын
Czy rehabilitację ruchową miał pan prywatnie ? Co pan ćwiczył, gdzie można znaleźć te ćwiczenia ? One są kluczowe.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Na samym początku rehabilitację ruchową miałem na NFZ i współpracowałem z rehabilitantką. Było przez rok czasu. Poprowdziła mnie ona z punktu A do punkt B. Przez kolejne 18 lat rozpoczętą rehabilitację dopracowałem i rozwinąłem oraz rozszerzyłem rehabilitowałem siebie już sam. W ten sposób z punktu B doszedłem do tego, co prezentuję obecnie i nadal się rehabilituję i rozwijam.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Co do ćwiczeń, to zapraszam na film kzbin.info/www/bejne/lWO9fKJrgcuAfqc W opisie filmu są również linki do pozostałych filmów z ćwiczeniami. W przygotowaniu kolejne filmy Przygotowuję też film komercyjny, w którym treści będą rozszerzone o dodatkowe ćwiczenia.
@monika3743
@monika3743 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk dziękuję, podziwiam i będę Pana śledzić.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@monika3743 Cieszę się. W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinien się ukazać kolejny film z ćwiczeniami na kolana.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@monika3743 Film jest dostępny pod linkiem kzbin.info/www/bejne/mX3RgXyvaLJofqM
@membrana.18
@membrana.18 Жыл бұрын
Witam Pana mam do Pana pytanie...bo z rezonansu mi wyszła chondromalacja 1na2stopnia..czy to poważne.oraz za podstawą łąkotki bardzo dyskretne zmiany torbielowate ..o podłożu prawdopodobnie zwyrodnienia...co robić proszę o poradę
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
To, co mogę doradzić, to podjąć działania w kierunku bycia profesjonalistą w tym temacie takim samym jak lekarz i fizjoterapeuta razem wzięci. To nie znaczy, że trzeba kończyć medycynę. Wystarczy dotrzeć do mądrych ludzi, którzy Panu wytłumaczą na miejscu w czym jest tak naprawdę problem. Rezonans wykrywa u kazdego człowieka najprzeróżniejsze zmiany, jednak bardzo często to co wykryje rezonans nie ma bezpośredniego przełożenia na samopoczucie i dolegliowości pacjenta. Trzeba więc to wszystko doprecyzować i ujednoznacznić. Z tego co Pan pisze to ja dramatycznych zmian nie widzę. Praktycznie jest Pan zdrowy. Zatem powstaje pytanie skoro jest Pan wg mnie zdrowy, to dlaczego coś Pana boli. Właśnie na to pytanie trzeba znaleźć właściwą odpowiedź. Ja tę odpowiedź u swoich pacjentów znajduę w bardzo szczegółowej diagnostyce funkcjonalnej, która dostarcza mi bezpośrednich informacji o tych co pacjenta boli, gdzie boli, jak boli i w dalszej części prowadzi do wykrycia przyczyny bólu. I teraz należy znaleźć właściwą przyczynę bólu. Aby to naświetlić przytoczę przykład pacjenta, który przyszedł do ortopedy z złamaną nogą w wyniku potrącenia przez samochód kiedy przechodził on na pasach. Jaka jest przyczyna bólu u tego pacjenta? Ortopeda powie, że złamanie kości takiej, czy innej. I w pewnym sensie ma on rację. Dla mnie jednak złamanie kości, to nie jest właściwa przyczyna bólu. Przyczyną bólu jest odpowiedź na pytanie dlaczego pacjent został potrącony przez samochód. Podam Panu dwa skrajne przypadki. Pierwszy to pacjent przechodził na pasach na czerwonym świetle na ruchliwym skrzyżowaniu, gdzie szybko jeździły samochodu. Druga przyczyna zupełnie inna. Pacjent wszedł na pasy prawidłowo, ale kierowca się spieszył i nie zauważył pacjenta. To są dwie różne przyczyny złamania. W pierwszej trzeba pacjenta nauczyć, aby przechodził na pasach tylko przy zielonym świetle. A w drugim przypadku - uczulić pacjenta na to, żeby przechodząc na zielonym świetle brał poprawkę na nadjeżdżające samochodu i przewidział ich ruch. Oczywiście ortopeda musi zrobić swoje, czyli złożyć nogę, a fizjoterapetua swoje - czyli usprawnić nogę po zrośnięciu kości. Jednak jest to "kosmetyka", a nie przyczyna. Przyczyna leży w głowie pacjenta lub niesprzyjających