Пікірлер
@filipeksoba
@filipeksoba Күн бұрын
Bolí vás ruce když děláte kliky? Mě hodně bolí.
@Radka.K.
@Radka.K. 9 күн бұрын
Zajímavé video, ale v nejlepším končí. 😮
@fitnessinstitut6698
@fitnessinstitut6698 2 күн бұрын
pokračuje na herohero.co/fitnessveda 🙌🏻 Bonus stojí fakt za to. Prakticky tě provede hubnutím krok za krokem
@bobotrinec
@bobotrinec 11 күн бұрын
chodit-hybat se a nežrat🎉
@stefaniagreganova2854
@stefaniagreganova2854 13 күн бұрын
Môžu byt ludia ktorí pri chudnutí potebuju viac cukru a tuku ako bielkovín lebo im netravi bielkoviny dobre? Aky je vaš názor na toto tvrdenie?
@pavlinabambasova6764
@pavlinabambasova6764 22 күн бұрын
Dobry den.Vcera jsem si zakoupila permici do fitka a trenerka je vytizena tak mi pomuzou Vase videa.😂Prosim jak caste ma byt opakovani daneho cviku 3×15???DekujuJinak pecka vysvetlene ❤❤.
@andymulle
@andymulle 24 күн бұрын
🙂 Mýtus o metabolismu naprostý souhlas a jednoznačně potvrzuji i ze své 10 leté zkušenosti! Stále však nechápu, jak je tento mýtus stále aktuální a neustále jsou tu tací, kteří opravdu budou tvrdit, že zpomalení metabolismu, jojo efekty apod z důsledky nízkého příjmu energie a jezení tzv. "pod bazál" zapříčiní a následně pak je nevyhnutelný ten jojo efekt. Toto je prostě ta největší kravina, kterou nechápu, kde se kdy vzala, ale rozhodně to NEPLATÍ a mohu to potvrdit ;). To samé ani není pravda, že někdo tzv. jí a nehubne, respektive když lidé tvrdí, že jedí POD BAZÁL, nebo málo a nehubnou...To prostě NEJDE :-) Zkrátka když nehubneš, tak budeš jíst víc a žádné to, že je metabolismus zpomalený a už to NEJDE... je jen blbost a nechápu, že to ale říkají i odborníci....Jak to vnímáte? ;)
@vaclav986
@vaclav986 26 күн бұрын
Krásná práce 👍👍👍
@kristynas6815
@kristynas6815 26 күн бұрын
Takze opravdu neexistuje to, ze clovek ji malo (treba i pod bazal) a nehubne z duvodu maleho prijmu? Tim padem nehubne, protoze bud bude mit přidružené nejake zdravotni problemy a nebo si jenom mysli, ze ji malo a pritom kcal co sni, jsou realne vyssi? To je zajímavé, zila jsem v tom, ze to je pravda, presne jak jste rikali ten mytus, ze se zpomalí metabolismus atd 😅
@dczech4138
@dczech4138 24 күн бұрын
Tak kalorie ešte môžu ovplyvniť NEAT. Ale väčšinou "spomalenie mezabolizmu" je to že schudneš, a preto telo páli menej kalorií, a kvôli tomu je dôležitý silový tréning.
@andymulle
@andymulle 24 күн бұрын
Ne neexistuje a toto je mýtus jako prase, který se, bohužel, stále šíří a to samé je o tzv. jojo efektu z důvodu právě toho, že by si tělo ukládalo zásoby, pokud bude člověk DLOUHODOBĚ jíst extrémně málo a pak přidá.