warunkach zewnątrznych, na które człowiek nie jest przygotowany. Zatem pytanie co jest właściwą przyczyną dolegliwości bólowych PAna. Moja odpowiedź i kierunek poszukiwań jest jeden - NIEWŁAŚCIWE WZORCE RUCHOWE, które prawdopodobnie już zakodowały się w Pana głowie. Z tego powodu źle pan cohdzi, stawia kroki, pracuje nogą, być może dodatkowo ma Pan problemu z biodrem, kręgosłupem, stawem skokowym lub stopą, a może nawet i barkiem. To wszystko trzeba na spokojnie badać tak długo, aż dojdzie się do właściwej przyczyny i tę przyczynę USUNĄĆ. Nakreślłem Panu kierunek działania tzw. strategiczny. Teraz powinien się Pan zapoznać ze swoim stanem faktycznym czyli nauczyć się interpretować wyniki rezonansu, rozpoznać swoje złe wzorce ruchowe plus zainteresować się swoim aktualnym stanem i odpowiedzieć na pytanie co to znaczy chondromalacja 1-2 stopnia, gdzie ta chondromalacja występuje, co to znaczy dyskretne stany zwyrodnieniowe łąkotki itp. itd. A potem jak będzie Pan wszystko wiedział tak samo, jak lekarz i fizjoterapeuta razem wzięci, to po prostu przystąpić do odbudowy swego zdrowia i organizmu. W Pana przypadku wygląda na to, że jest to możliwe. W razie problemów ze znalezieniem właściwego fizjoterapeuty na miejscu - zapraszam do mnie do Torunia. Powodzenia.
@membrana.18
@membrana.18 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk bardzo dziękuję za odpowiedź...ja nie napisałem panu jeszcze że u mnie zdiagnozowano pęknięcie łąkotki .. to te zmiany może są tym spowodowane..bo kilka lat z tym chodzę.....no ale łąkotkę muszę chyba zoperować..czy jak to się nazywa... wtedy te zmiany wychamuja... co pan myśli o pękniętej lakotce... dzięki z góry
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@membrana.18 W zależności od stopnia zaawansowania pęknięcia łąkotki są dwie możliwości - jedna operacyjna, druga bezoperacyjna - rehabilitacja. Jak jest u Pana - nie wiem, bo Pana nie diagnozowałem. Natomiast miałem kilku pacjentów, którzy mieli już skierowanie na operację, bo dotychczasowe leczenie nie rokowało już nadziei i udało mi sie ich wyprowadzić na prostą, tzn. bóle znikły, mogli normalnie chodzić. No i pytanie dlaczego łąkotka Panu pękła. Musiały być zbyt duże przeciążenia jednorazowe, albo mniejsze przeciążenia, ale długotrwałe. Problem z łąkotką zasadniczo jest taki. Wg ortopedów, raczej w grę wchodzi operacja. Fizjotearpeuci często z łakotką nie radzą. Ja z łąkotką radzę, ale z góry zaznaczam, że proces rehabilitacji jest dłuuuuuuuuuuuugotrwały i marudny oraz wymaga od Pana dużo zaangażowania i pracy nad sobą w domu. Oczywiście wszystko wyłumaczę i pokażę co trzeba robić w domu.
@membrana.18
@membrana.18 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk dziękuję bardzo.. skorzystam z wizyty u Pana ... ale ja mam pęknięcie trzeciego stopnia..to może pierwsze zrobię zabieg...i wtedy przyjadę pan mnie zbada. .da mi wskazówki żeby nauczyć się żyć. Jak prawidłowo funkcjonować...ja też uprawiam całe życie sport .. na pewno popełniam wiele błędów.. potrzebuję porady...na .. wzmacnianie stawów ..bo w tym jestem cienki... proszę dać nr tel... żeby się umówić
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@membrana.18 Tel. 602500931
@hannaswistowska7885
@hannaswistowska7885 3 ай бұрын
Jak leczyć uszkodzoną łąkotkę w kolanie! Mam też koło łąkotkę torbiel???
@anecia9493
@anecia9493 8 ай бұрын
Mam zwyrodnienie i stawow kolanowych i w stawie biodrowym. Ale ja nie mam problemów ze zgieciem raczej jesli kucam to do pewnego momentu jestem w stanie zejść, po przekroczeniu pewnego kontu poprostu staw sie zalamuje i spadam w kucki nie kontrolujac tego. Natomiast nie jestem w stanie z siadu kucnego podniesc sie. Musze kleknac zlapac sie czegos i podciagnac sie do góry
@jesteszmiana5915
@jesteszmiana5915 2 жыл бұрын
Panie Januszu pęknięta łąkotka. Nie chcę artroskopii. Można to naprawić dietą i ćwiczeniami?
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
Teoretycznie i praktycznie TAK. Sam naprawiłem w ten sposób siebie i paru pacjentów. Jednak proces naprawy jest żmudny, czasochłonny i długoterminowy wymagający duuuuuuuuuuuużej ostrożnosci ze strony pacjenta. Przez długi czas będzie taka sytuacja, że niewleki błąd podczas ćwiczeń i po ćwiczeniach i cała praca idzie w powietrze. Wszystko też zależy od tego jak ta łąkotka jest pęknięta i jak wielkie jest to pęknięcie oraz od miejsca pęknięcia. W każdym razie spróbować naprawić dietą i ćwiczeniami zawsze warto. Ja głównie naprawiam ĆWICZENIAMI.
@izabelatarnowska7726
@izabelatarnowska7726 Ай бұрын
Gratuluję lania wody
@kysiapysia2302
@kysiapysia2302 12 күн бұрын
Co doprowadzilo do takiego zuzycia stawow kolanowych?❤
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 12 күн бұрын
Brak regularnej regeneracji
@ewazawalska2360
@ewazawalska2360 8 ай бұрын
Przy zwyrodnieniu stawow,bolacych kolanach przy zginaniu.Mam też ból z tylu prawego kolana.Czy powinnam bandażowac kolana??Ze wzgledu na żylaki bandażuje łydki i kolana też owijam by mniej bolały.Czy powinnam to robić??
@magorzatarak1120
@magorzatarak1120 4 ай бұрын
Proszę skorzystać z porad zawartych w filmie Adolfa kudlinskiego długowieczność beż chorób cz.1 lopian Mnie pomogło na gonartroze
@ewazawalska2360
@ewazawalska2360 4 ай бұрын
@@magorzatarak1120 Bardzo dziękuję.
@magorzatarak1120
@magorzatarak1120 4 ай бұрын
Moj syn zastosowal odwar gotowany a ja nalewke z lopianu 100gramm surowca pol litra wodki zalalam,po 14 dniacch mozna pic 2lub 3 razy dziennie po 1 lyzce przez miesiac
@krzyspl9323
@krzyspl9323 Жыл бұрын
Mam prośbę o pokazanie ćwiczeń regenerujące te stawy. Jsk ktoś już cierpi 10 lat i mam jeszcze torbiel. Ćwiczę codxiennie ale takich efektów nie mam flatego proszę o więcej konkretów, które mogą pomóc nie tylko mnie. Pozdrawiam
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Proszę zrozumieć jedną najważniejszą rzecz - o tym będzie jeden z kolejnych filmów. Osoba chora - jaką jesteś potrzebuje indywidualnego doboru ćwiczeń. Wszystkim się wydaje, że podam ćwiczenia na kolana i będzie w porządku. To tak nie działa. Miałeś przecież już przypisane ćwiczenia, wykonywałeś je i efekt daleki od oczekiwań. Dlaczego, bo nikt nie wziął pod uwagę, że potrzebujesz indywidualnego doboru ćwiczeń, a nawet jeśli Ci je indywidualnie dobrano, to kolejny temat - jak Twój organizm reaguje na te ćwiczenia. Gdzie i kiedy była kontrola postępów, czy w ogóle była. Być może na pewnym etapie potrzebna była korekcja, albo kompletna zmiana ćwiczeń. Tego nie zrobiono. Więc masz problem. Wykonywanie w ciemno i bezmyślnie moich ćwiczeń może w takich sytuacjach bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeśli chcesz bym Ci pomógł, to tu cudów nie ma - zapraszam do Gabinetu. Muszę Cię zdiagnozować tak, jak nikt tego do tej pory nie zrobił, następnie dobrać odpowiednie dla możliwości Twego organizmu ćwiczenia, a następnie kontrolować postępy tego co robić. Mało tego - muszę nauczyć Ciebie wykonywać ćwiczenia w sposób WŁAŚCIWY. Bo jeśli będziesz je wykonywał w sposób niewłaściwy, to możesz je robić w nieskończoność i efektu nie będziesz miał żadnego. Pamiętaj, że ja efekt medialny miałem dopiero po 15 latach regularnych ćwiczeń. I wiem krok po kroku czego można oczekiwać po regularnym stosowaniu określonych ćwiczeń.
@The_AI_Artist
@The_AI_Artist 6 ай бұрын
​@@januszdanielczykPanie Januszu czy zajmuje się Pan również zwyrodnieniami w stawach stop ? (Chodzi o staw miedzy-paliczkowy u palucha). To chyba nie jest zbyt typowy staw żeby było zwyrodnienie i ta osoba jest poniżej 50 roku życia .