@jirigrepl1992
@jirigrepl1992 26 күн бұрын
První český fitness evidence based stand-up! 🧠😂
@petrajanku8600
@petrajanku8600 Ай бұрын
V kategorii "dva fitness muži mluví" je tohle top, těším se na další díl 😊
@zofkakocmankova1033
@zofkakocmankova1033 Ай бұрын
Super podcast!🙂Děkuji
@patrikmikus4590
@patrikmikus4590 Ай бұрын
Ďakujem
@petra4671
@petra4671 Ай бұрын
Moc hezky a prijemny rozhovor :) se vsim souhlasim na stopro
@andymulle
@andymulle Ай бұрын
Příjemný rozhovor, který určitě obnáší věci a informace, s nimiž souhlasím 🙂Nicméně též nesouhlasím, jako většina dole v komentářích, s tím, že potraviny dělit na zdravé/nezdravé je špatně a obecně to, že vesměs "podporujete" průmyslové produkty, které opravdu NIKDO nemá potřebu jíst a neměl by. Je opravdu znát i na zdraví, zda-li tyto potraviny konzumujeme, či ne a mě pak mrzí, že lidé toto využívají právě jako obhajoby k tomu, aby opravdu nemuseli jíst kvalitní stravu, protože pak od takových odborníků slyší, že vlastně cukrovinky či smažené je v pohodě. Ne, není to v pohodě a to pro nikoho a co se týče uzenin , tak opravdu s tím částečně nesouhlasím i souhlasím. Ano - můžeme se bavit, že lze vyrobit kvalitní uzeninu, ale skrze zpracovanou potravinu už to prostě je špatně pro většinu lidí. Myslím, že u tohoto je potřeba VŽDY dávat velký zřetel na to, PRO KOHO a hlavně Z ČEHO to je vyrobené a JAK ;) A to NEZDRAVÉ MNOŽSTVÍ ... ne, s tím dovolím také nesouhlasím, protože, ačkoliv budu jíst každý den ba jen kolečko salámu, nebo hrst bramburku, tak to rozhodně VADÍ, byt to může být uplné minimum ;) Kdežto, když denně sním klidně 100g čerstvého kvalitního plnotučného BIO farmářského sýra, nebo třeba každý týden třeba i ty zmíněné vnitřnosti, pokud pochází z BIO Grass Fed zvířete, tak mi to naopak bude prospívat, než ne ;).. Jinak ale souhlasím s tím, jak jste hezky popsali ty mýty o bazálu a adaptaci metabolismu ;) - toto je často nadhodnocováno a lidé se na to hodně vymlouvají :) a následně i ta laktozová intolerance a omezování ZÁKLADNÍCH kvalitních potravin ;). Jinak ale se hezky posloucháte a určitě budu sledovat další rozhovory :) Mimochodem k tomu přejídání je to také přesně o tom, že pokud se člověk stravuje kvalitními a skutečnými potravinami a dbá naspravnou skladbu na talíři, tak se to nestává, a to ani, když se jí malo +) Sama jím přerušovaným půstem 21/3 a mám 2 velká jídla složená zakládnimi potravinami, ale ze VŠECH živin a nikdy jsem netrpěla na přejídání, ani když mám takové velké okno mezi jídly. Jím tímto způsobem už přes 5 let a musím říct, že zdravotní benefity to jenom přineslo a přináší :-)) Mohli byste další téma třeba opět zavést na jojo efekty a přibírání ;)...Zajímal by mě totiž Váš přístup a názor, protože já upřímně jsem prostě zastánce toho a budu si za tím stát,že je to BLBOST a prostě žádný jojo -efekt není a nebude a žádné zpomalení metabolismu a adaptace na to, že následně se vše ukládá do tuků, prostě NENÍ PRAVDA a za mě je to jen super argument všech, kteří prostě nedokáží redukovat stravu a pracovat s myslí. Děkuji moc za možnost :) PS:Já zase vnitřnosti MILUJI ♥ :-D a jím to každý týden a opravdu všechny (játra, ledviny, srdce, žlázy, slezina, brzlík apod...) ;)))Mnamina ale chápu a samotnou mě lidé občas nechápou, kor i proto, že jsem žena :-D ...
@fitnessinstitut6698
@fitnessinstitut6698 Ай бұрын
Díky za obsáhlý komentář i námět na Jojo efekt. Shodou okolností je to zrovna téma, kterému se věnujeme v posledním vydání magazínu Fitness věda, najdeš ho na našem Herohero. Co si myslí o Jojo efektu studie? Rozhodně stojí za přečtení 💜
@janklinger5402
@janklinger5402 Ай бұрын
Ten bazální metabolismus bych vysvětlil spíše takto: Je to množství energie, které tělo potřebuje pouze pro zachování základních životních funkcí, tzn. např. stav, kdy jsem v bezvědomí. I když spíme, tak už se mluví o pracovním metabolismu.
@user-gk6rr2cx3p
@user-gk6rr2cx3p Ай бұрын
Jen bych chlapi mozna zvazil i tema steroidu, ktere nejsou sice v kategorii strava, ale jsou doplnkem fitness a hodne toto tema rezonuje. Pro mlade by se informace z teto oblasti jiste hodily i z vedeckeho pohledu. Jen takovy napad. Jinak super prace, Milana znam osobne a mohu jeho poradenstvi doporucit.