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 6 ай бұрын
@@The_AI_Artist Też się zajmuję. Tu oprócz diagnostyki obrazowej potrzebna jest szczegółowa diagnostyka funkcjonalna, czyli sprawdzenie ruchomości stawu i znalezienie mechanizmu blokady.
@user-uk4ih9ty5j
@user-uk4ih9ty5j Ай бұрын
Daje wiarę bo sam wróciłem do zdrowia w podobny sposob
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Ай бұрын
Dziękuję za komentarz
@przemysawwittchen5810
@przemysawwittchen5810 Жыл бұрын
Mam 34 lata i już dopadła mnie choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, niespełna 20 leczenia brzmi jak wyrok, tym bardziej że teraz moja praca i moja przyszłość wisi na włosku ze względu na tę chorobę. Pytanie, czy wystarczy wybrać jedno z tych ćwiczeń i je wykonywać, czy trzeba je wszystkie?
@adamek995
@adamek995 9 ай бұрын
Mnie w wieku 28 lat
@magorzatarak1120
@magorzatarak1120 4 ай бұрын
Proszę obejrzeć film Adolfa kudlinskiego długowieczność beż chorób cz1 lopian i skorzystać z porad tam zawartych Lopian naprawdę leczy stawy i pomaga
@halinajaguscik834
@halinajaguscik834 4 ай бұрын
Nudne te pana rady i...trudne do zastosowania!
@magorzatarak1120
@magorzatarak1120 4 ай бұрын
Proszę spróbować stosować korzeń lopianu na stawy wg p.Adolfa kudlinskiego
@KorepetytorAdamWala
@KorepetytorAdamWala Жыл бұрын
Jakie to są ćwiczenia? Kiedy planuje pan zrobić z tego filmik? Pozdrawiam
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Filmiki już są publikowane sukcesywnie. Na razie jesteśmy na etapie ćwiczeń najprostszych. Wszystkie filmy są w playliście kzbin.info/www/bejne/ameYY5SZYs6lh80
@charlottekina5832
@charlottekina5832 Жыл бұрын
Moim zdaniem ściema filmik dodany rok temu i gdzie te ćwiczenia które temu Panu pomogły
@gieia4941
@gieia4941 9 ай бұрын
Mam72 lat czy mogę jeżdziś rowerem ,mam operowane jedno kolano zaczyna mi boleć drugie,co mam robić.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 9 ай бұрын
Jazda rowerem zwykłym po ulicy, chodniku odpada. Natomiast na rowerze stacjonarnym dopuszczalna jest wtedy, kiedy kolano nie boli. Więc na rowerze stacjonarnym może Pani jeździć tak długo, jak długo kolano nie boli w trakcie jazdy. No i potem ważne jest co się dzieje przez kolejne 2 dni. Przez kolejne 2 dni też nie ma prawa nic boleć. Jeśli pojawia się ból, to jazda na rowerze stacjonarnym również odpada.
@gieia4941
@gieia4941 8 ай бұрын
Dzięki P Januszu nie jeżdżę rowerem sama sobie jestem winna.Przesiliłam biodro.Teraz ćwiczę razem z Panem,jest trochę lepiej.👍
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 8 ай бұрын
@@gieia4941Super
@dorotawosinek9128
@dorotawosinek9128 Жыл бұрын
jak sobie pomóc na już
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Na już to trzeba zrobić najpierw disgnostykę strukturalną i funkcjonalną. Diagnostyka strukturalna - najepiej rezonans stawu kolanowego lub RTG - tę diagnostykę realizuje lekarz oraz diagnostykę funkcjonalną, czyli sprawdzić dokładnie zakresy ruchu (ruchoość) w stawie kolanowym oraz wykonać rózne testy ruchomości kolana - tę diagnostykę najczęściej wykonue fizjoterapeuta. Dodatkowo ja jeszcze sprawdzam różne choroby towarzyszące np.l przychodzi do mnie pacjent z bólem kolana. Po testach funkcjonalnych okazuje się, że przyczyną bólów w kolanie jest zbyt mała ruchomość stawu skokowego. Więc pracuję wtedy dodatkowo na stawie skokowym (mam w tej chwili taką pacjentkę). Potem na podstawie tego co wykażą obie formy diagnostyki przystępuje się do leczenia. Leczenie zależy od stanu zaawansowania zmian chorobowych i chorób towarzyszących, więc w każdym przypadku jest indywidualnie dopasowane do pacjenta. Myślenie w kategoriach hasłowego schematu postępowania jest moim błędem i prowadzi do dalszych problemów pacjenta.
@rolivegan6841
@rolivegan6841 Жыл бұрын
I obyło się bez operacji? Jakby Pan był u tego ortopedy co ja to by Panu powiedział że protezą,ale jeszcze nie wiedział kiedy,jakby Pan zapytał czy może Pan ćwiczyć,biegać,to by powiedział Panu żeby robić wszystko. Nie powiedział by czego się wystrzegać,żeby się nie pogarszało. Ortopeda w większości przypadków to by na stół kładł.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Są różni ortopedzi, a ja chadzam swoimi ścieżkami. Mam wystarczajacą wiedzę i umiejętności, aby bawić się kolanami
@DupaSraczka-um3ud
@DupaSraczka-um3ud 2 ай бұрын
A zna sie pan na chorobie Dupuytnera czy tylko operacja
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 ай бұрын
Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielu czynników
@DupaSraczka-um3ud
@DupaSraczka-um3ud 2 ай бұрын
@@januszdanielczyk ok m wizytę za parę dni u ortopedy to będę wiedział więcej
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 ай бұрын
@@DupaSraczka-um3ud Super
@danutahachlica9318
@danutahachlica9318 Жыл бұрын
U mnie 55 i co robić 😥😥ja tak mam ból okropny czekam na operację.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
😀😀
@danutahachlica9318
@danutahachlica9318 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk nie śmiać się miał pan ból to wie pan jak się funkcjonuje 😭😭
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@danutahachlica9318 Miałem ból, wiem co to jest ból, życzę zdrówka i pozbycia się bólu. A co do uśmiechu, to nawet w bólu się uśmiecham.
@danutahachlica9318
@danutahachlica9318 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk 🤔🤔
@irena7976
@irena7976 6 ай бұрын
Jak masz zużyty staw obojętnie gdzie i jaki to tylko proteza . Żadne ćwiczenia i leki, kolageny nie zbuduja ponownie chrząstki stawowej.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 6 ай бұрын
Polecam artykuły pasjonatruchu.pl/index.php?dzial=sukcesy&strona=chzs pasjonatruchu.pl/index.php?dzial=sukcesy&strona=zcn
@irena7976
@irena7976 6 ай бұрын
@@januszdanielczyk regularny zachowany ruch może spowolnić chorobę a głównie zachować częściową ruchomość w stawach nigdy napewno nie cofnie choroby. Choroba będzie postępować w mniejszym lub większym stopniu. Ale na to nakłada się wiele czynników. Choroby zwyrodnieniowe są chorobami degeneracyjnymi. Co oznacza że wcześniej czy później jeśli chodzi o stawy pacjent "obije" się o protezę.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 6 ай бұрын
@@irena7976 Tak mówi teoria medycyny
@irena7976
@irena7976 6 ай бұрын
@@januszdanielczyk chyba Pana teoria. W moim zyciu zawodowym nie spotkałam się z odwracalna produkcja mazi stawowej. Bzdury pan opowiada ludziom.
@thedivineinspector
@thedivineinspector 2 ай бұрын
Szanowny Panie Januszu. Dużo Pan opowiada o sobie samym a jak dotąd nie pokazał Pan ani jednego ćwiczenia którymi wyprowadził się Pan z tego stanu. Co mi po tym, że Pan pokazuje zdjęcia i pięknie opowiada o lotosie jak Pan nic nie pokazał w jaki sposób do tego dojść. Dużo pytań mało odpowiedzi. Proszę pokazać a nie mówić jak Kaszpirowski. Pozdrawiam
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 ай бұрын
Dziękuję za komentarz. Na moim kanale jest ponad 2200 filmów. Na pewno coś dla siebie Pan/Pani znajdzie.
@iwonad.1057
@iwonad.1057 Ай бұрын
Chyba Pan niedokładnie szukał - na tym kanale jest mnóstwo filmów z konkretnymi działaniami.
@andreosful
@andreosful Жыл бұрын
Rower na stawy kolanowe pan poleca
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Rower stacjonarny jak najbardziej, pod warunkiem, że da się jeździć bez bólu. Rower zwykły - to tu już odpowiedź jest niejednoznaczna, bo wszystko zależy od stopnia zaawansowania zwyrodnień i w pewnych sytuacjach może być wskazany, w innych zabroniony. Proszę Pamiętać, że miałem pacjentkę, która miała tak zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe, że nie była w stanie na rowerze stacjonarnym wykonać jednego odobroru pedałami. Ból na to nie pozwalał.