@user-gk6rr2cx3p
@user-gk6rr2cx3p Ай бұрын
Jeste mne napadlo k suplementum ktere Milan zminil,tak na co je dobre se zamerit (znackove/neznackove, slozeni aj.). Padl i Kreatin…uvedl bych treba proc doporucit Creapure a v cem je jeho vyhoda.
@fitnessinstitut6698
@fitnessinstitut6698 Ай бұрын
To je určitě téma na samostatný díl, díky za námet.
@petrjan9426
@petrjan9426 Ай бұрын
Ono je to vsechno hrozně individuální. Mně nejlépe jako zdroj energie sedí bílá rýže, cítím se po ní dobře a mam dostatek energie. Naopak třeba po bramborách jsem úplně vyřízenej vzdycky a vadí mi, tak je nejím. Pro me je lepší i bílý rohlík nez brambor, samozřejmě nikdy ne v okolí tréninku, ale kdyz chci zahresit tak si ho obcas dam po kvalitni veceri uz jen tak na chuť. A jen lehké bilkoviny, doslova na hovězím a červeném mase trpím to taky nemůžu. Hlavně rýže, vejce, bilky, kuře, tvaroh na tom se citim nejlepší.
@jancaha6763
@jancaha6763 Ай бұрын
Přesně o tom je výživa - skvěle. Individuálně instinktivní racionalita.
@Bubitar
@Bubitar Ай бұрын
Příjemné povídání 👍. Trošku mi nesedí to rozdělení zdravá a nezdravá potravina. Za mě chci konzumovat potraviny, které tělu něco dodají, co pozitivního mi dají brambůrky? Nenašel jsem jedinou přínosnou věc, jenom samé negativa. Osobně mi to přijde, že si takto lidé snaží obhajovat to, že jí úplně zbytečné potraviny, které maximálně uspokojí jejich chutě. Dik za odpověď
@ing.milanvyvoda9854
@ing.milanvyvoda9854 Ай бұрын
Dobrý den, v první řadě díky za komentář. Určitě souhlasím, že brambůrky nám nutriční vůbec nic nedají. Ale to zásadní je vědět, kdo se na brambůrky ptá. Ptá se na ně sportovec nebo člověk co má dostatek pohybu a jinak dobře nastavený jídelníček, který má na ně prostě jednou za čas chuť? Tak proč si je nedat 🤷🏽‍♂️. Nutričně mu sice skutečně nic nedají, ale rozhodně mu neuberou na zdraví. Ptá se na ně člověk s obezitou, nepoměrem cholesterolu, nedostatkem pohybu a obecně se špatným jídelníčkem? Tak pro něj skutečně mohu být pomyslným hřebíčkem na hlavičku ještě horšího zdraví. To byl ten hlavní point 🙂.
@jirigrepl1992
@jirigrepl1992 Ай бұрын
@@ing.milanvyvoda9854 Já třeba chápu oba pohledy a je mi jasné, jak to Milan myslel a souhlasím s ním. Když bychom se ale bavili zdravá/nezdravá potravina, tak bych stejně třeba brambůrky prostě označil za nezdravou. Ať si je sportovec klidně dá, stejně jako třeba colu nebo popcorn a podobné. Když bych ale měl osobně vyloženě definovat zdravá/nezdravá, tak bych za zdravé označil ty, které mají nějaký výživový benefit - a ty, které nepřinesou nic pozitivního, ale mají naopak potenciál uškodil, bych za nezdravé klidně označil. Úplně jiná debata je, co je bez problémů občas do jídelníčku zařadit, to opravdu může být téměř cokoliv a záleží na kontextu - a to byla Milanova pointa.
@ing.milanvyvoda9854
@ing.milanvyvoda9854 Ай бұрын
Souhlasím, úhlů pohledu je samozřejmě mnoho, špekulovat by se také dalo nad tím o jakých brambůrkách se právě bavíme. Nicméně ten zásadní point máme tuším všichni stejný a to je ten, že konzumace brambůrků rozhodně nedává smysl z pohledu nutriční hodnoty a pro většinu běžné populace mohou být až zdraví škodlivé. Nicméně pro někoho zase nutně být nemusí 🙂.