@marekopawliko1
@marekopawliko1 Жыл бұрын
wydaje mi sie ze nie tyle odbudował Pan chrząstkę co poprzez wzmocnienie mięśni poprawiła się biomechanika stawu i tak to wygląda w RTG
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Tak interpretują głównie ortopedzi i osoby myślące podobnie jak oni. Tym osobom jest dużo łatwiej uwierzyć w to, że chrząstki nie da się odbudować niż w to, że można. Oczywiście RTG nie jest narzędziem, które bezpośrednio bada stan zużycia chrząstki i dlatego to badanie daje duże możliwości jego interpretacji. Pójdźmy jednak myśleniem, które zaproponowałeś. Załóżmy, że nie odbudowałem chrząstki stawowej. Jeśli to jest prawdą to obejrzyj zdjęcia RTG kolana na przestrzeni 15 lat. Przestrzeń międzystawowa po 15 latach jest ok. 3-4-krotnie większa niż przed 15 laty. Powiększenie wielkość przestrzeni międzystawowej RTG pokazuje bardzo dokładnie. Skoro przestrzeń międzystawowa się powiększyła to oznacza tyle, że w stawie kolanowym oprócz zużytej chrząstki stawowej jest jeszcze 3-4 razy więcej powietrza, które zajmuje tę powiększoną część. Oczywiście to powietrze pojawiło się ZNIKĄD. Ma to sens?
@marekopawliko1
@marekopawliko1 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk w wyniku ćwiczeń i wzmocnienia mięśni kości sie od siebie oddaliły bo przez balans mięśniowo powięźiowy wróciły na swoje miejsce i to właśnie widać na zdjęciu. Chrząstka sie nie regeneruje niestety bo nie jest ukrwiona. Jedyna co ją lekko odżywia to płyn wewnątrzstawowy ale tu nie ma możliwości regeneracji fizycznych uszkodzeń. Szczerze chciałbym żeby było inaczej.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@marekopawliko1 O ile z balansem mięśniowym się zgadzam, o tyle z brakiem możliwości odbudowy chrząśtki się nie zgadzam. Jest to raczej kwestia WIARY, a nie wiedzy. Wracając do zmiany balansu mięśniowego. Skoro jest to takie proste, to ja zadaję pytanie, dlaczego jest tak wiele porażek w tym temacie. Poslużę się tutaj oficjalnymi statystykami gov.pl W roku 2021 wykonano ok. 25 tys. endoprotez, 3x tyle osób czekało w kolejne na wstawienie dla nich entoprotezy. Razem to ok. 100 tys. osób. Nie wiem ilu jest ortopedów w Polsce, ale chyba dużo mniej niż 100 tys., co oznacza, że każdy z nich poniósł porażkę w leczeniu tych problemów, z którymi ja poradziłem sobie dokosnale. No i pytanie dlaczego skoro to, co ja zrobiłem jest takie proste, wręcz oczywiste - inni w tym samym temacie ponoszą sromotną porażkę. A pacjent nie zgłasza się do ortopedy z kolanem kwalifikującym się od razu na endoprotezę. Najpierw jest tzw. leczenie zachowawcze, które przegrywa z rzeczywistością aż w 100 tys. przypadków.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
@@marekopawliko1 I tak może jeszcze jedno. Na podstawie zdjęć RTG i zwężonej szpary stawowej diagnozuje się zwyrodnienia stawów, których wg teorii medycyny cofnąć się nie da. Skoro szpara stawowa u mnie się powiększyła - jak twierdzisz w wyniku wzmocnienia mięśni - to ja zadaję pytanie - mam te zdiagnozowane wcześniej zwyrodnienia stawu kolanowego czy ich nie mam. Jeśli mam, to dlaczego staw kolanowy mam jak nóweczkę, a jeśli nie mam, to dlaczego diagnosta i leczący mnie wcześniej lekarze wprowadzali mnie w błąd, twierdząc, że mam zwyrodnienia stawu kolanowego? Robili to z premedytacją i świadomie? Tylko po co? Przecież byłem takim samych ich pacjentem, jak setki albo tysiące innych pacjentów, których leczyli. A może pomylili sę w diagnostyce. Tylko trudno sie pomylić, kiedy pacjent nie jest w stanie postawić nawet jednego kroku normalnie z powodu bólu w kolanie, a testy funkcjonalne i dramatyczne ograniczenia zakresu ruchu w stawie mówią same za siebie.
@marekopawliko1
@marekopawliko1 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk jesteś osobą upartą i zdeterminowaną i dlatego poświęciłeś czas i wysiłek na to aby poważnie podejść do tematu cwiczeń i masz efekty. Poprawiona biomechanika kolana, mocne mięśnie i powięzi całej nogi od miednicy do stopy ustawiły kolano w anatomicznie poprawnej pozycji co zmniejszyło lub wyeliminowało ból. Silne mięśnie czworogłowe potrafią odciążyć staw kolanowy nawet w 30-40%. Wiekszość ludzi nigdy nie pójdzie Twoją drogą bo tu sie trzeba zmęczyć i spocić, ćwiczyć regularnie a nie machnąć nogą 2 razy na tydzień. I stąd tyle endoprotez bo ludzie są leniwi i wolą zabieg czyli rozwiązania szybkie i łatwe, nie wymagające samozaparcia i wytrwałości.
@adamsternal4520
@adamsternal4520 11 ай бұрын
Nie cierpię takich autopromocji udających jakiś konkretny przekaz. Prawie półgodzinny materiał naganiający do kupna czegoś tam. Fuj.
@annagasparin5676
@annagasparin5676 Жыл бұрын
Nic nie wiadomo hakie cwiczenia
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Ćwiczenia dobiera się indywidualnie pod pacjenta i jego problemy. Więc najpierw solidna i wszechstronna diagnostyka, a potem dopiero terapia, czyli ćwiczenia.
@firanaleszno5507
@firanaleszno5507 7 ай бұрын
Proszę konkretnie pokazać jakie ćwiczenia na dane partie bo każdy odcinek pana to to że pan ok dekady czy dwóch Ćwiczy ale co i jak Bo narazie to reklama pana
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 7 ай бұрын
Proszę obejrzeć Gimnastykę ogólnousprawniającą z Januszem Danielczykiem, gimnastykę ogólnousprawniającą dla osób słabszych, ćwiczenia na filmach shorts
@iwonad.1057
@iwonad.1057 Ай бұрын
Proszę poszukać w dostępnych filmach na tym kanale. Temat jest bardzo dogłębnie przekazany i wielokrotnie omówiony. Trudno to zrobić w jednym filmie.
@christinewojcikprzepisynac1338
@christinewojcikprzepisynac1338 2 жыл бұрын
Pie
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
??
@iwonabajkowska2754
@iwonabajkowska2754 4 ай бұрын
No i gdzie te ćwiczenia?
@weronika4058
@weronika4058 7 ай бұрын
Pokaze pan jak prawidlowo wykonywac cwiczenia na kolano , obdudowe chrzastki stawowej?? Poczatki choroby zwyrodnieniowej Ból kolana nawet nez obciazenia i w bez ruchu ...
@zofiazofia1336
@zofiazofia1336 6 ай бұрын
Proszę mówić nie o sobie tylko o lrczeniu
@iwonad.1057
@iwonad.1057 Ай бұрын
Mówi o sobie, bo sam to przeżył. To po prostu przykład.
@robert0129
@robert0129 Жыл бұрын
O mein Gott......
@gonl8679
@gonl8679 Жыл бұрын
Ale gdzie te ćwiczenia. Kolejny idcinek opowiadający i Panu a ćwiczeń dalej brak .
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Jeśli nie znalazłeś w tym filmie ćwiczeń, to na moim kanale jest jeszcze ponad 1000 filmów. Warto przeszukać kanał pod kątem interesujących Ciebie ćwiczeń. Tego nikt za Ciebie nie zrobi.
@gonl8679
@gonl8679 Жыл бұрын
@@januszdanielczyk przecież wyraźnie powiedział Pan ,że pokaże ćwiczenia. Oj.oj.
@user-tj5fu5xj7n
@user-tj5fu5xj7n 6 ай бұрын
Jakieś bzdury opowiada a nie pokazał jak on sam ćwiczył a na dodatek pisze jedna osoba że bolało ja jedno kolana przy wstawaniu a teraz bolą ja oba nawet jak chodzi ludzie nie słuchajcie tego bo tylko pogorszyć ie sobie chodzenie
@krzysztofasrodon8300
@krzysztofasrodon8300 4 ай бұрын
Proszę pokazać cwiczenia bardzo proszę będę ćwiczyć dziekuje
@Cytopoint
@Cytopoint Жыл бұрын
Czas straciłem i chuj się dowiedziałem, Chwali Pięta
@janszmik5481
@janszmik5481 Жыл бұрын
Masz problem z kolanami wpisz w przegladarkę:dr Kaufman niacynamid.
@irekrzeszutek4345
@irekrzeszutek4345 Ай бұрын
Pan Janusz wyraznie lubi mowic jakim to jest bohaterm tylko nie o cwiczeniach ktore robil.
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Ай бұрын
Dziękuję za komentarz i zapraszam na kolejne filmy. Jest ich ponad 2200. Zapraszam też na poranny rozruch. Jest tam mnóstwo ćwiczeń na różnych poziomach zaawansowania.