@jancaha6763
@jancaha6763 Ай бұрын
Krásný den, zkusím přidat také svůj pohled. Bavíme se o zdravotní rizikovosti (odtud ten název "zdravá a nezdravá") a opravdu, jedna brambůrka pro nás má minimální zdravotní rizikovost (pokud vůbec nějakou) ve srovnání s čímkoliv jiným. Oproti tomu každodenní pytel bambůrek už tuto rizikovost má. To stejné se ale dá říct o pytli jablek, který byste každý den zkonzumoval (chápejte například 50 ks). Proto "nálepkování" zdravá a nezdravá nefunguje Míra "zdravosti a rizikovost" je vždy o množství. A možná ještě jedna paralela, vždy jde totiž o kontext. Pokud budete mít horolezce ve vysoké nadmořské výšce, který nemá v aktuální chvíli několik dní co jiného sníst, než právě ty brambůrky, může to být potravina, která pro něj bude život zachraňující, naopak pro většinu konvenční společnosti to bude potravina spíše nevhodná za standardních podmínek života (např.: kancelářský způsob života).
@MartinKaiser-fn4ky
@MartinKaiser-fn4ky 2 ай бұрын
super
@jirigrepl1992
@jirigrepl1992 2 ай бұрын
Jediný fitness podcast, který potřebuješ sledovat! #evidencebased 🔥
@vaclav986
@vaclav986 2 ай бұрын
Super nápad, skvělé video, kvalitní informace 👏👏👏👏💪💪
@fitnessinstitut6698
@fitnessinstitut6698 2 ай бұрын
Děkujeme. Jsme rádi, že se líbí!
@mariana2834
@mariana2834 3 ай бұрын
Super
@mariana2834
@mariana2834 3 ай бұрын
Super
@HypocrisyCZ
@HypocrisyCZ 3 ай бұрын
Ahoj, když mám krátká bradla, lze nějak nahradit proplé špičky?
@vladdracool3255
@vladdracool3255 5 ай бұрын
radšej ich robím s retrakciou lopatiek
@meysymayamalamute7076
@meysymayamalamute7076 6 ай бұрын
Díky za vysvětlení hodně mi to pomáhá 👌
@patrikjares1321
@patrikjares1321 7 ай бұрын
Díval jsem se na to tak jedním očkem a nepoznal jsem ze přešli z rozcvicky do treninku xd
@TomasMan-ol5gy
@TomasMan-ol5gy 9 ай бұрын
👍
@dangerousbastard4883
@dangerousbastard4883 9 ай бұрын
vytláčily?
@erikwin7760
@erikwin7760 9 ай бұрын
ok
@joannamarszalsestak6327
@joannamarszalsestak6327 11 ай бұрын
skvěle video. Diky moc!😍
@mariothecoach8
@mariothecoach8 11 ай бұрын
Skvele edukativne video vdaka 💪🏼
@stepanjanosek6787
@stepanjanosek6787 11 ай бұрын
Dobrý den.. měl bych dotaz, jestli je u stahování horní kladky chyba (nebo jaký je rozdíl), když nemám palcový úchop, ale palec mám jakoby "přes" osu. Díky.
@peterhladek1033
@peterhladek1033 2 ай бұрын
Použi bezpalcový úchop, vypojíš tým biceps ... plus by to malo byť asi za hlavou , a na hrudník , sa ide, keď máš podhmatový úchop , imituje to zhyby, proste je to viac na latissimi ...
@ederryco
@ederryco 11 ай бұрын
Spickova instruktaz
@javo55
@javo55 Жыл бұрын
Perfektní video. Téměř nikdo na fitness scéně nevysvětluje takto detailně techniku cvičení,.i když by to většina lidí potřebovala vědět (včetně mne). Není to o cvičení blbou technikou s oslabenými mezilopatkovými svaly a ještě k tomu do selhání . Pokud se neaktivují správně mezilopatkové svaly. nedojde ani ke správnému rozvoji tyto svaly pak na zádech chybí. Trapézy , rombické svaly., včetně dalších svalů kolem lopatek. Špatnou technikou se člověk propracuje možná k disbalancím a i bolesti ramene. Tolik vlastní zkušenost.