@lidiaszlazak6025
@lidiaszlazak6025 Жыл бұрын
Brzmi to jak bajka, trochę nieprawdopodobnie
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk Жыл бұрын
Ale prawdziwe 😀😀😀
@ElisabethHarbinson-cl2zy
@ElisabethHarbinson-cl2zy 11 ай бұрын
Za duzo gadania. Nie ma podanych konkretnych chocby podstawowych cwiczen
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 11 ай бұрын
Podstawowe i konkretne ćwiczenia podane są w ebooku pasjonat-ruchu.v.1cart.eu/pl/product/EDnP/ebook-cwiczenia-na-kolana-dla-poczatkujacych oraz poradniku xyxhnaa548.akademia.onl/ O ćwiczeniach i ich doborze bardzo dużo mówiełem w relacji na żywo tutaj kzbin.info/www/bejne/mX6tdGiGfddsnsk Jest też więcej innych filmów w tym temacie, ale to trzeba przeszukać kanał, jest tam ponad 1260 filmów i każdy zawsze znajdzie coś dla siebie.
@izabelatarnowska7726
@izabelatarnowska7726 Ай бұрын
Jak zwykle brak konkretów.Szkoda czasu na oglądanie
@krystynaw9612
@krystynaw9612 2 жыл бұрын
To jest nie prawda bo gdyby tak było to dlaczego tyle ludzi choruje i nic nie wnosi ten film
@januszdanielczyk
@januszdanielczyk 2 жыл бұрын
Dużo ludzi ma problemy z kolanami bo o kolana nie dba. Część osób nie dba o kolana bo nie wie, że trzeba o nie dbać, inna część nie dba bo nie wie jak to zrobić. Jeszcze inna część kompletnie ignoruje objawy bólowe kolan. Ja na filmie pokazuję w wersji mocno skróconej swoją 19-letnią walkę o zdrowe kolana. Tę walkę wygrałem. Natomiast zredukowanie mojej 19-letniej walki o zdrowe kolana do kilkuminutowego filmu jest NIEREALNE. Jeśli przychodzi do mnie pacjent z problemami kolan i chce włożyć wysiłek w odzyskanie zdrowia i sprawności to chętnie mu pomagam. W ciągu miesiąca planuję nagrać film z ćwiczeniami na kolana, więc zachęcam do śledzenia mego kanału. A jak film się pojawi to zachęcam do komentarzy i uwag.
@zofiadunska645
@zofiadunska645 Жыл бұрын
pierdu, pierdu.....
@elzbietaandruszkiewicz5250
@elzbietaandruszkiewicz5250 Жыл бұрын
Baju baju baj.
Jak uniknąć endoprotezy kolana - od czego zacząć odbudowę swojego kolana? cz. 2
1:02:41
Janusz Danielczyk - Fizjoterapeuta z pasją
Рет қаралды 108 М.
Regeneracja i odbudowa chrząstki stawowej - co możemy, a czego nie możemy zrobić
23:52
Janusz Danielczyk - Fizjoterapeuta z pasją
Рет қаралды 178 М.
Spot The Fake Animal For $10,000
00:40
MrBeast
Рет қаралды 145 МЛН
🤔Какой Орган самый длинный ? #shorts
00:42
Smart Sigma Kid #funny #sigma #comedy
00:26
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 14 МЛН
THEY made a RAINBOW M&M 🤩😳 LeoNata family #shorts
00:49
LeoNata Family
Рет қаралды 43 МЛН
3 najczęstsze błędy w rehabilitacji kolan i bioder Janusz Danielczyk - nadaje na żywo
14:30
Janusz Danielczyk - Fizjoterapeuta z pasją
Рет қаралды 7 М.
CHONDROMALACJA stawu udowo rzepkowego - co z tym robić ?
19:38
Marek Purczyński
Рет қаралды 534 М.
ODRDZEWIACZ DO STAWÓW - gotowa GIMNASTYKA dla SENIORA i nie tylko
29:45
Marek Purczyński
Рет қаралды 253 М.
BŁYSKAWICZNA ULGA W BÓLU KOLANA! Odblokuj swoje mięsnie strzałkowe!
21:52
Wyhoduj sobie chrząstkę - wywiad z dr Konradem Wasylewskim | OMP#055
1:19:36
Michał Drwięga - lekarz ortopeda
Рет қаралды 180 М.
Czy w wieku 75 lat za pomocą ćwiczeń można odbudować (zregenerować) staw kolanowy?
32:14
Janusz Danielczyk - Fizjoterapeuta z pasją
Рет қаралды 29 М.
Dlaczego większość osób nie potrafi odbudować stawu kolanowego?
36:53
Janusz Danielczyk - Fizjoterapeuta z pasją
Рет қаралды 4,7 М.
Spot The Fake Animal For $10,000
00:40
MrBeast
Рет қаралды 145 МЛН