@veronikamonster4344
@veronikamonster4344 Жыл бұрын
Krasne vysvetleni progresu :)
@ing.milanvyvoda9854
@ing.milanvyvoda9854 Жыл бұрын
Děkuji, doufám, že video pomohlo :).
@kristynamullerova3508
@kristynamullerova3508 Жыл бұрын
Díky za toto video, myslím si že tohle je problém většiny lidí. Jsem začátečník, a s tímto mám asi problém, především s dýcháním u kmitavých cviků .
@andrejstrapina9993
@andrejstrapina9993 Жыл бұрын
Dobrý deň, aby som to upresnil z hľadiska anatómie a biomechaniky tak : dlhá hlava bicepsu bude vždy zvýhodnená keď budeme vykonávať také cviky na biceps, kde bude naša ramená kosť vo vonkajšej rotácií, ak by sme chceli zvýhodniť krátku hlavu bicepsu, tak cviky budú vykonávané vo vnútornej rotácií rameného kĺbu, ak chceme zaťažiť biceps v predĺženej svalovej dĺžke, lakte budeme držať za telom a ak chceme zaťažiť krátku svalovú dĺžku bicepsu, budeme cvičiť s laktami pred telom, ďalej biceps brachii má vysoký podiel rýchlych svalových vlákien, teda má vysokú tendenciu k veľkému poškodeniu svalových vlákien, takže na biceps nemusí robiť 4 cviky a 4 série s vysokým počtom opakovaní, stačia nám 2 cviky po 3 série do zlyhania.
@radekcihal6339
@radekcihal6339 Жыл бұрын
Ahoj. Supr trénink, dneska ho vyzkouším. Je to ale dohromady 12 cviků, to bude docela dlouhý trénink. A chtěl bych se zeptat. Udělat vždy 3S jeden cvik a pak 3S navazující cvik? A nebo střídat to po jedné sérii? Díky.
@jirigrepl1992
@jirigrepl1992 Жыл бұрын
Můžeš zkusit, co ti bude sedět. Trénink je ale navržený primárně na střídání po jedné sérii, což právě šetří čas, proto 12 cviků v pohodě stihneš 🤜🤛
@daviddehner
@daviddehner Жыл бұрын
pěkná fitness ko(u)čka ♥
@GS635
@GS635 Жыл бұрын
Dekuju za prinosne video 🫶
@michaldrda6828
@michaldrda6828 Жыл бұрын
Velice děkuji, že se někdo věnuje základům vzpírání. Není mnoho videí na české scéně, které by se věnovalo více podrobně. Kdyby byla i další videa,mobilita, doplňkové cviky, bylo by to skvělé. Palec nahoru a odběr 🏋️
@veronikavajtova4161
@veronikavajtova4161 Жыл бұрын
Musím se přiznat, že jsem ultimátní fanoušek "Jendy Crossfiťáka" 💪
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 7 ай бұрын
Jakože máš dres a šálu s jeho jménem a fandíš na stadionu a házíš světlomety když přijde cvičit jo :D
@ppzapr
@ppzapr Жыл бұрын
Mohu se zeptat kolik je ideální váha pro ženy?
@mv97cz
@mv97cz 6 ай бұрын
5kg, 10kg, 12kg, 15kg, 18kg, 20kg, 25kg, 30kg, ale klidně i jiná váha..
@romanzboril6984
@romanzboril6984 Жыл бұрын
Perfektně vysvětlená technika 👍🏼
@janhavel3969
@janhavel3969 Жыл бұрын
zdravím, bylo by prosím možné, kdyby jste předvedli v rámci Vaší skvělé osvěty i takový synergický fullbody tréning?
@fitnessinstitut6698
@fitnessinstitut6698 Жыл бұрын
Ahoj Honzo, díky za námět, myslím, že by to šlo zařídit :) Veronika
@renatapidrman3070
@renatapidrman3070 Жыл бұрын
Hezké video. Neplánujete třeba kettlebell školení v podobném duchu, jako máte školení na závěsný systém?
@simonscepko6013
@simonscepko6013 Жыл бұрын
Chci vidět kolik zvedne a jeho styl, mele takové sracky že se musím smát. To je topický debil teoretik 🙏🙏🙏
@simonscepko6013
@simonscepko6013 Жыл бұрын
To je ale debil hoši,rotace 😂😂😂😂
@bh23moreap
@bh23moreap Жыл бұрын
Pomůže mi cvičení na triceps na ramena ?